فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
هنر همدردی
 • 97,700 تومان
 • با تخفیف: 97,700 تومان
آن‌گاه که از فهم جهان درمی‌مانیم (مجموعه داستان)
آهنگ افلاک (سفری در فضا و زمان)
 • 218,000 تومان
 • با تخفیف: 218,000 تومان
مفهوم اضطراب (تعمقی ساده با گرایش روان‌شناختی درباره مسئله گناه موروثی در علم اصول دین)
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
خودیاری در بیماری‌های عصبی
 • 68,000 تومان
 • با تخفیف: 68,000 تومان
بیگانه
 • 69,000 تومان
 • با تخفیف: 69,000 تومان
بازخوانی سفرنامه‌های اروپایی ایرانیان در عصر قاجار
اسکیزوفرنی
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
هرمتیکا (حکمت مفقوده فرعونان)
 • 98,500 تومان
 • با تخفیف: 98,500 تومان
آشنایی با کیرکگور
 • 29,500 تومان
 • با تخفیف: 29,500 تومان
در اسارت جغرافیا (10 نقشه که همه آموختنی‌ها را درباره سیاست جهانی بیان می‌کند)

هنر همدردی

 • 97,700 تومان

کتاب هنر همدردی افزون بر تمرکز بر مفهوم همدردی و تبیین آن، موزاییک موضوعی بی‌نظیری است از شناخت مفاهیم مشابهی چون دلسوزی، همدلی، شفقت، مهرورزی، عدالت، خیرخواهی، توانایی عشق‌ورزی و نسبت آن با قوه‌ی تخیل آدمی. استدلال‌های کتاب نه فقط در جهت تأیید مفاهیم یادشده قوام می یابند، بلکه نویسنده تقابل‌های آن، نظیر بی‌رحمی، سنگدلی، بی‌عدالتی، بی‌انصافی، ستمگری، زورورزی، حیله‌گری، دروغ و... را برمی‌رسد و علل و حتی تفاوت آن در اطلاق بیرونی و انگیزه‌های بروز آن را از نظر دور نمی دارد. این فیلسوف کانتی، نه فقط خاستگاه همدردی را فراتر از عقل محاسبه‌گر و تکلیف و وظیفه، و حتی اراده‌ی آزاد می‌داند، بلکه ضمن واکاوی شالوده‌ی اخلاق و کردارهای اخلاقی، افزون بر فراروی از کانت، سنگ بنای علوم جدید در بررسی سرچشمه‌ی انگیزه‌های انسان را نیز پی می‌ریزد. و باریک‌نگری‌هایش در موضوع همدردی و اراده‌ی آزاد، آغازگاه درخشانی است بر دستاوردهای بعدی در عرصه‌ی علوم طبیعی و عصب‌شناسی (نوروساینس) در سده‌ی بیستم و بیست‌ویکم، که امروزه مسیری متفاوت از اخلاق کانتی دارد.

آن‌گاه که از فهم جهان درمی‌مانیم (مجموعه داستان)

 • 86,000 تومان

این پایان جبرگرایی است. اصل عدم قطعیت هایزنبرگ امید تمام کسانی را بر باد می‌داد که به جهان منظم و بقاعده‌ای که فیزیک نیوتنی وعده داده بود ایمان داشتند. به نظر جبرگرایان، اگر می‌شد قوانین حاکم بر ماده را برملا کرد، می‌شد به کهن‌ترین گذشته دست یازید و دورترین آینده را پیش‌بینی کرد. ریاضی دارد جهان‌مان را تا نقطه‌ای تغییر می‌دهد که نهایتا طی ده بیست سال آینده اصلا دیگر نتوانیم درک کنیم که انسان‌بودن واقعا یعنی چه. می‌توانیم اتم را بشکافیم، برگردیم و به نخستین نور خیره شویم، و پایان جهان را فقط با مشتی معادله پیش‌بینی کنیم، اما همیشه چیزی مبهم، نامتعین و غیرقطعی باقی می‌ماند.

آهنگ افلاک (سفری در فضا و زمان)

 • 218,000 تومان

ما امروزه به شیوه‌ای کاری و قابل برای درک جهان رسیده‌ایم که علم نام دارد. علم از جهانی چنان پر سن‌و‌سال و چنان گسترده پرده برگرفته که در نگاه اول انگار امور بشری در آن پشیزی بیش نیست. ما از کیهان فاصله گرفته‌ایم. چیزی شده گویی دور از دسترس و بی‌ربط به دغدغه‌های روزمره، ولی علم نه فقط فهمیده که کیهان عظمتی سر گیجه‌آور و هیجان‌انگیز دارد و نه فقط اینکه در دسترس فهم آدمی هم هست، بلکه ما هم به مضمونی حقیقی و ژرف جزئی از این کیهان‌ایم؛ اینکه زاده‌ی آن‌ایم و سرنوشت ما سخت به آن گره خورده. اساسی‌ترین و ناچیزترین رویداد‌های بشری ریشه در کیهان و خاستگاه‌های آن دارد. ((آهنگ افلاک)) یا همان ((کیهان)) به کندوکاو در همین منظر کیهانی اهتمام دارد. کارل سیگن (1934-1996) اخترشناس، کیهان‌شناس، اخترشیمیدان و اختر زیست‌شناس و نویسنده‌ی اوکراینی-آمریکایی است که عمده شهرتش به دلیل پژوهش‌هایش درباره هوش فرازمینی است. سیگن در طول عمر حرفه‌ای خود بیش از 600 مقاله‌ی علمی و 20 کتاب منتشر کرد و 30 سال به تدریس آکادمیک همت گماشت.

مفهوم اضطراب (تعمقی ساده با گرایش روان‌شناختی درباره مسئله گناه موروثی در علم اصول دین)

 • 168,000 تومان

کیرکگور در دیباچه‌ی مفهوم اضطراب ادعا می‌کند قصد دارد این کتاب را به همان سرراستی بنویسد که مرغان هوا آواز سرمی‌دهند. او می‌گوید، گناه اول هر فردی از ابنای بشر شبیه گناه اول آدم ابوالبشر است. سپس به سراغ اضطراب می‌رود و فرق می‌گذارد میان اضطراب عینی (برون‌ذاتی) و اضطراب ذهنی (درون‌ذاتی) و رابطه‌ی آن را با آزادی برجسته می‌سازد: امکان آزادی در اضطراب عرض اندام می‌کند. کیرکگور اضطراب را ترس یا دلهره‌ای نامشخص می‌داند که پیش‌شرط آزادی (و به همین سبب، پیش‌شرط گناه) است زیرا اضطراب همانا تصدیق وضع کنونی ما و بازشناخت ماهیت امکان است. در اینجا کیرکگور در مقام متفکری مسیحی بحث می‌کند و تا بخواهید از متن کتاب مقدس نقل می‌کند و خیلی وقت‌ها از عبارت‌هایی استفاده می‌کند از زبان‌های دیگر ــ متنی که برای فیلسوفان و کیرکگورپژوهان جذاب خواهد بود اما خوانندگانی را که علایق عام‌تر دارند دچار اضطراب خواهد ساخت.

نمایش افسانه‌ای برای وقتی دیگر

 • 125,000 تومان

سلین نسخه‌ اول نمایش افسانه‌ای برای وقتی دیگر را سال 1946، در سلول یا به قول خودش توی دخمه‌اش در زندان کپنهاگ نوشت؛ عصبانی از همه‌کس، بریده از همه‌چیز، بدخلق‌تر از همیشه، با تنی رنجور از دردهای قدیمی. با تمام این‌ها، در این بدترین لحظه‌ زندگی، سلین بیشتر از همیشه شور و شوق زنده ماندن داشت. نمایش افسانه‌ای برای وقتی دیگر کتابی‌ست علیه همه‌کس؛‌ همه‌ دوستان، همه‌ دشمنان، همه‌ دوست‌/‌ دشمنان، حتی خود سلین، و علیه همه‌چیز؛‌ میهن، عشق، نفرت... و مسلما، علیه زبان، همان زبان استاندارد و ادبی فرانسه که سلین از رمان اولش، سفر به انتهای شب (1932) با آن می‌جنگید. از نظر بسیاری از منتقدان ادبی، از جمله آنری گودار، این جنگ تمام‌عیار، «خشن‌ترین رمان سلین در برخورد با خواننده» است.

خودیاری در بیماری‌های عصبی

 • 68,000 تومان

روی سخن در این کتاب با همه کسانی است که به نوعی از ناراحتی‌های عصبی و عوارض جسمی و روحی گوناگون آن دچارند، از کسانی که به اصطلاح اعصابشان خراب است گرفته تا کسانی که به واقع دچار فروپاشی روانی شده‌اند. نویسنده به نیرویی که در خود بیمار هست تکیه می‌کند و با زبانی روشن و صمیمانه، گویی که هم‌اکنون پهلوی بیمار نشسته است، راه و روش‌هایی عملی و مؤثر برای روبه‌رو شدن با عوامل و عوارض‌ ناآرامی‌ها و نگرانی‌های عصبی پیش پای او می‌گذارد. همین راهنمایی‌ها هستند که کتاب را به یکی از موفق‌ترین کتاب‌ها در نوع خود در سراسر جهان تبدیل کرده‌اند.

بیگانه

 • 69,000 تومان

این رمان به ظاهر ساده است. و این را کامو به شدت احساس کرده است: یک «اضطراب» در تمام طول کتاب وجود دارد، حتی در لحظاتی که احساس می‌شود همه چیز دارد راحت می‌گذرد، خواننده کنجکاو می شود و وادار می‌َشود در مورد تردیدهایش از خود سوال کند. انگار نویسنده خواسته ست به او یادآوری کند که در این‌جا چیزی رازآمیز وجود دارد که باید کشف شود.

بازخوانی سفرنامه‌های اروپایی ایرانیان در عصر قاجار

 • 98,500 تومان

این کتاب مجموعه‌ای از جُستارهای تاریخ‌نگارانه است که به سفرنامه‌های آن دسته از سیاحان ایران عصر قاجار می‌پردازد که عازم اروپا شدند. تمرکز کتاب بر چهار دوره از سلطنت پادشاهان در این سال‌های تاریخ ایران است: دوره‌ی سلطنت فتحعلی‌شاه، محمدشاه، ناصرالدین‌شاه و مظفرالدین‌شاه. با تمرکز ویژه بر سفرنامه‌های ابوالحسن‌خان ایلچی شیرازی، میرزا فتّاح‌خان گرمرودی، ناصرالدین‌‌شاه قاجار، ابراهیم صحّاف‌باشی و محمدعلی پیرزاده، این اثر نشان می‌دهد که سفرنامه‌های دوره‌ی قاجار چیزی بیش از صِرف توصیف اروپا ـ مقصد ـ ارائه می‌دهند؛ آنها مرزهای فهم ما از ایران عصر قاجار ـ مبدأ ـ را گسترش می‌دهند.

اسکیزوفرنی

 • 45,000 تومان

در مورد بیماری اسکیزوفرنی، نادانسته‌ها و ناشناخته‌ها بسیارند. علل بیماری هنوز به درستی شناخته نیست و حتی در تعریف علایم آن نیز وحدت نظر کاملی وجود ندارد. ((برداشت تحریف‌ شده از واقعیت، انزوای عاطفی))، از علایمی هستند که اسکیزوفرنی معمولا با آنها مشخص می‌شود. پرفسور تسوانگ در این کتاب به واقعیت‌های مشهود و تحقیقات عینی می‌پردازد، نه به بحث‌های نظری، و بر این اساس به پاره‌ای از پرسش‌هایی که برای همگان مطرح است پاسخ می‌گوید: اسکیزوفرنی چیست؟ عوامل ارثی و محیطی آن کدامند؟ جنبه‌ی روانشناختی دارد یا زیست‌شناختی؟ چگونه می‌توان آن را تشخیص داد؟ چه راه‌های درمانی وجود دارد؟

هرمتیکا (حکمت مفقوده فرعونان)

 • 98,500 تومان

هرمتیکا، نوشته‌های کهن منسوب به هرمس است که قدیمی‌ترین آن‌ها در مصر یافت شده است و هرمس را همان طاط، فرزانه‌ی اسطوره‌ای مصر دانسته‌اند که بیش از سه هزار سال پیش از میلاد می‌زیست و گویند جمیع معارف و نیز دین را به مصریان آموخت. آثار او بعدها به یونان رفت و با نهضت ترجمه به جهان اسلامی نیز راه یافت و سپس بر رنسانس نیز تاثیر گذاشت. این کتاب برگزیده‌ای است از مجموعه آثار بازمانده‌ی هرمسی، که در اصل شامل هجده کتاب است و در این‌جا قطعه‌هایی که بهتر می‌توانند مضمون‌های اصلی اندیشه‌ی هرمسی را معرفی کنند انتخاب شده‌اند.

آشنایی با کیرکگور

 • 29,500 تومان

آشنایی با فیلسوفان مجموعه‌ای از زندگی‌نامه‌های فیلسوفان مشهور است که برای گشودن باب آشنایی با اندیشه‌ها و دیدگاه‌های آنان مدخل مناسب و مغتنمی به نظر می‌رسد. در هر کتاب گذشته از ارائه‌ی اطلاعات زندگی‌نامه‌ای، افکار هر فیلسوف در رابطه با تاریخ فلسفه به طور کلی و نیز در رابطه با جریان‌ها و تحولات فکری و اجتماعی و فرهنگی عصر او بازگو می‌شود و بدون ورود به جزئیات نظریات و عقاید او، مهم‌ترین نکته‌های آ‌نها با بیانی ساده و روشن و در عین حال موثق و سنجیده بیان می‌شود. اساس کار در این کتاب‌ها سادگی و اختصار بوده است تا جوانان و نیز همه‌ی خوانندگان علاقه‌مندی که از پیش مطالعات فلسفی زیادی نداشته‌اند بتوانند به آسانی از آنها بهره بگیرند و چه بسا همین صفحات اندک انگیزه‌ی پی‌جویی بیشتر و دنبال کردن مطالعه و پژوهش در این زمینه شود. کیرکگور، دست کم به مفهوم رسمی کلمه، فیلسوف نبود. با این همه سخن از چیزهایی گفت که غالبا در حوزه‌ی فلسفه قرار می‌گیرند. او درباره‌‌ی جهان ننوشت بلکه درباره‌ی زندگی نوشت -این‌که ما چگونه زندگی‌می‌کنیم، و چه‌گونه‌ای را انتخاب ‌می‌کنیم و در مورد ((معنای زنده‌بودن)) به کنکاش پرداخت. موضوع اصلی بحث او ((فرد و وجود او)) و به دیگر بیان موضوع ((بودن)) بود.

در اسارت جغرافیا (10 نقشه که همه آموختنی‌ها را درباره سیاست جهانی بیان می‌کند)

 • 98,600 تومان

همه‌ رهبران در حصار جغرافیا اسیرند. کوه‌‌ها، رودخانه‌‌ها، دریاها و شن و ماسه انتخاب‌‌هایشان را محدود می‌‌کند. بله، برای آن که بتوانید رویدادهای جهانی را پیگیری کنید باید مردم، اندیشه‌‌ها، و حرکات را درک کنید-اما اگر با جغرافیا آشنا نباشید، هرگز تصویر کاملی نخواهید داشت. اگر با خود فکر کرده‌‌اید که چرا ذهن پوتین این‌‌قدر مشغول کریمه است، چرا تقدیر آن بود که ایالات متحده‌ آمریکا یک ابرقدرت جهانی شود، یا چرا پایگاه‌‌های قدرت چین در حال گسترش است، پاسخ پرسش‌‌هایتان این‌‌جاست. «در اسارت جغرافیا» به گذشته، حال و آینده می‌‌نگرد تا تصویری روشن از یکی از عوامل تعیین‌‌کننده‌ تاریخ ارائه دهد. وقت آن رسیده که دوباره به «ژئو» در ژئوپلیتیک اهمیت دهیم.

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1