فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

������������������������������������������������������������������������

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
تغییر چگونه اتفاق می‌افتد
 • 193,000 تومان
 • با تخفیف: 193,000 تومان
پایان میانگین (چطور در جهانی که برای شباهت‌ها ارزش قائل است موفق شویم)
تغییر روایت (راه‌های کهنه به مقصدهای نو نمی‌رسند)
صدای پنهان ذهن (چرا صدای درون سر ما مهم است و چگونه افسار آن را به دست بگیریم)
امروز به کارهایم نرسیدم
 • 143,000 تومان
 • با تخفیف: 143,000 تومان
ترک نشدنی (چرا مغز ما باعث ماندگاری عادات می‌شود)
مثبت‌اندیشی سمی
 • 149,000 تومان
 • با تخفیف: 149,000 تومان
راه‌های مقابله با نگرانی و اضطراب
 • 149,000 تومان
 • با تخفیف: 149,000 تومان
اثر مرکب (شگفتی‌های بزرگ با گام‌های کوچک)
 • 97,000 تومان
 • با تخفیف: 97,000 تومان
نویز (آشفتگی شکاف در قضاوت‌های انسانی)
 • 189,000 تومان
 • با تخفیف: 189,000 تومان

تغییر چگونه اتفاق می‌افتد

 • 193,000 تومان

در این کتاب می‌خوانیم که تغییر در بیشتر مواقع تدریجی است و «سقلمه»‌ها و تلنگرها موجب تغییر می‌شوند. نویسنده در کتاب «تغییر چگونه اتفاق می‌افتد» بررسی می‌کند که چه نوع سقلمه‌هایی موثر هستند و نشان می‌دهد که چرا سقلمه‌ها گاهی جای خود را به ممنوعیت‌ها و دستورات می‌دهند. سانستاین (کس‌آر. سانستین)، یکی از نویسندگان کتاب پرفروش «سقلمه»، در کتاب حاضر بر نقش حیاتی هنجارهای اجتماعی و فروپاشی مکرر آنها تمرکز دارد. وقتی هنجارها مردم را به سکوت وادار می‌کنند، وضعیت نامطلوب موجود می‌تواند ادامه یابد تا این که روزی کسی هنجاری را به چالش بکشد... تغییر گاهی می‌تواند سریع باشد، مردم به برخی از هنجارها (تابوها) تنها به این دلیل پایبند هستند که فکر می‌کنند دیگران آنها را باور دارند اما زمانی متوجه می‌شوند که واقعیت این‌گونه نیست، تغییر می‌تواند به سرعت اتفاق بیفتد. به عنوان مثال مردان عربستانی مشکلی با کار کردن زنانشان نداشتند اما فکر می‌کردند هم‌سالانشان این‌طور فکر نمی‌کنند. فکر می‌کردند همه‌ی اجتماع کار کردن زنان را مایه‌ی شرم می‌دانند... و به این دلیل، حتی جسارت ابراز آن را در جمع‌های دوستانه نداشتند...اما فهمیدند که این گونه نیست...فهمیدند که این‌گونه نبود...فهمیدند که این تفکر یک تابوی قدیمی بود که وقت درهم شکستن‌اش رسیده است... و این‌گونه است که آشکار کردن هنجارهای پنهان می‌تواند منجر به تغییر سریع شود. اما البته که همه‌ی تغییرات برای ما مطلوب نیستند؛ مثلا انتخاب ترامپ، نوعی هنجارآفرینی عجیب بود! تغییرات اجتماعی چگونه رخ می‌دهند؟ جنبش‌های اجتماعی چه زمانی اوج می‌گیرند؟ اگر شما نیز قصد دارید درباره‌ی سازوکارهای تغییرات اجتماعی در زمینه‌های مختلف بدانید، این کتاب مناسب شماست.

پایان میانگین (چطور در جهانی که برای شباهت‌ها ارزش قائل است موفق شویم)

 • 119,000 تومان

چگونه با پذیرفتن تفاوت‌ها، استعدادهای خود و دیگران را شکوفا کنید؟ این کتاب اثبات می‌کند که تصور ما از مفهوم انسان متوسط یک واقعیت ریاضی نیست. بیشتر از یک قرن است که به ما قبولانده‌اند بهترین راه برای مقایسه و ارزیابی افراد و پیشبرد فعالیت‌ها و اداره امور جامعه استفاده از معیارهایی تک‌بعدی است که تمرکز اصلی‌شان بر میانگین و میزان انحراف از آنهاست. کل نهادهای اجتماعی ما حول محور میانگین ساخته شده‌اند. اما بروز اتفاقات و حوادث ناشی از آن و تحقیقات متعدد و جدید یک واقعیت شگفت‌انگیز را برملا کرده‌اند: هیچ کس در حد متوسط نیست. هیچ‌کس در حد متوسط نیست؛ نه شما، نه فرزندان شما، نه همکاران یا دانش‌آموزان شما یا همسرتان. این سخن فقط یک دلگرمی خشک و خالی یا یک شعار توخالی نیست، بلکه حقیقتی علمی با بی‌شمار دستاوردهای عملی است که نمی‌توانید نادیده‌اش بگیرید. ممکن است شما به‌عنوان یک حقیقت آماری ساده همچنان اصرار داشته باشید که برخی از مردم در حد متوسط هستند. کتاب پایان میانگین به شما نشان خواهد داد که چطور این فرض به‌ظاهر بدیهی از اساس نادرست است و باید کنار گذاشته شود. به‌جای اینکه به مردم پیشنهاد کنید برای انطباق با ایده‌آل غیرواقعیِ متوسط بودن بیشتر تلاش کنند، به آنها بگویید: هر نوع سیستمی که برای انسان متوسط طراحی شده باشد محکوم به فناست. خواندن این کتاب را به دوستداران کتاب‌های موفقیت و خودیاری پیشنهاد می‌کنیم.

تغییر روایت (راه‌های کهنه به مقصدهای نو نمی‌رسند)

 • 119,000 تومان

چگونه می‌توان نهادها، سازمان‌ها، فرهنگ‌ها و جوامع را متحول کرد درحالی که آنها برای حفظ هنجارهای موجود، افراد را تحت فشار قرار می‌دهند؟ چگونه می‌توانیم دربرابر کنترل نهادهایی که در حال تغییر آنها هستیم، مقاوم باشیم؟ واقعیت این است: هر روایت تازه‌ای باید با روایت‌های موجود وارد مبارزه شود تا بتواند جای پایی برای خود فراهم کند. با آزمودن چگونگی ایجاد روایت‌ها و نحوه شکل‌گیری و نهادینه شدن آنها درمی‌یابیم چگونه روایت‌های تازه‌ای را ایجاد و اجرا کنیم. اما روایت چیست؟ روایت‌ها بیان می‌کنند که اتفاق‌ها چگونه رخ داده‌اند یا چگونه باید رخ می‌دادند؛ روایت‌ها نمایانگر درک ما از واقعیت هستند؛ روایت‌ها ماهیت چیزها را تعیین می‌کنند و یا مسائل را آن‌گونه نشان می‌دهند که ما دوست داریم باشند! به بیان ساده روایت‌ها به ما می‌گویند: «اگر این کار را انجام بدهیم، آن اتفاق می‌افتد.» هانس هانسن استاد دانشگاه تکنولوژی تگزاس است. او در کتاب «تغییر روایت» نشان می‌دهد که چگونه روایت‌ها، زندگی روزمرۀ ما را شکل می‌دهند و چگونه می‌توانیم روایت‌های جدیدی برای اعمال تغییرات مثبت بسازیم. نویسنده کتاب، برای ترسیم مدل تغییر روایت، داستان دور از انتظار و جالبی را از «گروه مبارزه با مجازات اعدام در تگزاس» برایمان تعریف می‌کند که باعث شدند در اجرای مجازات اعدام تغییرات بسیار بزرگی در تگزاس انجام شود. او با بررسی روایت‌های موجود در برخی جوامع توانست به یک «مدل روایی» برسد که برای ایجاد تغییرات ساختاری در زندگی فردی و اجتماعی بسیار مؤثر است. هانسن ابزارهایی ایجاد کرده است که شما برای هر نوع تغییر بزرگ مانند: «ایجاد یک فرهنگ جدید در سازمان یا گروه خود، خلق یک راهبرد ملموس برای یک جنبش اجتماعی و یا برای ایجاد تغییرات فردی» به آنها نیاز دارید. «مدل تغییر روایت» همان اندازه که در تغییرات فردی مؤثر است، در تغییرات اجتماعی نیز کاربرد دارد. از آنجایی که این مدل بر توضیح چگونگی شکل گرفتن تغییر به صورت طبیعی، استوار است؛ شما می،توانید علاوه بر «درک تغییر و نحوه شکل گرفتن کارها»، از آن برای «ایجاد روش‌های جدید» نیز استفاده کنید.

اثر ولتاژ (چطور ایده‌های خوب را به ایده‌های عالی تبدیل کرده و ایده‌های عالی را به اوج برسانیم)

 • 169,000 تومان

کتاب اثر ولتاژ از 2 بخش اصلی تشکیل شده است: بخش اول که شامل 5 فصل است، بازتابی از پژوهش‌های نویسنده در محیط‌های واقعی است و 5 مشخصه کلیدی را بررسی می‌کند که باعث افت ولتاژ شده و از اوج‌‌گیری ایده‌ها جلوگیری می‌کند. اولین موردی که کتاب به آن می‌پردازد نتایج مثبت کاذب است. مورد دوم، نماینده جمعیت یا موقعیت‌بودن است. سومین موردی که در کتاب اثر ولتاژ بررسی می‌‌شود ناتوانی در ارزیابی این موضوع است که آیا موفقیت اولیه شما به عناصر اوج‌ناپذیر بستگی دارد یا خیر؟ مورد چهارم مربوط به زمانی است که تلاش‌هایتان نتیجه‌ای معکوس دارد. پنجمین و آخرین مورد نیز مبحث مهم هزینه‌ ایده‌هاست. در این فصل بررسی می‌شود که چگونه می‌توان به این نتیجه رسید که ایده‌ای به‌صرفه‌ست یا خیر و پرهزینه‌تر از آن است که در اوج بماند. بخش دوم کتاب اثر ولتاژ از معتبرترین مقالات علمی و پژوهشی دنیا رازهای اوج‌گیری موفق را استخراج می‌کند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: کاربرد مشوق‌های اقتصادی - رفتاری به‌منظور ایجاد دستاوردهایی فوری، بهره‌برداری از فرصت‌هایی که به‌سادگی در حاشیه عملیات از بین می‌روند، تشخیص اینکه چه زمانی در کوتاه‌مدت باید کار را رها کنیم تا در بلندمدت به برتری برسیم و طراحی فرهنگی با ولتاژ بالا که در هنگام اوج‌گیری تاب‌آور باشد.

صدای پنهان ذهن (چرا صدای درون سر ما مهم است و چگونه افسار آن را به دست بگیریم)

 • 129,000 تومان

اگر به فردی غریبه بگویید که با خودتان حرف می‌زنید، احتمالا فکر می‌کند که شما عجیب و ‌غریب هستید اما حقیقت این است که همه ما صدایی در ذهن خود داریم. اغلب، وقتی با خودمان حرف می‌زنیم، امیدواریم که از مربی درونی بهره ببریم اما در عوض با یک منتقد درونی روبه‌رو می‌شویم. در شرایط سخت، مربی درونی به ما روحیه می‌دهد: «تمرکز کن، می‌توانی انجامش بدهی». اما منتقد درونی کاملا ناامیدمان می‌کند: «من حتما شکست می‌خورم. همه به من می‌خندند. فایده این کار چیست؟» اتان کراس، روانشناس مشهور، در این کتاب به بررسی گفت‌و‌گوهای خاموشی می‌پردازد که با خودمان داریم. این پچ‌پچه‌های درونی هم می‌توانند مثبت باشند و هم منفی. نویسنده با تلفیق یافته‌های پژوهش‌های پیشرفته رفتاری و مغزی آزمایشگاه خود با نمونه‌هایی واقعی، توضیح می‌دهد که این گفت‌و‌گوها چگونه زندگی، کار و روابط ما را شکل می‌دهند. او هشدار می‌دهد که تسلیم شدن به خودگویی‌های منفی و گمراه‌کننده می‌تواند سلامت ما را به خطر بیندازد، خلق و خوی ما را تضعیف کند، روابط اجتماعی ما را مختل کند و باعث شود که زیر فشار کمر خم کنیم. خبر خوب این است که ما به ابزارهایی مجهز هستیم که می‌توانند پچ‌پچه‌های درونی را به نفع ما تغییر دهند. این ابزار‌ها که اغلب از دید ما پنهان هستند شامل کلماتی هستند که برای فکر کردن به خود به کار می بریم؛ فناوری‌هایی که هر روز استفاده می‌کنیم؛ دفتر خاطراتی که در کشوی خود نگه می‌داریم؛ مکالماتی که با عزیزانمان داریم و شرایط مدارس و محل‌های کارمان. «صدای پنهان ذهن»، با تکیه بر بحث‌های مستدل، پژوهش‌های تخصصی در حوزه‌های روانشناسی، علوم عصبی و علوم شناختی و داستان‌هایی اثرگذار، به ما قدرت می‌دهد که مهم‌ترین گفت‌و‌گوی هر روزه خود را تغییر دهیم: گفت‌و‌گویی که با خودمان داریم. این کتاب، انتخابی خوب برای علاقه‌مندان به روانشناسی و به خصوص روانشناسی شناختی است.

امروز به کارهایم نرسیدم

 • 143,000 تومان

کتاب «امروز به کارهایم نرسیدم» مقابله‌ای است با وسواس ما برای رسیدگی به همه‌چیز. فصل‌های کتاب در روزهای پرتلاطم همراه ما بوده و به روش‌های مختلف مواجهه ما با عذاب وجدان بهره‌وری می‌پردازند؛ نظیر مقایسه با دیگران، تلاش برای رسیدن به کمال و انتظارات بزرگ. وقتی دیگر در مورد لحظات خود قضاوت نکنیم، می‌توانیم از چرخه باطل بهره‌وری خارج شویم و به زندگی واقعی خود پا بگذاریم. این کتاب به شیوه‌ای گویا سعی دارد تا ما را از شر عذاب وجدان بهره‌وری نجات دهد. همچنین خیلی خوب به مفهوم روتین، تصمیم‌گیری و بیهوده بودن برخی مشغله‌ها می‌پردازد. مدلین روز در این اثر از هوش و اشتیاق خود استفاده کرده و به ما کمک کرده تا به جهان نگاهی متفاوت داشته باشیم و با خود و زنذدگی‌مان مهربان‌تر شویم. نویسنده این اثر، کتابی عملی و الهام‌بخش را به نگارش درآورده که تنش‌های زندگی را به رسمیت می‌شناسد و می‌گوید ما همیشه نمی‌توانیم به همه کارهایمان برسیم، هرچقدر هم که مهم باشند. فصل‌های این کتاب با نصیحت‌های هوشمندانه و کلماتی از سر مهربانی ما را با حقیقت کشمکش‌های این جهان آشنا می‌کند. هر کسی که نگران زمان تلف‌شده یا تردید و دل‌مشغولی است می‌تواند از این کتاب برای افزایش ارتباطات خود و همچنین خلاقیت و کنجکاوی‌اش استفاده نماید. مطالعه کتاب «امروز به کارهایم نرسیدم» برای همه افرادی که بیش از حد درگیر برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و استرس، فرسودگی، سرخوردگی، و لذت نبردن از چیزهای کوچک و ساده زندگی هستند، توصیه می‌شود.

ترک نشدنی (چرا مغز ما باعث ماندگاری عادات می‌شود)

 • 149,000 تومان

همه ما عادت‌هایی داریم که مایل به ترک آنها هستیم اما برای خیلی از ما این کار تقریبا غیرممکن است. این امر دلیل خوبی دارد: مغز یک ماشین عادت‌ساز است. راسل پولدرک، پژوهشگر و عصب‌شناس، در کتاب «ترک نشدنی» گزارشی جذاب و معتبر از علم ایجاد عادت‌ها در مغز، علت سخت بودن ترک آنها و روش‌های مبتنی بر شواهدی ارائه می‌دهد که به تغییر رفتارهای نامطلوب کمک می‌کنند. کتاب ترک نشدنی، توصیف روشنی از آنچه علوم اعصاب در مورد تغییر عادت به ما می‌گوید، ارائه می‌دهد و «راه‌حل‌های آسان» که پشتوانه علمی ندارند را بی‌اعتبار می‌سازد. در این کتاب توضیح داده شده است که چرا دوپامین برای ایجاد عادت ضروری است و اینکه جنگ بین عادت‌ها و رفتارهای هدفمند عمدی، منعکس‌کننده رقابت بین سیستم‌های مختلف مغز است. ما در این کتاب می‌آموزیم که نشانه‌ها باعث شکل‌گیری عادت‌ها می‌شوند، به جای تصمیم‌گیری باید قانون‌گذاری کنیم؛ محرک‌های دنیای مدرن، ماشین عادت‌ساز مغز را ربوده و منجر به سوء‌مصرف مواد مخدر و سایر اعتیادها می‌شوند و در نهایت ممکن است روزی علوم اعصاب ما را قادر به ترک عادت‌هایمان کنند.

بی حد و مرز (مغز خود را تقویت کنید همه چیز را سریع‌تر بیاموزید و زندگی منحصر به فرد خود را بسازید)

 • 179,000 تومان

آماده‌اید تا ابرقدرت‌های خود را کشف کنید؟ این باور که شما دارای محدودیت هستید می‌تواند شما را از بزرگ‌ترین رویاهایتان بازدارد. جیم کوییک در بی حد و مرز ابزارهایی را به اشتراک می‌گذارد که به شما کمک می‌کند تا محدودیت‌های خود را کنار بزنید. در این کتاب می‌آموزید چگونه مغز و حافظه خود را ارتقا دهید علاوه بر این می‌آموزید که چگونه تمرکز خود را افزایش دهید زمان کار خود را بهینه کنید و عادت‌های سالمی ایجاد نمایید. بی حد و مرز به شما کمک می‌کند سریع‌تر یاد بگیرید و این‌گونه دیگر هیچ‌چیز شما را از رویاهایتان بازنمی‌دارد و شغل تحصیل کسب و کار و روابط خود را بهبود می‌بخشید. جیم کوییک در این کتاب رازهای حافظه چهار شرور یادگیری روشی ساده برای یادگیری سریع و به خاطر س‍‍‍‍‍پردن اسم‌ها و دیگر تکنیک‌های اصلی خود را به خوانندگان آموزش می‌دهد تا آن‌ها نیز نبوغ درونی خود را آشکار کنند.

مثبت‌اندیشی سمی

 • 149,000 تومان

«نیمه پر لیوان را ببین»؛ «حتما حکمتی در این اتفاق وجود دارد»؛ «مثبت فکر کن»؛ «به چیزهایی که داری فکر کن»؛ «شادی یک انتخاب است» و ... اینها جملاتی هستند که از اطرافیانتان زیاد شنیده‌اید؛ در شرایطی که به احتمال زیاد هیجانات و احساسات دشوار و چالش‌برانگیزی را در شما ایجاد کرده‌اند و لحظاتی سرشار از درد و رنج را تجربه کرده‌اید. ما هر روزه تحت فشار قرار می‌گیریم که مثبت باشیم؛ دائماً به ما گفته می‌شود که کلید شادی حذف منفی‌ها - افکار و افراد منفی - است. حتی زمانی که با بیماری، فقدان، جدایی و سایر چالش‌ها مواجه می‌شویم فضای کمی برای صحبت دربارۀ احساسات واقعیمان و پردازش آنها وجود دارد. اما اگر این همه مثبت‌اندیشی (مثبت‌نگری) مؤثر است، پس چرا بسیاری از ما مضطرب، افسرده و خسته هستیم؟ همه ما می‌دانیم که مثبت‌اندیشی ارزشمند و برای سلامت روان بسیار مفید است، اما باید بدانید که مثبت‌اندیشی چاقوی دولبه‌ای است که هم می‌تواند مفید باشد و هم مضر. وقتی مثبت‌اندیشی به شکل افراطی و برای فرار از احساسات و هیجانات چالش‌برانگیز به کار رود، سمی شده و به ضرر فرد عمل می‌کند. مثبت‌نگری سمی تفکر مثبت را به صورت افراطی رواج می‌دهد و با احساسات ناخوشایند مقابله نمی‌کند بلکه آنها را انکار و سرکوب می‌نماید. ویتنی گودمن، درمانگر مشهور، در کتاب مثبت‌اندیشی سمی (مثبت‌نگری سمی)، آخرین تحقیقات را همراه با مثال‌های روزمره و داستان‌هایی از مراجعان خود تلفیق کرده و نشان می‌دهد که مثبت‌اندیشی سمی چقدر برای ما و روابطمان مضر است و راه‌های ساده‌ای را برای تجربه کردن و کار بر روی احساسات دشوار ارائه می‌دهد. این کتاب به تاریخچه ظهور و اثرات منفی مثبت‌اندیشی افراطی می‌پردازد و سرنخ‌ها و روش‌هایی برای شناسایی و مقابله با مثبت‌نگری سمی در اختیار خواننده قرار می‌دهد این کتاب باعث می‌شود روش‌هایی را که از طریق آنها و به اسم جستجو برای شادی و رضایت، احساسات و نیازهای خود را سرکوب می‌کنید بازبینی کرده و با دیدگاه جدیدی به آنها بپردازید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا نیازهایتان را بیان و روابط خود را بر اساس چیزی بیشتر از «فقط حال خوب» بنا کنید. با مطالعه این کتاب یاد می‌گیرید وقتی دوستان و اطرافیانتان شرایط سختی را پشت سر می‌گذرانند چطور با آنها همدلی کنید و طوری با آنها همراه شوید که بتوانند به شیوۀ سالم‌تری با شرایط دشوار و احساسات ناشی از آن کنار بیایند. همچنین این کتاب شما را از احساس شرم و عذاب وجدان برآمده از موقعیت‌های دشوار در زندگی خودتان و دیگران رها می‌کند.

راه‌های مقابله با نگرانی و اضطراب

 • 149,000 تومان

چگونه بر نگرانی و اضطراب غلبه کنید و گامی به‌سوی زندگی شادتر و معنادارتر بردارید؟ اثر کلاسیک دیل کارنگی، «راه‌های مقابه با نگرانی و اضطراب»، به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان کمک کرده است تا بر نگرانی‌های همیشگی خود غلبه کنند. در این کتاب اثرات مخرب نگرانی از منظر پزشکی و روانشناختی بیان شده و نویسنده، مجموعه‌‌ای از تکنیک‌های گام‌به‌گام و کاربردی را ارائه داده است که می‌توانید آن‌ها را از همین امروز به کار ببندید و یاد بگیرید که چگونه: - پنجاه درصد از نگرانی‌های کاری را فورا رفع کنید. - نگرانی‌های مالی را کاهش دهید. - از خستگی اجتناب کنید. - روزی یک ساعت به ساعات بیداری خود بیفزایید. - خودتان را پیدا کنید و خودتان باشید؛ فراموش نکنید که هیچ‌کس در جهان مانند شما نیست. کتاب حاضر با بیان داستان‌هایی واقعی، به احساسات و ایده‌های اساسی می‌پردازد. خواندن این کتاب شیرین و به‌کار بستن آن آسان است و تغییراتی مثبت در شما ایجاد می‌کند. نباید با نگرانی و اضطرابی زندگی کنید که شما را از یک زندگی لذت‌بخش، فعال و شاد محروم می‌کند.

اثر مرکب (شگفتی‌های بزرگ با گام‌های کوچک)

 • 97,000 تومان

اثر مرکب کتابیست که بسیار دوست خواهید داشت. خواندن آن آسان و کاربردی است. این کتاب برای افراد معمولی نوشته شده است که فقط می خواهند کار، روابط یا وضعیت کلی خود را بهبود بخشند. این کتاب هیچ جادویی ندارد جز اقدام بر اعمال و عادات قدیمی. خواندن این کتاب برای هر کسی که می‌خواهد به سطح بالاتری از موفقیت برسد، ضروری است. دارن هاردی در کتاب خود به شما نشان می دهد که چگونه از قدرت اثر مرکب برای ایجاد موفقیت و زندگی خارق العاده‌ای که می خواهید استفاده کنید. اثر مرکب استراتژی سازگاری با انتخاب های کوچک و هوشمندانه در طول زمان است که نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. این اصل ساده و اساسی به شما کمک می‌کند موفقیت خود را چند برابر کنید، پیشرفت خود را دنبال کنید و به اهداف خود برسید. “کسب موفقیت سخت است. این فرآیند پرزحمت و گاهی اوقات حتی خسته‌کننده است. تبدیل شدن به فردی ثروتمند، تأثیرگذار و در سطح جهانی در زمینه کاری شما کند و دشوار است.» با این حال، شما از قبل دانش لازم برای موفقیت را دارید و به اطلاعات جدیدی نیاز ندارید. در عوض، شما باید رفتارها و عادات جدیدی ایجاد کنید که به سمت موفقیت باشد.

نویز (آشفتگی شکاف در قضاوت‌های انسانی)

 • 189,000 تومان

دنیل کانمن، نویسنده کتاب پرفروش «تفکر، سریع و آهسته» در کتاب نویز (آشفتگی) دلیل قضاوت‌های اشتباه افراد و چگونگی کنترل این آشفتگی را بررسی می‌کند. دو پزشک در یک شهر، تشخیص‌های متفاوتی درباره دو بیمار با شرایط مشابه دارند؛ دو قاضی دادسرا حکم‌های متفاوتی در مورد دو متهم با جرم یکسان می‌دهند ارزیاب‌های کیفیت غذا امتیازهای متفاوتی به رستوران‌های کاملا مشابه می‌دهند. حتی یک پزشک، قاضی و ارزیاب بسته به اینکه صبح باشد یا عصر، شنبه باشد یا پنجشنبه، ممکن است که تصمیم‌های متفاوتی بگیرند. این‌ها نمونه‌هایی از آشفتگی هستند: تفاوت در قضاوت‌هایی که باید یکسان باشند در کتاب آشفتگی کانمن و نویسندگان همکار او نقش آشفتگی در بروز خطا در زمینه‌های مختلفی مانند پزشکی، حقوق، پیش‌بینی‌های اقتصادی ، رفتار پلیس، امنیت غذایی، بازرسی‌های امنیتی در فرودگاه‌ها، استراتژی و انتخاب نیروی کار را نشان داده‌اند. با اینکه آشفتگی در تمام موقعیت‌های قضاوت و تصمیم‌گیری انسان دیده می‌شود، افراد و سازمان‌ها عموما نسبت به نقش شانس در قضاوت‌ها و اعمال خود بی‌توجه هستند. کتاب حاضر با تکیه بر آخرین یافته‌های روانشناسی و اقتصاد‌رفتاری و همان نوع تحقیقات خردمندانه‌ای که باعث پرفروش شدن «تفکر، سریع و آهسته» شد، نشان می‌دهد که چرا و چگونه انسان‌ها در معرض آشفتگی در قضاوت هستند و برای رفع آن چه می‌توان کرد.

1  2  3  4  5  6  7  8  صفحه‌ی 1