������ ������������


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
نقد حکمت عامیانه
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
کوکورو
 • 225,000 تومان
 • با تخفیف: 225,000 تومان
حریم
 • 265,000 تومان
 • با تخفیف: 265,000 تومان
خواست مردم (افسانه‌ای مدرن)
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
به عشق پسرم
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
خدای ناپدید شونده (زالموکسیس)
 • 265,000 تومان
 • با تخفیف: 265,000 تومان
رشت (1 شهر 20 داستان) مجموعه داستان
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
نگاهی به آرمان‌شهرهای سیاسی (داستانی درباره اندیشه)
سرگرمی تا سرحد مرگ (گفتمان همگانی در عصر کسب و کار نمایش)
کشتزار اندوه و داستان‌های دیگر از نویسندگان دانمارک و نروژ
سکریه (از 3 گانه بین‌القصرین قصرالشوق سکریه)
 • 210,000 تومان
 • با تخفیف: 210,000 تومان
کالبدشکافی 4 فیلم‌نامه (تلما و لوییز ترمیناتور 2 روز داوری سکوت بره‌ها با گرگ‌ها می‌رقصد)

نقد حکمت عامیانه

 • 95,000 تومان

امروز هنگامی که به اگزیستانسیالیسم حمله می‌کنند معمولاً بدان علت نیست که آئین مشخص دیگری را به آن ترجیح می‌دهند، بلکه بدان علت است که برای فلسفه، به‌طور کلی، اعتباری قائل نیستند. این امر اصولاً غیراکتسابی است. و براساس پیش‌داوری‌هایی قرار دارد که نه قواعد ماقبل تجربی است، نه قوانین تجربی، و خود آن در قلمرو فلسفه قرار دارد. مثلاً درست نیست که بگوییم گروه انتقادکنندگان از اگزیستانسیالیسم جهان را با ساده‌دلی می‌نگرند، اینان اندیشۀ خود را از همان منابع عامیانه می‌گیرند که می‌توان آن را «حکمت عامیانه» نامید، و افکاری است نامنسجم و متناقض. با وجود این شاسته است که این حکمت مورد بحث و بررسی قرار گیرد. اگر آن را جداً بررسی کنیم درمی‌یابیم که قادر نیست پاسخگوی روحیه‌ای جویا و شرافتمند باشد، و اگر بسیاری از مردمان آن را می‌پسندند، به سبب تنبلی است.

کوکورو

 • 225,000 تومان

در قرن بیست و‌ یکم، خوانندگان بسیاری در سراسر جهان به آثار ناتسومه سوسه‌کی دوباره اقبال نشان داده‌اند. به‌طوریکه از 2001 تاکنون رمان کوکورو، که شاهکار او به حساب می‌آید، به زبان‌های متعددی ترجمه شده است. در ژاپن این کتاب با فروش بیش از هفت میلیون نسخه در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد. جایگاه ادبی سوسه‌کی در ژاپن آن‌قدر بالاست که از 1984 تا 2004 تصویرش را بر پشت اسکناس 1000 ینی چاپ می‌کردند. سوسه‌کی بی‌تردید بزرگ‌ترین نویسنده ژاپنی در تاریخ ادبیات مدرن این کشور است و تاثیری عمیق تقریبا بر تمام نویسندگان مهم ژاپنی گذاشته. کوکورو رمان پرکششی است درباره دوستی مردی جوان با مردی بزرگسال و اسرارآمیز که استاد خطابش می‌کند. وقایع داستان در اوایل قرن بیستم اتفاق می‌افتد. در این دوران، مرگ امپراتور میجی زمینه تازه‌ای را برای فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در ژاپن فراهم می‌آورد. این رمان تغییر نسلی به نسلی دیگر را از طریق توصیف رابطه میان استاد و مرد جوان به تصویر می‌کشد؛ در این رابطه پیچیده و جذاب، یکی مسخ وقایع رازآلود گذشته‌اش است و دیگری از نخبگان نسل جدید و وارث دوره جدید. اما کوکورو رمانی تاریخی نیست؛ بلکه موضوع آن عشق است. کوکورو، اولین بار در 1914 منتشر شد، اما همچنان تازه و باطراوت است. نثر کوکورو سهل و ممتنع است و لایه‌های درهم‌آمیخته آن تنها با تامل آشکار می‌شوند. در این رمان آرمان‌گرایی جوانی در تقابل با غم بدبینانه اگزیستانسیالیسم مدرن قرار گرفته است. دغدغه اصلی سوسه‌کی در این رمان و نیز دیگر آثارش موقعیت انسان است. او این مضمون را با ظرافتی خاص در کوکورو بیان کرده است.

حریم

 • 265,000 تومان

وقایع این کتاب مانند کتاب‌های دیگر فاکنر، در سرزمین خیالی یوکناپاتافا رخ می‌دهد. با این که این کتاب یکی از پر سر و صداترین و جنجالی‌ترین آثار فاکنر به شمار می‌رود که هم نقدهای خوبی بر آن نوشته است و هم در زمان انتشار، به فروش خوبی دست پیدا کرد؛ اما او عقیده داشت که این اثر یکی از کتاب‌های ضعیفش می‌باشد که صرفاً برای عامه‌پسند بودن و کسب درآمد آن را به نگارش درآورده است. دلیل این جنجال، موضوع بحث‌برانگیز کتاب حریم است. داستان کتاب حول محور تجاوز و قتل نوشته شده است. بسیاری از منتقدان این اثر را با الفاظی همچون «تاریک»، «هولناک» و «بی‌رحم» توصیف می‌کنند و عده‌ای نیز در کنار تعریف از اثر آرزو می‌کنند ای کاش برای یک بار هم که شده بود فاکنر اثری شادتر می‌نوشت زیرا این اثر صرفاً برای افرادی لذت‌بخش خواهد بود که از سادیسم رنج می‌برند!

خواست مردم (افسانه‌ای مدرن)

 • 85,000 تومان

دموکراسی، برخلاف تصویری که سیاست‌پیشگان پوپولیست سعی می‌کنند از آن ارائه کنند، به هیچ‌وجه مفهومی ساده نیست. ویل و آریل دورانت دموکراسی را مشکل‌ترین شکل حکومت می‌دانند که مستلزم «بیشترین و فراگیرترین سطح هوشی» در جامعه است. (درآمدی بر تاریخ تمدن) اما ساده‌سازی پوپولیستی که هر پدیده‌ای را به دم‌دستی‌ترین مفهومش فرو می‌کاهد، افسانه‌ی خواست مردم. آلبرت ویل در این کتاب، خواست مردم را می‌شکافد و نشان می‌دهد که این مفهوم مبتنی بر نگاهی افسانه‌ای به دموکراسی مشارکتی است. در مواقعی که پای انتخاب چند گزینه در میان است، یافتن پاسخی برای اینکه میل اکثریت به کدام گزینه است، اغلب سخت و دشوار می‌شود. در این میان، دولت‌ها نیز نتایج همه‌پرسی‌ها را به نفع خودشان تفسیر می‌کنند و با اتکا به «خواست مردم» بر قدرت و اختیارشان می‌افزایند و این درست نقطه‌ی مقابل چیزی است که در مفهوم خواست مردم نهفته است. ویل می‌گوید اکنون زمان آن فرا رسیده تا از خواست مردم افسانه‌زدایی شود و دموکراسی مترقی را دموکراسی‌ای می‌داند که در آن بتوان منتخبان را به چالش کشید، بر قدرت نمایندگان واقعی مردم افزود و از رهبران پوپولیست بازخواست کرد. دستیابی به چنین هدفی قطعاً آسان نیست و شاید هم هیچ‌وقت حاصل نشود اما ضرورتش در جهان امروز چنان جدی است که باید همواره در این مسیر گام برداشت و تا حد امکان، چند صدایی و پیچیدگی را به جای تک‌صدایی و سادگی نشاند.

به عشق پسرم

 • 195,000 تومان

مریم، از همان روزگاری که دختری خردسال بود، علیه زندگی نکبت‌بارش در جایگاه شهروندی درجه دو برمی‌آشوبد، زندگی‌ای که زمانه برای هر زن افغانستانی‌ای چون او مقدر کرده بود. جین ساسون، بر چشم‌اندازی مالامالِ روایت‌های شکنجه‌آوری درباب رنج‌هایی جان‌فرسا، به نقل قصۀ زنی مصمم اما مصیبت‌زده می‌پردازد که عزم خویش را جزم کرده است تا به آزادی و برابری‌ای هم ترازِ مردان دست یابد.

خدای ناپدید شونده (زالموکسیس)

 • 265,000 تومان

«خدای ناپدید شونده» مجموعه‌ای است از هشت مقاله‌ی میرچا الیاده که در سال 1970 در اروپا منتشر و اکنون برای نخستین بار به فارسی ترجمه شده است. نویسنده در مقدمه‌ی کتاب می‌گوید: «برشمردن همه‌ی مضامین و موضوعاتی که در فصل‌های مختلف این کتاب بررسی شده، کار بیهوده‌ای است. آنچه باید مورد تاکید قرار گیرد، اهمیت چنین تحقق‌هایی برای تاریخ عمومی ادیان است. این کتاب نه برای نشر یک مساعی در تحقیقات مورخان، فرهنگ عامه‌شناسان (فولکلوریست‌ها) یا متخصصان مطالعات رومانیایی، بلکه بیشتر برای نمایان ساختن امکانات پیش‌روی نوعی تاویل‌شناسی (هرمنوتیک) از عوالم دینی کهن و عامیانه یا به عبارت بهتر، تاویل‌شناسی و یافتن معانی نهفته‌ی بعضی خلاقیت‌ها و ابداعات دینی که هیچ نمود یا بیان مکتوبی نداشته و به‌طور کلی فاقد معیارها و ضوابط زمانی با ترتیب تاریخی است، نوشته شده است.»

رشت (1 شهر 20 داستان) مجموعه داستان

 • 110,000 تومان

این کتاب گزیده‌ای است از داستان‌های نویسندگان گیلان که در انتخابشان سعی بر این بوده تا رشت در قامت شهری با سابقه‌ صدساله‌ی‌ شهرنشینی، به عنوان دروازه‌ی‌ مدرنیته از راه تفلیس و قفقاز، به مثابه‌ی‌ شخصیت باشد نه تیپ، تصویر باشد نه قاب، مظروف باشد نه ظرف. جغرافیای گیلان، گویی بیش از هر مکانی، تاریخش را رقم زده است. گاه به نظر می‌رسد تاریخ رشت از میرزاکوچک آغاز می‌شود و پیش از آن، چندان چیزی به دیدار نمی‌آید. چرا؟ چون رشد تجسد تاریخ ندارد به خاطر باران، رطوبت، فرسایش. گویی در رشت، تاریخ یعنی اکنون. جز انگشت‌شماری امکنه، قدیم‌ترین عمارت‌ها، با تعمیرهای مدام، بیش از 150سال قدمت ندارند. گویا تاریخ این خطه، برای داستان‌نویس گیلانی یک کلمه است: حالیا. رو به جلو دویدن و به اکنون نگریستن؛ و حداکثر تا میرزاکوچک به پشت سر نگاه کردن. مکان‌مند بودن ویژگی یک داستان است، نه نشانه‌ برتری کیفیتش؛ اما آثار خوبی در راستای ایده‌‌ی این گزیده نبوده‌اند و جای بسیاری از داستان‌نویسان استان در این مجموعه خالی است، بدین دلایل که مکان‌های شهر صرفاً نشانی‌های داستان‌هایشان بوده، یا فقط به نمای درونی پرداخته‌اند، یا در راستای تنوع مکانی کتاب نیستند. طبق قرار، جز داستان‌های نویسندگان نسل‌های پیشین، مابقی آثار تاکنون در کتابی منتشر نشده‌اند. همچنین چینش داستان‌ها براساسِ سال تولد مؤلفانش بوده، تا شاید فضاهای گذشته‌ رشت تا اکنون را به ترتیب و تغییر در بر بگیرد و خواندنش، دیدنِ سیر تطور مکان‌های یک شهر باشد.

نگاهی به آرمان‌شهرهای سیاسی (داستانی درباره اندیشه)

 • 195,000 تومان

نگاهی به آرمان‌شهرهای سیاسی که اکنون به بیش از بیست زبان مختلف ترجمه شده، سفر خیالی بسیار هوشمندانه و جذابی است در فلسفه سیاسی غرب. پرفسور کاریتا، استاد دانشگاه، میانسالی که زندگی آرامی را می‌گذراند، بالاجبار از حریم امن کتابخانه‌اش بیرون می‌رود و در ماموریتی برای یافتن «بهترین جهان ممکن» به کشورهای مختلفی سفر می‌کند. پرفسور در این سفرهایش مجبور است با وضعیت پیچیده اندیشه مدرن مواجه شود و واقعیت فلسفه‌های سیاسی امروزین را در عمل مشاهده کند... استیون لوکس استاد علوم سیاسی و جامعه‌شناسی در دانشگاه نیویورک است. لوکس در این کتاب توانسته با شامه قوی و پویایی «کاندید» [ولتر] برابری کند. نیویورک تایمز کتاب به سبکی بسیار زیبا و روان با شوخ‌طبعی همراه با طنزی گزنده و جدی نوشته شده است... لوکس توانسته کتابی بنویسد که هم شیرین و سبک و هم وزین و سنگین است به شیوه‌ای که می‌تواند مایه رشک بسیاری از داستان‌نویسان باشد. ایندیپندنت داستانی طنزآلود و بسیار شیرین و آموزنده. گاردین

سرگرمی تا سرحد مرگ (گفتمان همگانی در عصر کسب و کار نمایش)

 • 125,000 تومان

بینش اصلی پستمن در سرگرمی تا سرحد مرگ نه تنها پژواک خود را در زمانه‌ی ما از دست نداده است‎‏؛ بلکه شنیدن آن در این همهمه‌ی هیچ‌درهیچ واجب‌تر از هر هنگامه‌ی دیگری است: اعضای جامعه‌ای بریده از گفتمان چاپ‌بنیان مهارت‌های ذهنی و جسمانی‌ای را از کف می‌دهند که بدون آن‌ها گره در کار این جامعه خواهد افتاد؛ ما باید از نو یاد بگیریم که دست‌ها می‌توانند و می‌باید نه فقط ابزار سلفی‌گرفتن و لایک‌کردن که وسیله‌ی ورق‌زدن کتاب‌ها و گرداندن قلم‌ها باشند، و چشم‌ها نه تنها دریچه‌ی تماشا که افزار خواندن، و مغز سازوکاری باشد نه فقط برای گوگل کردن اطلاعات بی‌ربط و بی‌بستر بلکه مناسب استدلال و استنباط و تبیین. دست پایین آن‌قدری به کار آید که دیگر از شنیدن زنده‌بودن چارلی چاپلین در ایام اکران جنگ ستارگان دود ازکله‌مان بلند نشود.

کشتزار اندوه و داستان‌های دیگر از نویسندگان دانمارک و نروژ

 • 350,000 تومان

سبب جای داده شدن برگزیده‌ای از داستان‌های دو کشور دانمارک و نروژ در یک دفتر، پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی این دو خطه با هم است و نیز با سوئد که داستان‌های کوتاهش اگر پیش‌تر با عنوان «جلاد» منتشر نشده بودند منطقا می‌بایست در این مجموعه جای گیرند... این سه کشور که در جمع مساحت‌شان کمتر از نصف ایران است از لحاظ داشتن نویسندگان شناخته‌شده در جهان در خورد توجهند و اگر ایسلند و فنلاند هم به آن‌ها افزوده شوند تا کنون دوازده تن از شاعران و نویسندگان اسکاندیناوی جایزه نوبل در ادبیات را نصیب خود کرده‌اند. گفته‌ای که شاید چندان هم مطایبه‌آمیز نباشد حاکی از این است که در کشور کوچک ایسلند از هر ده نفر یک نفر نویسنده است و یکی از آنان جایزه نوبل در ادبیات را دریافت داشته. در مجموعه حاضر بیست و هشت داستان از دانمارک و پانزده داستان از نروژ با حال و هواهای متفاوت (به استثنای یک داستان که دو نویسنده بزرگ یک موضوع واحد را برگزیده‌اند) آورده شده‌اند.

سکریه (از 3 گانه بین‌القصرین قصرالشوق سکریه)

 • 210,000 تومان

کمال گفت: - انتخابات تقلبی‌ست. در کشور همه می‌دانند که دروغ است. با وجود این، رسمی‌اش می‌کنند و مسلط بر مملکت. یعنی برای مردم جا می‌افتد نمایندگان‌شان دزدانی هستند که کرسی‌های‌شان را دزدیده‌اند. وزیران‌شان هم مناصب‌شان را دزدیده‌اند، و این یعنی که حکومت و کل سیستم متقلب است و دروغگو، و دزد و پشت‌هم‌انداز و فریبکار به‌طور رسمی پذیرفته شده. به این ترتیب، اگر شهروند عادی به اصول و اخلاق کفر بورزد و به فریب و فرصت‌طلبی ایمان بیاورد، گناه کرده؟

کالبدشکافی 4 فیلم‌نامه (تلما و لوییز ترمیناتور 2 روز داوری سکوت بره‌ها با گرگ‌ها می‌رقصد)

 • 295,000 تومان

مجموع فروش فیلم‌های تلما و لوییز، ترمیناتور 2 : روز داوری، سکوت بره‌ها و با گرگ‌ها می‌رقصد، حدود یک میلیارد و دویست و پنجاه و هشت میلیون دلار بوده است. برای تقریب به ذهن، اگر با سینمای ایران مقایسه شود، هزینه شصت سال تولید فیلم سینمایی در ایران، با فرض تولید سالانه صد فیلم و هزینه تقریبی هر فیلم شش میلیارد تومان، خواهد بود. کتاب کالبدشکافی 4 فیلم‌نامه تجسم و تکامل نظریه و روش سید فیلد در دو کتاب قبلی وی: چگونه فیلم‌نامه بنویسیم و راهنمای فیلم‌نامه‌نویس است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1