فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
پایان خوش (نمایشنامه‌ای تک‌پرده‌ای در ساحت مرگ)
جستارهایی در نمایش خلاق و درمان
 • 155,000 تومان
 • با تخفیف: 155,000 تومان
درس گفتارهای مقدماتی روانکاوی (متن جلسات درس فروید در دانشگاه وین)
ناتمامیت
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
اختلال شخصیت مرزی (شیوه‌های خودیاری با تکیه بر رویکردهای سی‌بی‌تی و دی‌بی‌تی)
موضوع مرگ و زندگی
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
درست‌اندیشی (اصول ثابت شده برای رسیدن به ثروت بیشتر سلامت بیشتر و خوشبختی)
هنر درمان (گالینگور)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
بی‌رحمی چیزها (دگرگونی‌های روانی واقعیت)
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
روانشناسی برای بازیگران (تئوری‌ها و تمریناتی برای پروسه بازیگری)
ذهن درگیر مناقشه
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان

پایان خوش (نمایشنامه‌ای تک‌پرده‌ای در ساحت مرگ)

 • 60,000 تومان

«... این قصه مستند اینجا به‌دلخواه به‌شکل کتاب درآمده و دارای روند زمانی تقریبا خطی است. هیچ تعلیقی وجود ندارد، در آخر می‌دانیم که او می‌میرد و پسرش بسیار بسیار غمگین است. این هم بدیهی است که، اگر قصد بازنویسی آن را داشتم، احتمالا به‌گونه دیگری عمل می‌کردم. پسر بی‌نقصی می‌شدم. پدرومادر‌ها همیشه از خودشان می‌پرسند آیا پدرومادر خوبی بودند. ولی آیا ما هم فرزندان خوبی بودیم؟ آیا شایستگی آنها را داشتیم؟ و ما چطور؟ آیا فرزندان نمونه‌ای داریم؟» محمد الخطیب در نمایشنامه «پایان خوش» روایتی واقع‌بینانه از مرگ مادرش ارائه می‌دهد. وی نه‌تنها در این‌ نمایشنامه بلکه در برخی از آثار دیگرش نیز مضمون مرگ و سوگ توجه خاصی نشان می‌دهد و آن را به‌شیوه‌ای تلخ و طنزآلود به تصویر می‌کشد.

جستارهایی در نمایش خلاق و درمان

 • 155,000 تومان

پدیدآورندگان در این مجموعه بر کارکردهای دیگر نمایش خلاق در تعلیم‌و‌تربیت و درمان متمرکزند: اینکه از بازی نقش، هم در درمان و هم در تعلیم‌و‌تربیت، چه استفاده‌هایی می‌شود؟ چگونه می‌توان با این فن نمایش خلاق به دانش‌آموزان در درک جنبه‌های دقیق‌تر ادبیات، مطالعات اجتماعی و حتی بعضی از جنبه‌های علوم یا ریاضیات کمک کرد؟ یا بازی‌های نمایشی چه تاثیراتی بر رشد اجتماعی و رشد عاطفی کودکان، یادگیری آنها، روابط با همسالان و بهداشت عاطفی آنان دارند؟ این تاثیرات چه ارتباطی با محیط بازی کودکان، به‌خصوص در محیط‌های بیرونی، دارند؟ با طراحی این محیط، چگونه می‌توان بر جذابیت‌های بازی‌های نمایشی افزود؟ جز اینها، نقش نمایش خلاق در آموزش مهارت‌های ارتباط اجتماعی کودکان، تاثیر نمایش خلاق بر تحقیق روی کودکان ناتوان از یادگیری، تقویت مهارت‌های خواندن و درک مطلب، استفاده در کلاس درس و درمان، گفتاردرمانی، مشکلات یادگیری، بازسازی اجتماعی پس از بحران‌های طبیعی نظیر زلزله و نوشتن نمایشنامه برای تئاتر مشارکتی بررسی شده است.

درس گفتارهای مقدماتی روانکاوی (متن جلسات درس فروید در دانشگاه وین)

 • 375,000 تومان

یک قرن از ارائه‌ی این درس‌گفتارها در دانشگاه وین می‌گذرد، اما محتوای آنها مربوط به قلمرویی است که به سرکوب روانی خو گرفته است و از این‌رو برای خود‌آگاهی انسان کهنه نمی‌شود. فروید تقریبا تمام نظریات خود را در این سلسله جلسات مرور کرده است و به همین دلیل بعضی مثل کارل آبراهام این کتاب را بهترین اثر او برای فراگیری نظریات روانکاوی دانسته‌اند. این درس‌گفتارها شاید در هیچ‌کجا به پیچیدگی و عمق آثار متاسایکولوژیک او نرسند و چنین هدفی هم ندارند، اما می‌توانند درآمد بسیار خوبی برای درک آنها باشند. کتاب حاضر ترجمه جلد شانزدهم از کتاب «Works, 1953» با عنوان «Itroductory lectures on psycho-analysis (part III) «1916-1917)» است که از متن انگلیسی آن با عنوان «The standard edition of the complete psychological works of Sigmund Freud» به فارسی برگردانده شده است.

ناتمامیت

 • 98,000 تومان

برخی از مقالات این کتاب پیش از این در کتاب‌های «یادداشت‌های یک روانپزشک» (نشر قطره) و «حرف‌هایی برای امروزی‌ها» (انتشارات بهار سبز) چاپ شده بودند، ولی آنها را مورد بازنگری قرار دادم، زیرا با بخش‌هایی از آنها دیگر موافق نیستم. این کتاب‌ها مورد استقبال قرار گرفته بودند، بنابراین تا چند سال به احترام علاقه‌ی خوانندگان با تجدید چاپ آنها بدون بازنگری موافق بودم، ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که به نقد دائمی خودم پایبند باشم و با نشر عقایدی که دیگر با آنها موافق نیستم موافقت نکنم. برخی دیگر از مقالات را هم قبلا در فضای مجازی منتشر کرده بودم، ولی تاکنون به‌صورت مکتوب منتشر نشده بودند.

اختلال شخصیت مرزی (شیوه‌های خودیاری با تکیه بر رویکردهای سی‌بی‌تی و دی‌بی‌تی)

 • 135,000 تومان

احتمالا تجربه احساس غم، تنهایی، حسادت، خشم، یاس، شرم، ترس و گناه برای ما سنگین تمام می‌شود، مخصوصا وقتی ابزار لازم را برای کنار آمدن با آنها در جعبه ابزار زندگی خود نداشته باشیم. افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی با چالش‌های زیادی در زندگی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، چالش‌هایی از قبیل تنش در روابط بین‌فردی، بی‌ثباتی، احساس تنهایی یا خشمگین بودن مزمن و دائمی، آنچـه ایــن افراد را به ورطه ناامیدی و گاهی افکار پیرامون خودکشی نیز می‌کشاند. در این کتاب، به آموزش مهارت‌های لازم برای التیام دادن به احساسات دردناکی پرداخته شده است که منجر به مشکلاتی عدیده در زندگی می‌شوند.

موضوع مرگ و زندگی

 • 145,000 تومان

زمان نگارش جملات پایانی این کتاب مصادف است با آغاز پاندمی کشنده سده بیست و یکم که دنیا را بیش از هر زمانی با اضطراب از دست دادن و اضطراب مرگ رویاروی کرد. کتاب اما به مرور زندگی و رویارویی با فرآیند مرگ در زوج عاشق مشهور و توانایی می‌پردازد که کوشیده‌اند آگاهانه زندگی را به تمامی زندگی کنند. لحظه‌ای فرامی‌رسد که هر دو درمی‌یابند یکی قرار است به حکم طبیعت برود و آن دیگری بماند و در سوگ بنشیند. و از این لحظه کتاب موضوع مرگ و زندگی زاده می‌شود. دو نویسنده تصمیم می‌گیرند آنچه قرار است در این فرآیند از سر بگذرانند را با صداقت تمام به تصویر بکشند و به این ترتیب اروین یالوم - روانپزشک، روان‌درمانگر اگزیستانسیال و نویسنده برجسته - و مریلین یالوم - مورخ، نویسنده، پژوهشگر و استاد دانشگاه - با تکیه بر دانش و چیره‌دستی‌شان در نوشتن، چنان ما را با خود همراه می‌کنند که نه تنها خود را کنار آن‌ها و در خانه‌شان حس می‌کنیم که تا پنهان‌ترین پستوهای ذهن خلاقشان راه می‌بریم و با ژرف‌ترین ترس‌ها، حسرت‌ها و آرزوهای بشری چشم در چشم می‌شویم. کتاب بیش از هر چیز راز چگونه زیستن را با ما در میان می‌گذراد و این شاهد همان چیزی است که هم‌اکنون که زندگی بیش از هر زمان دیگری شکننده و آسیب‌پذیر می‌نماید و مرگ بیش از هر زمان دیگری قد برافراشته و خود می‌نمایاند، سخت به آن نیازمندیم.

هنر رهاسازی (نحوه رهاسازی گذشته انتظار مشتاقانه برای آینده و نهایتا حظ از آزادی عاطفی که سزاوارش هستید)

 • 90,000 تومان

بیشتر ما آدم‌ها با افکار و عواطفی منفی رو‌به‌رو می‌شویم که ریشه در خاطرات ناشی از فقدان‌هایی دارند که عمیقا احساس کرده‌ایم. ما آدم‌ها این افکار و عواطف منفی را در وجودمان نگه می‌داریم و مادامی که چنین می‌کنیمء این حالات منفی بر رویکرد و سلامت و روابط‌مان اثر می‌گذارند. این حالات منفی به‌سان مانعی سد راهمان می‌شوند تا نتوانیم بهترین کاری را که از دست‌مان برمی‌آید انجام دهیم. به محض اینکه خودمان را از یأس و حسرت و خاطرات زجرآوری رها کنیم که بر وجودمان سنگینی می‌کنندء رهایی احساسی را تجربه می‌کنیمء به محض اینکه فضای ذهنی سرد و بی‌روح و شکست‌گرایمان را رها کنیمء چنین فضایی دیگر نمی‌تواند مانع پیشرفت ما شود. با رهاسازی چنین فضاییء آزاد می‌شویم تا بر امور مهمی متمرکز بشویم که به واقع برایمان اهمیت دارند. اماء به طور دقیق چگونه عمل رهاسازی را انجام دهیم؟ در این کتابء کل روند گام‌به‌گامی را طی می‌کنیم که جهت آموزش «رهاسازی» به شما پی‌ریزی شده است. شما فرا می‌گیرید که چارچوب تفکری ناوابسته را اتخاذ کنید. مطالب کتاب هنر رهاسازی نه یک مباحثه‌ی پنداشتی بلکه یک طرح عملی است جهت فائق آمدن بر موانع ذهنی و عاطفی‌ای که هم‌اکنون مانع پیشرفت‌تان شده. در کتاب حاضرء محور تمرکز بر راهکارها و روش‌هایی است که نتایج سریع و اتکاپذیری را سبب می‌شوند.

درست‌اندیشی (اصول ثابت شده برای رسیدن به ثروت بیشتر سلامت بیشتر و خوشبختی)

 • 75,000 تومان

این یک رودخانه‌ی خیالی نیست. این یک رودخانه‌‌ی واقعی است. این ذهن انسان استء قدرت ذهن انسان که شما روی آن کنترل دارید. می‌توانید کلید آن را به سمت مثبت بچرخانید تا در عرض کمتر از یک ثانیه از گروه منفی خارج شوید و به سمت موفقیت بروید که در این میان فکرء فرایندهای ذهنی و نگرش‌های شما نقش اساسی را ایفا می‌کنند. همه شکست و ناکامی را تجربه می‌کنیمء اما کسی که آموخته با این رودخانه مذاکره‌ی درستی داشته باشد و در جانب مثبت بایستد می‌تواند خود را از ناحیه‌ی شکست جدا کند و به سوی موفقیت برود.

هنر درمان (گالینگور)

 • 180,000 تومان

مخاطبان هنر درمان، که از تازه‌ترین نوشته‌های یالوم و چکیده تجربه بالینی منحصر به فردش در زمینه روان‌درمانی اگزیستانسیال و گروه‌درمانی است، پس مخاطبان عادی و متخصص را با هم فرا می‌خواند، قصه نمی‌گوید که سرگرمتان کند. درس زندگی، درمانگری و ارتباط می‌دهد، ولی با کلامی چنان جذاب که در غیر روان‌درمانگران و غیر بیماران هم وسوسه‌ی قدم نهادن به دنیای بیمار درمانگر را پدید می‌آورد. کتاب، حاصل دانش عمیق، سال‌ها کار بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده‌ی آن است.

بی‌رحمی چیزها (دگرگونی‌های روانی واقعیت)

 • 105,000 تومان

بی‌رحمی انسان‌ها را هریک از ما در دورانی از زندگی تجربه کرده‌ایم، اما شاید درک بی‌رحمی چیزها که گاه نتایج اسف‌بارش گریبانمان را گرفته است خیلی آسان نبوده باشد. اینکه چگونه «آنچه جان ندارد» می‌تواند شکل بگیرد و موجبات دگرگونی‌های روانی گوناگون را فراهم کند گاه از تصور ما بسیار دور است. آنچه از همان ابتدا در کتاب لورنا پرتا به ما یادآوری می‌شود این است که دوران ما بدون تردید شاهد «زوال تدریجی توانایی نمادسازی» انسان معاصر است، آن هم در دنیایی که به دلیل انواع سرعت‌ها «آینده زمان را می‌بلعد» و «وقتی برای پردازش داده‌ها نمی گذارد» و شاهد تنها انتخابی که برایمان باقی می گذارد « دست به عمل زدن» باشد. آنجاست که بی رحمی چیزها معنا پیدا می کند و بسیاری از دست به عمل زدن های ما بدون اندیشیدن و پردازش اندیشه ها و داده ها رخ می دهد چنان بی رحمانه اند که می توانند ما را از روند رفتن از «طبیعت» به سمت «فرهنگ» مایوس کنند. شاید تصادفی نیست که امروز انواع گروه های معتقد به بازگشت به طبیعت و بازگشت به خویشتن خویش و ... طرفداران فراوانی دارتد.

روانشناسی برای بازیگران (تئوری‌ها و تمریناتی برای پروسه بازیگری)

 • 120,000 تومان

روانشناسی برای بازیگران مطالعه‌ای است در روانشناسی مدرن که مخصوصا برای بازیگرانی که وظیفه‌ ساخت کاراکتر را بر عهده دارند و افرادی که در حال آموزش بازیگری هستند طراحی شده است. این مطالعه زمینه‌های مجزایی از تئوری‌های روانشناسانه را پوشش می‌دهد که بازیگران می‌توانند در پروسه خلاقه خلق و برقراری ارتباط با کاراکترهای دراماتیک از آنها استفاده کنند. این کتاب ایده‌های پسا - استانیسلاوسکیایی زیادی درباره روان انسانی ارائه می‌کندء ایده‌هایی که توسط درخشان‌ترین اذهان قرن بیستمء از زیگموند فروید و کارل یونگ گرفته تا آبراهام مازلو و کن ویلبرء مطرح شده‌اند و تمرینات مرحله به مرحله‌ای را پیشنهاد می‌کند که در درک کاراکترها به بازیگران کمک می‌کنند تا بتواننند بر روی صحنه یا در مقابل دوربین به شکلی موثر به کاراکترها زندگی ببخشند. همچنین کتاب روانشناسی برای بازیگران به شما یاد می‌دهد چگونه بر استرس‌ها و فضای رقابتی این رشته غلبه کنید و به طور کلی ابزارهایی را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید به خودآگاهی عمیق‌تری دست پیدا کنید.

ذهن درگیر مناقشه

 • 160,000 تومان

برنر در کتاب ذهن درگیر مناقشه به مولفه های مناقشه ی روانی و پیامد‌های هم در شکل مصالحه‌های بهنجار و هم پاتولوژیک، می پردازد. وی با بحثی پیرامون مولفه های مناقشه روانی سخن خود را آغاز می کند، رانه‌ها، عواطف، دفاع‌ها و تروماهای دوران کودکی عناوینی هستند که انگیزه دفاع در برابر مشتقات رانه را فراهم می کنند. برنر از مصالحه‌هایی یاد می کند که ناشی از مناقشه‌اند و بیانگر این دیدگاه که مصالحه‌های برآمده از مناقشه اصلی‌ترین بخش زندگی روانی را تشکیل می‌دهند. همچنین او به شکل‌گیری و عملکرد سوپرایگو می‌پردازد که هم آن را نوعی مصالحه در نظر گرفته و هم مولفه‌ای از مناقشات بعدی و مصالحه‌های مرتبط با آن‌ها می‌داند. در ادامهء موضوع مصالحه‌ای پاتولوژیکء از جمله نوروزها و اختلالات شخصیت نوروتیکء مطرح می‌شود. رویاها و کنش‌پریشی‌هاء همچنین انتقال و انتقال متقابلء از دیگر عناوینی هستند که به عنوان شکلی از مصالحه‌ مرتبط با روانکاوی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. او کتاب را با گفتاری در مورد مصالحه‌های بهنجار به پایان می‌رساند که اهمیت و قدرت تبیینی نظریات برنر را در مورد مفاهیم منقاشه‌ی روانی و پیامدهای آن روشن می‌کند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1