فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

������������

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
طول عمر (چرا پیر می‌شویم چگونه آن را به تاخیر بیندازیم)
تاریخ فلسفه
 • 390,000 تومان
 • با تخفیف: 390,000 تومان
اسرار فیزیک مدرن
 • 100,000 تومان
 • با تخفیف: 100,000 تومان
زنده در آتش (جوردانو برونو گالیله و دادگاه تفتیش عقاید)
حیات چیست (5 مفهوم بزرگ در علم زیست‌شناسی)
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
اصول بنیادین (10 راهنما به واقعیت)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
تقارن و این جهان زیبا
 • 158,000 تومان
 • با تخفیف: 158,000 تومان
کدشکن
 • 175,000 تومان
 • با تخفیف: 175,000 تومان
داروین به شهر می‌آید (چگونه جنگل‌های شهری تکامل را به پیش می‌برند)
دنیای دوپامین (رسیدن به تعادل در عصر زیاده‌روی)
افکار سوم
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
دومین انقلاب کوانتومی (از درهم تنیدگی تا محاسبات کوانتومی و دیگر فوق‌تکنولوژی‌ها)

طول عمر (چرا پیر می‌شویم چگونه آن را به تاخیر بیندازیم)

 • 200,000 تومان

کتابی پیشرو، جالب، کاملاً علمی و قابل استفاده برای عموم. هنگامی که می‌شنویم علت مرگ عزیزان‌مان را «پیری» اعلام می‌کنند، هنگامی که با بالارفتن سن نگران می‌شویم؛ اگر پژوهشگری با تحقیقات‌ علمی و ایده‌ی دستکاری‌ استادانه در ژن‌ها و نیز ارائه‌ی رژیم‌های غذایی ویژه اعلام ‌کند که پیری «درمان‌پذیر» است و می‌توانیم با داشتن سنی بسیار بالاتر از روال کنونی، در عین حال تندرست هم باشیم، چه آینده نویدبخشی می‌تواند در انتظارمان باشد؟ در این کتاب مطالبی ارائه شده است که با پیاده‌‌‌سازی آن، انقلابی بس شگرف در تاریخ علم پزشکی و البته در زندگی بشر رخ خواهد داد. این کتاب که توسط یکی از پژوهشگران برجسته‌ی دانشگاه هاروارد، دکتر سینکلیر نوشته ‌شده، با بیانی مستدل و علمی و با بهره‌گیری از ساختار ژن‌های مخمّر و ژن‌های خود انسان و با بررسی برخی از جانوران و گیاهانی که عمری بسیار طولانی _ چند صد ساله _ دارند، معتقد است که سن انسان را می‌توان بسیار افزایش داد؛ و این‌که، پیری در واقع یک بیماری به ‌شمار می‌آید و بنابراین مثل سایر بیماری‌ها می‌توان آن را نیز درمان کرد. مؤلف این کتاب و همکارانش، 4 سال پس از تألیف کتاب، همچنان با جدیت به پژوهش در این زمینه مشغول هستند که تحقیقات آنها را می‌توان در صفحات اجتماعی مؤلف دنبال کرد. و سخن آخر، برای محدودیت عمر انسان، هیچ‌ قانون بیولوژیکی وجود ندارد!

تاریخ فلسفه

 • 390,000 تومان

تاریخ فلسفه، داستان چیستی و چرائی انسان‌ها اسـت. حماسه‌ای است که قرن‌ها، قاره‌ها را درمی‌نوردد و اندیشه بزرگ‌ترین اندیشمندان تاریخ را دربر می‌گیرد. این حماسه از بودا و کنفوسیوس و سقراط آغاز می‌شود و تا قرن بیست و یکم ادامه می‌یابد. گریلینگ در این کتاب که از آخرین آثار اوست، با نگرشی جهان‌شمول، نه فقط تاریخ فلسفه غرب را با دقت و بی‌نظری شرح می‌دهد، بلکه به فلسفه شرق، یعنی هندی، چینی و اسلامی نیز می‌پردازد و حتی بخشی را هم به فلسفه آفریقایی تخصیص می‌دهد. با نثری آسان‌فهم و سبکی دلنشین، زندگی و افکار فلاسفه بزرگ هر دوره توصیف شده و روابط میان مکاتب فکری روشن شده است. از مشخصه‌های بارز کتاب این است که هرچه داستان به زمان حاضر نزدیک‌تر می‌شود، دامنه و ژرفای آن گسترش بیشتری می‌یابد. بیشترین توجه به فلاسفه معاصر است و فلسفه‌های به اصطلاح، تحلیلی و قاره‌ای به تفصیل مورد شرح و مقایسه قرار گرفته‌اند. - آنتونی کلیفورد گریلینگ (-1949)، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی، یکی از برجسته‌ترین متفکران معاصر و صاحب تألیفات بسیار در فلسفه است.

اسرار فیزیک مدرن

 • 100,000 تومان

1600 سال پیش از آگوستین قدیس پرسیدند که «زمان چیست؟» او در پاسخ چنین گفت، «اگر کسی از من این سوال را نکند، جواب آن را می‌دانم، لیکن اگر بخواهم جواب آن را بدهم، نمی‌دانم.» زمان بر زندگانی‌های ما حکمرانی می‌کند و در بافت جهان هستی تنیده شده است، از طلوع و غروب خورشید گرفته تا چرخه‌های طبیعت، فرآیندهای فکری در مغزهای ما، و ریتم‌های زیستی در روزهای ما. چیزی نیست که تا این حد بر هستی ما چنگ انداخته و توضیح‌اش به این اندازه مشکل باشد. با وجود این، در این دوره‌ی 24 درسی جذاب، شون کارول نویسنده‌ی نام‌آشنا و دانشمند، راهنمای ما در سفری هیجان‌انگیز به گذشته، حال، و آینده است. او در این درس‌ها نشان می‌دهد که چگونه یکی از جنبه‌های جهان هستی که ما تجربه می‌کنیم، به نام آنتروپی، ما را با لحظه‌ی تشکیل جهان و امکان هستی چندجهان پیوند می‌دهد که به مراتب پیچیده‌تر و متنوع‌تر از کیهانی است که ما می‌شناسیم. در این دوره‌ی درسی پروفسور کارول از سیاهچاله‌ها، تورم کیهانی، و انرژی تاریک سخن می‌گوید و به پرسشی پاسخ می‌دهد که تا این اواخر بی‌پاسخ بود و آن این است که قبل از مهبانگ چه رخ داده است؟ تمرکز او بر فیزیک زمان است، لیکن بعضی از نگرش‌های فلسفی، مفهوم زمان را توضیح می‌دهد. افزون بر آن، در این درس‌ها او از ادراک ما از زمان، سازوکار حافظه، و امکان سفر در زمان به گذشته و آینده نیز بحث می‌کند.

زنده در آتش (جوردانو برونو گالیله و دادگاه تفتیش عقاید)

 • 165,000 تومان

در سال 1600، دادگاه تفتیش عقاید کاتولیکی، جوردانو برونو، فیلسوف و کیهان‌شناس را به بدعت‌گذاری متهم کرد و او را در کامپو دوفیوری شهر رُم زنده در آتش سوزاند. تاریخ‌دانان، دانشمندان، و فلاسفه از دیرباز بر این باور بوده‌اند که عقاید دینی برونو باعث و بانی اعدام او بوده‌اند و پیوند میان مطالعات او درباره‌ی سرشت جهان هستی و محاکمه‌اش را انکار کرده‌اند. آلبرتو مارتینز، استاد تاریخ علم در دانشگاه آستین تگزاس، در کتاب زنده در آتش با استناد به سند تازه‌ای ادعا می‌کند که در واقع باورهای کیهان‌شناختی برونو- از جمله این که ستارگان خورشیدهایی هستند که جهان‌های سیاره‌ای چون جهان ما آنها را دور می‌زنند، و این که زمین حرکت می‌کند چون روح دارد- از عوامل عمده‌ی محکومیت وی بوده‌اند. مارتینز از پیوند میان محاکمات برونو و رویارویی‌های دادگاه تفتیش عقاید با گالیله در سال‌های 1616 و 1633 می‌گوید و نشان می‌دهد که عده‌ای از همان مفتشین برونو، گالیله را نیز به میز محاکمه کشانده‌اند، به ویژه که یکی از این مفتشین شدیدترین انتقاد‌ها را در محاکمات گالیله در دادگاه تفتیش عقاید علیه او مطرح کرد و باعث محکومیت گالیله شد. این مفتش اندک زمانی پس از پایان دادگاه گالیله در سال 1633 رساله‌ای نوشت و در آن گالیله و پیروان کپرنیکی دیگر را از بابت باورهای کیهان‌شناختی‌شان محکوم کرد، باورهایی از جمله جهان‌های زیادی وجود دارند و زمین حرکت می‌کند چون روح دارد. این کتاب تاریخ اخترشناسی را به چالش می‌کشد و دستاوردهای علمی برونو را بر دستاوردهای علمی گالیله مقدم می‌داند و نشان می‌دهد که، نه باورهای دینی، بلکه باورهای کیهان‌شناختی برونو بودند که باعث مرگ وی شدند.

حیات چیست (5 مفهوم بزرگ در علم زیست‌شناسی)

 • 90,000 تومان

با وجود قرن‌ها تلاش دانشمندان درباره‌ی این سوال که حیات چیست؟ هنوز تعریف جامعی برای آن وجود ندارد. اولین‌بار اروین شرودینگر این سوال را در کتاب «حیات چیست؟» مطرح کرد و معتقد بود که درک وراثت- اینکه ژن‌ها چیستند و چگونه وفادارانه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شوند- کلید حل این معما است. اما پل نرس معتقد است «فقط» رمزگشایی از وراثت نمی‌تواند جواب مسئله باشد. به جای آن، پنج مفهوم در زیست‌شناسی را مطرح می‌کند که همچون نردبانی است که باید از آن پله‌پله‌ بالا رفت تا به درک بهتری از نحوه فعالیت حیات برسیم. این پنج مفهوم عبارتند از: «سلول»، «ژن»، «تکامل از طریق انتخاب طبیعی»، «حیات به مثابه شیمی» و «حیات به مثابه اطلاعات.»

اصول بنیادین (10 راهنما به واقعیت)

 • 120,000 تومان

چگونه سرِهم و پایدار می‌شود؟ در پسِ هیاهوی سرسام‌آور جهان اطراف ما حیطه‌ی ریاضی ظریف و موشکافانه‌ای نهفته است، اصول اولیه و بنیادینی که تمام طبیعت را دربر گرفته است. تعداد کمی از دانشمندان زنده هستند که بتوانند مانند فرانک ویلچک از لایه ژرف‌تری از جهان هستی پرده بردارند. با طبعی شاعرانه و اشتیاقی عمیق، ویلچک در سفری هیجان‌انگیز ما را به مرزهای دانش فیزیک می‌برد و یاد‌آور فرصت ممتازی می‌شود که ما انسان‌ها برای انداختن نگاهی گذرا به اصول بنیادین واقعیت داریم. - پل دیویس: استاد و رئیس دانشگاه دولتی آریزونا و مولف کتاب شبح در ماشین.

تقارن و این جهان زیبا

 • 158,000 تومان

دانشمندان که از یک‌سو ستارگان دوردست و از سوی دیگر کوچک‌ترین اجزای ماده را مطالعه می‌کنند، به این نتیجه می‌رسند که قوانین فیزیک یکسانی در همه زمان‌ها و در همه مکان‌ها بر کل جهان هستی حاکم‌اند. فیزیکدان‌ها این ثبات ازلی و فراگیر قوانین فیزیک را تقارن می‌نامند. تقارن اصل اساسی‌ای است که قوانین طبیعت را تعریف می‌کند و از این‌رو جهان هستی را تحت کنترل دارد. چنین دیدگاهی که از هر جنبه‌ای مهم است، یکی از بزرگ‌ترین کامیابی‌های مفهومی فیزیک مدرن و از بنیادی‌ترین تلاش‌های معاصر برای کشف نظریه وحدت‌یافته بزرگ است که همه قوانین فیزیک را تبیین می‌کند. در این کتاب عامه‌فهم که با نثری شیوا نوشته شده است، لئون ماکس لدرمن فیزیکدان برنده جایزه نوبل و کریستوفر تی هیل فیزیکدان، مفهوم فوق‌العاده ظریف تقارن را شرح می‌دهند و از همه پیامدهای بنیادین آن در حیات روی زمین و جهان هستی در مقیاس بزرگ می‌گویند. این دو نه تنها به زبان ساده مفاهیمی را توصیف می‌کنند که خاصه فیزیکدان‌ها و ریاضیدان‌ها هستند، بلکه از زیبایی ژرف نهفته در طرح جهان هستی نیز سخن می‌گویند. مرکز ثقل داستان تقارن، ریاضیدان استثنایی، بی‌ادعا، و گمنام آلمانی، امی نوتر، است. او که در دنیا کمتر شناخته شده است، به اندازه اینشتین تأثیرگذار بوده، چندان که اینشتین او را به عنوان «فکر ریاضیاتی نافذ» می‌ستاید. نوتر در یکی از پژوهش‌های آغازین‌اش ثابت کرد که قانون پایستگی انرژی با ایده تقارن رابطه دارد و از این‌رو ریاضیات زیربنای مهم‌ترین مفهوم فیزیک نوین را بنیاد نهاد. لدرمن و هیل بر اساس قضیه‌ای که نوتر ثابت کرد، از مفاهیمی درباره‌ جهان هستی رونمایی می‌کنند که عامه مردم از آنها بی‌اطلاع هستند، لیکن این مفاهیم در مهبانگ، نظریه نسبیت اینشتین، مکانیک کوانتومی، و بسیاری از شاخه‌های دیگر فیزیک، پیامدهای مهمی دارند. این دو با استفاده از مثال‌ها و شکل‌های ساده، به این مفاهیم حیات می‌بخشند. این کتاب چشمان شما را به دنیایی باز می‌کند که فکر نمی‌کردید وجود دارد.

کدشکن

 • 175,000 تومان

زمانی که جنیفر دودنا کلاس ششم دبستان بود، پدرش به او کتاب «مارپیچ دورشته‌ای»، اثر جیمز واتسون از کاشفان ساختار DNA را هدیه داد. او بعد از خواندن این کتاب به شدت مجذوب کشف راز و رمزهای حیات شد و تصمیم گرفت تا در آینده او نیز بیوشیمیدان شوند. اما با مخالفت مشاور دبیرستانش مواجه شد که به او می‌گفت:« زنان نمی‌توانند دانشمند شوند». اما او مصرانه قدم در این راه گذاشت و پرده از رازی برداشت که به گفتة واتسون، مهمترین اکتشاف در تاریخ زیست‌شناسی پس از کشف ساختار DNA بوده است. او و همکارانش سازوکاری را در طبیعت کشف کردند که می‌تواند ژن‌ها و توالی‌های DNA را ویرایش کند. این ابزار که کریسپر نام دارد، قادر است آینده‌ی بشریت را متحول سازد و نیز وقوع انقلاب زیست‌فناوری را سرعت ببخشد. کشف سیستم کریسپر چنان تاثیری بر دانش زیست‌شناسی و درمان بیماری‌ها داشت که در سال 2020 جایزة نوبل شیمی به طور مشترک به جنیفر دودنا و همکار او امانوئل شارپنتیه اعطا شد. با این همه، استفاده از کریسپر سوالات اخلاقی بسیاری را ایجاد کرده است. آیا باید از این ابزار جدید و شگفت‌انگیز برای دستکاری روند تکامل خود استفاده کنیم تا کمتر در معرض بیماری‌های ویروسی همچون کووید19 قرار بگیریم؟ در مورد پیشگیری از افسردگی چطور؟ آیا باید به والدین اجازه دهیم تا قد، عضلات و یا ضریب هوشی فرزندان خود را به کمک کریسپر ارتقا دهند؟

داروین به شهر می‌آید (چگونه جنگل‌های شهری تکامل را به پیش می‌برند)

 • 68,000 تومان

حدود دویست سال بعد از سفر داروین به جزایر گالاپاگوس، منو شیلتهویزن پژوهشگر ارشد در مرکز تنوع زیستيِ ناتورالیس در هلند و استاد زیست‌شناسی در دانشگاه لیدن، ما را به سفری در دلِ شهرها می برد و نشان‌مان می‌دهد که این جزایر بزرگ و در حال گسترشِ انسانی می‌توانند به مثابه‌ی منبعی بالقوه برای انتخاب طبیعی عمل کنند و با تغییر در شرایط زیست‌محیطی و فرایندهای اکولوژیکی، مسیر و حتی سرعت تکامل و گونه‌زایی را به صورت دیگرگونه‌ای عوض کنند. نویسنده در این کتاب تلاش می‌کند تا با زبانی ساده و همه‌فهم و با ارجاع به مهم‌ترین و جدیدترین پژوهش‌های انجام شده در زمینه‌ی اکولوژی شهری تکاملی، دورنمای کاملی از تأثیرات شهرها بر روی طبیعت بخصوص بر روی رفتار و ویژگی گونه‌های شهری را برای خوانندگان خود ترسیم کند.

دنیای دوپامین (رسیدن به تعادل در عصر زیاده‌روی)

 • 110,000 تومان

در این کتاب رابطه نزدیک بین درد و لذت در سامانه عصبی مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای عملی متعددی برای مبارزه با رفتارهای اعتیادآور ارائه می‌شود. هدف این کتاب آن است که یافته‌های علوم اعصاب در مورد پاداش را شرح دهد تا بتوانیم به تعادل بهتر و سالم‌تر و ایمن‌تری در مورد درد و لذت برسیم. اما علوم اعصاب برای رسیدن به این هدف کافی نیست. برای روشن شدن مسئله به تجربه‌های عملی زندگی انسان‌ها نیز نیاز داریم. انسان‌های گرفتار و درگیر یا همان انسان‌های معتاد بهتر از کسانی که صرفاً مستعد ابتلا به افراط هستند می‌توانند راه رهایی از افراط را به ما بیاموزند. مطالب این کتاب برگرفته از داستان‌های واقعی زندگی بیماران معتاد من است که پس از گرفتاری در دام اعتیاد توانسته‌اند خود را از چاله‌ی‌ اعتیاد بیرون بکشند. آنا لمکی روانپزشک و استاد دانشگاه استنفورد و مدیر گروه مطالعات اعتیاد در این دانشگاه است که به دلیل موفقیت در تحقیق و تدریس جوایز بسیاری دریافت کرده و قریب صد مقاله از او در مجلات معتبر پزشکی منتشر شده است.

افکار سوم

 • 40,000 تومان

چهار دهه است که یکی از شارحان پرآوازه علم، افکار عمومی را درباره قوانین بنیادین طبیعت و رابطه تنگاتنگ میان علم و جامعه روشن می‌کند. استیون واینبرگ، در این کتاب از موضوعاتی چون کیهان‌شناسی، اخترشناسی، مکانیک کوانتومی، تاریخ علم، محدوديّت‌های دانش کنونی، هنر کشف، پاداش غلط‌اندیشی، رابطه میان علم و هنر حرف می‌زند. وی آنگاه که این جستارها را می‌نوشت، از هر سه فکری که از ذهن‌اش می‌گذشت، یکی معطوف به موضوع جستاری بوده است که آن را می‌نوشته و به همین خاطر عنوان کتاب حاضر را «افکار سوّم» گذاشته است. استیون واینبرگ، برنده جایزه نوبل فیزیک، نویسنده کتاب‌های پرفروشی چون تاریخ علم و سه دقیقه اول، برخی دیدگاه‌های خود از بنیـادی‌ترین و چشمگیرترین ویژگی‌های فیزیک و جهان هستی را با خواننده به اشتراک می‌گذارد. او علم را پشت دیوارهای آهنیـن آن نگه نمی‌دارد و بـدی‌های سفرهای فضایی سرنشین‌دار، آسیب‌های نابرابری، و اهميّت نیازمندی‌های عمومی را آن‌چنان که هستند، بی‌پروا برملا می‌کند. دیدگاه واینبرگ، منطقی، واقع‌گرایانه، و به راستی سکولار است. افرادی چون واینبرگ که هم جایزه نوبل برده باشند و هم این‌چنین سرگرم‌کننده و دست‌یافتنی باشند، نادر هستند. واینبرگ در جستارهای این کتاب، خواننده را سرگرم می‌کند، به فکر فرو می‌برد، و به او آگاهی می‌دهد و در عین حال دَمی از ابعاد انسانی کشف‌های علمی و از پیامـدهای آن در کنکاش نظام هستی غفلـت نمی‌کند.

دومین انقلاب کوانتومی (از درهم تنیدگی تا محاسبات کوانتومی و دیگر فوق‌تکنولوژی‌ها)

 • 75,000 تومان

این کتاب داستان دومین انقلاب کوانتومی را بازگو خواهد کرد، این انقلاب قرن 21 را بسیار بیشتر از اولین انقلاب کوانتومی در قرن 20 مورد تأثیر قرار خواهد داد و آن را شکل خواهد داد. این کتاب جهت­گیری­های منحصر به فرد در بحث­های امروزی و آخرین پیشرفت­ها در تفسیر فیزیک کوانتومی و پتانسیل­های تکنولوژیکی را ارائه داده است. هنگامی که شما در حال مطالعه این کتاب هستید، نمونه­های اولیه این انقلاب در آزمایشگاه­ها در حال ساخته شدن هستند. حتی اگر فیزیکدانان به مخالفت با نحوه تفسیر نظریه‌ اصلی فیزیک مدرن ادامه دهند، فوق­تکنولوژی­هایی همچون نانوتکنولوژی، کامپیوترهای کوانتومی، پردازش اطلاعات کوانتومی و دیگر تکنولوژی­‌ها به زودی زندگی روزمره­مان را شکل می­دهند. این کتاب همچنین به بررسی سؤالات عمیق فلسفی در مکانیک کوانتومی خواهد پرداخت.

1  2  3  4  5  6  7  8  صفحه‌ی 1