فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
شبه علم چيست (شبه علم شبه عرفان شبه پزشكي و شبه فلسفه در دوران پست‌مدرن)
خويشتن 2 ميليون ساله (تحليل كهن‌الگوي خويشتن يونگ)
ابداع خود زندگي رازآميز مغز نوجوان
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
تفكر هوشمندانه (مهارت‌هاي فهم و نگارش نقادانه)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
 يادگيري جامع‌انديشي (راهنماي تفكر نقاد در برنامه‌ آموزشي)
واقعي باش (از خوب بودن دست بردار و واقعي بودن را آغاز كن)
جهان در دست تو (سفري در فضا زمان و فراتر)
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
مهارت‌هاي پايه‌اي تفكر انتقادي
 • 220,000 تومان
 • با تخفیف: 220,000 تومان
آشنايي با تفكر تحليلگرانه (واسازي تفكر و بررسي اجزاي آن)
اختراع قوم يهود
 • 88,000 تومان
 • با تخفیف: 88,000 تومان

شبه علم چيست (شبه علم شبه عرفان شبه پزشكي و شبه فلسفه در دوران پست‌مدرن)

 • 150,000 تومان

در جهان عجيب و پر فتنه و فريبي زندگي مي‌كنيم. جهاني كه پر از اطلاعات نادرست، تبليغات دروغين، تعصب، افسانه، فريب و نيرنگ است. اين اطلاعات نادرست به ‌سرعت هم در جهان واقعي و هم در جهان مجازي انتشار يافته و حقيقت انگاشته مي‌شوند. در اين عصر دنياي مجازي كه اطلاعات درست و نادرست در هم آميخته‌اند و تبليغات گوناگون قدرت‌هاي مالي و سياسي جهاني سعي دارند حقيقت را با كذب بياميزند تا از آن بهره‌برداري كنند، درست فكر كردن و درست استدلال كردن به شيوه منطقي و عقلاني مهم‌ترين مهارتي است كه مي‌توانيم به دست آوريم. اين تبليغات فقط جنبه سياسي ندارد، بلكه همه زمينه‌هاي زندگي ما را مي‌پوشاند. مطالب شبه علمي و خرافي يكي از آنهاست. در اين كتاب سعي مي‌كنيم نشان دهيم چگونه غير علم، ضد علم، و شبه علم را از علم راستين بازشناسيم، و چگونه با تفكر انتقادي از اين كه خود را فريب دهيم و يا ديگران ما را فريب دهند جلوگيري كنيم. فصل اول تا سيزدهم در مورد شيوه‌هاي درست انديشيدن و تفكر انتقادي و موضوعات شبه علمي و شبه عرفاني است، فصل چهاردهم تا هفدهم در مورد موضوعات شبه پزشكي و پزشك‌نماها و روش‌هاي درماني دروغين است. سه فصل آخر را اگرچه به شبه علم مربوط نيست اما از آنجا كه به شبه فلسفه مربوط مي‌شود در اين كتاب گنجانيديم.

شخصيت و سياست (روان‌شناسي سياسي و شخصيت اقتدارگرا)

 • 60,000 تومان

شخصيت اقتدارگرا انعطاف‌ناپذير و شكننده است. او برون‌مايه يا برون‌نگر (مسئول دانستن ديگري براي توجيه نابساماني‌ها)، واخورده، دنباله‌رو، و داراي تفكر قالبي (كليشه‌اي) در شيوه‌ي انديشيدن است كه از ابهام دوري مي‌كند. درحالي‌كه شخصيت دموكراتيك در رفتار اجتماعي كم‌تر نياز به شبيه‌سازي بين افراد، ارزش‌ها و طرز فكر خود با ديگران دارد. واكنش شخصيت دموكراتيك به ديگران بيشتر بر محور خود فرد مي‌گردد يعني ارزيابي‌اش عيني است نه ذهني و پيش‌داوري نمي‌كند. شخصيت دموكراتيك جامعه را براي همه مي‌سازد درصورتي‌كه شخصيت اقتدارگرا جامعه را تنها براي خود (و برآورده شدن آمال خود) مي‌خواهد.

خويشتن 2 ميليون ساله (تحليل كهن‌الگوي خويشتن يونگ)

 • 65,000 تومان

رويكرد روان‌كاوانه به زندگي بر باور به ساحت ناخودآگاه بنا شده است، اما راجع به چيستي اين ساحت اختلاف‌نظرهاي گستردهاي وجود دارد كه به انشعاب‌هاي اساسي در مكتب روانكاوي دامن مي‌زند. ساحت ناخودآگاه از منظر فرويدي جنبه‌ي پست‌تر وجود ماست، انساني بدوي و كودكي تربيت‌نشده كه گرچه در اسارت خودآگاهي مدرن ما قرار دارد، طي زمان بيداري ما اعتراض خود را با علائم روان‌نژندانه و به كمك مكانيزم‌هاي دفاعي بروز مي‌دهد. درحالي ‌كه در ديدگاه يونگي، اين ناخودآگاهِ شخصي ماست كه حاوي اميال مهارگسيخته و هوس‌هاي كودكانه‌مان است ولي ناخودآگاه جمعي ما حاوي «غايت آمال» ما، غرايز فرهنگي‌مان و سرچشمه‌ي فهمي وسيع و «فرا فردي» از زندگي و زاينده‌ي بصيرت‌هاي عميق و هنر متعالي است. بنابراين، اينكه ساحت ناخودآگاه را ساحتي برتر از خودآگاهي بدانيم، در حوزه‌ي روان‌شناسي معاصر، ديدگاهي يونگي است. در عصر پيش‌مدرن چنين نگاهي غالب بود. در جريان روان‌شناسي پساصنعتي، كارل گوستاو يونگ بود كه دوباره ساحت پررمزوراز رؤياها را ساحتي عُليا دانست. يونگ مي‌گويد: «از نظر فرويد، ناخودآگاه ما همچون مهدكودكي است، من هم اعتراف مي‌كنم كه در درون خودم مهدكودكي دارم، اما حجم آن در مقابل حجم عظيم تاريخ ناچيز است.» نظر يونگ اين است كه تمام دستاوردهاي تاريخي بشر در ناخودآگاه عُلياي ما انباشته شده‌اند. كتاب ارزشمند «خويشتن دوميليون‌ساله» آنتوني استيونز شرح همين نگاه است.

مجموعه سوالات تفكر انتقادي (آزمون‌هاي كنكور سال‌هاي 97 98 99 و آزمون‌هاي ارزيابي مهارت‌هاي تفكر آكسفورد)

 • 60,000 تومان

مجموعه سوالات آزمون كنكور سال‌هاي 97‏، 98، 99 و آزمون‌هاي ارزيابي مهارت‌هاي تفكر آكسفورد

ابداع خود زندگي رازآميز مغز نوجوان

 • 90,000 تومان

سارا جين بليكمور، يكي از متخصصان برجسته جهان در حوزه عصب‌شناسي نوجوان، با تكيه بر تحقيقات پيشرفته خود به‌دقت توضيح مي‌دهد كه در مغز پيچيده و جذاب نوجوانان چه مي‌گذرد. بليكمور با بررسي تغييرات سازنده مغز نشان مي‌دهد كه چرا بچه‌هاي بدون مشكل ممكن است به نوجواناني مسئله‌دار تبديل شوند، چه چيزي باعث ريسك‌پذيري در ميان نوجوانان مي‌شود و چرا بسياري از بيماري‌هاي رواني براي اولين بار در اين سال‌ها بروز پيدا مي‌كند. درك الهام‌بخش بليكمور از مغز نوجوانان طرز فكر ما را در مورد نوجواني تغيير مي‌دهد و بر آموزش و پرورش، قوانين و، بيش از همه، بر والدگري تأثير مي‌گذارد.

تفكر هوشمندانه (مهارت‌هاي فهم و نگارش نقادانه)

 • 110,000 تومان

تفكر هوشمندانه راهنمايي است عملي و قدم‌به‌قدم براي بهبود مهارت‌هاي مختلف در زمينه‌ي تفكر تحليلي و نقادانه، و همچنين انتقال استدلال و تبيين‌هايتان به ديگران. كتابْ آسان-‌فهم و سرراست است و به همين سبب بسيار به كار دانشجويان و دانش‌آموزاني مي‌آيد كه مي‌خواهند مهارت‌هاي تحليلي‌شان را ارتقا بخشند. نويسنده‌ي اين كتاب استدلال را شيوه‌اي براي ارتباط و انتقال انديشه‌ها در نظر گرفته، نه صرفاً كاربرد انتزاعي منطق. علاوه بر راهنمايي‌هاي دقيق و مفصل درمورد نحوه‌ي به‌ كار گرفتن تفكر تحليلي، كاربست آن در يافتن اطلاعات و نوشتن متني منسجم نشان داده شده است. هدف اصلي كتاب اين بوده است كه خواننده نه‌تنها بتواند استدلال‌هاي ديگران را بفهمد، بلكه خود نيز بهتر، منسجم‌تر، و مخصوصاً با در نظر داشتن مخاطب و بافتْ استدلال كند. متيو آلن معاون آموزش و يادگيري، علوم انساني، در دانشگاه كرتين (استراليا) است.

يادگيري جامع‌انديشي (راهنماي تفكر نقاد در برنامه‌ آموزشي)

 • 110,000 تومان

اين كتاب صرفاً ارائه‌دهنده‌ي مجموعه‌اي از اطلاعات نيست. سودمندي كتاب در اين است كه به شما ياد بدهد كاري فراتر از آموختن اطلاعات و مهارت‌ها انجام دهيد. مقصود اين نيست كه صرفاً چگونگي نقادانه انديشيدن را بياموزيد: قرار است عملاً نقادانه بينديشيد. اين كتاب مدلي منسجم و كلي براي تفكر نقاد ارائه مي‌دهد و بايد دريابيد چطور همه‌ي بخش‌هاي آن با يكديگر مرتبط هستند. در مدل ارائه‌شده در اين كتاب، شما در چهارچوب مؤلفه‌هاي استدلال (فصل 2)، رشته‌ي درسي (فصل 3) معيارهاي استدلال (فصل 4) و تركيب آن‌ها با يكديگر (فصل 5) خواهيد انديشيد. براي بررسي پرسش‌ها و مسائل رشته‌ي خود بايد كل مدل را درك كنيد. اين كتاب روش متفاوتي براي نگريستن به جهان ارائه مي‌دهد كه همانا جامع-‌انديشي درباره‌ي مسائل آن است. مثال‌ها و تمرين‌هاي كتاب ممكن است مشخصاً به رشته‌اي كه شما مطالعه مي‌كنيد مرتبط نباشند. با اين همه، انجام دادن همين تمرين‌ها هم بسيار مهم است. اين تمرين‌ها به‌گونه‌اي طراحي شده‌اند كه مفاهيم تفكر نقاد را در برنامه‌ي آموزشي تمامي رشته‌ها تشريح و عيني‌سازي كنند. اما مطالعه‌ي اين كتاب مستلزم دانش فني خاصي نيست و لزومي ندارد غير از رشته‌اي كه در حال حاضر مي‌خوانيد بر رشته‌ي خاصي تسلط داشته باشيد. تفكر نقاد قابل‌انتقال است؛ اگر شگرد‌هاي تفكر نقاد را در يك عرصه آگاهانه بياموزيد، مي‌توانيد از همان شگرد‌ها در عرصه‌هاي ديگر نيز استفاده كنيد. در نهايت متوجه خواهد شد كه يادگيري‌تان در رشته‌هاي ديگر سريع‌تر، آگاهانه‌تر و پايدارتر شده، و از آنچه مي‌آموزيد بهتر مي‌توانيد در زندگي شخصي بهره بگيريد.

واقعي باش (از خوب بودن دست بردار و واقعي بودن را آغاز كن)

 • 110,000 تومان

در اين كتاب، منظور من از خوب بودن يا خشنودي، خوب بودن نگرشِ حاصل از يك اشتياق قلبي نيست. چيزي كه من آن را: آرزوي عميق شادمانه سهيم شدن و نثار در آسايش ديگري مي‌نامم. كاملا برعكس «خوب بودني» كه من توصيف مي‌كنم، خوب بودن از ترس طرد شدن، ترس از دست دادن، ترس از انتقاد، ترس از ابراز هويت خود. چنين خوب بودني اغلب يك نقاب مرده است كه صداي حقيقت و سرزندگي را خفه مي‌كند. پشت اين نقاب مبهم خوب بودن رضايتمندانه، به سادگي ممكن است به زندگي در روابط كم‌رنگ و بي‌جان عادت كنيم و آن را به اشتباه جايگزين تعاملات انساني واقعي، زنده و صميمانه كنيم...مارشال روزنبرگ از اين آدم‌ها به عنوان «انسان‌هاي خوب مرده» نام مي‌برد. فاقد هويت، فاقد حضور و فاقد زندگي.

جهان در دست تو (سفري در فضا زمان و فراتر)

 • 98,000 تومان

«جهان در دست تو» سفري است هيجان‌انگيز به پهنه‌هاي زمان و فضا؛ از درون يك پروتون تا مهبانگ و كرانه‌هاي وحشتزاي يك سياه‌چاله. كتابي است شيرين، هيجان‌انگيز، آموزنده و جامع. جردن اِلنبرگ، نويسنده‌ي كتاب مهم «قدرت تفكر رياضياتي» فيزيك كوانتومي، سياه‌چاله‌ها، نظريه‌ي ريسمان، مهبانگ، ماده‌ي تاريك، انرژي تاريك، جهان‌هاي موازي: حتي اگر علاقه‌اي به اين مفاهيم اساسي جهان ما داشته باشيد، زبان اين‌ها زبان رياضي است. و اين يعني اغلب ما، به‌رغم كوشش فراوان براي سر درآوردن از مثلاً نظريه‌ي نسبيت عام اينشتين، ناگهان در يك معادله‌ي بدقلق يا نمودار پيچيده درمي‌مانيم.كاري كه كريستف گالفارد خود را وقف آن كرده، انتقال انديشه‌هاي علمي مدرن به عموم مردم به شيوه‌اي جذاب است. گالفارد احاطه‌ي چشمگيري بر فيزيك نظري و همچنين استعدادي فراوان در نوشتن براي مخاطبان غير متخصص دارد، و در «جهان در دست تو» با بهره‌گيري از زباني سرراست و ساده نظريه‌هايي را كه شالوده‌ي تمام دانش ما درباره‌ي جهان است نه توضيح، بلكه نشان مي‌دهد. براي درك اينكه هنگام مرگ يك ستاره چه اتفاقي مي‌افتد، كتاب از ما مي‌خواهد كه خود را جلو آن ستاره و معلق در فضا تصور كنيم. براي آشنا شدن با جهان كوانتوم، به اندازه‌ي اتم كوچك مي‌شويم و سفر را آغاز مي‌كنيم. كاربرد تشبيه‌ها و استعاره‌هاي معمول امروزي، مخاطب قرار دادن خواننده، و داستان‌گويي به‌جاي توضيح فرمول‌ها و معادله‌ها، اين ايده‌هاي پيچيده‌ي سردرگم‌كننده را به‌شكلي شفاف و فهميدني منتقل مي‌كند. گيرايي و تازگي «جهان در دست تو» چنان بي‌نظير است كه اين كتاب را در زمره‌ي كتاب‌هاي كلاسيك در اين زمينه قرار خواهد داد.

مهارت‌هاي پايه‌اي تفكر انتقادي

 • 220,000 تومان

آنچه اين كتاب درسي را از كتاب‌هاي مشابه متمايز مي‌كند وضوحي است كه تا حدي زيادي به يمن نحوه‌ سامان‌دهي مضامين ارائه‌شده حاصل آمده است. نويسندگان به‌جاي آنكه‌به شيوه‌ بي‌روح ساير كتاب‌هاي درسي، جداجدا به هر يك از جنبه‌هاي مختلف تفكر انتقادي و كاربرد آن‌ها بپردازند، اين مفاهيم و مباحث را به‌رواني پرورانده و قدم‌به‌قدم پيش برده‌اند. به‌واسطه‌ چنين رويكردي، جنبه‌هاي مختلف تفكر دقيق نقادانه به‌تدريج پيش چشم خواننده كنار هم قرار مي‌گيرد تا او بتواند در طي اين مسير مهارت‌هاي تفكر انتقادي را در خود بپروراند.

آشنايي با تفكر تحليلگرانه (واسازي تفكر و بررسي اجزاي آن)

 • 35,000 تومان

همه‌ي انسان‌ها فكر مي‌كنند. اين در ذات ماست. اما بخش اعظم تفكر ما به‌خودي‌خود سوگيرانه، مغشوش، جاهلانه، يا پيش‌داورانه است. براي خوب فكر كردن بايد دست‌كم مقدمات تفكر را، يعني مولفه‌هايي را كه هر جور انديشيدني بر پايه‌ي آن‌ها صورت مي‌پذيرد، بشناسيم. به‌عبارت‌ديگر بايد ياد بگيريم تفكر را به اجزاي سازنده‌ي آن تجزيه و تحليل كنيم. براي تحليلگري روش‌هاي متنوعي وجود دارد كه هركدام متخص به رشته يا حرفه‌ي فني خاصي است. اين نوع تحليلگري‌ها اغلب مستلزم آموزش‌هايي است كه ماهيتي تخصصي دارند. مثلا بدون تحصيل در رشته‌ي شيمي نمي‌شود تحليل‌هاي معتبر شيميايي انجام داد. ‌اما آنچه در اين كتاب راهنما آمده چيزي است مشترك ميان همه‌ي اشكال تحليلگري، چون همه‌ي اين شكل‌ها مستلزم تفكرند و هر تفكري هم دربردارنده‌ي اجزاي يا مؤلفه‌هاي فكري مشخصي است. پرورش ذهنيت تحليلگرانه مستلزم آموزش است. كسي كه مي‌خواهد چنين ذهنيتي را در خود بپروراند بايد ياد بگيرد هر تفكري را به اجزاي سازنده‌ي آن تجزيه كند و اين اجزا را براساس معيارهاي مشخصي بسنجد. اما براي پرورش چنين ذهنيتي هيچ قرص معجزه‌آسايي وجود ندارد. چيزي كه خواننده بايد از خود بپرسد اين است: «آيا اراده و بينش كافي براي متعهد كردن خود به ممارست بلندمدت در اين زمينه را دارم؟»

اختراع قوم يهود

 • 88,000 تومان

اين كتاب تلاشي است كاملاً مستند و متكي به منابع براي واكاوي واقعيتي كه پشت تبليغات صهيونيستي دربارۀ انگارۀ «ملت يهود» نهفته است.بازنگرش فرهنگ يهود بهمنزلۀ فرهنگي ديني (واقعيتي كه شلومو سند آن را استادانه به تصوير مي‌كشد) پاسخي است به سؤالاتي كه دهه‌هاست بدون پاسخ مانده‌اند. اين كتاب، چنانچه بدون پيش‌داوري و سوگيري خوانده شود، درواقع ترميم آن خدشه‌اي‌ست كه سال‌هاست فرهنگ يهود را نه فرهنگي ديني كه فرهنگي قومي جا مي‌زند؛ نه كمتر نه بيشتر. تلاش براي عادي‌سازي اين واقعيت (يهوديت به منزلۀ دين و نه فرهنگ قومي) كه با گروه‌گرايي پوچ يهودي در تضاد است در عمل موهبتي است براي مردم اسرائيل؛ اين‌كه بتوانند بر مبناي اين تجديد نظر هستي‌شناسانه سياستي مداراگرانه‌تر اتخاذ و از دين‌سالاري وحشت و تحريف به دموكراسي مدرن گذار كنند.

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1