فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
تسلانامه‌ای برای زندگی
 • 140,000 تومان
 • با تخفیف: 140,000 تومان
 • 135,000 تومان
 • با تخفیف: 135,000 تومان
دیکتاتور شدن (فرهنگ جامع کیش شخصیت در قرن بیستم)
زنان زندگی‌ام (درباره‌ عشق ناشکیبا زندگی طولانی و ساحرگان نیک)
مردن کار سختی است
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
کوکورو
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
مسکو 2042
 • 147,000 تومان
 • با تخفیف: 147,000 تومان
عسل و حنظل
 • 49,000 تومان
 • با تخفیف: 49,000 تومان
اشتیاق به جهل (چیزهایی که تصمیم می‌گیریم ندانیم و چرایی آن)
فقط 1 طاعون ساده
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
من دینامیتم (سرگذشت فریدریش نیچه)
 • 219,000 تومان
 • با تخفیف: 219,000 تومان
زنان نامرئی (افشای سوگیری داده‌ها در دنیایی طراحی شده برای مردان)

تسلانامه‌ای برای زندگی

 • 140,000 تومان

بسته‌هایی کوچک از امید، جعبه‌هایی پر از تسلای خاطر برای روزهای سخت. مت هیگ این‌جا دریچه‌ای باز می‌کند ‌به‌سوی درک خویشتن و درک جهان. در این دنیای پرالتهاب، تسلانامه‌ای برای زندگی گویی هدیه‌ای است برای روزهای سخت، مرهمی از جنس گریز به دنیای قصه‌ها، نقل‌قول‌ها، فیلم‌ها و حتی موسیقی.

ظهور و سقوط خانواده شایق‌پور

 • 135,000 تومان

ثریا با آخرین فرزندش بهزاد، در یکی از محلات قدیمی سمنان در خانه‌باغی زندگی می‌کند. وضع اقتصادی او و فرزندانش متوسط است اما براساس گذشته‌ سرمایه‌داری خانوادگی‌اش این جمله از زبانش نمی‌افتد: «یک زمانی نصف سمنان مال ما بوده.» در اواخر آذر 1385 ساعاتی پیش از مرگش متوجه می‌شود هنوز می‌تواند روی زمین‌ها و مستغلات زیادی ادعای مالکیت داشته باشد. پس از خاکسپاری او، پنج فرزندش سیروس، مرتضی، بابک، فرن و بهزاد این ادعا را پیگیری می‌کنند. بیدارشدن آرزوها، امیال و بلندپروازی‌های آن‌ها ماجراهایی خنده‌دار و گاه تراژیک را برای خود، خانواده و دوستانشان رقم می‌زند. روایت ظهور و سقوط این خانواده از سمنان و تهران تا روسیه، هلند و انگلستان را در بر می‌گیرد.

دیکتاتور شدن (فرهنگ جامع کیش شخصیت در قرن بیستم)

 • 118,000 تومان

دیکتاتور برای دوام آوردن به ابزاری بیش از ایجاد رعب‌ و وحشت در دل مردمان نیاز دارد؛ او دوام نمی‌آورد مگر با ایجاد وحشت همراه با ستایش بی‌قید و ‌شرط. دیکتاتورهای دنیای امروز بدون ایجاد توهم پایگاه مردمی، بدون هورا کشیدن‌های طرف‌داران مسخ‌شده‌ی وحشت‌زده امیدی به ماندن ندارند. قرن بیستم شاهد تشویق بی‌امان دیکتاتورها از سوی صدها میلیون ‌نفر بوده، تشویقی از جنس کیش ‌شخصیت. دیکتاتور هرچه‌ خون‌ریزتر، به این ستایش توأم با ترس وابسته‌تر. کیش شخصیت در واقع هسته اصلی استبداد است. فرانک دیکاتر در این کتاب با مطالعه آیین وفاداری تلقین‌شده از سوی هشت دیکتاتور خونریز قرن بیستم، به بررسی پیامدهای مرگ‌بار این شیوه حکمرانی پرداخته و نشان می‌دهد که چطور جباران مدرن ریشه‌های ظلمشان را با وحشت و ستایش سیراب می‌کنند.

زنان زندگی‌ام (درباره‌ عشق ناشکیبا زندگی طولانی و ساحرگان نیک)

 • 56,000 تومان

ایزابل آلنده در این کتاب، با تعمق در خاطراتش، نگاهی می‌اندازد به پیوندش با فمینیسم از کودکی تا به ‌امروز و دعوتمان می‌کند تا در این سفر شخصی و عاطفی همراهی‌اش کنیم. نویسنده‌ی بزرگ شیلیایی در جستارهای این کتاب با آمیزه‌ای از شوخ‌طبعی، شفافیت و دانایی از زنان الهام‌بخش و تأثیرگذار زندگی‌اش یاد می‌کند، همچنین از زنان گمنامی حرف می‌زند که قربانی خشونت و تعرض بوده‌اند، اما سرشار از عزت‌نفس و شجاعت، دوباره برخاسته‌اند و پیش رفته‌اند. او با نگاهی پخته و تأمل‌برانگیز توضیح می‌دهد که چرا فمینیست است و به چه دلیل سراسر زندگی‌اش را وقف مبارزه برای رسیدن به جهانی عادلانه و برابر کرده‌ است. آلنده با شور و اشتیاق همیشگی‌اش به زندگی، ما را فرامی‌خواند تا به‌ تمامی از آن بهره گیریم، چون برای عشق‌ورزیدن، فارغ از سن‌وسال، همیشه وقت هست.

مردن کار سختی است

 • 65,000 تومان

اینجا سوریه است؛ مرگ بالای سر هر لحظه از زندگی سایه می‌اندازد. جسدی دارد متلاشی‌ می‌شود و دو مرد و یک زن در سکوتی تلخ سوار بر اتومبیل مشایعتش می‌کنند تا به سینه‌ی خاک زادگاهش بسپارند. در میان شعله‌های جنگ و بمب‌هایی که هنوز از قربانی‌گرفتن سیراب نشده‌اند، خاکسپاری کالبد بی‌جان پدر چه معنا و ارزشی دارد... آیا سه مسافر همراه جسد پاسخی برای این سؤال خواهند یافت؟ آن‌ها جسدی را به دوش می‌کشند که همچون سنگ سیزیف، انگار خود بهانه و تلاشی است برای زنده‌ماندن، دوام‌آوردن، تسلیم‌نشدن و رسیدن... خالد خلیفه در این داستان آخرالزمانی خواننده را از دل جاده‌هایی که اجساد در دو سویش رها شده‌اند به میانه‌ی جنگی می‌کشاند که برای جست‌وجوی امید باید هر بار تا یک قدمی مرگ رفت.

کوکورو

 • 75,000 تومان

کوکورو بیش از یک سده است که بر شاه‌نشین ادبیات مدرن ژاپن تکیه زده. ناتسومه سوسه‌کی بزرگ‌ترین نویسنده تاریخ ادبیات ژاپن و سرآمد خالقان ادبی دوره میجی است. او که ژاپنی‌ها هر روز تصویرش را روی اسکناس‌های هزار ینی می‌بینند، تنهایی انسان معاصر را روایت می‌کند؛ قصه مردی که با خیانت به دوست صمیمی‌اش به معشوق می‌رسد، اما مرگ و عشق چنان پیوند می‌خورند که تنها بار گناهی روزافزون برای عاشق باقی می‌ماند. روایتی از تنهایی روشنفکران ژاپن؛ معمای زندگی سنسی با نامه‌ای به جای مانده از او فاش خواهد شد.

مسکو 2042

 • 147,000 تومان

سال 1982 است. ویتالی کارتسف، نویسنده تبعیدی روس، متوجه می‌شود یک آژانس مسافرتی در مونیخ، تور مسافرتی با تاریخی وسوسه‌انگیز برگزار می‌کند؛ سفر به مسکوی سال 2042. چگونه می‌توان دست رد به سینه سفر به آینده زد؟ سفر به میانه قرن بیست و یکم سرشار از شگفتی است؛ در این ملغمه مارکسیستی - ارتدوکسی، این مهمان ناخوانده به مرکز اتفاق‌ها پرت می‌شود و به چهره ادبی تاثیرگذار انقلاب جدید بدل می‌شود. چهره‌های گوناگونی اینجا نقش بازی می‌کنند: تروریست‌ها، شیخ‌های عرب، جاسوس‌های کا گ ب، رهبران کرملین، روزنامه‌نگاران آمریکایی و نویسنده بزرگ و معتبری سوار بر آن اسب سفید؛ نویسنده‌ای که می‌خواهد ناجی مسکو در سال 2042 باشد.

عسل و حنظل

 • 49,000 تومان

طنجه، مراکش، سال‌های اول هزاره سوم... در این شهر خاموش، گویی سنت است که جای متجاوز و قربانی عوض شود. قربانیان سرزنش می‌شوند و متجاوزان با گردنی افراشته در شهر رفت و آمد می‌کنند. آن‌ها با بازماندگان قربانیان چشم در چشم می‌شوند و اطمینان دارند عقوبتی در کار نیست. سامیه دیگر نیست... این دختر شانزده ساله غرق در شعر و شور، به زندگی کوتاهش پایان داده و پدر و مادرش در دریایی از خشم و بزدلی خویش مانده‌اند. از هم متنفر شده‌اند و یکدیگر را نابود کرده‌اند. پدر غرق فساد است و مادر به تاریکی چشم دوخته. در آستانه فروپاشی این خانواده، مهاجری پا به شهر می‌گذارد... گویی آمده تا مرهمی باشد بر زخم‌های این خانواده درهم‌شکسته و نفسی بدمد به خموشان این شهر. طاهر بن جلون در روایتی متقاطع از آنچه زیر پوست شهر طنجه می‌گذرد، حنظل را با عسل درمی‌آمیزد.

اشتیاق به جهل (چیزهایی که تصمیم می‌گیریم ندانیم و چرایی آن)

 • 47,000 تومان

جهل، چه فعالانه باشد و چه منفعلانه، آگاهانه یا ناآگاهانه، همیشه بخشی از شرایط بشری بوده است. چیزی که در دنیای پساحقیقت و پساصنعتی ما رخ داده، این است که ما اغلب مقهور جریان مداوم اطلاعات و سوء‌اطلاعات می‌شویم. گاهی به نظر می‌رسد تمییز دادن حقیقت از دروغ محال است و در نتیجه ایده تخصص پس زده می‌شود و تعداد کسانی که تصمیم می‌گیرند ندانند افزایش می‌یابد. مخاطرات چنین وضعیتی واضح است، اما سالکل مفروضات ما را به چالش می‌کشد و می‌گوید جهل شاید سویه مثبتی هم داشته باشد و با توجه به نقش جهل در جامعه، ممکن است بتوانیم دانش را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

فقط 1 طاعون ساده

 • 25,000 تومان

فقط یک طاعون ساده برگرفته از رخدادی واقعی است که ممکن بود در 1939 اتحاد شوروی را گرفتار همه‌گیری طاعون کند. هرچند این همه‌گیری، به قول نویسنده، فقط «طاعونی بود در میانه طاعون دیگر» که همان جز وحشت و اختناق سیاسی آن سال‌ها بود...

من دینامیتم (سرگذشت فریدریش نیچه)

 • 219,000 تومان

این اثر با بخشی از یک نمایش‌نامه شروع می‌شود که نیچه در جوانی نوشته است. داستان آن در مورد ملاقات نیچه با ریچارد واگنر است. او تاثیر زیادی بر نیچه گذاشته است به همین دلیل سو پریدو کتاب را با چند صفحه از این نمایش‌نامه آغاز می‌کند. در ادامه از دوران کودکی، پیشینه خانوادگی تا دوران مدرسه، دبیرستان، دانشگاه و استادی گفته شده است. به اولین نوشته‌ها و مقاله‌های نیچه می‌رسد و تک تک این متون را معرفی کرده و خلاصه‌ای که برای مخاطب قابل فهم باشد ارائه می‌دهد. این اثر کتاب به کتاب جلو می‌رود و به ترتیب سال‌های زندگی نیچه و آثاری که نوشته است تا به دو مرگ نیچه می‌رسد. مرگ اول نیچه در تورین است و از 55 سالی که عمر کرده 12 سالش را در جنون بسر می‌برد تا از دنیا می‌رود. مرگ اول زمانی رخ می‌دهد که با دیدن تازیانه خوردن اسبی دچار فروپاشی روانی می‌شود. این اتفاق پایان حیات فکری نیچه است بعد از آن مرگ جسمی نیچه در سال 1900 با سکته مغزی اتفاق می‌افتد.

زنان نامرئی (افشای سوگیری داده‌ها در دنیایی طراحی شده برای مردان)

 • 205,000 تومان

در هنوز بر همان پاشنه می‌چرخد، زنان همچنان همان جنس دوم دوبووار هستند. این زیرگونه‌ی مردان بودن خطراتی در پی دارد که نمی‌توان چشم به روی آنها‌ها بست . در دنیایی که برای مردان طراحی شده هنوز هم داده‌ها مردانه هستند، از مراقبت‌های پزشکی تا آموزش و سیاست، و بدیهی است که ما هم با تکیه بر داده‌ها و اعداد، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری می‌کنیم، برنامه‌ریزی مردانه!...خلاصه‌ای از این کتاب در پادکست فارسی بی‌پلاس ارائه شده است.

1  2  صفحه‌ی 1