فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
ابتدا تراژدي سپس مضحكه
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
پياده‌روي با نيچه (در مسير رسيدن به خويشتن)
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
فلسفه‌پردازي (از ميل همگاني به دانستن تا استدلال منطقي)
صور آگاهي نگون‌بخت ذيل معني صيرورت روح نزد هگل
ملكوت و شكوه درباره‌ي تبارشناسي الاهياتي اقتصاد و حكومت (هوموساكر 2) بخش دوم
هم‌زماني (1 اصل ارتباطي غيرعلي)
 • 112,000 تومان
 • با تخفیف: 112,000 تومان
گفت‌و‌گوهاي اگزيستانسيال
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
انسان كژگونه (دمكراسي برآيند 15 قرن كژديسي جوامع غربي)
تئوري نفهم‌ها و ديگر رويداد‌هاي فلسفي ناگوار
 • 169,000 تومان
 • با تخفیف: 169,000 تومان
مرگ را جدي نگير (آراي اسپينوزا در باب چگونه زيستن و چگونه مردن)

ابتدا تراژدي سپس مضحكه

 • 150,000 تومان

آنچه اين كتاب ارائه مي‌‌دهد نه تحليلي بي‌طرفانه از بحران‌ مالي، بلكه خوانشي متعهدانه و به‌شدت جانبدارانه است.چراكه حقيقت جانبدارانه است و تنها زماني دست‌يافتني و از اين‌رو جهان‌شمول است كه طرفي را بگيريم. البته طرفي كه در اينجا اتخاذ مي‌شود، كمونيسم است. پيام اخلاقي: زمان حق‌السكوت اخلاقي و ليبرال‌دمكراتيك به سر آمده است. طرف ما ديگر نبايد عذرخواهي كند، آن‌ هم زماني كه طرف مقابل، آغاز بهتر و زودتر داشته است.

پياده‌روي با نيچه (در مسير رسيدن به خويشتن)

 • 160,000 تومان

«وقتي كوهنوردي مي‌كني، تسليم كوهستان مي‌شوي. گاهي سر مي‌خوري و گاهي به جلو پرتاب مي‌شوي. گاهي تعادلت را از دست مي‌دهي و زمين مي‌خوري. اين همان داستان تلاش براي قرارگرفتن در مسير درست، و در آغوش‌كشيدن و تجربه‌كردن چيزي است كه هنوز نداريمش، اما دست‌يافتني و در‌عين‌حال دوردست است. قرار نيست روي قله اتفاقي بيفتد؛ بلكه در مسير است كه اتفاق‌ها را تجربه مي‌كنيم. به قول نيچه، همه فرصت تبديل‌شدن به خويشتن خويش را دارند.»

چرا چنين كاري از من سر مي‌‌زند (ساز و كارهاي دفاعي‌ رواني و روش‌هاي نامحسوسي كه با آن زندگي ما را تحت تاثير قرار مي‌دهند)

 • 180,000 تومان

چرا چنين كاري از من سر مي‌زند؟ راهكارهاي ساده روان‌پويشي را براي دوره‌ي خودشناسي هدايت‌شده به كار مي‌بندد و نقش فراگير سازوكارهاي دفاعي را در دوركردن دردهاي عاطفي مشخص مي‌كند. اولين بخش كتاب با توضيحات ساده و روان، شما را از وجود ذهن ناخودآگاه و نقش دفاع‌هاي رواني در حذف احساسات تحمل ناپذير از دايره‌ي آگاهي با خبر مي‌كند. بخش مياني و طولاني كتاب، به بررسي سازوكارهاي دفاعي اصلي مي‌پردازد و تمرين‌هايي براي شناسايي دفاع‌هايتان و مقابله‌ي موثر‌تر براي احساسات ناخودآگاه در پس آن‌ها به شما ارائه مي‌كند.

فلسفه‌پردازي (از ميل همگاني به دانستن تا استدلال منطقي)

 • 115,000 تومان

فلسفه چيست؟ علم چيست؟ آيا عصر فلسفه گذشته و اكنون علم تعيين‌كننده است؟ آيا حكم فيلسوف از اعتبار بيشتري برخوردار است يا فيزيك‌دان، زيست‌شناس يا رياضي‌دان؟ اگرچه علوم طبيعي تجربي از دل فلسفه زاده شده و بر آن پيشي گرفته‌اند، اما نويسنده، به زباني گويا، در اين كتاب نشان مي‌دهد كه فلسفه را به خودي خود مي‌توان شاخه‌اي از علم دانست. حوزه‌اي كه با ژرف‌انديشي، آزمون‌هاي فكري و در تركيب با منطق، قادر به پاسخگويي به پاره‌اي از پرسش‌ها يا هموارنمودن مسير براي پيشرفت ساير علوم است.

صور آگاهي نگون‌بخت ذيل معني صيرورت روح نزد هگل

 • 86,000 تومان

هگل در امتداد معرفت‌شناسي جدل رابطه‌ ابژه و سوژه قرار دارد و به‌واقع از مهم‌ترين جايگاه در اين امتداد برخوردار است. هدف از اين كتاب، انديشيدن و بحث دقيق درباره‌ اين جدل است، با سيري كه در كتاب«پديدارشناسي روح هگل» آمده است. جدلي كه معين مي‌كند منظور از آگاهي نگون‌بخت چيست. تا اين جدل در نحو انديشه‌ هگل دريافت نگردد، درك نگون‌بختي آگاهي - روح نزد او ميسر نيست. آنچه نزد هگل نامعتبر است، بي‌واسطگي شناخت است و اين بي‌واسطگي، آنجايي به امر مرهوم مبدل مي‌گردد كه حكم به وجود مي‌دهد و صدق حكمش را نيز از همان وجود يا امر موهوم دريافت مي‌كند. اين منظر از معرفت‌شناسي و تاريخ فلسفه، ماقبل دكارت را به‌ خود مشغول مي‌داشت؛ تا اينكه تاريخ انديشه، تزلزلي جدي در اين منظر ايجاد كرد.

ملكوت و شكوه درباره‌ي تبارشناسي الاهياتي اقتصاد و حكومت (هوموساكر 2) بخش دوم

 • 280,000 تومان

چرا آموزه‌ي تثليث در دوران بسط مسيحيت در مركز دستگاه نظري آن قرار گرفت؟ چرا حكومت در جايگاه الاهياتي آن با نماد تثليث بيان مي‌شود و مفاهيم اقتصاد و سياست چگونه در دستگاه‌هاي متافيزيكي وارد شدند و در خدمت الاهيات مسيحي قرار گرفتند و اساسا منظور از الاهيات سياسي و الاهيات اقتصادي چيست؟ چرا قدرت به شكوه نيازمند است و اين‌چنين سفت و سخت و باشكوه ظاهر تشريفات و ثناگويي‌ها و آداب و رسوم را به خود مي‌گيرد؟ چگونه مي‌توان ماشين حكومتي را در جهان غرب به مفاهيم و مقولات الاهياتي مسيحيت مرتبط دانست؟ با طرح اين پرسش‌ها و برخي پرسش‌هاي مهم ديگر در كتاب ملكوت و شكوه، جورجو آگامبن تلاش مي‌كند تا با جستجو در متون يوناني، ‌كتاب مقدس، متن‌هاي پولس و گنوسيان، رساله‌هاي خشك قرون وسطايي متالهان مسيحي و آباي كليسا و متن‌هاي مولفان مدرن، به اين پرسش‌ها پاسخ دهد. كتاب همچنين فرصتي در اختيار مولف قرار مي‌دهد تا خط‌ ‌سير ويژه‌اي را كه او در مجموعه‌ي هوموساكر دنبال مي‌كند، پي گيرد و برخي مفاهيم و اصطلاحات ابداعي خاص خود از جمله شكل زندگي، حيات مسيحايي و ناكارايي (تعليق عمل) را با تفصيل بيشتري تشريح كند.

هم‌زماني (1 اصل ارتباطي غيرعلي)

 • 112,000 تومان

يونگ در اين كتاب از انديشه‌هايي با ما سخن مي‌گويد كه به گفته‌ي خود، ساليان سال به‌خاطر فضاي مادي‌گراي آن روزگار و بيم از طردشدن توسط جامعه‌ي علم‌زده در ابراز آنها ترديد داشته اما سرانجام در كتاب حاضر كه در سال‌هاي آخر عمرش نگاشته است تصميم مي‌گيرد با ما از اين انديشه‌ها كه به اصل شگفت‌آور «هم‌زماني» ختم مي‌شوند سخن بگويد. به باور يونگ، «هم‌زماني» يك اصل بنيادين و فراگير است كه پديده‌هاي فراطبيعي را فقط با آن مي‌توان تبيين كرد؛ اصلي كه مفاهيم مكان و زمان را كه پيش فرض و سنگ بناي اصل عليت هستند به چالش مي‌كشد و محدوده‌ي ناخودآگاه را از ناخودآگاه جمعي بشر فراتر مي‌برد و آن را به كل جهان طبيعت گسترش مي‌دهد.

گفت‌و‌گوهاي اگزيستانسيال

 • 98,000 تومان

دنيل چچيك در اين اثر ادبي، بي‌مقدمه خوانندگان را به سفري از عميق‌ترين و تاريك‌ترين دره‌ها تا درخشان‌ترين ارتفاعات ذهن انسان مي‌برد. او به پيروي از سنت بزرگ گفت‌و‌گوهاي افلاطوني به پرسش‌هاي مهمي كه از هنگام طلوع فلسفه تا به امروز ذهن بشر را تسخير كرده‌اند، مي‌پردازد: محدود بودن فرصت زندگي انسان، مبارزه و تقابل فرد با همرنگي و همراهي با اكثريت، روابط بين نسلي و محدوده‌ي ادراك انسان. دنيل چچيك، يك روان‌درمانگر اگزيستانسيال است. او با الهام از بزرگترين متفكران عصر ما كتابي ارائه مي‌دهد كه چالش‌ها و تلاطم اين ذهن‌هاي بزرگ را به تصوير مي‌كشد. او در پاسخ به سوال مترجم درباره‌ي هدف اين اثر مي‌گويد: «هدف اصلي‌ من از نوشتن اين كتاب، ترغيب انسان‌ها به پرسشگري از خودشان و تجسس درباره‌ي انديشه‌ها و عقايدشان است.» اين كتاب به شيوه‌‌ي مناظره نوشته شده و در آن مردي جوان با خودِ بالغ‌ترش درباره‌ي مسائل بنياديِ زندگي گفت‌‌وگو مي‌كند. آثار ديگر اين نويسنده عبارتند از «به درياچه خيره شو» و «ده راه براي تبديل شدن به نطفه‌اي بهتر».

عليه فاشيسم (گزيده‌ي مقالات پيش از زندان آنتونيو گرامشي به همراه يادداشت‌هايي از اسلاوي ژيژك پل ويريليو و ديگران)

 • 96,000 تومان

كتاب پيش‌رو گزيده‌ي چند مقاله از آنتونيو گرامشي است. اين مقالات همگي به دوران تولد فاشيسم در ايتاليا مربوط مي‌شوند، دوراني كه در آن بنتيو موسوليني در حال قدرت‌گيري بود و چپ هيچ برنامه‌ي منسجمي براي مبارزه با اين موج جديد در چنته نداشت. گرامشي را بايد در دل همين وضعيت نوميدانه جست، وضعيتي كه در آن هيچ اميدي براي بهبود وجود ندارد و گويي هيچ كورسويي از رهايي به چشم نمي‌آيد. اگر بتوان امروزه از گرامشي درسي گرفت، اين درس هماره درك راديكاليته‌ي نهفته در اين نوميدي است.

انسان كژگونه (دمكراسي برآيند 15 قرن كژديسي جوامع غربي)

 • 380,000 تومان

شايد شما هم كژگونه باشيد. اگر در جامعه‌اي غربي، صنعتي و ثروتمند با نظام سياسي دمكراتيك پرورش يافته‌ايد هيچ بعيد نيست روانشناسي عجيب و غريبي داشته باشيد. كژگونه‌ها برخلاف بسياري از مردمان جهان، همچنين برخلاف اغلب انسان‌هايي كه تا كنون روي كره خاكي زيسته‌اند، انسان‌هايي به‌غايت فردباورند، به‌سادگي همرنگ جماعت نمي‌شوند، ذهني تحليل‌گر و انتقادي دارند و مدام مشغول ويژگي‌ها و توانمندي‌هاي خويش‌اند. آنها طي چند قرن اخير سراسر اروپا را در بر گرفتند، رنسانس و انقلاب صنعتي را رقم زدند، ثروتمند شدند و به تدريج سلطه خود را بر جهان افكندند. اما چرا و چگونه؟ انسان كژگونه روايتي جسورانه و شكوهمند از هم‌فرگشت فرهنگ و روانشناسي و نهاد‌هاي برآمده از آنها ارائه مي‌كند كه براساس آن مي‌توان چرايي وضعيت سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشورهاي متفاوت جهان را درك و تحليل كرد. خواننده ايراني بي‌شك پس از مطالعه اين كتاب به خود جرات نخواهد داد درباره توسعه و ترقي ايران همانند گذشته بينديشد.

تئوري نفهم‌ها و ديگر رويداد‌هاي فلسفي ناگوار

 • 169,000 تومان

ما در دنيايي زندگي مي‌كنيم كه ساده‌ترين چيزها برايمان عجيب، و عجيب‌ترين چيز‌ها جزو زندگي روزمره‌مان است! دنياي معاصر پر است از اتفاقات جديد؛ درك هر كدام از خبر‌ها و پيشرفت‌هاي فناوري در حالت عادي به‌ ماه‌ها و گاهي سال‌ها زمان نياز دارد و اكنون ما در اين دوران اتفاقات تازه را پشت سر هم و بدون هيچ وقفه‌اي براي درك تغييرات تجربه مي‌كنيم. جستار‌هاي كتاب با تنوع وضوعي و گاه عجيبشان اين فرصت را به شما مي‌دهند تا به بررسي زواياي جديد زندگي مدرن بپردازيد. نيازي به دانش قبلي از فلسفه نيست و جستار‌ها به موضوعات متنوعي از لذت، عشق، حسرت و مباحث جديد اخلاقي گرفته تا نقد كانت و فلاسفه نازي و جريان سيال ذهن مي‌پردازند. همان‌طور كه نويسنده در مقدمه آورده است، لازم نيست كتاب را به ترتيب صفحات بخوانيد؛ كافي است عنوان‌هاي مورد‌علاقه خود را انتخاب كنيد و با زاويه ديد فلسفه معاصر آشنا شويد.

مرگ را جدي نگير (آراي اسپينوزا در باب چگونه زيستن و چگونه مردن)

 • 120,000 تومان

ميلياردها انسان به عرصه هستي پا نهاده و بر پهنه اين كره خاكي مي‌زيند و زيسته‌اند. اما جالب است كه در هر برهه از تاريخ آدميان، تنها معدودي در زيست ايشان دقيق و نقاط روشن فطرت انساني را به او يادآور شده‌اند. الگوهاي عمدتا ثابت براي رسيدن به مقاصدي معين، تعاريف مشخص از بدي و نيكي و نسخه‌هاي هم‌شكل چگونه گذارندن سال‌هاي عمر، بر توانايي انسان در تحليل بهترين مسير به كمال هستي او پرده مي‌افكنند و موجب مي‌شوند هر دگرگوني در آنها تبديل به يك جريان فكري شود. اسپينوزا از آن دسته متفكراني است كه گويا با نشستن درون منشوري آينه‌اي، بازتاب بي‌انتهاي زواياي مختلف مهم‌ترين مفاهيم انساني را كه منجر به ارائه درك روشن‌تري از آنها مي‌شود، مي‌بيند و اين رسالت را بر دوش خود حس مي‌كند كه آن الگوها و نسخه‌هاي همه‌گير خردي را كه بعضا پيشينه تكرارشان به بلنداي تاريخ آدمي است، با آنچه مي‌بيند و عموم فرصت ديدنش را نداشته‌اند تغذيه كند.

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1