فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
به خاطره اعتمادی نیست (راهنمای ادبی برای زندگی پیشاآخرالزمانی)
روزی روزگاری سازمانی (چگونه با قصه‌ها سازمان خودتان را از نو بسازید)
آخرین اغواگری زمین (پناه بردن به هنر شعر و کلمه)
 • 133,000 تومان
 • با تخفیف: 133,000 تومان
رها و ناهشیار می‌نویسم (هنر جستارنویسی و خاطره‌پردازی)
لنگرگاهی در شن روان (6 مواجهه با سوگ و مرگ)
 • 108,000 تومان
 • با تخفیف: 108,000 تومان
روایت و کنش جمعی (چرا فراخوان‌های سیاسی و اجتماعی به داستان نیاز دارند)
استیو جابز غلط کرد با تو (خاطرات 1 کپی رایتر دون‌پایه)
کوچک و سخت (مجموعه داستان)
 • 29,000 تومان
 • با تخفیف: 29,000 تومان
دیدار اتفاقی با دوست خیالی و 8 جستار دیگر از آدام گاپنیک
نقشه‌هایی برای گم شدن
 • 97,000 تومان
 • با تخفیف: 97,000 تومان
مصائب من در حباب استارت‌آپ
 • 63,000 تومان
 • با تخفیف: 63,000 تومان
کارنامه خورش (دستور غذاهای نادرمیرزا قاجار)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان

به خاطره اعتمادی نیست (راهنمای ادبی برای زندگی پیشاآخرالزمانی)

 • 110,000 تومان

این جستارها، مثل کارت پستالی از آینده، نگاهی عمیق و گاه پیش‌گویانه‌اند به زندگی پراضطراب ما در عصر اخبار بد همیشگی و - نیاز پنهان‌مان به بدتر شدن اوضاع - نام‌هایی که روی رنج غریبه‌ها می‌گذاریم - باور واقعی به خاطره‌های ساختگی - امکان پیروزی بر فاجعه با ساختن قصه‌ای نو - اعتیاد به اخبار در بی‌اعتمادی کامل - شور و شعف جان به در بردن - جستجوی درمان جنون جمعی - خستگی از بار سنگین رنج‌های دور - زندگی زیر سایه ترسی همیشگی و کم‌رنگ

روزی روزگاری سازمانی (چگونه با قصه‌ها سازمان خودتان را از نو بسازید)

 • 112,000 تومان

وقتی همه چیز، حتی چشم‌انداز، محصول و ماموریت مدام تغییر می‌کند، چگونه می‌توان اعضای گروه کاری را امیدوار و پرتلاش کنار هم نگه داشت؟ طراحی ساختارهای انعطاف‌پذیر و تاب‌آور روی کاغذ و نمایشگر آسان به نظر می‌رسد ولی زمینه‌سازی و آماده کردن نیروی انسانی برای چرخش‌های استراتژیک و تحولات پیاپی از دشوارترین وظایف رهبران است. کتاب روزی روزگاری سازمانی روشن می‌کند که برای نو کردن استراتژی‌ها باید قصه‌ها را نو کرد و شرح می‌دهد که رویکردهای روایی و قصه‌محور در برندسازی، رهبری، تغییر و تحول، یادگیری سازمانی، تاب‌آوری، هویت‌آفرینی، ارتقای فرهنگ سازمانی و توسعه برند چگونه آینده‌ای تازه رقم می‌زنند.

آخرین اغواگری زمین (پناه بردن به هنر شعر و کلمه)

 • 133,000 تومان

آخرین اغواگری زمین مجموعه‌ای است از هفت جستار مارینا تسوتایوا (1892-1941) درباره شعر، شاعر و منتقد؛ پیوند هنر، وجدان و ضمیر انسانی؛ حال‌وهوای آفرینش هنری و جایگاه هنرمند در جهان. تسوتایوا را از چهار شاعر بزرگ روسیه قرن بیستم می‌دانند؛ شاعری که به تعبیر برودسکی، شیوه تفکر شاعرانه را به جستار، و رخداد شعر را به عرصه نثر آورده است. تسوتایوا در متلاطم‌ترین دوره تاریخ روسیه زندگی کرد، شاهد انقلاب 1917 و قحطی مسکو بود، دارایی خانواده‌اش‌ مصادره شد، شوهرش به ارتش سفید پیوست، دختر کوچکش از سوء‌تغذیه مرد و خودش هم ناچار شد به اروپا مهاجرت کند. در اروپا نیز همواره درگیر فقر بود و دلتنگی برای روسیه راحتش نمی‌گذاشت. در سال 1939 به روسیه بازگشت اما شوهرش را دستگیر و اعدام کردند و دختر بزرگش را به اردوگاه کار اجباری فرستادند. تسوتایوا در تمام این سال‌ها، با وجود همه مشقت‌های زندگی و در فضای جامعه‌ای سیاست‌زده، همچنان می‌نوشت و می‌سرود. شاید آنچه جستارهای این نویسنده را متمایز می‌کند همین یقین و باورش به ناگزیری هنر و پناه بردنش به کلمات باشد.

رها و ناهشیار می‌نویسم (هنر جستارنویسی و خاطره‌پردازی)

 • 145,000 تومان

اَدِر لارا، جستارنویس، خاطره‌پرداز و مربيِ نویسندگی، در کتاب رها و ناهشیار می‌نویسم، سعی می‌کند فوت‌وفن نوشتن، ویرایش و انتشار جستار شخصی و خاطره‌پردازی را به خوانندگان بیاموزد، گرچه در تمام کتاب غافل نیست که نمی‌شود قالب سفت‌وسختی برای جستار تعریف کرد و جستار، در نهایت، طفلی گریزپا و بازیگوش باقی می‌مانَد. در این کتاب، لارا فرایند طولانی و اغلب دشوارِ انتقال افکار درهم و آشفته‌ی نویسنده از ذهن او به کاغذ و از کاغذ به دست خواننده را روشن، دقیق و گام‌‌به‌گام توضیح می‌دهد و با مثال‌ها و تمرین‌هایی مفید، راه‌هایی برای تقویت مهارتِ نوشتن از خود پیش پای خواننده می‌گذارد.

لنگرگاهی در شن روان (6 مواجهه با سوگ و مرگ)

 • 108,000 تومان

لنگرگاهی در شن روان شرح تجربه‌ی سوگ و مواجهه با فقدان است از زبان شش نویسنده در سه قالب متفاوتِ جستار، نامه‌نگاری و خاطره‌پردازی‌. نویسندگان این کتاب از تجربه‌ی سوگ و تأمل در مرگ حرف می‌زنند و از احساسات و احوالی که از پی آن می‌آیند و از زندگی که صورت تازه‌ای می‌یابد. در دوره‌ای که پاندمی‌ فرصت مناسک جمعی سوگواری را از بسیاری از ما گرفته و ناگزیریِ رویارویی روزمره با مرگْ دلداری‌های کلیشه‌ای و سطحی را از معنا تهی کرده است، شاید بیش از هر وقت دیگری به تسلابخشیِ ادبیات و به روایت صریح و عریان دیگران از تجربه‌شان در روزهای سوگواری نیاز داریم. لنگرگاهی در شن روان کشف پیوندی شگفت‌انگیز و انسانی است میان درد «من» و درد آدم‌های دیگر در زمان‌ها و مکان‌های دیگر.

روایت و کنش جمعی (چرا فراخوان‌های سیاسی و اجتماعی به داستان نیاز دارند)

 • 104,000 تومان

این کتاب حاوی چهارچوبی نظری‌ست برای درک و توضیح: - تاثیر روایت‌ها بر انتخاب‌های سیاسی و اجتماعی. - کاربرد روایت‌های آشنا در تحقق منافع نوع‌‌دوستانه و میهن‌دوستانه. - ضرورت استفاده از روایت و رمزگان روایی در فراخوان‌های جمعی. - ارتباط روایت، نظریه بازی و کنش جمعی. - قدرت روایت در اقناع شهروندان به وجود نفع مشترک در تحقق خیر جمعی. - چگونگی غلبه روایت بر موانع کنش جمعی. روایت و کنش جمعی نقطه شروعی‌ست برای نظریه‌پردازی روایت‌محور در حوزه‌های علوم اجتماعی و علوم سیاسی.

استیو جابز غلط کرد با تو (خاطرات 1 کپی رایتر دون‌پایه)

 • 35,000 تومان

از شکل‌گیری اکوسیستم استارت‌آپی آمریکا تنها پنجاه سال گذشته است و عمر کپی‌های اجراشده‌ی آن در کشورهای دیگر از این هم کمتر است. تحلیلگران و کارشناسان اکوسیستم استارت‌آپی ایران می‌گویند استارتِ این نظام نوین در دهه‌ی هفتاد شمسی زده شد است ولی ما در نقش کاربران انواع وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از اوایل دهه‌ی نود شمسی شاهد حضور اولین استارت‌آپ‌های ایرانی در دنیای کسب‌وکارها بوده‌ایم. در مقایسه با عمر اداره‌جات سنتی (که در ابتدای کار برای خودشان نظامی مدرن و پیشرو بوده‌اند)، هنوز چیزی از شکل‌گیری این مدل جدید کسب‌وکار نگذشته و اکوسیستم استارت‌آپی شبیه طفل نوپای بیش‌فعالی است که به جای تاتی کردن اصرار دارد بدود. مثل تمام پدیده‌های نوظهور، واکنش‌ها به این پدیده‌ی مهم و پرسروصدای عصر فناوری، هنوز هیجانی و شتابزده‌اند. این کتاب هم حاصل و شامل قضاوت هیجانی و شتابزده‌ی من درباره‌ی بخش کوچکی از اکوسیستم استارت‌آپی است. بیشتر مکتوباتی که تا به حال درباره‌ی اکوسیستم استارت‌آپی ثبت شده، مربوط به تجربیات بنیان‌گذاران و افراد موفق‌اند و عمدتاً کارکردی آموزشی دارند. در میان انبوه کتاب‌ها و سخنرانی‌ها و پادکست‌ها و گزارش‌های رویدادهای پرسروصدا، جای روایت‌های شخصی خالی است. ثبت تجربیات موفق یا شکست‌خورده‌ی آن‌هایی که در زمینه‌ها و موقعیت‌های مختلف اکوسیستم مشغول به کارند، می‌تواند به‌تدریج در درک نسبتاً جامعی از این نظم نوین کمک‌مان کند. بنابراین من هم تصمیم گرفتم با تکیه بر خاطرات دوران کاری و نوشتن از روند منجر به شکستم، یک گوشه از کار ثبت روایات شخصی در اکوسیستم استارت‌آپی را به عهده بگیرم.

کوچک و سخت (مجموعه داستان)

 • 29,000 تومان

«‌در ادبیات تعداد سگ‌ها بیشتر از نوزادان است. اکثر نوزادانی که سروکله‌شان در ادبیات پیدا می‌شود تا پاراگراف سوم اگر بالغ نشده باشند، دیگر نوزاد نیستند و‌ از آب‌وگل در آمده‌اند.بیشتر بچه‌ها اگر حضورشان در یک اثر ادبی بیش از یک لحظه طول بکشد، احتمالاً کاتالیزور تباهی یا نا‌امیدی‌اند. در میان ما فقط بچه‌ها هم‌پیمان زمان هستند. بی‌تردید در آینده بچه‌ها قدرت را در دست خواهند گرفت یا دست‌کم قوه‌ و‌ بنیه‌ و جایگاه‌شان خیلی بهتر از ما خواهد بود. در احساس ما به کودکی نشسته‌‌در‌کالسکه که گاهی شبیه فرمانروایی فربه به نظر می‌رسد و یک لحظه دوستش نداریم، ردی از همین پیش‌آگهی وجود دارد.» «کوچک و سخت» جستاری‌ست متفاوت از مادری و ادبیات؛ ژرف‌اندیشی‌های نویسنده‌ای که با نگاه به فیلم‌ها، قصه‌ها و رمان‌های آشنا، افسانه‌هایی از ادبیات ژاپن، روابط پنهان گفتمان قدرت و مسائل روزمره‌ی زندگی معاصر از تجربه‌ی مادری آشنایی‌زدایی می‌کند و جسورانه برخی افکار و احساس‌های مشترک و به‌زبان‌نیامده‌ زنان را با مخاطب در میان می‌گذارد.

دیدار اتفاقی با دوست خیالی و 8 جستار دیگر از آدام گاپنیک

 • 40,000 تومان

این کتاب نگاه نو و غافلگیرکننده‌ی گاپنیک به دغدغه‌های مهم زندگی شهری و مسائلی که بسیاری از ما روزانه با آن‌ها سروکار داریم می‌باشد و خواندن جستارهایش را به تجربه‌ای ارزشمند و دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند.این کتاب در برنامه‌ی تلویزیونی کتاب‌باز معرفی شده است.

نقشه‌هایی برای گم شدن

 • 97,000 تومان

این جستارها نقشه‌هایی هستند برای گم شدن و گشت و گذار در سکوت - خرابه های شهری - بیمارستان‌های متروک - موسیقی‌های سواشده برای جاده‌های دور - شهربازی‌های رها شده - خلوت وسوسه انگیز صحراها - خاطرات گنگ خانه‌ کودکی - خواب‌های مکرر رازآلود - شخصیت‌های بی نام ترانه های کانتری و بلوز - سرگیجه‌های هیچکاکی - آبی جادویی ایوکلن - معمای زبان طبیعت

مصائب من در حباب استارت‌آپ

 • 63,000 تومان

دنیل لاینز کهنه روزنامه‌نگاری است که بعد از حدود دو دهه فعالیت در بخش کسب‌و‌کار و فناوری نشریه نیوزویک صبح روزی معمولی با یک تلفن ساده عذرش را می‌خواند. لاینز مجبور می‌شود برای تامین مخارج زندگی، به هاب‌اسپات، از استارت‌آپ‌های پرهیاهوی سیلیکون‌ولی، بپیوندد و در پنجاه‌ویک سالگی با عنوان همکار بازاریابی بین ده‌ها جوانی مشغول کار شود که تی‌شرت‌هایی رنگارنگ با لوگوی شرکت به تن دارند. این موقعیت جدید آغاز سفری به اعماق جزیره جذاب واگزوتیک و فرهنگ درون‌گروهی و جداافتاه اکوسیستم استارت‌آپی.

کارنامه خورش (دستور غذاهای نادرمیرزا قاجار)

 • 55,000 تومان

شبی بانوی من گفت «بیا تا چامه گوییم که شب بس دراز است و افسون خواب، چامه است.» گفتم «نخست تو گوی و من نیز داستانی به یادآرم و دیگر شب گویم.» سرود که «خورش‌های ایران‌زمین چند گونه است؟» گفتم «چه دانم. خوردنی و پختنی زنان سازند و پزند. تو گوی هر آنچه دانی از این دست و من تو را نگارنده باشم.» بانو همی گفت و من همی نوشتم شب‌ها، تا این نامه به انجام آمد، بس نیکو و نغز.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1