فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
درآمدي تاريخي به نظريه تكامل
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
چگونه خوب زندگي كنيم (راهنماي اخلاق نيكوماخوس ارسطو)
استيون اسپليبرگ و فلسفه
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
رام‌ كردن سرمايه‌داري
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
سرگذشت فلسفه غرب (به روايت مدرسه دوباتن)
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
اخلاق (رويكردي كثرت‌گرايانه به نظريه اخلاق)
 • 200,000 تومان
 • با تخفیف: 200,000 تومان
درآمدي به اسطوره‌شناسي عصبي تكاملي
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
بگومگوهاي زندگي مشترك (به روايت مدرسه دوباتن)
 • 70,000 تومان
 • با تخفیف: 70,000 تومان
تجربيات مدرسه سادبري‌ولي (به روايت دست‌اندركاران يكي از قديمي‌ترين مدارس دمكراتيك دنيا)
مخنويس (يادداشت‌هاي يك پزشك اعصاب درباره جهان انسان)
بازي‌هاي فكري فلسفي
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان

هنر هشيارانه زيستن

 • 150,000 تومان

هنر هشيارانه زيستن دعوتي است به تعقل و تفكر و بهره‌گيري از فوايد بي‌شمار آن، و راهنمايي براي زندگي آگاهانه. نويسنده ما را به بازانديشي در بسياري از باورهايمان فرامي‌خواند، از باورهايي درباره‌ي فعاليت‌هاي روزمره تا باورهاي اخلاقي و معنوي. ضرورت اين بازانديشي در عصر اطلاعات، كه ما را در معرض حجم بي‌سابقه‌اي از نظرات و عقايد درباره‌ي هر جنبه‌ي قابل‌تصوري از زندگي قرار داده است، از هر زمان ديگر بيشتر است. هنر هشيارانه زيستن ابزارهايي در اختيارمان قرار مي‌دهد تا به كمك آنها بتوانيم به توانمندي‌هاي خود متكي باشيم. از ناتانيل برندن، روان‌شناس و درمانگر كانادايي-امريكايي، بيش از بيست كتاب در حوزه‌ي روان‌شناسي منتشر شده است. مهم‌ترين دستاورد او بنيان گذاشتن جنبش عزت‌نفس است. برندن نخبه‌ترين نظريه‌پردازي است كه طي شش دهه تلاش اين مفهوم را، كه تا دهه 1960 در متون روان‌شناسي جدي گرفته نمي‌شد، از ابهام درآورد و سهم بزرگي در معرفي تأثيرات آن بر زندگي روزمره‌ي انسان‌ها ايفا كرد. هنر هشيارانه زيستن شانزدهمين كتاب او است كه از جنبه‌هاي فراوان ارزشمندترين اثر اين متفكر فقيد به شمار مي‌آيد.

درآمدي تاريخي به نظريه تكامل

 • 95,000 تومان

درك ما از نحوه‌ي پيدايش حيات و سير تحول موجودات زنده بيش از هر چيز تحت تأثير دو نظريه‌ي علمي است: تكامل از راه انتخاب طبيعي و ژنتيك. وقتي طبيعت‌شناس انگليسي، چارلز داروين، در سال 1859 براي نخستين‌بار انديشه‌هاي خود را در كتاب منشأ گونه‌ها مطرح كرد، با مقاومت‌هاي فراواني هم در جامعه‌ي علمي و هم ميان عموم مردم روبه‌رو شد. چند سال بعد، وقتي راهبي ناشناس، گرگور مندل، نتايج آزمايش‌هاي خود را منتشر كرد نيز جهان علم اهميت يافته‌هاي او را در تأسيس آنچه بعدتر علم ژنتيك ناميده شد درنيافت. جان اسكاتني در كتاب درآمدي تاريخي به نظريه‌ي تكامل آنچه را اين دو مرد بزرگ كشف كردند توضيح مي‌دهد. او داستان پيشرفت‌هاي شگفت‌انگيز در اين حوزه را، كه در نهايت به گشودن راز ژنوم انسان ختم شد، گام‌به‌گام پي مي‌گيرد. در اين داستان شاهديم كه چگونه بشر كار را با اين تصور كه فسيل دايناسورها مربوط به استخوان غول‌هاي افسانه‌اي است آغاز كرد و با تكميل تدريجي شواهد، توانست رشته‌ي حيات را از ميكروارگانيسم‌هاي تك‌سلولي به نخستي‌هايي مانند خودش دنبال كند. كالبدشناسي، طبقه‌بندي، شيمي، زمين‌شناسي، باستان‌شناسي، و جنين‌شناسي همگي در تكميل اين داستان شگفت‌انگيز نقش داشته‌اند. درآمدي تاريخي به نظريه‌ي تكامل براي همه‌ي خوانندگاني كه درباره‌ي جهاني كه در آن زندگي مي‌كنيم كنجكاوند جذاب خواهد بود، و به آنان نشان مي‌دهد نظريه‌ي تكامل چگونه درك ما را از خود و جايگاهمان در جهان تغيير داده است.

چگونه خوب زندگي كنيم (راهنماي اخلاق نيكوماخوس ارسطو)

 • 130,000 تومان

يكي از حيطه‌هايي كه ارسطو آثار بسيار مهمي در آن از خود به جا گذاشته «فلسفه عملي» است و مهم‌ترينِ اين آثار در حوزه فلسفه اخلاق يا همان اخلاق‌شناسي است، و اخلاق نيكوماخوس اثر اصلي و مشهور او در اين زمينه است. اگر خواننده غيرحرفه‌ايِ فلسفه بخواهد اثري از حرفه‌اي‌ترين فيلسوف تاريخ بخواند تا هم كتاب جدي فلسفي خوانده باشد و هم به زندگي‌اش فايده‌اي برساند، بايد سراغ اخلاق نيكوماخوس برود؛ خواننده حرفه‌اي فلسفه هم اگر بخواهد يكي از مهم‌ترين پنج كتاب كل تاريخ فلسفه اخلاق، يا اصلاً يكي از مهم‌ترين بيست يا سي كتاب كل تاريخ فلسفه، را بخواند، بايد سراغ اين كتاب نيز برود. اخلاق نيكوماخوس هم كتاب زندگي است هم كتاب فلسفي. كتاب پيش رو عمدتا بر اساس متن اخلاق نيكوماخوس نوشته شده و سعي نويسنده بر اين بوده كه در آن گزارشي فصل‌به‌فصل و كامل از اخلاق نيكوماخوس به دست دهد و هيچ نكته مهمي را مغفول نگذارد، ضمن اينكه تا حد امكان از ورود به بحث‌هاي تخصصي و اختلافي پرهيز كند.

استيون اسپليبرگ و فلسفه

 • 150,000 تومان

اگر فلسفه‌ورزي مستلزم اقامه برهان و دفاع از مقدمات و تحليل منطقي پيش‌فرض‌‌هاست، به نظر مي‌رسد در نقطۀ مقابل كاري است كه بيننده عادي فيلم انجام مي‌دهد. اگر چنين است، پس به چه معنا مي‌توان از رابطۀ سينما و فلسفه سخن گفت؟ آيا سينما مي‌تواند منشأ فلسفه‌ورزي باشد؟ آيا سينما مي‌تواند پرسش‌هايي فلسفي مطرح كند و گاه به آنها پاسخ دهد؟ هيچ فيلم‌سازي به‌اندازۀ استيون اسپيلبرگ بر فرهنگ عمومي تأثير نگذاشته است. او سازنده موفق‌ترين ملودرام‌هاي سينماي امريكا است. اين كتاب بررسي و ارزيابي كارنامه سي‌ساله اسپيلبرگ است، نه از پشت لنز دوربين و نظريه‌هاي نقد فيلم، كه از پشت لنز فلسفه. خواننده، احتمالاً ناباورانه، درخواهد يافت كه فلسفه چيزي است كه به آن عمل مي‌كنيم نه انبوه دانسته‌هايمان. در هر مقاله، يكي از موضوعات و مسائل فلسفي در آثار اسپيلبرگ به بحث گذاشته مي‌شود، موضوعاتي مانند متافيزيك، معرفت‌شناسي، اخلاق، ارزش‌شناسي، زيبايي‌شناسي، فلسفۀ سياسي، فمينيسم و فلسفۀ ذهن. كار نويسندگان اين مجموعه تدريس و تحقيق فلسفه است، و در نتيجه نوآموزان و علاقه‌مندان غيرمتخصص فلسفه نيز در زمره مخاطبان آنها هستند. در پايان كتاب پيوستي وجود دارد كه به بحث دربارۀ ارتباط فيلم‌هاي اسپيلبرگ و فلسفه كمك مي‌كند. فهرست شيندلر، آميستاد ، هوش مصنوعي و گزارش اقليت چهار فيلم از شاخص‌ترين آثار اسپيلبرگ هستند. در اين پيوست، خلاصه‌اي از هر فيلم و مباحث و پرسش‌هاي فلسفي مربوط به آن آمده است كه براي استفاده در انجمن‌هاي سينمايي، مراكز نقد و بررسي كتاب و استفاده در كلاس‌هاي فلسفه كارآمد است.

رام‌ كردن سرمايه‌داري

 • 120,000 تومان

امروزه تقريبا هر اقتصادي در جهان بر پايۀ سرمايه‌داري سامان يافته است. اما درعين‌حال، تقريباً همه‌جا با نااميدي و ناكامي و بدگماني از سرمايه‌داري ياد مي‌كنند. جالب اينكه هيچ‌كدام از اين نقدها تازه نيستند و از همان آغاز سرمايه‌داري مثل سايه دنبالش بوده‌اند. سرمايه‌داري بارآوري شگفت‌آوري دارد، اما دو عيب بزرگ هم در آن هست: اول اينكه سرمايه‌داري به‌طور نظام‌مند مستعدِ ناديده گرفتن رنج كارگران است، مگر اينكه مرتب جلويش را بگيرند كه چنين نكند. دوم اينكه ثروت شركت‌ها اغلب از عرضۀ كالاهايي مي‌آيد كه آدمي به آنها نياز واقعي ندارد. چالش آينده در اين است كه چطور مي‌توان از شيوه‌هاي انساني و با رفتار درست با مردم و كرۀ زمين پول درآورد و، همچنين، چطور مي‌شود از فعاليت‌هايي پول درآورد كه به اهداف والاتر آدميان مي‌پردازند.

سرگذشت فلسفه غرب (به روايت مدرسه دوباتن)

 • 75,000 تومان

مي‌خواهيم ببينيم كدام انديشه‌ها مي‌توانند در حل اساسي‌ترين مشكلات روزگار خودمان ياريگر باشند. از نظر ما، متفكر «بزرگ» كسي است كه انديشه‌هايش براي مفيد واقع شدن در زندگي امروز ما بيشترين اقبال را دارد. ما تاريخ‌نگار نيستيم كه به دنبال بازيابي انديشه‌ها محض خاطر خودشان باشيم؛ ما متخصص فلسفه كاربردي هستيم و مي‌خواهيم مفاهيم فكري‌اي بيابيم كه همين‌جا و همين حالا بتوان به كار گرفت. ما تاريخ را كاويده‌ايم تا انديشه‌هايي را كه خيال مي‌كنيم بيشترين ارتباط را با زمان حاضر دارند به شما عرضه كنيم. اگر در روزها و سال‌هاي آينده ببينيد در رويارويي با تنگناها و رنج‌هاي متعدد زندگي روزمره به سراغ اين انديشمندان مي‌رويد، ما در كارمان موفق بوده‌ايم.

اخلاق (رويكردي كثرت‌گرايانه به نظريه اخلاق)

 • 200,000 تومان

در زندگي چيزهاي زيادي هست كه مي‌توانيم از مطالعۀ آنها چشم بپوشيم، بدون اينكه عواقب ناگواري براي ما داشته باشد. علم اخلاق اما بسيار شبيه به دانش تغذيه است: همان‌گونه كه ناچاريم به‌گونه‌اي عمل كنيم كه سلامت جسمي ما تأمين شود، به همان شكل، ناگزير به رفتارهايي هستيم كه به سعادت خودمان و ديگران بينجامد. هركدام از سنت‌هاي اصلي اخلاق حقايقي مهم دارند كه در درك ما از زندگي اخلاقي نقش دارند، حتي اگر هيچ‌كدام از آنها نتوانند تمام حقايق مربوط به زندگي را در خود داشته باشند. در اين كتاب، هر رويكرد با اين حال‌وهوا بررسي و پرسيده مي‌شود كه اين سنت چگونه مي‌تواند زندگي اخلاقي را روشن‌تر كند. اخلاق: رويكردي كثرت‌گرايانه به نظريۀ اخلاق، درآمدي جامع و آسان‌فهم بر مهم‌ترين سنت‌ها و مكاتب اخلاقي است، ازجمله اخلاق فضيلت، سودگرايي و وظيفه‌گرايي. كتاب در چهارچوب كلي طرحي كثرت‌گرايانه نوشته شده است و اين به خواننده در درك ارتباط ميان نظريه‌ها و مكاتب اخلاقي مختلف كمك مي‌كند. كتاب در كنار نظريه‌هاي اخلاقي مختلف، مثال‌هايي از زندگي روزمره و موقعيت‌هاي اخلاقي ملموس ارائه مي‌كند تا از اين طريق قضاوت اخلاقي خواننده را بسنجد و او را با نتايج اتخاذ رويكردهاي اخلاقي در عمل آشنا سازد.

درآمدي به اسطوره‌شناسي عصبي تكاملي

 • 75,000 تومان

سوالاتي كه در اسطوره‌شناسي عصبي-تكاملي مطرح مي‌شوند از سنخ سوالات زيست‌شناسي تكاملي‌اند؛ اسطوره چرا به وجود آمد، ريشه‌هاي زيستي آن چيست، و آيا ممكن است با تكامل انسان، اسطوره نيز دگرگون شود و حتي از بين برود. اينها سوالاتي است كه تنها به كمك علم تكامل مي‌توان بدانها پاسخ داد. اينكه رويكرد ما به اسطوره تكاملي باشد، تبعات زيادي به‌دنبال خواهد داشت. اسطوره همانند هرچيز ديگر در عرصۀ تكامل نمي‌تواند خلق‌الساعه باشد. بي‌شك اسطوره نيز پيش‌اسطوره‌هايي داشته كه با فرضيات كنوني ما اسطوره محسوب نمي‌شوند، اما بدون آنها اسطوره نمي‌توانسته است در روند تكامل انسان شكل بگيرد. اما چرا تجربۀ اسطوره‌اي اصولا رخ داده است؟ آيا تجربۀ اسطوره‌اي امري ضروري بوده يا بر اثر يك اتفاق رخ داده و چون براي انسان مفيد بوده استمرار يافته است؟ آيا هر ارگانيسمي كه به درجه‌اي از پيچيدگي مي‌رسد، لاجرم تجربۀ اسطوره‌اي دارد؟ آيا ممكن است تجربۀ اسطوره‌اي رهيافتي اشتباه به جهان پيراموني باشد، اما به‌دليل مفيد بودن، انتخاب طبيعي آن را حفظ كرده باشد؟ اين كتاب درآمدي است به حوزۀ نوظهور اسطوره‌شناسي عصبي-تكاملي و در آن، علاوه بر مقدمات و مباني اين حوزه، برخي از مهم‌ترين اساطير ايراني نيز از منظر عصبي-تكاملي بررسي شده‌اند.

بگومگوهاي زندگي مشترك (به روايت مدرسه دوباتن)

 • 70,000 تومان

ما رابطۀ آدم‌هاي ديگر را از بيرون مي‌بينيم. زوج‌هايي را مي‌بينيم كه آرام در بازار قدم مي‌زنند يا در مهماني با هم شوخي مي‌كنند. به‌ندرت مي‌بينيم آنها در مواقع حساس چگونه‌اند و بينشان چه مي‌گذرد. از آن طرف، ما رابطۀ خودمان را از درون مي‌بينيم؛ از لحظه‌هاي خشم، ناخوشي يا قهر كردنمان عميقاً باخبريم؛ مي‌دانيم سر موضوعات كوچك و بي‌اهميت با تمام وجود احساس سرخوردگي مي‌كنيم؛ و مي‌دانيم چطور به همديگر آسيب مي‌زنيم. مقدار نسبتاً زيادي بگومگو، بدجنسي، حماقت و سرخوردگي عادي است. همۀ اينها بخشي از رابطۀ خوب‌اند. رابطۀ خوب رابطه‌اي نيست كه در آن دو نفر بيشتر اوقات به‌خوبي با هم كنار مي‌آيند، بلكه رابطه‌اي است كه در آن دو طرف ياد گرفته‌اند طبيعي بودن دشواري‌ها و ناكامي‌ها را در زندگي مشترك بپذيرند. قطع نظر از لذتي كه از با هم بودن مي‌بريم، احتمالاً بخش نسبتاً زيادي از وقتمان را گرفتار بگومگوهاي فرسايشي هستيم. بگومگوهايي كه آنقدر مايۀ آبروريزي و دلسردي‌اند كه دوست نداريم جلو كسي از آنها حرف بزنيم. اين كتاب راهنمايي است براي شناختن، كنار آمدن و كمتر كردن اين بگومگوها.

تجربيات مدرسه سادبري‌ولي (به روايت دست‌اندركاران يكي از قديمي‌ترين مدارس دمكراتيك دنيا)

 • 90,000 تومان

ما كل كشور را زيرورو كرديم تا مدرسه‌اي پيدا كنيم كه با خواسته‌هايمان جور دربيايد. به همه‌جا سر زديم، مدارس مختلفي را ديديم و درموردشان اطلاعات زيادي كسب كرديم، اما درنهايت دست خالي برگشتيم. ما عميقاً باور داشتيم كه نظام آموزشي موجود صدماتي جبران‌ناپذير به كودكان مي‌زند. حس مي‌كرديم بايد هر كاري لازم است انجام دهيم تا محيطي دلخواه خودمان براي فرزندانمان فراهم كنيم. اين‌گونه بود كه مدرسۀ سادبري‌ولي تأسيس شد. اولين ديدگاه مشترك ما اين عقيدۀ بنيادين بود كه كودك انسان است و شايستۀ اين است كه مانند انساني كامل مورداحترام قرار گيرد. اينها كلماتي ساده با نتايجي تكان‌دهنده و پيچيده بود. نتيجۀ اتخاذ چنين ديدگاهي اين بود كه برنامۀ كودك براي زندگي‌اش به‌اندازۀ برنامۀ بقيۀ افراد، ازجمله والدين، خانواده، دوستان يا حتي جامعه، مهم است. در مدرسۀ ما، تحت هر شرايطي بايد نيازهاي دروني كودك در اولويت قرار مي‌گرفت. اين عملاً به آن معنا بود كه تمام فعاليت بچه‌ها در مدرسه بايد بر اساس انگيزۀ دروني خودشان شكل مي‌گرفت، برنامۀ درسي نبايد از بيرون تحميل مي‌شد و هيچ مقررات مستبدانه‌اي نبايد وجود مي‌داشت. فضاي مدرسه بايد آن‌قدر حمايتگر بود كه بچه‌ها خودشان آنچه را مي‌خواستند انتخاب و براي زمانشان برنامه‌ريزي كنند. مبناي ما اين بود كه همه، بدون استثنا، به‌طور كامل و برابر در ادارۀ مدرسه حق اظهارنظر دارند.

مخنويس (يادداشت‌هاي يك پزشك اعصاب درباره جهان انسان)

 • 120,000 تومان

مخنويس نگاهي است به انسان و جهانِ او از پشت عينك ژن و نورون؛ نگاهي به مغز، جامعه، انسان، فرهنگ، تكامل و ژن وقتي همه را در يك سيني چيده باشند. اينجا قرار نيست همه ديدگاه‌ها مطرح شوند، بلكه به خاطر شغل و تخصص نويسنده، قرار است اخلاق و جنسيت و مرگ و زندگي و جاودانگي و آينده و… همگي از نگاه عصب‌ها و ژن‌ها ديده شوند. مخنويس به همه ديدگاه‌ها به‌صورت عادلانه نمي‌پردازد. مخنويس بي‌طرف نيست و از اول هم قرار نبوده باشد. چشم مخنويس فقط به جمال زيست‌شناسي روشن است و در طرف سلول و تكامل ايستاده است؛ نه به اين علت كه طرف‌هاي ديگر را بر حق نمي‌داند، بلكه چون فقط بلد است از طرف خودش حرف بزند. اين ايراد كتاب نيست، شناسنامه آن است. مخنويس مي‌خواهد دنيا را از سوزن باريك خوانده‌ها و زيسته‌هاي يك پزشك مغز و اعصاب نخ كند، آن هم براي خواننده‌اي كه حوصله خواندن كتاب‌هاي قطور را ندارد و به كوتاه خواندن عادت كرده است. نويسنده دوست دارد خواننده‌اش كتاب را از وسط باز و متناسب با احوالاتش در آن تفرج كند.

بازي‌هاي فكري فلسفي

 • 150,000 تومان

اين كتاب دربردارنده معرفي و راهنماي اجراي بيست بازي فكري - فلسفي است كه ذيل برنامه «فلسفه براي كودكان و نوجوانان» طراحي شده‌اند. بازي‌ها هم در كلاس‌هاي فلسفه براي كودكانء هم در كلاس‌هاي عادي و هم در خانه با حضور مربيان يا بزرگسالان به عنوان راهنما قابل انجام‌اند شور و هيجانء جذابيت و لذت انجام اين بازي‌ها با طبع ماجراجو و روحيه شاد كودكان و نوجوانان هم‌راستا است و توانايي پردازش اطلاعات و داوري آنان را ارتقا مي‌دهد. اين بازي‌ها خصلت‌هاء منش‌ها و استعدادهاي مورد نظر در برنامه فبك را تقويتء نهادينه و شكوفا مي‌كنند. به كمك اين بازي‌ها مي‌توان مهارت‌هايي مانند جست و جوي ديدگاه‌هاي بديلء پيشبرد تحقيق تا جاي ممكنء شنيدن ديدگاه‌هاي متفاوت و اهميت دادن به آن‌ها را تقويت كرد. همچنين مهارت‌هاي سه‌گانه منطقيء هيجاني و اجنتماعي و نيز سه نوع تفكر خلاقء مراقبتي و نقادانه از خلال انجام اين بازي‌ها رشد مي‌كنند.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1