تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
قهرمان در تاریخ و اسطوره (درس‌گفتارها)
 • 210,000 تومان
 • با تخفیف: 210,000 تومان
پدران و پسران
 • 198,500 تومان
 • با تخفیف: 198,500 تومان
آشنایی با نیچه
 • 42,000 تومان
 • با تخفیف: 42,000 تومان
زیستن در جهان دوپاره (مغزپژوهی در نقد زیست جهان موجود)
هنر همدردی
 • 97,700 تومان
 • با تخفیف: 97,700 تومان
دروغ (داستان‌های برگزیده پنجمین دوره جایزه ارغوان) مجموعه داستان
آلیور تویست (شومیز)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
آن‌گاه که از فهم جهان درمی‌مانیم (مجموعه داستان)
چشم‌هایش و ملکوت (بزرگ علوی و بهرام صادقی) مروری بر همه داستان‌ها
آهنگ افلاک (سفری در فضا و زمان)
 • 218,000 تومان
 • با تخفیف: 218,000 تومان
مفهوم اضطراب (تعمقی ساده با گرایش روان‌شناختی درباره مسئله گناه موروثی در علم اصول دین)
متال‌باز
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان

قهرمان در تاریخ و اسطوره (درس‌گفتارها)

 • 210,000 تومان

شباهت‌های فراوان قهرمانان اسطوره‌ای در فرهنگ‌های مختلف، و تفاوت‌های بارز آنها با قهرمانان تاریخی، یکی از مباحث مورد علاقه اکثر قریب به اتفاق اسطوره‌شناسان و دیگر اندیشمندان حوزه‌های مرتبط بوده است. در این کتاب پس از مرور تحولات مفهوم قهرمان در تاریخ، آراء اندیشمندانی همچون زیگموند فروید، کارل یونگ، و جیمز فریزر در مورد قهرمان در اسطوره بررسی و سه الگوی مدون برآمده از اندیشه‌ها به تفصیل بحث شده‌اند. اتو رانک، لرد رگلان و جوزف کمبل، سه اسطوره‌شناسی هستند که بر مبنای اندیشه‌های پیشگامان خود، الگوهایی برای تبیین موضوع، نقش و کارکرد قهرمان در اسطوره تدوین کرده‌اند. علاوه بر اینها، تبارشناسی قهرمان در اسطوره، و دیدگاه متفاوت متفکر فرانسوی، رنه ژیرار، در مورد رابطه خشونت، قربانی و امر قدسی نیز بررسی شده‌اند.

پدران و پسران

 • 198,500 تومان

«پدران و پسران» مشهورترین و محبوب‌ترین و به اعتقاد بسیاری بهترین رمان ایوان تورگنیف است؛ نخستین رمان بزرگ روسی که شهرت جهانی یافت و راه را برای آثار بزرگ نویسندگان بعدی چون داستایفسکی و تالستوی هموار کرد و علاوه بر خوانندگان، نویسندگان بسیاری از جمله گوستاو فلوبر و ژرژ ساند و هنری جیمز و جوزف کنراد آن را ستوده یا از آن تأثیر پذیرفته‌اند. این شاهکار ادبیات کلاسیک روسیه رمانی است غنی با سبکی درخشان و ظریف درباره‌ی روابط انسانی، دوستی و خویشاوندی، عشق و دل‌شکستگی، و ایمان، نهاده در میان تابلوهایی که نویسنده با قلم جادویی خود از طبیعت ترسیم کرده و در پیرنگ خود تنیده است. رمان در روسیه‌ی دهه‌ی 1860 می‌گذرد، در آخرین سال‌های پیش از الغای کامل نظام ارباب و رعیتی [سرواژ]. شخصیت‌های رمان سیاه و سفید یا «تیپ» نیستند؛ نویسنده به هرکدام با عشق و همدلی عمیق ویژگی‌های ممیزه بخشیده و کاری کرده که فراموش‌نشدنی شوند؛ هیچ‌کدام از شخصیت‌های رمان نه یکسره برحق‌اند و نه یکسره بر باطل، و از همین رو هم «پدران» و هم «پسران» جامعه‌‌ی آن روز از این رمان برآشفتند.

آشنایی با نیچه

 • 42,000 تومان

«آشنایی با فیلسوفان» مجموعه‌ای از زندگی‌نامه‌های فیلسوفان مشهور است که برای گشودن باب آشنایی با اندیشه‌ها و دیدگاه‌های آنان مدخل مناسب و مغتنمی به‌نظر می‌رسد. در هر کتاب گذشته از ارائه اطلاعات زندگی‌نامه‌ای، افکار هر فیلسوف در رابطه با تاریخ فلسفه به‌طـور کلی و نیز در رابطه با جریان‌ها و تحولات فکری و اجتماعی و فرهنگی عصـر او بازگو می‌شود و بدون ورود به جزئیات نظریات و عقاید او، مهم‌ترین نکته‌های آنها بـا بیانی ساده و روشن و در عین حال موثق و سنجیده بیان می‌شود. اساس کار در این کتاب‌ها سادگی و اختصار بوده اسـت تـا جوانان و نیز همه خوانندگان علاقه‌مندی که از پیش مطالعات فلسفی زیادی نداشته‌اند بتوانند به آسانـی از آنها بـهره بگیرند و چه‌بسا همین صفحات اندک انگیزه پی‌جویی بیشتر و دنبال‌کردن مطالعه و پژوهش در این زمینه شود.

زیستن در جهان دوپاره (مغزپژوهی در نقد زیست جهان موجود)

 • 198,000 تومان

این یادداشت‌ها، که با اتکا به دانش بینارشته‌ای شناختی، به‌ویژه مغزپژوهی اجتماعی_انتقادی، نوشته شده‌اند، بازگوی نگرانی‌های اساسی است نسبت به زیست‌جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و خطرهایی که به‌زیستی و حیات جمعی انسان معاصر و نسل‌های آینده را تهدید می‌کند؛ شامل بررسی‌هایی از جنبه‌های علمی، پزشکی-هنری، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، که چون زنچیره به هم مرتبط‌اند.

هنر همدردی

 • 97,700 تومان

کتاب هنر همدردی افزون بر تمرکز بر مفهوم همدردی و تبیین آن، موزاییک موضوعی بی‌نظیری است از شناخت مفاهیم مشابهی چون دلسوزی، همدلی، شفقت، مهرورزی، عدالت، خیرخواهی، توانایی عشق‌ورزی و نسبت آن با قوه‌ی تخیل آدمی. استدلال‌های کتاب نه فقط در جهت تأیید مفاهیم یادشده قوام می یابند، بلکه نویسنده تقابل‌های آن، نظیر بی‌رحمی، سنگدلی، بی‌عدالتی، بی‌انصافی، ستمگری، زورورزی، حیله‌گری، دروغ و... را برمی‌رسد و علل و حتی تفاوت آن در اطلاق بیرونی و انگیزه‌های بروز آن را از نظر دور نمی دارد. این فیلسوف کانتی، نه فقط خاستگاه همدردی را فراتر از عقل محاسبه‌گر و تکلیف و وظیفه، و حتی اراده‌ی آزاد می‌داند، بلکه ضمن واکاوی شالوده‌ی اخلاق و کردارهای اخلاقی، افزون بر فراروی از کانت، سنگ بنای علوم جدید در بررسی سرچشمه‌ی انگیزه‌های انسان را نیز پی می‌ریزد. و باریک‌نگری‌هایش در موضوع همدردی و اراده‌ی آزاد، آغازگاه درخشانی است بر دستاوردهای بعدی در عرصه‌ی علوم طبیعی و عصب‌شناسی (نوروساینس) در سده‌ی بیستم و بیست‌ویکم، که امروزه مسیری متفاوت از اخلاق کانتی دارد.

دروغ (داستان‌های برگزیده پنجمین دوره جایزه ارغوان) مجموعه داستان

 • 59,500 تومان

شازده کوچولو هم از واجبات است، از جشن تولد پنج‌سالگی که پدرش برایش شازده کوچولو خرید و برایش خواند، شازده شد جزو رسوم تغییرناپذیر تولدش، نه که اهل مطالعه باشد، خواندن هم نمی‌داند، اصلش شاید همین باشد که پدرش را فراری داد. رضا که به دنیا آمد پدرش شکست.

آلیور تویست (شومیز)

 • 195,000 تومان

آلیور تویست همه عناصر رمانی مدرن را دارد جز یکی: خودآگاهی. جهان برای آلیور یکسره نامفهوم و ناشناختنی است. آشفتگی و هیاهو و آشوب دنیای بیرون آینه سردرگمی درونی اوست. نشانه‌های نبوغ دیکنز در آفرینش فضای داستانی و درون‌مایه و خلق شخصیت‌های پویا و ماندنی و نوآوری‌های سبکی آشکار است. نبوغ و خلاقیت دیکنز بیش از هر چیز در خلق شخصیت‌های زنده و ماندگار نمایان می‌شود.همه خواننده‌ها از سرزندگی و طبیعی بودن شخصیت‌ها در شگفت می‌مانند. هیچ نویسنده‌ای در هنر به تصویر کشیدن انسان‌ها در همان نگاه اول به پای دیکنز نمی‌رسد.

آن‌گاه که از فهم جهان درمی‌مانیم (مجموعه داستان)

 • 86,000 تومان

این پایان جبرگرایی است. اصل عدم قطعیت هایزنبرگ امید تمام کسانی را بر باد می‌داد که به جهان منظم و بقاعده‌ای که فیزیک نیوتنی وعده داده بود ایمان داشتند. به نظر جبرگرایان، اگر می‌شد قوانین حاکم بر ماده را برملا کرد، می‌شد به کهن‌ترین گذشته دست یازید و دورترین آینده را پیش‌بینی کرد. ریاضی دارد جهان‌مان را تا نقطه‌ای تغییر می‌دهد که نهایتا طی ده بیست سال آینده اصلا دیگر نتوانیم درک کنیم که انسان‌بودن واقعا یعنی چه. می‌توانیم اتم را بشکافیم، برگردیم و به نخستین نور خیره شویم، و پایان جهان را فقط با مشتی معادله پیش‌بینی کنیم، اما همیشه چیزی مبهم، نامتعین و غیرقطعی باقی می‌ماند.

چشم‌هایش و ملکوت (بزرگ علوی و بهرام صادقی) مروری بر همه داستان‌ها

 • 110,000 تومان

بزرگ علوی و بهرام صادقی هیچ شباهتی به هم ندارند. یکی اهل معاشرت بود، دیگری نبود. یکی اهل محفل و دوستی و رفاقت بود، دیگری از هر محفل و دار و دسته‌ای فراری بود. یکی اهل مدارا بود، دیگری نبود. یکی دوست داشت رمان بنویسد و داستان‌ کوتاه می‌نوشت و آن دیگری سودای رمان در سر نداشت. چه عیبی داشت؟ اصل ماجرا قصه بود و هر دو می‌دانیم قصه‌گو بودند. اما زمانه به هیچ کدام فرصت کافی نداد... و این هم شاید وجه مشترک دیگر‌ باشد که می‌شود میان این دو نفر پیدا کرد. نه فقط شاید. بل که لابد و بدون شک. به شرطی که به روزگاری که از سر گذراندند و به دستاوردهای هر دو از نزدیک و به دقت نگاه کنیم.

آهنگ افلاک (سفری در فضا و زمان)

 • 218,000 تومان

ما امروزه به شیوه‌ای کاری و قابل برای درک جهان رسیده‌ایم که علم نام دارد. علم از جهانی چنان پر سن‌و‌سال و چنان گسترده پرده برگرفته که در نگاه اول انگار امور بشری در آن پشیزی بیش نیست. ما از کیهان فاصله گرفته‌ایم. چیزی شده گویی دور از دسترس و بی‌ربط به دغدغه‌های روزمره، ولی علم نه فقط فهمیده که کیهان عظمتی سر گیجه‌آور و هیجان‌انگیز دارد و نه فقط اینکه در دسترس فهم آدمی هم هست، بلکه ما هم به مضمونی حقیقی و ژرف جزئی از این کیهان‌ایم؛ اینکه زاده‌ی آن‌ایم و سرنوشت ما سخت به آن گره خورده. اساسی‌ترین و ناچیزترین رویداد‌های بشری ریشه در کیهان و خاستگاه‌های آن دارد. ((آهنگ افلاک)) یا همان ((کیهان)) به کندوکاو در همین منظر کیهانی اهتمام دارد. کارل سیگن (1934-1996) اخترشناس، کیهان‌شناس، اخترشیمیدان و اختر زیست‌شناس و نویسنده‌ی اوکراینی-آمریکایی است که عمده شهرتش به دلیل پژوهش‌هایش درباره هوش فرازمینی است. سیگن در طول عمر حرفه‌ای خود بیش از 600 مقاله‌ی علمی و 20 کتاب منتشر کرد و 30 سال به تدریس آکادمیک همت گماشت.

مفهوم اضطراب (تعمقی ساده با گرایش روان‌شناختی درباره مسئله گناه موروثی در علم اصول دین)

 • 210,000 تومان

کیرکگور در دیباچه‌ی مفهوم اضطراب ادعا می‌کند قصد دارد این کتاب را به همان سرراستی بنویسد که مرغان هوا آواز سرمی‌دهند. او می‌گوید، گناه اول هر فردی از ابنای بشر شبیه گناه اول آدم ابوالبشر است. سپس به سراغ اضطراب می‌رود و فرق می‌گذارد میان اضطراب عینی (برون‌ذاتی) و اضطراب ذهنی (درون‌ذاتی) و رابطه‌ی آن را با آزادی برجسته می‌سازد: امکان آزادی در اضطراب عرض اندام می‌کند. کیرکگور اضطراب را ترس یا دلهره‌ای نامشخص می‌داند که پیش‌شرط آزادی (و به همین سبب، پیش‌شرط گناه) است زیرا اضطراب همانا تصدیق وضع کنونی ما و بازشناخت ماهیت امکان است. در اینجا کیرکگور در مقام متفکری مسیحی بحث می‌کند و تا بخواهید از متن کتاب مقدس نقل می‌کند و خیلی وقت‌ها از عبارت‌هایی استفاده می‌کند از زبان‌های دیگر ــ متنی که برای فیلسوفان و کیرکگورپژوهان جذاب خواهد بود اما خوانندگانی را که علایق عام‌تر دارند دچار اضطراب خواهد ساخت.

متال‌باز

 • 115,000 تومان

یه زمونی بود که این‌قدرها شیک و پیک نبودیم. یعنی زرت و پرت بلغور نمی‌کردیم که دپرسم و فلانم... دپرس... اصلا یادم نمی‌آد بچگیام ننه‌بابام گفته باشن دپرسیم. دپرس یعنی چی آخه؟ اسکلیم دیگه. فکر می‌کنیم هر چی اسمش فرنگیه باکلاسه... دپرسم یعنی باکلاسم... عقده‌‌ای بازیه دیگه... مرض هم شده مایه‌ کلاس. به سردرد بگی میگرن، به سرماخوردگی بگی فلو یا گریپ، به سرطان بگی کنسر و متاستاز، به خل‌مشنگی بگی اسکیزوفرنی.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1