���������� ������������ �������� ����������


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
فانی و باقی (تکنوازی تنبور استاد الهی )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بازگشت به اصل خود (تکنوازی تنبور استاد الهی )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
اولم تو بودی آخرم تو باشی (تکنوازی تنبور استاد الهی )
آرام و بی‌قرار (یادی از دکتر داریوش صفوت)
 • 27,000 تومان
 • با تخفیف: 27,000 تومان
بیداری (تکنوازی تنبور استاد الهی)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
حضور (تکنوازی تنبور استاد الهی)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
گفت و گو با معشوق آسمانی و موسیقی معنوی تنبور (تکنوازی تنبور استاد الهی)
1 حماسه‌ معنوی و راه‌های عشق الهی (تک‌نوازی تنبور استاد الهی)
هارمونی‌های آسمانی و مناجات عرفانی (تکنوازی تنبور استاد الهی)
رقص‌های معنوی و شر (تک‌نوازی تنبور استاد الهی)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
دستور سه‌تار (دوره ابتدایی)
 • 24,000 تومان
 • با تخفیف: 24,000 تومان
آلبوم 1 (تکنوازی تنبور استاد الهی)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان

بازگشت به اصل خود (تکنوازی تنبور استاد الهی )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ی پیش رو حاوی 7 قطعه موسیقی از استاد نورعلی الهی (1353-1274) فیلسوف، قاضی و موسیقیدان برجسته‌ی ایرانی است. این مجموعه اولین بار به همت موزه متروپولیتن نیویورک، در سال 2019 میلادی منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور باز نشر شده است.
قطعه اول «شین طرز در سوئیت نکیسا و باربد» نام دارد. نکیسا و باربد از موسیقی‌دانان دوره‌ی ساسانی بودند که به روایتی رابطه‌ی روحی عمیقی بین ایشان برقرار بود. این قطعه در کوک طرز اجرا شده‌ است. تکنیک نواختن شر در شین طرز ابهت و شکوه خاصی دارد.
قطعه دوم «شیخ امیر ترکی» است. خواننده، یکی از علاقه‌مندان استاد الهی است. اشعار این قطعه به حضرت قوشچی‌اوغلی از مشاهیر ترک اهل حق تعلق دارد.
قطعه سوم «بداهه‌پردازی» نامگذاری شده است. غالب بداهه‌پردازی در دستگاه چپی (یکی از دستگاه‌های ردیف موسیقی استاد الهی) اجرا شده است. این آهنگ با تنبور پنج‌سیمی که از ابدعات استاد الهی است نواخته ‌شده‌است.
قطعه چهارم «شیخ امیری استاد الهی» نام دارد. شیخ امیری، در ردیف استاد الهی حاوی 18 قطعه است که یکی از آنها به نام استاد الهی است. این آهنگ که با تنبور سه‌سیمی نواخته شده، شنونده را به درون خود متوجه می‌کند تا در پی یافت حقیقت باشد و آنگاه توجه‌اش را به «او» معطوف سازد.
«سوئیت ذکرها» قطعه‌ پنجم این مجموعه بوده و چهار ذکر با اجرای استاد الهی در این قطعه آمده است. این قطعه در دهه 40 شمسی و در تهران، منزل استاد الهی ضبط شده است.
قطعه ششم «خان امیری در سوئیت جلوشاهی» نامگذاری شده است. جلوشاهی نام دستگاهی در ردیف استاد الهی‌ست که حاوی چند گوشه بوده و گوشه‌ی خان امیری از دستگاه جلوشاهی در این قطعه اجرا شده است. بداهه‌پردازی از مشخصات موسیقی استاد الهی به شمار می‌آید که با آن روح را به اهتزاز درمی‌آورد.
قطعه هفتم، سوئیت پاکتکی است. نام دیگر این قطعه «پای کوبی» است و اشاره به ضربه زدن پا بر زمین در رقصی به این نام دارد. این آهنگ سابقا با دوزله یا سورنا نواخته می‌شده اما استاد الهی آن را با تنبور اجرا کرد و بخشی از رپرتوار موسیقی او به حساب می‌آید. نواختن این قطعه با تنبور، نیازمند مهارت، قدرت و سرعت در نوازندگی است که استاد الهی در آن به معنی واقعی کلمه استاد است.

اولم تو بودی آخرم تو باشی (تکنوازی تنبور استاد الهی )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ی پیش‌رو حاوی 6 قطعه موسیقی از استاد نورعلی الهی (1274- 1353) فیلسوف، قاضی و موسیقی‌دان برجسته‌ی ایرانی است. این مجموعه اولین‌بار به همت موزه‌ی متروپولیتن نیویورک در سال 2019 میلادی منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگی- هنری ماهور بازنشر شده است.
قطعه‌ی اول «سما» نام دارد و با تنبور پنج‌سیمی، که از ابداعات استاد الهی است، در دهه‌ی 30 سشمسی اجرا و ضبط شده است. در آخر اشعار زیر به کردی (زبان مادری ایشان) توسط خودشان خوانده شده است:
امان صدامان و امان کو
یه دست من و دامان تو
نام قطعه‌ی دوم «حق حق هو هو» بوده و در دهه‌ی 40 شمسی در جمع خانوادگی و با تنبور سه‌سیمی اجرا شده است. نام این قطعه از ذکری که با شعر زیر خوانده می‌شود گرفته شده است:
حق حق هو هو/ ای اقای جافِم
گنری سرتافم/ یار بی‌گزافم
قطعه‌ی سوم «یا شاه تو با من باشی» نام‌گذاری شده است.بخش‌هایی از این قطعه قبلا تحت عنوان «واله ویتانه» منتشر شده اما اکنون تمام قطعه دراختیار است. این قطعه با تنبور پنج‌سیمی اجرا شده است.
عنوان قطعه‌ی چهارم «سحری» است. این قطعه در دهه‌ی 40 شمسی و با سه‌تار اما نه به شیوه‌ی متداول تکنیک سه‌تار‌نوازی، بلکه بیشتر به شیوه‌ی نوازندگی تنبور نواخته شده است. «بلبل» نام سه‌تاری است متعلق به استاد الهی، و این آهنگ با آن اجرا شده است.
قطعه‌ی پنجم «واریاسیون روی ملودی یا سلطان امان اگرم دای» نام دارد. «یا سلطان امان» نام ذکری‌ست که استاد الهی در جوانی ساخته‌اند. در این اجرا ملودی با دف همراهی شده است.
قطعه‌ی ششم «سوییت جلوشاهی با تنبور پنج‌سیمی» است. این قطعه با گفتاری از استاد الهی آغاز می‌شود. جلوشاهی یکی از دستگاه‌های ردیف موسیقی استاد الهی به شمار می‌آید که پیش از این نیز منتشر شده است. از مشخصات تنبورنوازی استاد الهی بداهه‌پردازی‌های متنوع و گسترده‌ی اوست که با شنیدن این قطعه، به این نکته از موسیقی او می‌توان توجه کرد.

آرام و بی‌قرار (یادی از دکتر داریوش صفوت)

 • 27,000 تومان

کتابی که در دست دارید یادنامه زنده‌ یاد دکتر داریوش صفوت، موسیقی‌دان فرهیخته و یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های تاریخ معاصر موسیقی دستگاهی ایران است که در دو بخش و سه ضمیمه تدوین شده است. بخش اول، شامل سی و نه مقاله، توسط شاگردان، همکاران، دوستان، صاحب‌نظران و نیز خواهر و دختر آن استاد گران‌قدر نوشته شده‌اند. بخش دوم خاطرات ایشان است که با «ماموریت فرانسه» در آغاز دهه چهل شمسی و تاسیس «مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایرانی» در سال 1347 آغاز می‌شود و با «خاتمه کار در مرکز» پایان می‌یابد. اساسنامه مرکز حفظ و اشاعه، نمونه‌هایی از مکاتبات و قراردادها و چند سند دیگر مربوط به این مرکز در سه ضمیمه آمده‌اند و پایان بخش کتاب، عکس‌هایی است از آلبوم خانوادگی دکتر داریوش صفوت.

بیداری (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 95,000 تومان

مجموعه «بیداری» سی‌دی موسیقی از بداهه‌پردازی استاد نورعلی الهی با ساز تنبور است. این مجموعه از 7 ترک تشکیل شده، شامل قطعاتی است که هم حزن و فراق عارفانه را تداعی می‌کند و هم شوق وصال یار را به گوش می‌رساند. ترک اول با قطعه ساروخانی آغاز می‌شود. نوازنده، همراه با زمزمه و کلام، محبوب ازلی را طلب می‌کند. ترک دوم و ششم، موسیقی مخصوص جمع ذکر عرفا است. موسیقی، توأم با ریتم و ضرب‌آهنگ خاصش، اصفات یار را تکرار می‌کند و جمع یک دل را به سوی نکته وحدت متوجه می‌دارد. ترک سوم، سوئیت شاه‌خوشینی است. نام این ترک، برگرفته از نام یکی از بزرگان عرفان در قرن پنجم هجری است. ترک چهارم، سوئیت سحری است. در این اجرا، خواننده‌ای کرد زبان، تنبور استاد الهی را همنوایی می‌کند. طلب معشوق حقیقی، کلامی است که در صدای خواننده طنین‌انداز است و حاضرین در جمع را به شور می‌آورد. ترک پنجم، سوئیت خان‌امیری است. این سوئیت که به طور معمول در فاصله چهارم اجرا می‌شود، این بار در فاصله دوم اجرا شده و رنگ و حال خاصی به آن داده است. در ترک هفتم، ابتدا سوئیت قطار را می‌شنویم و در ادامه سویت سحری اجرا می‌شود. مضراب متفاوت در اجرای سوئیت قطار و همچنین تغییر کوک ساز تنبور در حین اجرای سوئیت سحری از نکات جالب توجه در این بداهه‌پردازی است.

حضور (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 95,000 تومان

مجموعه موسیقایی ‹حضور› شامل 7 قطعه بداهه‌پردازی است که با ساز تنبور، توسط استاد الهی نواخته شده است. قطعه اول، ‹سوئیت نکیسا و باربد› و قطعه دوم ‹وصال نکیسا و باربد› نام دارد. نکیسا و باربد، دو موسیقیدان مشهور دوره ساسانی هستند که این دو قطعه به نام آنها نامگذاری شده است. ‹سوئیت فرنگی› در کوک فرنگی، سومین قطعه این مجموعه را تشکیل می‌دهد. چهارمین قطعه، ‹ذکر بابا جلیلی› است که یکی از آهنگ‌های عرفانی رپرتوار موسیقی استاد الهی است. قطعات پنجم و ششم، گوشه‌هایی هستند که به رسم ذکر جمع عارفانه اجرا شده‌اند. ‹سوئیت هراتی› که هفتمین و آخرین قطعه این مجموعه است، همراه با نشاط و هیجان وجدآور، روح عارف را به سماع روحانی ترغیب می‌کند. یکی از نکات حائز توجه در این مجموعه، انتهای قطعه ششم است که استاد الهی در توضیح شفاهی به اهمیت یکدلی و اتحاد جمع خداجو اشاره دارد.

گفت و گو با معشوق آسمانی و موسیقی معنوی تنبور (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 180,000 تومان

گفتگو با محبوب در تمامی قطعات این سی‌دی گفتگو میان روح و خالق که در اشعار فارسی بسیار عزیز است، به عنوان مقصد مشترک موسیقی و شعر در تجسم حالات معنوی، بیان شده‌است. سوئیت شاه‌حسینی، تضرع و التماس طولانی شیخ امیری... موسیقی آسمانی استاد الهی این سی‌دی حاوی قطعات ضبط شده از بدهه‌نوازی‌های تنبور توسط استاد الهی است و مروری است بر هنر او، شامل سوئیت‌های شاد، سرزنده و به وجد آورنده (سوئیت‌های جلوشاهی و سحری)، یک قطعه کوتاه مناسب برای تفکر و مراقبه (سرود روحانی و سوئیت‌ ای داوود) و همچنین...

1 حماسه‌ معنوی و راه‌های عشق الهی (تک‌نوازی تنبور استاد الهی)

 • 180,000 تومان

راه‌های عشق الهی تم اصلی جستجو برای عشق الهی است، که در تمام قطعات جریان دارد...

هارمونی‌های آسمانی و مناجات عرفانی (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 180,000 تومان

نیایش عرفانی: در این سی‌دی چند چهره بزرگ معنویت در سنت عرفانی غرب ایران، از جمله شاه‌خوشین، بابا فقیه، بابا سرهنگ، و بابانااوسی، که اغلب آنها در قرون 10 تا 15 هجری می‌زیسته‌اند، از طریق توالی مداوم قطعات فراخوانده شده‌اند... هارمونی‌های آسمانی: این سی‌دی از وجه دیگری از موسیقی استاد الهی پرده برمی‌دارد: بدیهه‌نوازی او، نه فقط در نواختن سه‌تار و تنبور، که هر یک تکنیک‌های خاص خود را دارند، بلکه در نواختن تنبور با پنج سیم، که او خود آن را ابداع کرد تا ترکیبی ایجاد کند میان...

رقص‌های معنوی و شر (تک‌نوازی تنبور استاد الهی)

 • 180,000 تومان

رقص‌های آسمانی خلاقیت بی‌حد و حصر، و الهام‌گیری مدام در حال نو شدن استاد الهی در هنر تنبورنوازی، در بداهه‌نوازی‌های منحصر به فرد در قطعات بابا فقیه و سوئیت‌های چپی از شنونده دعوت می‌کند به رقصی آسمانی به سوی مبدا آفرینش بپیوندد. آبشار در سبک مانوس قطار در موسیقی ایران، استاد الهی ملهم از آبشار سیال و حیرت‌انگیزی از موتیف‌های اصیل ایرانی و کردی بر روی تنبور پنج‌ سیم است.

دستور سه‌تار (دوره ابتدایی)

 • 24,000 تومان

روش آموزش سه‌تار به طور کلی سینه به سینه بوده است. در بیش از نیم قرن گذشته کتاب‌هایی برای آموزش تار چاپ شده که نام سه‌تار نیز در کنار نام تار در روی صفحه عنوان بسیاری از این کتاب‌ها آمده است، بی‌آن‌که توجه خاصی به تکنیک سه‌تار در آن‌ها شده باشد.

آلبوم 1 (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 180,000 تومان

مقصدها ( 2 سی دی) نهمین سی دی موسیقی در سری (le chant du monde - آواز جهان) از موسیقی استاد تنبورنوازی، استاد الهی. این دو سی‌دی نمایانگر ترکیب‌ها، اسلوب‌ها و بداهه‌نوازی‌های تاثیرگزار از جمله هر هفده واریاسیون شیخ امیری است. تاریخ انتشار: 2008

صفحه‌ی 1