فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
فاني و باقي (تكنوازي تنبور استاد الهي )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بازگشت به اصل خود (تكنوازي تنبور استاد الهي )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
اولم تو بودي آخرم تو باشي (تكنوازي تنبور استاد الهي )
آرام و بي‌قرار (يادي از دكتر داريوش صفوت)
 • 27,000 تومان
 • با تخفیف: 27,000 تومان
بيداري (تكنوازي تنبور استاد الهي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
حضور (تكنوازي تنبور استاد الهي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
گفت و گو با معشوق آسماني و موسيقي معنوي تنبور (تكنوازي تنبور استاد الهي)
1 حماسه‌ معنوي و راه‌هاي عشق الهي (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)
هارموني‌هاي آسماني و مناجات عرفاني (تكنوازي تنبور استاد الهي)
رقص‌هاي معنوي و شر (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
آلبوم 9 و 10 (تكنوازي تنبور استاد الهي)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان

بازگشت به اصل خود (تكنوازي تنبور استاد الهي )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ي پيش رو حاوي 7 قطعه موسيقي از استاد نورعلي الهي (1353-1274) فيلسوف، قاضي و موسيقيدان برجسته‌ي ايراني است. اين مجموعه اولين بار به همت موزه متروپوليتن نيويورك، در سال 2019 ميلادي منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگي هنري ماهور باز نشر شده است.
قطعه اول «شين طرز در سوئيت نكيسا و باربد» نام دارد. نكيسا و باربد از موسيقي‌دانان دوره‌ي ساساني بودند كه به روايتي رابطه‌ي روحي عميقي بين ايشان برقرار بود. اين قطعه در كوك طرز اجرا شده‌ است. تكنيك نواختن شر در شين طرز ابهت و شكوه خاصي دارد.
قطعه دوم «شيخ امير تركي» است. خواننده، يكي از علاقه‌مندان استاد الهي است. اشعار اين قطعه به حضرت قوشچي‌اوغلي از مشاهير ترك اهل حق تعلق دارد.
قطعه سوم «بداهه‌پردازي» نامگذاري شده است. غالب بداهه‌پردازي در دستگاه چپي (يكي از دستگاه‌هاي رديف موسيقي استاد الهي) اجرا شده است. اين آهنگ با تنبور پنج‌سيمي كه از ابدعات استاد الهي است نواخته ‌شده‌است.
قطعه چهارم «شيخ اميري استاد الهي» نام دارد. شيخ اميري، در رديف استاد الهي حاوي 18 قطعه است كه يكي از آنها به نام استاد الهي است. اين آهنگ كه با تنبور سه‌سيمي نواخته شده، شنونده را به درون خود متوجه مي‌كند تا در پي يافت حقيقت باشد و آنگاه توجه‌اش را به «او» معطوف سازد.
«سوئيت ذكرها» قطعه‌ پنجم اين مجموعه بوده و چهار ذكر با اجراي استاد الهي در اين قطعه آمده است. اين قطعه در دهه 40 شمسي و در تهران، منزل استاد الهي ضبط شده است.
قطعه ششم «خان اميري در سوئيت جلوشاهي» نامگذاري شده است. جلوشاهي نام دستگاهي در رديف استاد الهي‌ست كه حاوي چند گوشه بوده و گوشه‌ي خان اميري از دستگاه جلوشاهي در اين قطعه اجرا شده است. بداهه‌پردازي از مشخصات موسيقي استاد الهي به شمار مي‌آيد كه با آن روح را به اهتزاز درمي‌آورد.
قطعه هفتم، سوئيت پاكتكي است. نام ديگر اين قطعه «پاي كوبي» است و اشاره به ضربه زدن پا بر زمين در رقصي به اين نام دارد. اين آهنگ سابقا با دوزله يا سورنا نواخته مي‌شده اما استاد الهي آن را با تنبور اجرا كرد و بخشي از رپرتوار موسيقي او به حساب مي‌آيد. نواختن اين قطعه با تنبور، نيازمند مهارت، قدرت و سرعت در نوازندگي است كه استاد الهي در آن به معني واقعي كلمه استاد است.

اولم تو بودي آخرم تو باشي (تكنوازي تنبور استاد الهي )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ي پيش‌رو حاوي 6 قطعه موسيقي از استاد نورعلي الهي (1274- 1353) فيلسوف، قاضي و موسيقي‌دان برجسته‌ي ايراني است. اين مجموعه اولين‌بار به همت موزه‌ي متروپوليتن نيويورك در سال 2019 ميلادي منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگي- هنري ماهور بازنشر شده است.
قطعه‌ي اول «سما» نام دارد و با تنبور پنج‌سيمي، كه از ابداعات استاد الهي است، در دهه‌ي 30 سشمسي اجرا و ضبط شده است. در آخر اشعار زير به كردي (زبان مادري ايشان) توسط خودشان خوانده شده است:
امان صدامان و امان كو
يه دست من و دامان تو
نام قطعه‌ي دوم «حق حق هو هو» بوده و در دهه‌ي 40 شمسي در جمع خانوادگي و با تنبور سه‌سيمي اجرا شده است. نام اين قطعه از ذكري كه با شعر زير خوانده مي‌شود گرفته شده است:
حق حق هو هو/ اي اقاي جافِم
گنري سرتافم/ يار بي‌گزافم
قطعه‌ي سوم «يا شاه تو با من باشي» نام‌گذاري شده است.بخش‌هايي از اين قطعه قبلا تحت عنوان «واله ويتانه» منتشر شده اما اكنون تمام قطعه دراختيار است. اين قطعه با تنبور پنج‌سيمي اجرا شده است.
عنوان قطعه‌ي چهارم «سحري» است. اين قطعه در دهه‌ي 40 شمسي و با سه‌تار اما نه به شيوه‌ي متداول تكنيك سه‌تار‌نوازي، بلكه بيشتر به شيوه‌ي نوازندگي تنبور نواخته شده است. «بلبل» نام سه‌تاري است متعلق به استاد الهي، و اين آهنگ با آن اجرا شده است.
قطعه‌ي پنجم «وارياسيون روي ملودي يا سلطان امان اگرم داي» نام دارد. «يا سلطان امان» نام ذكري‌ست كه استاد الهي در جواني ساخته‌اند. در اين اجرا ملودي با دف همراهي شده است.
قطعه‌ي ششم «سوييت جلوشاهي با تنبور پنج‌سيمي» است. اين قطعه با گفتاري از استاد الهي آغاز مي‌شود. جلوشاهي يكي از دستگاه‌هاي رديف موسيقي استاد الهي به شمار مي‌آيد كه پيش از اين نيز منتشر شده است. از مشخصات تنبورنوازي استاد الهي بداهه‌پردازي‌هاي متنوع و گسترده‌ي اوست كه با شنيدن اين قطعه، به اين نكته از موسيقي او مي‌توان توجه كرد.

آرام و بي‌قرار (يادي از دكتر داريوش صفوت)

 • 27,000 تومان

كتابي كه در دست داريد يادنامه زنده‌ ياد دكتر داريوش صفوت، موسيقي‌دان فرهيخته و يكي از تاثيرگذارترين چهره‌هاي تاريخ معاصر موسيقي دستگاهي ايران است كه در دو بخش و سه ضميمه تدوين شده است. بخش اول، شامل سي و نه مقاله، توسط شاگردان، همكاران، دوستان، صاحب‌نظران و نيز خواهر و دختر آن استاد گران‌قدر نوشته شده‌اند. بخش دوم خاطرات ايشان است كه با «ماموريت فرانسه» در آغاز دهه چهل شمسي و تاسيس «مركز حفظ و اشاعه موسيقي ايراني» در سال 1347 آغاز مي‌شود و با «خاتمه كار در مركز» پايان مي‌يابد. اساسنامه مركز حفظ و اشاعه، نمونه‌هايي از مكاتبات و قراردادها و چند سند ديگر مربوط به اين مركز در سه ضميمه آمده‌اند و پايان بخش كتاب، عكس‌هايي است از آلبوم خانوادگي دكتر داريوش صفوت.

بيداري (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 95,000 تومان

مجموعه «بيداري» سي‌دي موسيقي از بداهه‌پردازي استاد نورعلي الهي با ساز تنبور است. اين مجموعه از 7 ترك تشكيل شده، شامل قطعاتي است كه هم حزن و فراق عارفانه را تداعي مي‌كند و هم شوق وصال يار را به گوش مي‌رساند. ترك اول با قطعه ساروخاني آغاز مي‌شود. نوازنده، همراه با زمزمه و كلام، محبوب ازلي را طلب مي‌كند. ترك دوم و ششم، موسيقي مخصوص جمع ذكر عرفا است. موسيقي، توأم با ريتم و ضرب‌آهنگ خاصش، اصفات يار را تكرار مي‌كند و جمع يك دل را به سوي نكته وحدت متوجه مي‌دارد. ترك سوم، سوئيت شاه‌خوشيني است. نام اين ترك، برگرفته از نام يكي از بزرگان عرفان در قرن پنجم هجري است. ترك چهارم، سوئيت سحري است. در اين اجرا، خواننده‌اي كرد زبان، تنبور استاد الهي را همنوايي مي‌كند. طلب معشوق حقيقي، كلامي است كه در صداي خواننده طنين‌انداز است و حاضرين در جمع را به شور مي‌آورد. ترك پنجم، سوئيت خان‌اميري است. اين سوئيت كه به طور معمول در فاصله چهارم اجرا مي‌شود، اين بار در فاصله دوم اجرا شده و رنگ و حال خاصي به آن داده است. در ترك هفتم، ابتدا سوئيت قطار را مي‌شنويم و در ادامه سويت سحري اجرا مي‌شود. مضراب متفاوت در اجراي سوئيت قطار و همچنين تغيير كوك ساز تنبور در حين اجراي سوئيت سحري از نكات جالب توجه در اين بداهه‌پردازي است.

حضور (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 95,000 تومان

مجموعه موسيقايي ‹حضور› شامل 7 قطعه بداهه‌پردازي است كه با ساز تنبور، توسط استاد الهي نواخته شده است. قطعه اول، ‹سوئيت نكيسا و باربد› و قطعه دوم ‹وصال نكيسا و باربد› نام دارد. نكيسا و باربد، دو موسيقيدان مشهور دوره ساساني هستند كه اين دو قطعه به نام آنها نامگذاري شده است. ‹سوئيت فرنگي› در كوك فرنگي، سومين قطعه اين مجموعه را تشكيل مي‌دهد. چهارمين قطعه، ‹ذكر بابا جليلي› است كه يكي از آهنگ‌هاي عرفاني رپرتوار موسيقي استاد الهي است. قطعات پنجم و ششم، گوشه‌هايي هستند كه به رسم ذكر جمع عارفانه اجرا شده‌اند. ‹سوئيت هراتي› كه هفتمين و آخرين قطعه اين مجموعه است، همراه با نشاط و هيجان وجدآور، روح عارف را به سماع روحاني ترغيب مي‌كند. يكي از نكات حائز توجه در اين مجموعه، انتهاي قطعه ششم است كه استاد الهي در توضيح شفاهي به اهميت يكدلي و اتحاد جمع خداجو اشاره دارد.

گفت و گو با معشوق آسماني و موسيقي معنوي تنبور (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 180,000 تومان

گفتگو با محبوب در تمامي قطعات اين سي‌دي گفتگو ميان روح و خالق كه در اشعار فارسي بسيار عزيز است، به عنوان مقصد مشترك موسيقي و شعر در تجسم حالات معنوي، بيان شده‌است. سوئيت شاه‌حسيني، تضرع و التماس طولاني شيخ اميري... موسيقي آسماني استاد الهي اين سي‌دي حاوي قطعات ضبط شده از بدهه‌نوازي‌هاي تنبور توسط استاد الهي است و مروري است بر هنر او، شامل سوئيت‌هاي شاد، سرزنده و به وجد آورنده (سوئيت‌هاي جلوشاهي و سحري)، يك قطعه كوتاه مناسب براي تفكر و مراقبه (سرود روحاني و سوئيت‌ اي داوود) و همچنين...

1 حماسه‌ معنوي و راه‌هاي عشق الهي (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)

 • 97,500 تومان

راه‌هاي عشق الهي تم اصلي جستجو براي عشق الهي است، كه در تمام قطعات جريان دارد...

هارموني‌هاي آسماني و مناجات عرفاني (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 180,000 تومان

نيايش عرفاني: در اين سي‌دي چند چهره بزرگ معنويت در سنت عرفاني غرب ايران، از جمله شاه‌خوشين، بابا فقيه، بابا سرهنگ، و بابانااوسي، كه اغلب آنها در قرون 10 تا 15 هجري مي‌زيسته‌اند، از طريق توالي مداوم قطعات فراخوانده شده‌اند... هارموني‌هاي آسماني: اين سي‌دي از وجه ديگري از موسيقي استاد الهي پرده برمي‌دارد: بديهه‌نوازي او، نه فقط در نواختن سه‌تار و تنبور، كه هر يك تكنيك‌هاي خاص خود را دارند، بلكه در نواختن تنبور با پنج سيم، كه او خود آن را ابداع كرد تا تركيبي ايجاد كند ميان...

رقص‌هاي معنوي و شر (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)

 • 180,000 تومان

رقص‌هاي آسماني خلاقيت بي‌حد و حصر، و الهام‌گيري مدام در حال نو شدن استاد الهي در هنر تنبورنوازي، در بداهه‌نوازي‌هاي منحصر به فرد در قطعات بابا فقيه و سوئيت‌هاي چپي از شنونده دعوت مي‌كند به رقصي آسماني به سوي مبدا آفرينش بپيوندد. آبشار در سبك مانوس قطار در موسيقي ايران، استاد الهي ملهم از آبشار سيال و حيرت‌انگيزي از موتيف‌هاي اصيل ايراني و كردي بر روي تنبور پنج‌ سيم است.

آلبوم 9 و 10 (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 180,000 تومان

مقصدها ( 2 سي دي) نهمين سي دي موسيقي در سري (le chant du monde - آواز جهان) از موسيقي استاد تنبورنوازي، استاد الهي. اين دو سي‌دي نمايانگر تركيب‌ها، اسلوب‌ها و بداهه‌نوازي‌هاي تاثيرگزار از جمله هر هفده وارياسيون شيخ اميري است. تاريخ انتشار: 2008

صفحه‌ی 1