ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
شبکه‌گردی نوجوانان
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
اندیشیدن (از الف تا یاء)
 • همراه با تخفیف
 • 170,000 تومان
 • با تخفیف: 144,500 تومان
روزی در سرزمینی (مجموعه داستان)
 • 41,000 تومان
 • با تخفیف: 41,000 تومان
قدم زدن روی ماه با انیشتین (هنر و علم یادآوری همه چیز)
500 سال آشپزی عثمانی
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
شهر و سینما در ایران
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
روان‌شناسی و دین
 • 2,500 تومان
 • با تخفیف: 2,500 تومان
سفر به آرمانشهر (ایکاری)
 • 117,000 تومان
 • با تخفیف: 117,000 تومان
سگ کینه‌توز
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
سمرقند
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
سرگذشت ترجمه‌های من
 • 140,000 تومان
 • با تخفیف: 140,000 تومان
آدم‌ها و خرچنگ‌ها
 • 47,000 تومان
 • با تخفیف: 47,000 تومان

شبکه‌گردی نوجوانان

 • 120,000 تومان

دانا بوید پژوهشگر حوزه رسانه‌های اجتماعی است که در دانشگاه‌های نیویورک و هاروارد و نیز در شرکت‌های فناوری مانند مایکروسافت پژوهش‌های متعدد در زمینه ارتباط فناوری با جامعه انجام داده است. کتاب حاضر در طول هشت سال با استفاده از روش مصاحبه و مشاهده و مطالعه رفتار نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی شامل نوجوانانی از قومیت‌ها و طبقات اجتماعی مختلف در هجده ایالت آمریکا نوشته شده است. نویسنده معتقد است که صدای نوجوانان در گفتمان عمومی شنیده نمی‌شود و عموم مردم اهمیتی برای زندگی نوجوانان قائل نیستند بنابراین نوجوانان وقتشان را در دنیایی مجازی سپری می‌کنند که در آن احساس اهمیت می‌کنند و کنترل بیشتری بر زندگی‌شان دارند. هویت حریم خصوصی، اعتیاد، خطر ، قلدری، نابرابری، باسوادی و جست‌وجوی فضای عمومی از موضوعاتی است که فصول کتاب بر اساس آن مدون شده است. این کتاب می‌تواند برای پژوهشگران والدین و مدیرانی که فعالیت آ‌‌‌ن‌ها در ارتباط با زندگی نوجوانان است مفید باشد.

اندیشیدن (از الف تا یاء)

 • 170,000 تومان

از مهم‌ترین گام‌ها برای افزایش توانایی اندیشیدن تشخیص اجزای استدلال و گام‌های استدلال کردن است. اما چگونه می‌توان به این تشخیص دست یافت؟ یا چگونه است که سیاستمداران حرف خود را به کرسی می‌نشانند؟ یکی از ترفندهایشان این است که بخشی از حقیقت را می‌گویند. مدخل توریه‌گویی (صرفه‌جویی در بیان حقیقت) این کتاب درباره همین موضوع است. به یک سخنرانی گوش می‌دهید، اما تقریبا هیچ چیز از آن نمی‌فهمید. آیا مطلب واقعا پیچیده است یا سخنران برای خودنمایی از واژه‌های قلمبه‌سلمبه استفاده می‌کند؟ مدخل ژارگون و ژرف‌نمایی و پرده‌پوشی کتاب به همین موضوع می‌پردازد. نویسنده در این کتاب می‌کوشد با بیانی ساده و با استفاده از مثال‌های مناسب، اصول اولیه منطق و تفکر نقادانه را به خواننده آموزش دهد تا اسیر این‌گونه مغالطه‌ها و سفسطه‌گری‌ها نشود. شاید بهترین شیوه استفاده از کتاب این باشد که ابتدا مدخل مورد علاقه خود را بیابید و سپس از طریق ارجاع‌های درون‌متنی به سراغ مدخل‌های مرتبط بروید.

روزی در سرزمینی (مجموعه داستان)

 • 41,000 تومان

حادثه‌ای که می‌خواهم تعریف کنم، در سال 128 قبل از میلاد رخ داده است. دقت بفرمایید؛ نمی‌گویم رخ داده بود، می‌گویم رخ داده است. من این ماجرا را از کتاب‌های تاریخی نگرفته‌ام، بلکه خودم آن را از سر گذرانده‌ام. کوچ کردن روح، یعنی زندگی در قالب انسان‌هایی که در گذشته زیسته‌اند، باور دارید؟

قدم زدن روی ماه با انیشتین (هنر و علم یادآوری همه چیز)

 • 92,000 تومان

نویسنده در «قدم زدن روی ماه با انیشتین» ضمن پرداختن به نتایج پژوهش‌های پیشرفته، تاریخچه شگفت‌آوری از حافظه و ترفندهای ذهن‌خوانان در جهت دگرگون ساختن درک ما ارائه می‌دهد. طی سفر پرماجرای فوئر در این کتاب ما نیز در برابر موهبت مغفولی که همه از آن بهره‌مندیم، احساس تواضع و ستایش خواهیم کرد.

500 سال آشپزی عثمانی

 • 65,000 تومان

یکی از امتیازات کاربردی دانش تاریخ اجتماعی امکانی است که برای بازسازی میراث تاریخی فرهنگی مردمان در زمینه زندگی روزانه فراهم می سازد. از چنین رویکردی، پژوهش نویسنده این کتاب در باب خوراک را می توان دریچه ای به محیط زیست، اوضاع اقتصادی و چه بسا مناسبات اجتماعی جامعه افسانه ای عثمانی دانست. یراسیموس، در پانصد سال آشپزی عثمانی، بر اساس مطالعات تاریخ اجتماعی 99 خوراک رایج در دوره حکومت عثمانی را بازآفرینی و امتحان کرده و برای هر یک به شیوه کتاب های آشپزی امروزین دستور تهیه فراهم ساخته است.

شهر و سینما در ایران

 • 55,000 تومان

شهری که در سینما باز نمایانده می‌شود چگونه شهری است؟ ابعاد رابطه میان شهر و سینما کدام است؟ سینما ضمن آن‌که میان خاطره و امر بازنموده پیوند ایجاد می‌کند آن را از طریقی دیگر به نحوی بسط می‌دهد که گویی از نو خلق می‌شود. شهر در سینما از نو ساخته می‌شود و بخش‌هایی هم از آن از خاطره ما پاک می‌شود؛ شهری که سینما را ممکن کرده و سینمایی که شهر را توسعه می‌دهد. محلات و نقاطی از شهر را ابتدا سینما کشف می‌کند و سپس این مکان‌ها در واقعیت جایگاهی می‌شوند برای زیستن و رجوع. از سویی دیگر سینما هم به برخی مکان‌ها برای نشان دادن شهر رجوع می‌کند. تحقیق در باب نشانه‌های شهری در سینما چگونه ممکن است؛ برج آزادی، پل طبیعت، یا تصویری عمیق و چندوجهی از بخشی از شهر که تولید خاطره می‌کند؟ آیا تحقیق در این زمینه مستلزم نوعی نگاه نخبه‌گرایانه بر بازنمایی شهر است با نگاهی مبتنی بر زندگی روزمره، آیا سینماگران در پی ارسال پیامی عامدانه و به اصطلاح روشنگرانه در ارتباط با شهر هستند یا این‌که شهر خود را غیرمستقیم از خلال فیلم آشکار می‌کند و ابعاد معمولی زندگی را باز می‌تابانند؟ مقالات این کتاب در پاسخ به پرسش‌ها و مسائل مذکور تدوین شده است، و نویسندگان تلاش کرده‌اند پاسخ‌هایی منسجم پیشنهاد کنند.

روان‌شناسی و دین

 • 2,500 تومان

یونگ در دستگاه روانشناسی خود که مبتنی بر پژوهش تجربی است، می کوشد که پدیده های گوناگونی را که به انسان مربوطند-و از جمله دین را-بر بنیاد شیوه های علمی بررسی کند و از توسل به هرگونه ملاحظات فوق طبیعی یا فلسفی بپرهیزد.او در تبیین مفهوم ها و اعمال دینی، پای فعالیت خلاق ضمیر ناخود آگاه را به میان می آورد و در عین حال دین را محصول حالت مراقبه و تذکر و توجه دقیق به بعضی عوامل موثری می داند که انسان عنوان (قدرت قاهر) را به آن ها اطلاق می کند.

سفر به آرمانشهر (ایکاری)

 • 117,000 تومان

وقتی به ثروت‌هایی می‌نگریم که موهبت طبیعت نصیب آدمیان کرده است و به هوش و درایت یا فهم و خردی توجه می‌کنیم که طبیعت به انسان ارزانی داشته است تا ابزار کار و راهنمای وی در زندگی باشد محال است بپذیریم که سرنوشت او در جهان بدبختی باشد؛ و نیز وقتی مشاهده می‌کنیم که انسان ذاتا اجتماعی است، و در نتیجه خونگرم است و مهربان، باز غیرممکن است بپذیریم که او ذاتا شر باشد. با این وصف، در همه زمان‌ها و در همه سرزمین‌های این کره خاکی تاریخ بشر به جز اغتشاش‌ها و بی‌نظمی‌ها و عیب و علت‌ها و جنایت‌ها و جنگ‌ها و انقلاب‌ها و آزار و شکنجه‌ها و کشت و کشتارها و فاجعه‌ها و تبهکاری‌ها چیزی به ما نشان نمی‌دهد. پس اگر این عیب و علت‌ها و این بدبختی‌ها ناشی از اراده طبیعت نیست ناچار باید دلیل آن را در جای دیگری جست. آیا این دلیل در بدی و ناجوری سازمان جامعه نیست؟ و آیا موجب اصلی این بدی سازمان نیز همان نابرابری نیست که مبنای آن است؟ کابه در کتاب سفر به ایکاری (سفر به آرمانشهر)، که از معروف‌ترین آثار اوتس، عقاید خود را درباره زندگی بر مبنای همیاری و ایجاد یک جامعه ایدئال تشریح می‌کند.

سگ کینه‌توز

 • 45,000 تومان

در میهن راوی حکومتی استبدادی در روی کار است، و دیکتاتور تمام مخالفان خود را یا از بین برده یا به زندان انداخته است. از جمله این مخالفان مردی است چهل و سه ساله، دانشمند و باستان‌شناس که محکوم به کار اجباری بوده و پنج سال از عمرش را در زندان گذرانده است. داستان از لحظه‌ای آغاز می‌شود که مرد هنگام جابه‌جایی به زندانی دیگر از یک لحظه غفلت نگهبان خود استفاده می‌کند و در می‌رود.

سمرقند

 • 110,000 تومان

نسبت سمرقند «این زیباترین چهره‌ای که زمین تاکنون به سوی خورشید گردانده است» به اندیشه، به شعر، به خیام شاعر، به خیال و عشق، نیز به آزادی کدام است؟ ماجرا از این قرار است که «بنیامین لوساژ»، جوان آمریکایی، که دل در گرو زیبایی‌های ایران‌زمین دارد به قصد دست یافتن به نسخه‌ای خطی از رباعیات حکیم عمر خیام و به خط شاعر به ایران سفر می‌کند و به دربار ناصر‌الدین شاه راه می‌یابد و در آن‌جا به شیرین خانم، شاهدخت قاجاری، دل می‌دهد. این معشوق به رسم هدیه نسخه‌ای از رباعیات خیام بدو می‌بخشد؛ گویی شرح شور و آزادی‌خواهی قرون همه در همین مکتوب است و با این همه سر کتاب هرگز بر لوساژ گشوده نمی‌شود، و کتاب در ماجرای غرق کشتی تایتانیک در آب‌های اقیانوس غرق می‌گردد.

سرگذشت ترجمه‌های من

 • 140,000 تومان

سرگذشت ترجمه‌های من روایت خودنوشت محمد قاضی، مترجم پیشکسوت فارسی، از چند و چون و دقایق حرفه‌ ترجمه است. تسلط کم‌نظیر قاضی بر زبان فارسی، زبردستی وی در ترجمه، شمار فراوان آثار، دانش وسیع و قریحه‌‌اش در انتخاب آثار او را در جایگاهی قرار داده است که بی‌تردید کارنامه‌ آثار و ترجمه‌های او فصلی ممتاز از تاریخ ترجمه در دوره‌های متأخر خواهد بود. روش قاضی در تدوین کتاب، روایت شکل‌گیری ایده‌ ترجمه و انتخاب اثر، معرفی ضمنی آن و ارائه نمونه‌ای از متن ترجمه است. او در این کتاب از روایت ترجمه‌ کلود ولگرد ویکتور هوگو در آغاز دهه‌ بیست شمسی در سال 1317 تا بازگویی ماجرای ترجمه‌ دن کیشوت، سمرقند، کورش کبیر و ماجرای دلکش ترجمه‌ ده‌ها اثر دیگر را آورده است. به نحوی که این کتاب، متضمن کارکردهایی متنوع شامل بازگویی بخشی از تاریخ ترجمه، معرفی سبک ترجمه و معرفی کتاب ترجمه شده و ارائه‌ منتخب متون است. علاوه بر آن بازگویی فراز ‌و فرود حرفه‌ای، وقفه‌ها و دشواری‌های ترجمه، کارکردی تعلیمی به کتاب بخشیده است. با این وصف سرگذشت ترجمه‌های من را می‌توان فرهنگ ترجمه‌های محمد قاضی دانست.

آدم‌ها و خرچنگ‌ها

 • 47,000 تومان

من به شما خواهم گفت که چگونه گرسنگی را در باتلاق‌های رسیف، در میان مغروقین آن دریا شف کرده‌ام. من در دانشگاه سوربن و یا در دانشگاه‌های دیگری با هیولای گرسنگی آشنا نشده‌ام. دانشگاه سوربن من گل و لای مرداب‌های رسیف بوده است که در آن خرچنگ‌ها لول می‌زنند و انسان‌هایی در حول و حوش آن ساکن‌اند که از گوشت خرچنگ‌ها به وجود آمده‌اند و مثل خرچنگ فکر می‌کنند و حس می‌کنند. موجوداتی ذوحیاتین هستند که هم در خشکی به سر می‌برند و هم در آب، نیمی انسان‌اند و نیمی حیوان، موجوداتی که با خرچنگ‌ها برادر همشیرند و راه رفتن را پا به پای خرچنگ‌ها یاد گرفته‌اند. سرگذشتی که می‌خواهم نقل کنم سرگذشت همین جامعه است، جامعه‌ای که از نقطه نظر اقتصادی نیز ذوحیاتین است، زیرا در حاشیه و در مرز دو سیستم اجتماعی - فئودالیسم کشاورزی و سرمایه‌داری راکد مانده است که تاریخ تا به امروز هم نتوانسته است آن‌ها را مانند تار و پود یک پارچه واحد به هم ببافد، دو سیستمی که هنوز دوش به دوش هم در ایالتی در برزیل به همزیستی ادامه می‌دهند، بی‌آن که با هم مخلوط شوند و یا یکدیگر را در شکل واحدی از تمدن تکمیل کنند. بدین ترتیب، جامعه مرداب‌نشین در منگنه دو سیستم متضاد فشرده می‌شود و جز این که به درون مرداب‌ها جریان یابد و در آن با قشر گل و لای مخلوط گردد چاره‌ای ندارد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1