������


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
فلسفه گربه‌ای (گربه‌ها و معنای زندگی)
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
معنای هستی انسان
 • 159,000 تومان
 • با تخفیف: 159,000 تومان
متفکران بزرگ روانشناسی
 • 254,000 تومان
 • با تخفیف: 254,000 تومان
ادیپ (میل آتشین کودک)
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
سرچشمه‌های معنای زندگی (معنای انسانی در جهانی خاموش)
چیزهایی که هرگز نباید به بچه‌ها گفت
 • 29,000 تومان
 • با تخفیف: 29,000 تومان
زن خوراکی
 • 192,000 تومان
 • با تخفیف: 192,000 تومان
قدرت چیست
 • 69,000 تومان
 • با تخفیف: 69,000 تومان
چرا همیشه همان اشتباهات را تکرار می‌کنیم
 • 69,000 تومان
 • با تخفیف: 69,000 تومان
چرخش کینماتیک (کینو آگورا) سینما در عصر دیجیتال و 10 مسئله آن
فلسفه در خیابان (چالش‌های فلسفی زندگی روزمره)
 • 138,000 تومان
 • با تخفیف: 138,000 تومان
کندوکاو فلسفی برای کودکان (داستان و راهنما)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان

فلسفه گربه‌ای (گربه‌ها و معنای زندگی)

 • 145,000 تومان

برای انسان تأمل فاصله گرفتن از زندگی است. برای گربه تأمل خود حسِ زندگی است. گربه‌ها در دنیای بیرون پنجره به دنبال معنا نیستند. گربه‌ها به ما یاد می‌دهند جستجوی معنا مانند جستجوی خوشبختی است، یعنی دیوانگی‌ست. معنای زندگی یک لمس، یک عطر است که اتفاقی به مشام می‌رسد و پیش از آنکه بدانی رفته است. کتاب «فلسفه گربه‌ای: گربه‌ها و معنای زندگی» به درس‌های فلسفی‌ای می‌پردازد که انسان می‌تواند از گربه‌ها بیاموزد. تاکید کتاب بیش از روش‌ها، ایده‌ها و اخلاقیاتی که داستان زندگی‌مان را پیشاپیش تعریف می‌کنند، بر خود «زندگی» است.

معنای هستی انسان

 • 159,000 تومان

چگونه بشریت پدید آمد و چرا گونه‌ای مانند ما در این سیاره وجود دارد؟ آیا ما جایگاه یا حتی سرنوشت خاصی در جهانِ هستی داریم؟ مقصدمان چیست و چرا؟ که خود ای‌بسا دشوارترین پرسشِ پرسش‌ها باشد. ادوارد ویلسون، زیست‌شناس برنده جایزه پولیتزر، در کتاب «معنای هستی انسان»، خوانندگانش را با خود به سفری می‌کشاند که در درازای آن علم و فلسفه را برای ابداع رساله‌ای قرن بیست و یکمی در مورد وجود انسان به هم پیوند می‌زند؛ از پیدایش نخستینِ ما گرفته تا نگاهی تحریک‌آمیز به آنچه آینده بشر آبستنِ آن است. ما انسان‌ها در مقام یک گونه، اکنون به آن اندازه دربارۀ جهان و خودمان می‌دانیم که بتوانیم به پرسش‌هایی در مورد جایگاه خود در کیهان و معنای زندگیِ هوشمند به روشی نظام‌مند و، البته، آزمون‌پذیر بپردازیم.

متفکران بزرگ روانشناسی

 • 254,000 تومان

کتاب «متفکران بزرگ روانشناسی» شرح آثار و اندیشه‌های افرادی است که در حوزه‌های مهم روانشناسی مبتکرانی بزرگ بوده‌اند. شناخت دانشمندان نامدار و مطالعه دربارۀ آنها و نیز نسل بعدی دانشمندان و مفاهیمی که برای تعریف رشتۀ گسترده روانشناسی مطرح شده‌اند، برای افراد علاقه‌مند و دانشجویان حوزۀ روانشناسی در هر کجای دنیا امری مهم است. این کتاب به شکلی ساده و جذاب به این مهم پرداخته است. رم هرری ترکیبی از شرح‌حال زندگی و آثار مهم متفکران اصلی حوزۀ روانشناسی قرن گذشته را که براساس مکاتب فکری سازماندهی شده‌اند در این کتاب ارائه کرده است. کتاب مرجعی آموزنده است که مطالب مربوط به هر کدام از این متفکران را به‌صورت مختصر و مفید پوشش داده است.

ادیپ (میل آتشین کودک)

 • 98,000 تومان

نه داستانی عاشقانه و نه داستان احساسات؛ ادیپ، بیش از هر چیز، تجربۀ میل مفرطی است که کودک نسبت به والدینش از سر می‌گذراند: آتشی که در جان کودک می‌افتد و تا آخرین نفس‌هایش در او زبانه می‌کشد. این آتش‌فشان ادیپی پس از شکل‌گیری در کودکی و تشدید در نوجوانی هرگز به‌طور کامل خاموش نمی‌شود. بعدها، در بزرگسالی، سر هر بزنگاه پرتنش، به‌هنگام هر نزاع عاطفی، از نو فوران می‌کند. خوان‌ ـ‌ داوید نازیو، یکی از شاگردان برجستۀ ژاک لاکانِ پرآوازه، در این کتاب کوتاه، از راه تمایزگذاری بین «ادیپِ پسر» و «ادیپِ دختر»، بحث‌های گیرا پیرامون «عقدۀ ادیپ» به‌طور عام و ارائه گزیده‌هایی از متون فروید و لاکان، «عقدۀ ادیپ» را به‌منزلۀ افسانه‌ای مربوط به خاستگاه هویت جنسی‌مان در مقام مرد یا زن و نیز خاستگاه رنج روان‌نژندانه‌مان شرح می‌دهد.

سرچشمه‌های معنای زندگی (معنای انسانی در جهانی خاموش)

 • 129,000 تومان

زندگی چگونه خوب یا زیبا یا شاید مهم‌تر از همه، بامعنا می‌شود؟ اکثر آدم‌ها در سرتاسر تاریخ برای پاسخ به این پرسش به‌سراغ ایمان، روابط یا اعمال خویش رفته‌اند. اما فیلسوف معاصر آمریکایی، تاد می، در کتاب «بامعنا زیستن» راهی جدید و الهام‌بخش برای اندیشیدن به این پرسش‌ پیش روی ما می‌گشاید، راهی عمیقاً هماهنگ با زندگی آن‌گونه که واقعاً هست: کار و کوششی در جریان، نوعی سفر _ و بسیاری وقت‌ها یک روایت. او با ارائۀ گزارش‌های اثرگذار از زندگی و خاطرات خود و نیز از خلال درگیری‌های فکريِ پربارش با فیلسوفان مختلف از ارسطو تا هایدگر به ما نشان می‌دهد که کجا می‌توانیم معنای زندگی‌مان را بیابیم: در نحوۀ زندگی‌کردن‌مان.

چیزهایی که هرگز نباید به بچه‌ها گفت

 • 29,000 تومان

این کتابی است که هرگز نباید به دست کودکان بیفتد، چراکه آکنده‌ است از تاریک‌ترین حقایق دربارۀ زندگيْ‌ که ممکن است مایۀ رنجشِ تحمل‌ناپذیری برای آن‌ها شود. هرچند که برای ما بزرگسالان، کتابی است تسلّی‌بخش، طنزآمیز و تسکین‌دهنده. در داستانی مصور و جذاب و بی‌پیرایه، ما ماجراهای بانی - نسخه‌ای از همۀ ما - و مواجهۀ او با موانع سر راهش را دنبال می‌کنیم که همگی مشابهش را در زندگی‌هایمان سراغ داریم. تماشايِ بانيِ بینوا موجبِ خرسندی ماست که تنها نیستیم و شاید برای همدردی با غم‌های او لبخندی تلخ بر لب بنشانیم.

زن خوراکی

 • 192,000 تومان

زن خوراکی اولین رمان مارگارت اتوود است که انتشار آن در سال 1969 باعث تثبیت او در مقام نویسنده‌ای برجسته شد. داستان در مورد زن جوانی به نام ماریان است که در دنیای منطقی، ساختارمند و مصرف‌گرای او در حال فروپاشی است. بعد از نامزدی، ماریان احساس می‌کند با بدن خود بیگانه شده است. او شروع به اعطای ویژگی های انسانی به خوراکی ها می‌کند که باعث می‌شود با آن‌ها همذات‌پنداری کند.

قدرت چیست

 • 69,000 تومان

قدرت چیست؟ پاسخ‌های گوناگون و گاه ناسازگاری به این پرسش داده‌اند. برخی قدرت را در پیوند با سرکوب و خشونت و زورگویی و تصرف می‌دانند، برعکس، برخی آن را در پیوند با آزادی و اتحاد و آگاهی و بخشش. قدرت، زمانی با قانون یکی گرفته می‌شود، زمانی دیگر با خودسری. بیونگ چول هان، متفکر و نظریه‌پرداز حوزه فرهنگ، در کتاب حاضر، می‌کوشد ماتریس مفهومی‌ای از قدرت را ترسیم کند که به هیچ روی یک‌سونگرانه نیست و قدرت را صرفاً با اِعمال زور یکسان نمی‌داند. هدف او از نگارش کتاب این است: ستاندن قدرتی که «قدرت»، به دلیل قصور فهم ما از چیستی واقعی‌اش، به دست آورده است. او منظری تازه و اصیل به روی ماهیت قدرت می‌گشاید و نور تازه‌ای بر این ویژگی کلیدی زندگی اجتماعی و سیاسی می‌افکند.

چرا همیشه همان اشتباهات را تکرار می‌کنیم

 • 69,000 تومان

خوان ‌ـ ‌داوید نازیو، روانکاو آرژانتینی و یکی از شاگردان ژاک لاکان، در کتاب کوتاه «چرا همیشه همان اشتباهات را تکرار می‌کنیم؟: جستاری روانکاوانه در باب ناخودآگاه و تکرار» از تکرار و ناخودآگاه سخن می‌گوید، هم از تکرار سالم که به ما اجازه می‌دهد گذشته‌مان را حفظ کنیم و به هویت خویش استحکام بخشیم، و هم از تکرار بیمارگونه، زخمی گشوده که مداوا نمی‌یابد و با گذر ماه‌ها و سال‌ها ــ از کودکی تا بزرگسالی ــ عمیق‌تر می‌شود، به‌سان نقطه‌ای عفونت‌گرفته که کل شخص را آلوده می‌کند. بنابراین، از طرفی، «من تکرار می‌کنم، پس هستم». و از طرف دیگر، «من آنم که در آگاهی پس‌اش می‌زنم، اما در عمل تکرارش می‌کنم». نویسنده در آمیزه‌ای جالب از نظریات فرهیخته و مثال‌های عامیانه می‌کوشد به این پرسش‌های ساده اما بسیار مهم پاسخ گوید که در اعمال و رفتار تکراری ما چه چیز تکرار می‌شود؟ چرا تکرار می‌شود؟ و چگونه تکرار می‌شود؟

چرخش کینماتیک (کینو آگورا) سینما در عصر دیجیتال و 10 مسئله آن

 • 45,000 تومان

مجموعه کینو ـ آگورا کوششی بدیع است برای تدقیق مفاهیم و اصطلاحات مهم مطالعات سینمایی. عنوان مجموعه ارجاع یا شاید هم ادای دینی است به اصطلاح «کینو ـ پرادا» ژیگا ورتوف، یا همان «سینما ـ حقیقت» که به زعم ورتوف به قدرت پدیدارشناختی،‌ مادی و مشاهده‌گرانه دوربین سینماتوگرافی اشاره داشت. در اینجا اما «کینو» به «آگورا» می‌پویندد، واژه‌ای برگرفته از یونان باستان، به معنای «مکان گردهم‌آیی»، همان مکان مشهوری که تفکر در آنجا متولد شد. از این‌رو مجموعه ـ کینو ـ آگورا بر سویه تفکربرانگیز سینما انگشت می‌گذارد.

فلسفه در خیابان (چالش‌های فلسفی زندگی روزمره)

 • 138,000 تومان

چطور می‌شود بر شکستی عاطفی پیروز شد؟ چطور باید با مرگ عزیزان کنار آمد؟ برای خوشبخت بودن چقدر نیاز به خرید کردن داریم؟ آیا گفتن «من هم همین‌طور» با گفتن «من هم دوستت دارم» یکی‌ست؟ چقدر می‌شود به ویکی‌پدیا اعتماد کرد؟ آیا مردها هم باید فمینیست باشند؟ آیا دعا کردن فایده‌ای هم دارد؟ فلسفیدن از دوهزار سال پیش آغاز شد. از وقتی که مردانی آزاد در کوچه‌ها و شهرهای یونان گرد هم می‌آمدند تا اندیشه‌ورزی کنند. شهروندان در میدان عمومی شهر درباره درستی و نادرستی، حقیقت یا خوشبختی مباحثه می‌کردند. این کتاب می‌کوشد این روش فلسفیدن را دوباره زنده کند. در هر فصل از کتاب، با مشکلی از مشکلات روزمره روبرو می‌شوی و کتاب پاسخ فیلسوفان بزرگ به آن مشکل را برای تو بیان می‌کند. برای هر مشکل، پاسخی یگانه ارائه نشده، بلکه پاسخ‌های مختلفی برای هر مشکل وجود دارد که گاه متضاد هم نیز هستند، داوری این که کدام پاسخ ارزشمندتر است، با خود توست. این کتاب فلسفه را از قفسه بی‌روح کتابخانه‌ها بیرون کشیده و به مجموعه‌ای از درس‌های سقراطی پر از کنایه، طنز و ارجاع به سینما تبدیل کرده است.

کندوکاو فلسفی برای کودکان (داستان و راهنما)

 • 80,000 تومان

کتاب ((کندوکاو فلسفی برای کودکان)) شامل داستان‌هایی است که چندین سال در مدارس به‌عنوان محتوا و محرک استفاده شده و نقش خوبی برای راه‌اندازی کندوکاو در کلاس‌های فبک (فلسفه برای کودکان) داشته‌اند. شاید تنها راه مقابله با وضع نابسامانی که در کشور ما برای برنامه فلسفه برای کودکان به جهت ورود افراد سودجو و عجول پیش آمده است، ارائه مطالب و محتواهایی مطابق استاندارد‌های فبک شامل محتوا‌ها و راهنما‌ها و نیز روش‌های درست تسهیل‌گری باشد تا این محتواها الگوهایی باشند و ملاک‌هایی ارائه‌ دهند که به کمک آن‌ها علاقمندان بتوانند بین سره و ناسره تمیز قائل شوند،، چراکه محتوا‌ها و روش‌ها و مربیان خوب می‌توانند الگوهایی باشند و مقیاسی برای قضاوت مردم و کودکان در آینده فراهم کنند.

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1