فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
بوروکراسی
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
عصر هوش مصنوعی و آینده بشریت
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
ایران بر لبه تیغ (گفتارهای جامعه‌شناسی و سیاست عمومی)
سیلی نقد (گفت‌و‌گو با احمد طالبی‌نژاد گپ و گفتی درباره‌ی زندگی یک منتقد)
بیشعوران (آینه‌ای برای خویشتن و دیگران)
 • 56,500 تومان
 • با تخفیف: 56,500 تومان
مروری بر تجربیات کارآمدی در محیط نهادی ناکارآمد
حقایق نهان دروغ‌های عیان (پیامدهای اجتماعی تحریف ترجیح)
مردان و زنان مردم‌آزار
 • 37,500 تومان
 • با تخفیف: 37,500 تومان
با جک فلسفه بفهمیم
 • 34,500 تومان
 • با تخفیف: 34,500 تومان
بیشعوری
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
راه باریک آزادی
 • 280,000 تومان
 • با تخفیف: 280,000 تومان
کودک‌آزاری جنسی رویکردها تشخیص پیشگیری و درمان

بوروکراسی

 • 125,000 تومان

میزس در این کتاب می‌گوید که انتخاب ما باید یکی از این دو باشد: سازماندهی اقتصادی منطقی براساس قیمت‌های بازار یا دستورات خودسرانه‌ بوروکرات‌های دولتی. راه سومی وجود ندارد. او در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه بوروکراسی نمی‌تواند هیچ چیزی را به نحوی مناسب یا دست‌کم براساس علم اقتصاد مدیریت کند. کتاب، انتقادی ویرانگر و بنیادی است، بسط انتقاد میزس از سوسیالیسم. کتابی که هرگز پاسخی از سوی مخالفانش دریافت نکرد. کتاب میزس که مدت‌ها پیش از آن که اقتصاددانان نظریه‌ انتخاب عمومی به این موضوع بپردازند نوشته شده بود، بوروکراسی را هم در جهت مناقع شخصی اشخاص می‌داند و هم آن را از نظر اقتصادی غیرعقلانی توصیف می‌کند (در نتیجه نقدهای نظریه‌ انتخاب عمومی مدرن را بهبود می‌بخشد). چیزی به نام بازآفرینی حکومت وجود ندارد: اگر به دنبال آن هستیم که حکومت کارهایی را برای ما انجام دهد، طبیعتاً این کارها را بوروکراسی‌ها ناکارآمد انجام خواهند داد؛ و بوروکراسی ذاتی ناکارآمد دارد. این کتاب کوچک در زمانی نوشته شده است که اقتصادهای غربی روزبه‌روز بیشتر در دامان بوروکراتیزاسیون می‌غلتیدند.

عصر هوش مصنوعی و آینده بشریت

 • 110,000 تومان

از میان پنج کتاب مهمی که نشریه اکونومیست درباره هوش مصنوعی معرفی کرده، کتاب حاضر جایگاه ویژه‌ای دارد زیرا برای عموم مردم و به زبان غیرفنی نوشته شده است، از طرف دیگر تصویر کلانی که این کتاب از پیامدهای هوش مصنوعی ارائه می‌دهد منحصر به فرد بوده و در قالب مفهوم ورود به عصر هوش مصنوعی خلاصه شده است. عصری که می‌توان آن را با عصر رنسانس و صنعتی شدن مقایسه کرد. بشریت در آستانه ورود به دوران جدیدی است که در آن همه ابعاد حیات بشری مستقیم یا غیرمستقیم تحت تاثیر هوش مصنوعی خواهد بود. دولت‌ها و شهروندان باید خود را برای مواجهه با عصر جدید در تاریخ بشریت آماده کنند. در آینده هوش مصنوعی معیار اصلی قدرتمندی و ضعف دولت‌ها و جوامع خواهد بود

ایران بر لبه تیغ (گفتارهای جامعه‌شناسی و سیاست عمومی)

 • 140,000 تومان

آینده ایران چه می‌شود؟ این سؤال دشوار و طاقت‌فرساست و نمی‌توان آن‌را از ذهن پاک کرد، خاصه آن‌که زندگی روزمره هر شهروندی هم به آن گره خورده است. این کتاب شرح شماری از مهم‌ترین مسائلی است که پیش‌روی ایرانیان و حکمرانان‌شان قرار دارد، مسائلی که برخی بدخیم شده‌اند، محصول وضعیت نهادها و کیفیت حکمرانی هستند و برای دست یافتن به کیفیت زندگی بهتر باید آنها را تعدیل و اصلاح کرد. کتاب نسبت به واکنش نامناسب حکمرانان نسبت به مسائل پیش‌روی ایران هشدار می‌دهد و مدعی است «ما نسلی هستیم که بر لبه تیغ راه می‌رویم.» نویسنده معتقد است در گذشته زیرساخت‌های بسیاری فراهم شده‌ و فرصت‌هایی از دست رفته است، اما هنوز فرصت هست برای کنشگری حاکمان، ارتقای کیفیت حکومت و گذار سلامت از روی لبه تیغی که بر آن قرار داریم. کتاب آشکارا از رویکردی نهادگرا به سیاست و تحلیل اجتماعی، ضرورت اصلاحات نهادی و ارتقای ظرفیت و توانمندسازی حکومت دفاع می‌کند.

سیلی نقد (گفت‌و‌گو با احمد طالبی‌نژاد گپ و گفتی درباره‌ی زندگی یک منتقد)

 • 79,500 تومان

شانس تاریخی‌ای که نصیب من و چند نفر دیگر شد این بود که ما در دوران طلایی نقد فیلم، وارد عرصه شدیم و هر کسی هم در جای خود قرار گرفت. شاید به دلیل نثر ساده‌ای که داشتم و دارم و اینکه در نوشته‌هایم همیشه حواسم بوده که اینها را قرار است جوان‌هایی بخوانند که علاقه‌مند به سینما هستند و باید به آنها کمک شود تا رشد کنند، در دوره‌ای مطرح‌ترین منتقد شدم. یک بار در نظرخواهی از خوانندگان مجله‌ی «فیلم»، من نفر اول شدم. ▫️▫️▫️ واقعیت این است که همه‌ی ایدئولوژی‌ها برای هنر چهارچوب درست می‌کنند و اجازه نمی‌دهند هنرمند مسیر طبیعی خودش را طی کند. به هنرمند می‌گویند که تو باید در این قوطی رشد کنی! خب کار جایی می‌رسد که قد و قواره‌ی هنرمند از آن چهارچوب بلندتر و بزرگتر می‌شود و می‌خواهد از آن بیرون بپرد و فضاهای دیگری را کشف کند.

بیشعوران (آینه‌ای برای خویشتن و دیگران)

 • 56,500 تومان

خطر ویروس کرونا و مبتلایان به آن را می‌توان با واکسن و ماسک و قرنطینه کنترل کرد، اما هیچ واکسن و ماسکی بر شیوع بیشعوری اثر ندارد و روی جداسازی و قرنطینه مبتلایان بیشعوری هم اصلا نمی توان حساب کرد (اگر شخص مورد نظرتان اهل قبول واقعیت و به قرنطینه رفتن بود که بیشعور نبود.) این کتاب به این بزرگترین پاندمی جهان می‌پردازد و علاوه بر پر کردن قفسه کتابخانه، گرفتن لقی پایه صندلی، اهدا، و لوله کردن برای کوبیدن به ملاج شخص مورد نظر، احتمالا برای خواندن و تأمل هم مناسب باشد.

مروری بر تجربیات کارآمدی در محیط نهادی ناکارآمد

 • 79,500 تومان

این کتاب به عنوان نخستین مرجع فارسی نظریه کانون اثربخشی، شایسته توجه و مطالعه جدی سیاست‌گذاران، دانش‌آموختگان علوم اجتماعی به‌ویژه دانشجویان رشته‌های علوم اقتصادی، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، مدیریت، سیاست‌گذاری عمومی و نیز همه پژوهش‌گران حوزه توسعه است.

حقایق نهان دروغ‌های عیان (پیامدهای اجتماعی تحریف ترجیح)

 • 169,500 تومان

کتابی که در دست دارید قرار است ریشه‌ها، نحوه عمل و پیامدهای مهم پدیده‌ای را مورد بررسی قرار ‌دهد که از بدو شکل‌گیری جوامع انسانی با بشر همراه بوده است، هرچند امروزه به سبب انقلاب ارتباطات و دسترسی همگانی به رسانه‌های جمعی و اخبار در سراسر جهان، توجهات بیشتری را به خود معطوف می‌کند. این پدیده از کوچکترین واحدهای تجمع انسانی در سطح خانواده و گروه‌های دوستی، تا بزرگترین آنها در سطح جامعه سیاسی قابل ردگیری است: تحریف ترجیحات. تیمور کوران، دانشمند ترکیه‌ای-آمریکایی در این اثر تلاش می‌کند با بهره‌گیری از رویکردی میان‌رشته‌ای و با به‌کارگیری فنون و روش‌های تحقیق برآمده از روان شناسی، اقتصاد و سیاست، نخست دریابد چه انگیزه‌ها و مشوق‌هایی موجب می‌شوند افراد ترجیحات‌شان را در بسیاری موارد نادرست یا حتی وارونه، بازنمایی ‌کنند؛ و از آن مهم‌تر اثر چنین عملی در شکل‌گیری، ماندگاری و تغییر ناگهانی ساختارهای کلان اجتماعی و سیاسی چیست. ظاهراً پاسخ به پرسش اول علی‌الخصوص برای شهروندانی که ذیل ساختارهای سرکوبگر سیاسی (همچون دیکتاتوری‌های کمونیستی در اروپای شرقی) زندگی می‌کنند، یا برای خواننده آشنا با این قبیل ساختارها چندان سخت به‌نظر نمی‌رسد. نکته مهم اثر کوران اما این است که به ما نشان می¬دهد «تحریف ترجیحات» در واقع نه منحصر به موضوعات و مسائل حساسی است که ریشه‌ یا اثری در سپهر سیاست (به‌معنای ساختارهای کلان قدرت) دارند، و نه مختص نظام‌های دیکتاتوری و سرکوبگر.خلاصه‌ای از این کتاب در پادکست فارسی بی‌پلاس ارائه شده است.

مردان و زنان مردم‌آزار

 • 37,500 تومان

مردان و زنان در رابطه با هم در تمام زمان‌ها و در تمام مکان‌ها درگیر کشمکش بوده‌اند. دانشمندان علم روانشناسی معتقدند مردها و زن‌ها همانقدر که با هم کشمکش دارند، به هم کشش هم دارند. حالا در این کتاب، من هم با کشش مردها و زن‌ها به همدیگر شوخی کرده‌ام (در حد همه‌جوره)! هم با کشمکش زن‌ها و مردها با یکدیگر (درحد خدا مرگم بده)! هم با روانشناسان و علم روانشناسی! یعنی بین زن و مرد هر چه می‌گذرد، در این کتاب مورد شوخی واقع شده، یعنی هر چه ....

با جک فلسفه بفهمیم

 • 34,500 تومان

کتاب پیش رو، اثری جذاب و سرگرم‌کننده است که مخاطب را به شکلی متفاوت با سنت‌ها، مکاتب،‌ مفاهیم و اندیشمندان فلسفه جهان آشنا می‌کند. این کتاب برای کسانی نوشته شده که می‌خواهند مفاهیم بعضا پیچیده و غامض فلسفی را به زبانی ساده و طنزآمیز درک کنند. در ین اثر به موضوعاتی چون مفاهیم اگزیستانسیال (نقاط اشتراک هگل و خواننده‌ای مثل بت میدلر چیست؟)، فلسفه زبان (چگونه می‌توان احساسات خود را در شرایطی عجیب و بعضا خنده‌دار درست بیان کرد؟)، فلسفه فمینیسم (چرا در نهایت یک مرد همیشه یک مرد باقی می‌ماند) و بسیاری دیگر از مطالب جذاب فلسفی پرداخته می‌شود که همگی به آسان‌ترین شکل ممکن توضیح داده شده است تا مخاطب بتواند به مفاهیم جدی زندگی از منظری متفاوت نگاه کند.

بیشعوری

 • 110,000 تومان

شاید بی‌شعوری یک «بیماری» است و مثل تمام بیماری‌ها برای پیشگیری و درمانش باید آن را درست شناخت. هرچقدر یک بیماری خطرناک‌تر و شایع‌تر باشد، شناخت و مقابله با آن ضروری‌تر است، اما بی‌شعوری مهلک‌ترین عارضه کل تاریخ بشریت است که تاکنون راهکاری علمی برای مقابله با آن ارائه نشده است. بی‌شعوری حماقت نیست و بیشتر بی‌شعورها نه‌تنها احمق نیستند، که نسبت به مردم عادی از هوش و استعداد بالاتری برخوردارند. خودخواهی، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق دیگران که بن‌مایه‌های بی‌شعوری‌اند، بیشتر از سوی کسانی اعمال می‌شود که از نظر هوش، معلومات، موقعیت اجتماعی و سیاسی و وضع مالی، اگر بهتر از عموم مردم نباشند، بدتر نیستند. در این کتاب خاویر کرمنت با زبانی طنزآمیز به بیان نظریه خود می پردازد و محمود فرجامی، طنزپرداز ایرانی، آن را با کسب مجوز رسمی و پرداخت حقوق کامل نویسنده و ناشر اثر اصلی، به فارسی ترجمه و بازآفرینی کرده است.

راه باریک آزادی

 • 280,000 تومان

کتاب راه باریک آزادی اثری است از دارون عجم اوغلو و جیمز ای. رابینسون که به همت سید علیرضا بهشتی شیرازی و جعفر خیرخواهان ترجمه شده و از سوی انتشارات روزنه به چاپ رسیده است. این اثر پیرامون مسئله مهم آزادی که همه ملت ها به نوعی در پی دستیابی به آن هستند نگارش شده، موضوعی که در برخی جوامع به قدرت پا برجاست اما در دیگر کشورها در سایه سنگین استبداد و یا اقتدار گرایی به فراموشی سپرده شده، مولفین در پی آشکار سازی علل رخ داد چنین سرنوشتی هایی برای آزادی، و به دنبال ارائه ی راهبردی موثر بر تداوم آن در جوامع “راه باریک آزادی” را خلق کرده اند.

کودک‌آزاری جنسی رویکردها تشخیص پیشگیری و درمان

 • 69,500 تومان

کودک آزاری جنسی پدیده ای پیچیده و دردناک است. بسیاری از موارد کودک آزاری جنسی در دنیا به دلایل مختلف گزارش نمی‌شوند. افراد آزارگر به‌ندرت از خشونت یا اجبار برای آزار جنسی کودکان بهره‌ می‌گیرند و معمولا حتی نیازی به تهدید کودک برای حفظ این راز ندارند. تخمین زده می‌شود تنها نیمی از قربانیان تصور می‌کنند چون کودک هستند کسی آن‌ها را باور نمی‌کند و وقتی بزرگ می‌شوند احساس می‌کنند اگر در این مورد حرف بزنند مورد سرزنش قرار می‌گیرند و همین امر موجب می‌شود سکوت کنند.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1