فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

������������

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
زندگی‌های پنهان درون‌گرایان (درون جهان مخفی‌مان)
شجاعت رنج بردن (چارچوبی درمانی در مواجهه با عمیق‌ترین بحران‌های زندگی)
تاملات
 • 167,000 تومان
 • با تخفیف: 167,000 تومان
از عشق گفتن (عشاق غریبه‌ها دوستان آغازها و پایان‌ها)
امتیاز خودش به دست می‌آید (فلسفه رهبری من)
 • 229,000 تومان
 • با تخفیف: 229,000 تومان
روانشناسی پول (آموزه‌هایی ابدی درباره ثروت طمع و خوشبختی)
رک‌ترین کتاب ممکن (راهکارهایی کاربردی برای رهایی ذهن از چرندیات)
8 قاعده عشق (چگونه عشق را بیابیم آن را حفظ کنیم یا پذیرای از دست رفتنش باشیم)
سکوت (قدرت سکوت در دنیایی پرهیاهو)
 • 117,000 تومان
 • با تخفیف: 117,000 تومان
انعطاف‌پذیری هیجانی (رهایی از قید و بندها و قدرت پذیرش تغییر)
راهنمای پدینگتون بودن (کتابی سرشار از مهربانی)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
نخست هیولا را زیبا می‌کنیم (سفری جدید به دل اضطراب)

زندگی‌های پنهان درون‌گرایان (درون جهان مخفی‌مان)

 • 195,000 تومان

راهنما و بیانیه‌ی یک درون‌گرا برای همه‌ی آنهایی که کم‌حرف‌اند و برای آنهایی که کم‌حرف‌ها را دوست دارند. در زندگی‌ام آن روز آخرین‌بار نبود که سکوتم کسی را گیج و ناامید می‌کرد. بیش‌تر عمرم حسِ جداییِ دنیای درونم و دنیای بیرون را با خودم یدک کشیده‌ام. آیا شما هم همیشه حس متفاوت‌بودن داشته‌اید؟ در مدرسه ساکت بوده‌اید؟ آیا مردم از شما می‌پرسیدند: «چرا بیش‌تر حرف نمی‌زنی؟» آیا هنوز هم این سؤال را ازتان می‌پرسند؟ اگر این‌طور باشد، شما هم مثل من درون‌گرایید و لابد رازهایی درونتان دارید. اندیشه‌هایی دارید که لغتی برای بیانشان نمی‌یابید و ایده‌های بزرگی که هیچ‌کسِ دیگری نمی‌بیندشان. شاید رازتان این باشد که حتی وقتی دیگران اطرافتان هستند احساس تنهایی می‌کنید. شاید کارهای خاصی انجام می‌دهید و به شیوه‌ی خاصی رفتار می‌کنید، چون به گمان‌تان باید این‌طور باشید. شاید قلب‌تان انتظار فردی را می‌کشد که خودِ واقعی شما را ببیند و بداند به‌راستی در سرتان چه می‌گذرد این کتاب درباره‌ی رازهاست؛ درباره‌ی اینکه درون‌گرایان چگونه‌اند. - از متن کتاب - به‌نمایندگی از همه‌ی آنهایی که مدت‌های مدیدی است به‌خوبی درک نشده‌اند، طرد یا نادیده گرفته شده‌اند، جن گرانمنِ درون‌گرا، دفاعیه‌ای دلسوزانه آماده کرده تا قدم به دنیای اسرارآمیز درون‌گرایان بگذارید، زوایای عجیب اما جالب آن‌را کشف کنید و به تحسین‌اش بپردازید. این کتاب مناسب همه‌ی رده‌های سنی است و بر پایه‌ی تحقیقات علمی، مصاحبه‌های مفصل با متخصصان، نقل‌قول‌های درون‌گرایان و زندگی شخصی خودِ گرانمن، به سازوکار ذهن درون‌گرایان می‌پردازد و نشان می‌دهد چرا بیش‌تر آدم‌ها، چه در خانه و چه در محل کار، نمی‌توانند ارتباط مناسبی با درون‌گرایان برقرار کنند. زندگی‌های پنهان درون‌گرایان بیانیه‌ای نیروبخش است که باورهای غلط را می‌زداید و حقایق را آشکار می‌کند. به کمک مطالب این کتاب درون‌گرایان می‌توانند به‌جای جنگیدن با طبیعتِ خود با آن همراه شوند و به جایگاه درست خود در جامعه دست پیدا کنند.

شجاعت رنج بردن (چارچوبی درمانی در مواجهه با عمیق‌ترین بحران‌های زندگی)

 • 159,000 تومان

داستان رنج هرگز ساده نیست، بلکه شامل درد، فقدان و پرسشگری و همچنین شجاعت، رشد و هدفمندی است. چیزی نیست که بتوان بر آن پیروز شد، بلکه بخشی گریز‌ناپذیر از زندگی ا‌ست. همه رنج خواهیم برد، ولی مهم نحوه‌ی رنج‌بردن‌مان است و از آنجا که همه‌ی ما با این قطعیت‌های وجودی روبه‌رو می‌شویم، به ما یادآوری می‌شود که زندگی هدیه است و ما می‌توانیم انتخاب کنیم چه کاری با این هدیه انجام دهیم. مری الیور به‌طور جان‌سوزی این تجربه‌ی انسانی را در خطوط پایانی شعر «روز تابستانی» توصیف می‌کند: «مگر نه آنکه عاقبت همه‌چیز خیلی زود از بین می‌رود! به من بگو چه خواهی کرد با یگانه زندگی عنان‌گسیخته و گران‌بهای خود!» این کتاب درست به‌موقع و در سال 2020 منتشر شده است؛ زمانی که بشریت در جستجوی واقعیت‌های جدید زندگی امروز و دچار بحران‌های وجودی بزرگ است. زندگی هیچ انسانی بدون رنج نیست، اما رنج‌هایی وجود دارند که چنان عمیق و بی‌رحمانه‌اند که تاروپود هستی آدمی را برای همیشه تغییر می‌دهند. در «شجاعت رنج بردن»، درل و سارا ون تانگرن چارچوبِ درمانی جدیدی را معرفی می‌کنند که با پرورش معنا، به شکوفایی در بحبوحه‌ی رنج کمک می‌کند. این مدل تلفیقی با استفاده از مطالعات علمی، مثال‌های بالینی و داستان‌های شخصی از خسران و اندوه، به کسانی کمک می‌کند که با چنین رنج‌هایی مواجه‌اند. «راهنمایی متهورانه، متأثرکننده و مفید برای شجاعت داشتن در فرازونشیب‌های زندگی.» - دکتر اِوِرت ال. ورتینگتون، نویسنده‌ی کتاب چگونه ببخشم؟ «اگر در دوره‌ی سختی هستید، این کتابی ا‌ست که باید بخوانید. درل و سارا با پروراندن شجاعتِ پرداختن به رنج، چارچوب جدیدی برای وظیفه‌ی مهم کمک به شکوفایی و یافتن معنا در میانه‌ی رنج به ما می‌دهند.» - دکتر جیمی آتن.

تاملات

 • 167,000 تومان

با وجود گذشت نزدیک به دو هزار سال از نگارش «تأملات»، این کتاب هنوز خواندنی است و راه را برای جویندگان معنای زندگی روشن می‌کند. زندگی انسان... زمانش: زودگذر. ذاتش: متغیر. ادراکش: تیره و تار. وضعیت جسمش: در حال پوسیدگی. روحش: سرگردان. تقدیرش: پیش‌بینی‌ناپذیر. ماندگاری شهرتش: نامعلوم. جمع‌بندی: بدن و اجزای آن چونان رودی در گذر و تغییر، و روح و روانش چون رویا و غبار است. زندگی صحنه‌ی نبرد و سفری بسیار دور از خانه است، و شهرت و اعتبارش فراموش‌شدنی. بنابراین چه چیزی است که می‌تواند هدایت‌مان کند؟ تنها فلسفه. که یعنی حواسمان باشد قدرت درونی‌مان در امان و مصون از خطرات و بر لذت و درد چیره باشد، کاری را بی‌هدف یا بدون صداقت و از سر حیله‌گری انجام ندهد و به انجام‌دادن یا ندادن کاری از جانب دیگران وابسته نباشد....

از عشق گفتن (عشاق غریبه‌ها دوستان آغازها و پایان‌ها)

 • 219,000 تومان

«ازعشق گفتن» مجموعه‌ای ارزشمند از بیست‎‌وپنج گفت‎‌وگوی صمیمی با برخی اندیشمندان امروز جهان است. ناتاشا لان، روزنامه‌نگار بریتانیایی، طی چندین سال این مصاحبه‌ها را انجام داده و گلچینی از آنها را در این کتاب به چاپ رسانده است. آلن دوباتنِ فیلسوف درباره «روانشناسی تنهایی» صحبت می‌کند، فیلیپا پریِ روانکاو از عشقی می‌گوید که «به‎ مرور زمان» ساخته می‌شود و رکسان گیْ نویسنده مشهور «تعریف نوینی از عشق» ارائه می‌دهد. استر پرلِ روان‌درمانگر «انتظارات بی‌جای ما از عشق» را آشکار می‌کند و استفن گروسِ روانکاو از «فقدان‌های ضروری برای رشد» حرف می‌زند. دکتر لوسی کلانثیِ جراح از عشقی می‌گوید که به زندگی‌اش «معنا» بخشیده است. گفت‌‏وگوهای موجود در این کتاب روایت‌هایی درباره عشق‌اند. به‎‌علاوه در این موردند که انسان‌ها چگونه به هم کشش پیدا می‎‌کنند و چرا از یکدیگر ناامید می‌شوند، چگونه آسیب می‌بینند و چگونه شفا می‌یابند. وقتی فکر می‌کنند ادامه راه برای‌شان امکان‌پذیر نیست، چگونه ادامه می‌دهند و می‌کوشند معنای چیزی را بفهمند که زندگی از آنها دریغ کرده است. ناتاشا لان، با پرسیدن سؤال‌‏هایی هوشمندانه، تلاش کرده تمام ابعاد و جنبه‌های روابط انسانی را پوشش بدهد و چالش‌ها و موهبت‌های آن را به مخاطبان بنمایاند. از این‌رو به مضامینی همچون عشق، جدایی، نیازهای جنسی، تفاوت بین فانتزی عاشقانه و واقعیت، وسواس فکری درباره عشق، ساختن رابطه خوب، زندگی بعد از طلاق، زندگی پس از مرگ همسر، دوام رابطه عاشقانه پس از نقص عضو یکی از همسران، فرزنددار شدن، سقط جنین، بارداری و مرگ فرزند می‌پردازد. شاید شما هم ریشه مشکلات‌تان در روابط را در دل صحبت‌های فیلیپا پری بیابید یا، اگر قلب‌تان به‌تازگی شکسته است، مرهم آن را بین سطرهای این کتاب پیدا کنید.

امتیاز خودش به دست می‌آید (فلسفه رهبری من)

 • 229,000 تومان

هیچ‌وقت چیزی با این مضمون نمی‌نویسم که مسیر موفقیت زنجیره‌ای از تجربیات مثبت یا سرورآمیز است، که اگر تمام کارها را درست انجام بدهید، همه‌چیز درست می‌شود. خیلی وقت‌ها این‌طور نیست؛ بارها و بارها دچار شکست‌های فاجعه‌بار می‌شوید. این بخشی از پیگیری و دستیابی به اهداف بلندپروازانه است. همچنین یکی از درس‌های عمیقی است که در دوره کاری‌ام آموخته‌ام، اینکه حتی وقتی سازمانی پر از افراد مستعد دارید هم پیروزی همیشه در اختیارتان نیست. پیروزی چیزی مثل جیوه است: گذرا و گریزان، چیزی نیست که بتوانید، حتی در بهترین شرایط، آن را فرا بخوانید. مسیر پیروزی‌تان، تقریبا همیشه، از جایی می‌گذرد که به آن «شکست» می‌گویند. هیچ تضمین و فرمول نهایی‌ای برای موفقیت وجود ندارد. با این حال، رهبر مصمم و کاردان درک می‌کند که راهکارهای متعددی برای افزایش احتمال موفقیت وجود دارد و همه‌چیز به همین خلاصه می‌شود: تلاش هوشمندانه و بی‌وقفه برای یافتن راه‌حل‌هایی که احتمال موفقیت‌تان را در محیط رقابتی افزایش دهند. وقتی این‌طور عمل کنید، امتیاز خودش به‌دست می‌آید.

روانشناسی پول (آموزه‌هایی ابدی درباره ثروت طمع و خوشبختی)

 • 189,000 تومان

معمولا این‌طور آموزش می‌دهند که پول - سرمایه‌گذاری، امور مالی شخصی و تصمیم‌های تجاری - با ریاضیات سر و کار دارد و فرمول‌ها و داده‌ها به ما می‌گویند باید دقیقا چکار کنیم. اما در دنیای واقعی مردم تصمیم‌های مالی‌شان را به کمک برنامه‌ها نمی‌گیرند. آنها معمولا سر میز شام یا در جلسه‌ای کاری تصمیم می‌گیرند؛ وقتی که گذشته‌شان، دیدگاه منحصربه‌فردی که به جهان دارند، نفس، غرور، بازاریابی و انگیزه‌های عجیب و غریب در کنار هم قرار می‌گیرند و روایتی می‌سازند که به نظر آنها منطقی است. هازل با تجربیاتی که طی سال‌ها تحقیق و مطالعه امور مالی به دست آورده است در «روان‌شناسی پول» مهم‌ترین عیب‌ها، سوگیری‌ها و علل بدرفتاری‌هایی را شرح می‌دهد که در برخورد مردم با پول تاثیرگذارند. این کتاب به موضوعاتی مانند رفتارهای مالی، اعتقادات مالی، ارزش‌های مالی، روانشناسی خرید، روحیه مالی، روانشناسی سرمایه‌گذاری و رابطه احساسات با پول می‌پردازد. جدا از هوش و تلاش، نتایج مالی را شانس به پیش می‌برد. برای موفقیت مالی نحوه رفتار شما از آنچه می‌دانید مهم‌تر است. استفاده نویسنده از توصیه‌ها و رهنمودهای افراد مشهور در این زمینه، رد برخی تفکرات و اعتقادات رایج اما اشتباه و البته اشاره‌هایی که به زندگی شخصی و نحوه سرمایه‌گذاری خود و خانواده‌اش دارد، این کتاب را به راهنمایی ارزشمند برای تمام کسانی تبدیل کرده که می‌خواهند تصمیم‌های مالی بهتری بگیرند و از پول و درآمدشان بهترین استفاده را ببرند.

رک‌ترین کتاب ممکن (راهکارهایی کاربردی برای رهایی ذهن از چرندیات)

 • 159,000 تومان

رُک‌ترین کتاب ممکن درباره‌ی راهکارهایی عملی است که ذهنت را از هر چرندی آزاد می‌کند. بگذار با این جمله حرفم را شروع کنم: خیلی از اینها وظیفه‌ی پدرمادرت بوده! نمی‌خواهم حرف بدی درباره‌ی آنها بزنم. فقط می‌گویم اگر آدم‌ها محصول کارخانه بودند، آن وقت آدم‌هایی که ما اطراف‎مان می‌بینیم، واقعاً محصولاتی بی‌کیفیت‌اند. پس واضح است که پدرمادرها بدجوری در انجام‌ ‌وظیفه‌شان گند زده‌اند. ـ از متن کتاب ـ رُک‌ترین کتاب ممکن راهنمایی نیروبخش، سهل‌خوان و سرگرم‌کننده است. با خواندن آن مجبور می‌شوید در هر چیزی که تا حالا یاد گرفته‌اید بازبینی کنید. البته قرار نیست به شما درس بدهد. نوشته شده تا شما را به فکر وادارد؛ برای همین، زبانی تند و چنین عنوانی و رویکردی سخت‌گیرانه دارد. رُک‌ترین کتاب ممکن مجموعه‌ای از دیدگاه‌هاست. صرفاً درباره‌ی یک مسئله‌ی کوفتی نیست. اساساً هدفش این است که ذهن‌تان را از تمام چرندیاتی آزاد کنید که نادانسته خودتان را به‎شان وابسته کرده‌اید و از آنها رنج می‌برید. این چرندیات از طرز فکر درباره‌ی خوشحالی گرفته تا آدم‌های زندگی‌تان را شامل می‌شود. این کتاب به هیچ‌چیز رحم نمی‌کند! از آنجا که این کتاب قرار است شما را آزاد کند، درباره‌ی خیلی از مسائل زندگی‌تان صحبت می‌کند. هرجا که با حرفی مخالف بودید، با جزئیات بنویسید چرا و چه منطقی پشت مخالفت‌تان وجود دارد و وقتی دارید منطق‌تان را می‌خوانید، دعا کنید که مثلاً ننوشته باشید: «مخالفم؛ چون احساس خوبی درباره‌ی آن ندارم.»

8 قاعده عشق (چگونه عشق را بیابیم آن را حفظ کنیم یا پذیرای از دست رفتنش باشیم)

 • 215,000 تومان

اگر می‌خواهید در روابط خود از حکمت اندیشمندان باستانی و علم امروزی بهره‌مند شوید، کتاب درستی را انتخاب کرده‌اید. هیچ‌کس، نه پدرمادر، نه معلمان، نه حتی دوستان صمیمی به ما عشق و رابطه را به‌درستی نیاموخته‌اند؛ برای همین ذهن ما پر از کلیشه‌ها و اطلاعات جسته‌وگریخته‌ای است که از فیلم‌ها و کتاب‌های عاشقانه و اطرافیانی دریافت کرده‌ایم که خودشان در روابطشان موفق نبوده‌اند. جی شتی در این اثر درخشان به جای اینکه همان حرف‌های همیشگی و نخ‌نما را در بسته‌بندی شیک و متفاوتی تحویل‌مان بدهد، از هشت گام مشخص و عملی سخن می‌گوید؛ مراحلی که کاملاً با نیازهای انسان امروزی سازگار است و مهارت ما را در پرورش عشق و غنی کردن آن بالا می‌برد. با مطالعه‌ این کتاب و عمل به هشت قاعده‌ آن می‌توانید بهتر و بیش‌تر از آنچه گمان می‌کردید امکان دارد، به خودتان، عزیزانتان و دنیا عشق بورزید.

سکوت (قدرت سکوت در دنیایی پرهیاهو)

 • 117,000 تومان

همه‌ی ما تمام وقت‌مان را صرف جست‌و‌جوی آسایش مادی و عاطفی می‌کنیم. غرق در دغدغه‌های روزمره هستیم: چگونه پول و غذای کافی، سرپناه و دیگر نیاز‌های مادی را به دست بیاورم. دغدغه‌های عاطفی هم داریم: اینکه فلانی دوست‌مان دارد یا نه، یا اینکه امنیت شغلی داریم یا نه. ما همه‌ی روز نگران این‌گونه مسائل هستیم. البته قابل درک است که برای احساس امنیت داشتن باید نیازهای اساسی خود را رفع کنیم، اما اکثرا بیش از رفع نیاز‌های اساسی نگرانیم. از لحاظ جسمی امنیت داریم، شکم‌مان سیر است، سقفی بالای سر داریم و خانواده‌ای پر محبت؛ اما هنوز مدام نگرانیم. عمیق‌ترین دغدغه در وجود شما و در وجود بسیاری از ما همان است که درک نکرده‌ایم، همان که نشنیده‌ایم. تک‌تک‌ ما دغدغه‌ی مطلقی داریم که به دغدغه‌های مادی و عاطفی ربطی ندارد. می‌خواهیم با زندگی خود چه کنیم؟ سوال این است. ما این‌جاییم، اما چرا اینجاییم! ما چه کسی هستیم، فرد فرد ما، و می‌خواهیم با زندگی خود چه کنیم. اینها سوال‌هایی هستند که برای پاسخ‌دادن به آنها معمولا وقت نداریم؛ یا شاید وقت صرف نمی‌کنیم. اینها فقط سوال‌های فلسفی نیستند. اگر نمی‌توانیم به آنها پاسخ دهیم، ‌پس آرامش نداریم و نشاط هم نداریم‌. چون هیچ نشاطی بدون آرامش میسر نمی‌شوند. بسیاری از ما احساس می‌کنیم هرگز نمی‌توانیم به این سوال‌ها پاسخ دهیم، اما با ذهن‌آگاهی- زمانی که درون خودمان سکوت داریم- می‌توانیم پاسخ آنها را پیدا کنیم و ژرف‌ترین ندای قلب‌مان را بشنویم. تیک نات هان در کتاب سکوت با ترکیب حکایت‌های تاثیر‌گذار، خرد بی‌انتها و روش‌های ذهن‌آگاهی به ما می‌آموزد وقتی بتوانیم همه‌ی صداهای درون‌مان را خاموش کنیم، وقتی بتوانیم سکوت- سکوتی رعدآسا- در وجودمان برقرار کنیم، ژرف‌ترین ندا را از درون‌مان می‌شنویم. قلب‌مان را فرا می‌خواند، قلب‌مان در تلاش است چیزی به ما بگوید، هیاهوی‌ ذهن‌مان را خاموش کند تا صداهای حیرت‌آور زندگی را بشنویم و بعد می‌توانید زندگی‌ای عمیق و ناب را شروع کنیم.

انعطاف‌پذیری هیجانی (رهایی از قید و بندها و قدرت پذیرش تغییر)

 • 195,000 تومان

به‌ندرت پیش می‌آید مسیر رسیدن به رضایت فردی و حرفه‌ای مستقیم باشد. از هر کسی که به بزرگ‌ترین اهداف زندگی‌اش دست یافته یا در روابط فردی و اجتماعی‌اش موفق بوده بپرسید داستان‌های زیادی از اشتباه‌ها، منحرف‌شدن‌ها و جاده‌های فرعیِ غیرمنتظره در طول راه تعریف می‌کند. چه چیزی آن‌هایی را که از پسِ این مشکلات برمی‌آیند از کسانی که از خط خارج می‌شوند متمایز می‌کند؟ انعطاف‌پذیری؛ یا بهتر بگوییم انعطاف‌پذیری هیجانی. دکتر سوزان دیوید، محقق و روانشناس دانشکده‌ پزشکی هاروارد، با استفاده از روایت‌های زندگی خود و مراجعانش و همچنین با بهره‌گیری از یافته‌های تحقیقات گسترده در زمینه‌ هیجان، رویکردی برای مقابله با افکار و هیجان‌های ناخوشایند در این کتاب ارائه می‌دهد که آن را انعطاف‌پذیری هیجانی می‌نامد. انعطاف‌پذیری هیجانی رویکردی نوین و علمی است که به کمک آن می‌توانید فرازونشیب‌های زندگی و ناکامی‌ها را با خویشتن‌پذیری، بصیرت و ذهن باز پشت سر بگذارید. دکتر سوزان دیوید، با بیش از بیست سال مطالعه‌ احساسات، خوشبختی و دستاوردها، دریافته است که فارغ از میزان هوشمندی، خلاقیت یا تیپ شخصیتی افراد، نحوه‌ی مدیریت دنیای درونی (افکار، احساسات و گفت‌وگو با خود) در‌نهایت تعیین‌کننده‌ موفقیت‌شان است. انعطاف‌پذیری هیجانی که از قلم فردی متخصص و دلسوز نوشته شده، نقشه‌ی راهی است برای تغییر رفتار واقعی. راهنمایی است که صرف‌نظر از این‌که چه کسی هستید یا چهره‌تان چه شکلی است روش جدیدی از عملکرد را جلوی پای‌تان می‌گذارد تا به تمامیِ پتانسیل‌های‌تان برسید.

راهنمای پدینگتون بودن (کتابی سرشار از مهربانی)

 • 195,000 تومان

پدینگتون ما را یاد شادی و آرامش می‌اندازد. او بامزه و دل‌نشین و خیرخواه است و از همه اینها مهم‌تر در هر موقعیتی که قرار می‌گیرد، مهربانی را از یاد نمی‌برد؛ چه زمانی که به لندن می‌رسد و قلب خانواده برون را به دست می‌آورد، چه زمانی که به همسایه‌های آنها کمک می کند. پدینگتون همیشه سعی می‌کند به دیگران خوبی کند، حتی اگر گاهی ناخواسته به راه سختی قدم بگذارد یا اتفاق‌های بدی برای او بیفتد! با خواندن این مجموعه داستان شیرین که سرشار از مفاهیم دلگرم‌کننده‌ای مثل دوستی، خانواده، عشق و خنده است، با پدینگتون و ماجراهایش همراه شوید. زندگی پدینگتون سرشار از درس‌های ارزشمند و آموختنی است.

نخست هیولا را زیبا می‌کنیم (سفری جدید به دل اضطراب)

 • 219,000 تومان

چینی‌ها معتقدند برای اینکه بر هیولا تسلط یابیم، قبل از هر کاری باید نخست زیبایش کنیم. در این لحظه مطمئن بودم که درکش نکرده‌ام. من زندگی را «درک نکرده‌ام» و تمامی مردم کره زمین آن را درک کرده‌اند. آنها کتاب راهنما گرفته‌اند. مردم نامه‌ای دریافت کرده‌اند که یادشان می‌دهد چگونه به مکالمه‌ها‌ی طنزآمیز وارد شوند. آنها شیوه‌نامه‌های انتخاب بهترین مسیر شغلی را دریافت کرده‌اند. به‌ نوعی به‌ نظر می‌رسد آنها دلیل وجود ما را می‌دانند. لعنتی! لعنتی! چطور باید از پسِ آنچه نامش را زندگی گذاشته‌اند بربیایم؟ یکی از فایده‌های خیلی مهم افزایش سن این است که به شما می‌فهماند هیچ کتاب راهنمایی در کار نیست. هیچ‌کس آن را ندارد! هیچ‌کدام از ما نمی‌دانیم داریم چکار می‏‌کنیم! مسئله این است که تمام تلاش‌مان را به کار می‌گیریم تا طوری به نظر برسیم که انگار کتاب راهنما را دریافت کرده‌ایم و قطعاً بلدیم چطور این مسخره‌‎بازی را ـ که نامش را زندگی گذاشته‌اند ـ به انجام برسانیم. به‌‎جای اینکه به دوستان‌مان بگوییم ناامیدانه تنهاییم، فقط لبخند روی لب‌مان می‌نشانیم و در مهمانی‌های شام با صدای بلند پرحرفی می‌کنیم تا به دیگران نشان دهیم خیلی به خودمان مطمئن هستیم.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1