فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
ماتریکس (درمان فشرده و سرپایی برای افراد دارای اختلالات سوءمصرف مواد محرک)
 • 140,000 تومان
 • با تخفیف: 140,000 تومان
کمک به زوج‌ها برای غلبه بر خیانت (راهنمای درمانگران)
پایگاه‌های اطلاعاتی علمی (معرفی راهنمای جستجو و استفاده)
فریب‌های ثمربخش (قدرت و تناقض ذهن خودفریبنده)
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
گروه‌درمانی با کودکان (روان‌نمایشگری با کودکان)
کشف گزینه‌های شغلی آینده (برنامه درسی تکوین رشد شغلی برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه)
یکپارچه‌سازی هیجانات و شناخت در طول عمر
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان

ماتریکس (درمان فشرده و سرپایی برای افراد دارای اختلالات سوءمصرف مواد محرک)

 • 60,000 تومان

ماتریکس در اوایل دهه 1980 برای درمان افراد مبتلا به اختلالات سوءمصرف مواد محرک توسط موسسه ماتریکس در لوس‌آنجلس طراحی شد و از سوی سازمان خدمات سلامت روان و سوءمصرف مواد آمریکا مورد تأیید قرار گرفت. متخصصان موسسه ماتریکس تلاش کرده‌اند تا از یافته‌های تجربه‌محور به‌عنوان پایه‌ای برای انتخاب مداخلات مناسب استفاده کنند و همچنین به‌منظور طراحی پروتکل درمانی ساختارمند و منسجم که تمامی نیازهای مراجعان را در بربگیرد از رویکردهای درمانی اثربخش در این حوزه همچون رویکرد شناختی- رفتاری، رویکرد سیستمی، گروه‌درمانی، آموزش روانی و برنامه‌های معتادان گمنام نیز استفاده کرده‌اند. ماتریکس درمان مستقیم و رویکرد بدون مواجه‌ای است که بر روی موضوع حال و تغییر رفتار متمرکز است. ارزیابی‌های متعدد از مفید و کارآمد بودن این رویکرد حمایت کرده‌اند و به‌عنوان یک رویکرد درمانی موفق درحال‌توسعه است. اعضای خانواده و افراد مهم مراجع در این رویکرد به‌عنوان عنصری مهم در درمان تلقی شده و از ابتدای درمان مورد مداخله و آموزش قرار می‌گیرند. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا روند درمانی منظم و ساختاریافته‌ای داشته باشید و تمام نکات مهم مربوط به درمان خود را در آن یادداشت نمایید و به‌عنوان جزئی از پرونده درمانی شما در کلینیک نگهداری می‌گردد.

خودگویی (مبانی و جنبه‌های بالینی)

 • 140,000 تومان

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال آمریکا است. نویسنده این کتاب، روانشناسی است که قدرت پنهان درون سرمان را برای‌ ما آشکار می‌کند و نشان می‌دهد چگونه از این صداها برای مقابله با اضطراب، بهبود سلامت جسمانی و روانی و همچنین عمیق‌تر کردن روابط‌‌مان با دیگران استفاده کنیم. حقیقت این است که همه ما درون سرمان صداهایی داریم. در خودگویی، اِتان کراس توضیح می‌دهد که چگونه این صداهای درونی، زندگی، کار و روابطمان را شکل می‌دهند. او به ما در مورد تسلیم‌شدن در خود صحبت کردن منفی هشدار می‌دهد و آن را «خودگویی» می‌نامد. او معتقد است خودگویی می‌تواند سلامت جسمانی و روانی ما را تضعیف کند و ارتباطات اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار دهد. اما خبر خوب این است که ما از قبل به ابزار‌هایی مجهز شده‌ایم که با کمک آنها می‌توانیم صدای درونی‌مان را در جهت منافع‌مان به کار بریم. در بیشتر مواقع این ابزارها از معرض دید ما پنهان هستند: در کلماتی که برای فکر کردن در مورد خودمان به کار می‌بریم، تکنولوژی‌هایی که مشتاقانه از آنها استفاده می‌کنیم و گفتگوهایی که با عزیزان‌مان داریم. کتاب خودگویی به ما قدرتِ تغییر صداهای درونی‌مان را می‌دهد: گفتگویی که با خودمان داریم.

حکمت الهام‌بخش ویکتور فرانکل (کتابی برای 21 روز تامل درباره معنا)

 • 45,000 تومان

جست‌وجوی ما برای معنا، سفری شخصی است که هر یک از ما باید به آن پا بگذاریم. این کتاب، آن سفر را تسهیل می‌کند. این کتاب از طریق نقل‌قول‌های الهام‌بخش ویکتور فرانکل و تمرین‌هایی برای خودشناسی، 21 اندیشه درباره موضوعاتی مانند هدف، آزادی و تعالی خویشتن را مطرح می‌کند. بدون در نظر گرفتن اینکه کجای زندگی خود هستید، این کتاب مسیر جست‌وجوی معنا که انگیزه اصلی ما برای زنده‌بودن است را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

کمک به زوج‌ها برای غلبه بر خیانت (راهنمای درمانگران)

 • 90,000 تومان

کتاب کمک به زوج برای غلبه بر خیانت راهبردهای مداخله‌ای ملموس و پژوهش‌بنیان را در اختیار متخصصان قرار می‌دهد تا بتوانند زوج را در مسیر عواقب خیانت رهنمون دهند. در درمان خیانت چند عنصر کلیدی وجود دارد که زوج باید به‌صورت تیمی به آنها بپردازند، این عناصر شامل ارزیابی، غلبه بر بحران، بازسازی اعتماد، تصدیق دردی که به‌واسطه خیانت ایجادشده، ترمیم مسائل ارتباطی، ایجاد زندگی جنسی پویا، انتخاب بین ماندن یا ترک رابطه، و بخشش هستند. این کتاب به بررسی مفصل 9 مرحله می‌پردازد و چارچوبی برای درمان مؤثر و مفید در هر گام به متخصص ارائه می‌دهد. به‌علاوه، در این کتاب مطالعات موردی زوج‌های چالش‌برانگیزی که تحت درمان مؤلف بوده‌اند و همچنین در بخشی در پایان هر فصل مطالبی درباره خودـ‌ ‌مراقبتی درمانگر ارائه شده‌اند. آنجلا اسکورتو درمانگر جنسی ملی مورد تأیید AASECT و درمانگر خانواده و ازدواج در بالوین میسوری است. او مؤلف کتاب مشاوره پیش از ازدواج: راهنمای متخصصان و میزبان‌یار پادکست «پادکست درباره رابطه جنسی» در aboutsexpodcast.com است که به‌طور هفتگی به موضوعات مختلف بهداشت جنسی می‌پردازد. مجلات، پادکست‌ها، رادیو و تلویزیون با آنجلا مصاحبه کرده‌اند.

پایگاه‌های اطلاعاتی علمی (معرفی راهنمای جستجو و استفاده)

 • 110,000 تومان

پایگاه اطلاعاتی یا بانک داده (data base) محلی برای ذخیره‌سازی، کنترل و استخراج اطلاعات و داده‌ها است. یکی از پرکاربردترین پایگاه‌های اطلاعاتی برای محققین و متخصصین رشته‌های علمی مختلف، پایگاه اطلاعاتی کتاب‌شناختی (Bibliographic Database) است. در این پایگاه‌های اطلاعاتی داده‌های حاصل از پژوهش‌ها، مقاله‌ها، گزارش‌ها، پایان‌نامه‌ها، ثبت اختراع‌ها و ... نگهداری شده و در کم‌ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هدف از تألیف این کتاب افزایش دانش در زمینۀ تاریخچۀ پیدایش پایگاه‌های اطلاعاتی علمی، نحوۀ جستجو و استفادۀ از آن‌ها به‌منظور تسهیل فرایند تحقیق و پژوهش برای پژوهشگران و مخاطبان عادی است. ساختار این کتاب متشکل از سه بخش اصلی است: • بخش اول؛ به‌منظور آشنایی پژوهشگران با اسامی پایگاه‌های برجسته در حوزه‌های مختلف علمی، به معرفی مختصر پایگاه‌های علمی داخلی و خارجی، پرداخته شده است. • بخش دوم؛ به معرفی بخشِ علمی ابَرشرکت چندجانبه الزویر (Elsevier) و محصولات علمی برجسته آن از جمله پایگاه‌های اطلاعاتی Scopus،Science Direct،Science Direct Topics و همچنین معرفی شاخص‌های علم‌سنجی در پایگاه کتاب‌شناختی استنادی Scopus از جمله CiteScore، CiteScore Tracker، CiteScore Percentile،SNIP و SJR و...) اختصاص یافته است. • بخش سوم؛ این کتاب نیز به معرفی شرکت Thomson Reuters مالک قبلی ISI و شرکت خصوصی Clarivate Analytics مالک فعلی ISI، تاریخچه مؤسسه اطلاعات علمی (ISI)، پایگاه‌های اطلاعاتی نمایه شده در (WOS) Web of Science، معیارهای ورودی و فرآیند ارزشیابی مجله‌ها در Web of Science core collection، پایگاه‌های علم‌سنجی در ISI (INCITES, ESI, JCR) و شاخص‌های علم‌سنجی در ISI (Immediately, Cited Half – Life, Impact factor) پرداخته شده است.

فریب‌های ثمربخش (قدرت و تناقض ذهن خودفریبنده)

 • 105,000 تومان

خودفریبی صدمات وحشتناکی به ما، جامعه‌هایمان و کرۀ زمین وارد می‌کند. اما اگر خودفریبی همین‌قدر که می‌گوییم بد است، چرا در همه‌جا حضور دارد؟ در فریب‌های ثمربخش، شانکار ودانتام و بیل مسلر استدلال می‌کنند که خودفریبی به صورت متناقضی می‌تواند نقشی حیاتی در موفقیت و رفاه ما نیز داشته باشد. دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم؛ تعاملات روزانۀمان با دوستان، عاشقان و همکاران را حفظ می‌کنند. این دروغ‌ها می‌توانند توضیح دهند که چرا برخی از مردم بیشتر از دیگران عمر می‌کنند، چرا برخی از زوج‌ها عاشق می‌مانند و برخی دیگر عاشق نمی‌شوند، چرا برخی از ملت‌ها متحد می‌مانند در حالی که برخی دیگر از هم جدا می‌شوند. فریب‌های ثمربخش به کمک داستان‌‌های شخصی قوی و با تکیه بر بینش‌های جدید در روان‌شناسی، عصب‌شناسی و فلسفه، گذاری جذاب به معنای واقعی انسان بودن ارائه می‌دهد.

گروه‌درمانی با کودکان (روان‌نمایشگری با کودکان)

 • 135,000 تومان

گروه همسالان، اهمیت زیادی در تحول کودکان دارد. از آنجا که کودکان، مشکلات خود را از طریق بازی و عمل، بیان می‌کنند آلفونس آیچینگر و والتر هال، در طول دوره‌ای بالغ بر 35 سال، ایده‌ها و امکانات مداخله‌ای روان‌نمایشگری را برای گروه‌درمانی با کودکان، گسترش داده‌اند. آنها با استفاده از مثال‌های روشن، ترکیب مناسب یک گروه از کودکان، ساختار یک جلسۀ گروه‌درمانی، فرایند گروهی، مداخلات اختلال‌محور و فرایندمحور گروهی و مسئولیت‌های رهبران این گروه‌ها را توصیف کرده‌اند. مندرجات: • مهیا شدن برای گروه • چارچوب خارجی • ساختار یک جلسۀ روان‌نمایشگری و فنون درمانی • فرایند گروهی کامل • مداخلات خاص برای کودکان خاص • مداخلات مبتنی بر فرایند گروهی • درخواست‌هایی از درمانگران • عملکرد در شبکه‌ها

کشف گزینه‌های شغلی آینده (برنامه درسی تکوین رشد شغلی برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه)

 • 100,000 تومان

این کتاب به ارائۀ برنامۀ درسی در زمینۀ رشد شغلی برای دانش‌ آموزان دورۀ اول متوسطه می‌پردازد و اهمیت برنامه‌ریزی برای آینده را به آنها می‌آموزد. در مجموعه‌ای از 36 طرح درس که بر یادگیری از طریق فعالیت تاکید می‌کند، دانش آموزان به شناخت خود دست می‌یابند و گزینه‌های شغلی - تحصیلی خود را بررسی و برنامه‌ریزی اولیۀ شغلی را آغاز می‌کنند. هر طرح درس شامل اهداف یادگیری، مواد مورد نیاز، نکات مربوط به آماده‌سازی معلم، فعالیت‌های گام به گام، برگۀ فعالیت یا منبع، و سؤالات مربوط به قسمت بحث است. در واقع این کتاب یک راهنمای عملی است که مدرسه را با دنیای در حال تغییر کار و آموزش را با اهداف آینده مرتبط می کند و به دانش آموزان در پیدایی مسیر زندگی خود، چگونگی ایجاد تصمیمات آگاهانه و ایجاد درک بهتری از رشد شغلی به عنوان یک فرآیند مادام‌العمر کمک می‌کند. همچنین بر مفهوم "شغل به مثابه زندگی" تأکید می‌کند - شغل تنها یکی از چندین نقش زندگی به هم پیوسته است که برای بیان خودسازی افراد با سایر نقش‌ها ترکیب می شود.

یکپارچه‌سازی هیجانات و شناخت در طول عمر

 • 95,000 تومان

پرفسور گیزلا لابووی-وی‌یف متخصص در حوزۀ روانشناسی تحولی و نظریه‌پرداز دیدگاه پیچیدگی شناختی-هیجانی در دوران بزرگسالی است که طی آن رابطه درهم تنیده شناخت و هیجان را به تصویر می‌کشد و چگونگی تغییرات در نحوه تفکر دوران بزرگسالی که پیش از این توسط عمده روانشناسان تحول شناختی نادیده گرفته شده بود بیان می‌کند و بدین ترتیب، منشاء پژوهش‌های گسترده در این زمینه می‌شود. لابووی-وی‌یف از اصول بنیادین افزایش و کاهش سطح آستانه تنش و رخداد عدم تعادل برای توضیح نیروهای به جلو برنده سیستم شناختی در طول عمر بهره می‌برد. از این جهت لابووی-وی‌یف فرایند تحول شناخت و چگونگی ارتباط و تاثیر هیجانات (تنش) بر آن را برای هر دورۀ سنی توضیح می‌دهد. این کتاب از این جهت که به تئوری‌های پیشگام در حوزۀ تحول تکیه می‌نماید و از زاویه دید جدید عصب زیست‌شناسی اهمیت حضور هیجانات در تحول شناختی را با روایتی ساده و جذاب به تصویر می‌کشد، بی‌نظیر است. این کتاب برای دانشجویان دورۀ کارشناسی ارشد به بالا و تمامی متخصصین حوزۀ تحول در طول عمر اعم از متخصصین در حوزۀ کودک، نوجوان و سالمند و نیز برای دانشجویان و متخصصین حوزۀ علوم شناختی مفید خواهد بود.

درمان روان‌پریشی (راهنمای درمانی جلسه به جلسه با تلفیق اکت درمان متمرکز بر شفقت و ذهن‌آگاهی در قالب درمان شناختی‌رفتاری)

 • 160,000 تومان

روان‌پریشی با انواع مشکلاتِ سلامت روان از جمله اسکیزوفرنی، افسردگی شدید، اختلال دوقطبی، اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه همراه است. در‌حالی‌که درمان‌های سنتيِ روان‌پریشی بر درمان‌های دارویی تأکید دارند، شواهد کنونی نشان می‌دهند که افراد مبتلا به روان‌پریشی می‌توانند تا حد زیادی از روان‌درمانی سود ببرند. درمان روان‌پریشی یک راهنمای درمانيِ مبتنی بر شواهد برای متخصصان سلامت روان است که با افراد مبتلا به روان‌پریشی سر و کار دارند. این کتاب با استفاده از رویکرد درمان شناختی‌رفتاری (CBT) و ادغام رویکردهای درمانی دیگر از قبیل درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT)، درمان متمرکز بر شفقت (CFT) و رویکردهای ذهن‌آگاهی، یک راهنمای ارزشمند برای متخصصان بالینی محسوب می‌شود تا جهت درمان مراجعان مبتلا به روان‌پریشی به یک ابزار درمانی مؤثر دسترسی داشته باشند. این کتابِ راهنما حاوی مداخلات بالینی جلسه به جلسه برای درمان فردی یا گروهی است که می‌توان آن را به شکل بستری، سرپایی یا جامعه‌محور اجرا کرد. این کتاب حاوی 40 کاربرگ تمرینی قابل ‌تکثیر و یک وب‌سایت همراه است که در آن، کاربرگ‌ها و ابزارهای بالینيِ قابل‌‌ بارگیری، از جمله تمرین‌های هدایت‌شده، مثال‌های موردی و منابع تکمیلی دیگر ارائه شده است. رویکردهای درمانيِ ارائه ‌شده در این کتاب، برخواسته از نظریه و پژوهش هستند و از تجربۀ بالینی کار با جمعیتهایی که تحت تأثیر روان‌پریشی قرار داشته‌اند، حاصل شده است. رویکردهای تشریح شده در این کتاب به متخصصان بالینی و مراجعان این فرصت را می‌دهد تا برای توسعۀ راهبردهای درمانی مربوط به علائم پریشان‌کننده با یکدیگر همکاری کنند و افراد مبتلا به روان‌پریشی را قادر می‌سازد تا در جهت اهداف ارزشمند تلاش کنند و در نهایت، زندگی معنادارتری برای خودشان داشته باشند.

ذهن‌آگاهی در کلاس درس (برنامه‌ای مبتنی بر شواهد برای کاهش رفتارهای مخل و افزایش مشارکت آموزشی)

 • 120,000 تومان

شما به‌عنوان معلم می‌دانید که برخی از کودکان برای حفظ تمرکز خود در کلاس درس به کمک بیشتری نیاز دارند. با این حال وقتی که رفتارهای مخل در کلاس درس زمان لازم برای یادگیری همه را کاهش می‌دهند، حتی شما هم ممکن است نیاز به حمایت داشته باشید. گذشته از اینکه کودکان از کدام یک از موارد استرس یا اختلالات رفتاری و یا مشکلات هیجانی رنج می‌برند، خبر خوب این است که اکنون ابزارهایی واقعی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید و به کودکان کمک کنید تا احساسات‌شان را مدیریت و تمرکزشان را روی تکالیف‌شان حفظ کنند و به ظرفیت کامل‌شان برسند. کتاب حاضر راه حل ذهن‌آگاهانۀ نوآورانه‌ای را برای کمک به کودکان عرضه می‌کند تا به بهترین وضعیت خودشان برسند. این راهبرد نوآورانه که بر اساس برنامۀ کف پا بنا شده است، روش مداخله‌ای مبتنی بر ذهن‌آگاهی و با کارایی اثبات شده را به معلمان عرضه می‌کند که به کاهش رفتارهای مخل در کلاس درس کمک می‌کند و بدین ترتیب همه می‌توانند دوباره به امر یادگیری باز گردند. روال کف پا به‌عنوان تکنیک پایۀ ذهن‌آگاهی این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا با انجام تمرین آن را آموخته و در آن مهارت پیدا ‌کنند و در زمان‌هایی به کار ببرند که متوجه می‌شوند در حال تنش و ناراحتی هستند و در عین حال می‌خواهند آرام بمانند و تصمیماتی بگیرند که عواقب منفی نداشته باشند. در کتاب فنونی وجود دارند که به کودکان کمک می‌کنند تا هیجانات‌شان را کنترل کنند، همچنین تمرینات کلاسی و کاربرگ‌های قابل چاپ به آنها کمک می‌کنند تا تمرکز و مشارکت آموزشی خود را افزایش دهند. برنامۀ روال کف پا علاوه بر افزایش بازدهی در کلاس درس به کودکانی که چالش های رفتاری را تجربه می‌کنند کمک خواهد کرد تا با انجام تمرینات، مهارت‌های مهم خودتنظیمی را برای موفقیت در محیط بیرون از مدرسه و ورود به دوران بزرگ‌سالی را هم بیاموزند.

میسوفونیا (صدابیزاری شناخت و روش‌های غلبه بر آن به انضمام پرسشنامه‌ها و مقیاس‌های مربوط به میسفونیا)

 • 105,000 تومان

آیا برخی از صداهای تکرارشونده، مانند صدای جویدن آدامس و غذا خوردن دیگران، موجب خشم شما می‌شود؟ • آیا برخی از محرک‌های بصری یا بویایی، درحالی‌که دیگران را آزار نمی‌دهد، شما را مضطرب و پریشان می‌کند؟ • اگر چنین است، شما احتمالاً به میسوفونیا مبتلا هستید. • آیا برای مدیریت و مقابله با میسوفونیای خود و غلبه بر آن آماده هستید؟ در هزارۀ سوم میلادی، بروز مشکلات روانی و اختلال‌های رفتاری، امری اجتناب‌ناپذیر است. در این راستا ضروری‌ترین اقدام؛ شناخت، پیشگیری و درمان بهنگام این‌گونه اختلال‌ها و آشنایی با روش‌های تشخیص و مدیریت آنها است. میسوفونیا یک اختلال نسبتاً جدید در حوزۀ شنوایی و عصبی-روانی قلمداد می‌شود که در آن فرد یک واکنش هیجانی شدید از خشم یا انزجار نسبت به محرک‌های صوتی و بصری خاصی از خود نشان می‌دهد و می‌تواند به یک وضعیت ناتوان‌کننده تبدیل شود. از این رو، مطالعۀ کتاب میسوفونیا (صدا بیزاری) به شما کمک می‌کند تا بدانید میسوفونیا با شما چه می‌کند. همچنین آگاه شوید که یکی از نزدیکان شما چه شرایطی را تجربه می‌کند و با مدیریت صحیح، بر آن غلبه نمایید و تا حد زیادی از اثرات آن در زندگی خود بکاهید. این کتاب، اثری بی‌نظیر است که برای نخستین بار می‌تواند مورداستفادۀ افراد مبتلا به میسوفونیا، درمانگران، مشاوران و پژوهشگران قرار گیرد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1