ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
زندگی‌ای که ارزش زیستن دارد (آلبر کامو و تمنای معنا)
معنای زندگی از دیدگاه فلاسفه بزرگ
 • 480,000 تومان
 • با تخفیف: 480,000 تومان
روان‌شناسی شطرنج
 • 140,000 تومان
 • با تخفیف: 140,000 تومان
ذهن چینی
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
روانشناسی موسیقی
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
 پایان ناخرسندی (ژاک لکان و ظهور جامعه لذت)
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
گره‌گشایی از اضطراب (درمان نگرانی و ترس ذهنی)
 • 210,000 تومان
 • با تخفیف: 210,000 تومان
روانشناسی هنر
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
زیاد فکر نکنید (راحت‌تر تصمیم بگیرید دست از تردید بردارید)
اسب چوبی
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
صومعه پارما
 • 320,000 تومان
 • با تخفیف: 320,000 تومان
آن وقت‌ها که هنوز ریش پدر قرمز بود
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان

زندگی‌ای که ارزش زیستن دارد (آلبر کامو و تمنای معنا)

 • 150,000 تومان

در اکثر کتاب‌هایی که درباره کامو وجود دارد سه موضوع ثابت وجود دارد: عصیان، میانه‌روی و پوچی، سه موضوعی که در این کتاب هم به بحث گذاشته شده، چه شالوده اصلی تفکرات کامو بر همین‌ها استوار است. اما این کتاب به دو موضوع دیگر هم می‌پردازد: «سکوت» و «پایبندی». کمتر کسی بوده که به آثار کامو از این دو منظر نگاه کند. در آثار کامو عناصری چون ساحل، دریا و آفتاب، که به‌طور کلی مدیترانه و به‌طور اخص زادگاهش الجزایر را به خاطر می‌آورد، بسیار به کار رفته‌اند اما نویسنده این کتاب می‌نویسد: «شخصیت ساکت مادر بسیار بیشتر از دریا بن‌مایه نوشته‌های کامو را تشکیل داده: این خورشید یا شاید سیاه‌چاله همه‌چیز را به سمت خود می‌کشد»؛ سکوتی که بر اثر‌ حضور ساکت و خاموش مادر در آثار کامو بازتاب یافته، و تنها آرزوی کامو این بود که کاش مادرش می‌توانست هر آنچه نوشته بخواند. در واقع سکوت به تاثیر مادر در زندگی کامو اشاره دارد که تاثیر کمی نبوده و، با این دید، معنای بسیاری از داستان‌های کامو بسیار متفاوت شد. فصل «پایبندی» اما به تأثیر پدر در زندگی کامو اشاره دارد، پدری که او فرصت نکرد هیچ‌وقت بشناسدش اما در تمام عمر به تنها آموزۀ او پایبند ماند: پایبندی به انسان و ذات انسانی.

معنای زندگی از دیدگاه فلاسفه بزرگ

 • 480,000 تومان

کتاب «معنای زندگی از دیدگاه فلاسفه بزرگ» روایتگر تلقی فیلسوفان و حکما و فرزانگان قدیم و جدید از مسئله «معنای زندگی» است. مسئله معنای زندگی با این عنوان از اوایل قرن نوزدهم و با آثار متفکران رمانتیک متولد شد و تا به امروز تاملات بسیاری را در حوزه‌های فلسفه و الهیات و دین‌پژوهی برانگیخته است. نویسندگان این کتاب آرای 35 فیلسوف و حکیم برجسته تاریخ را در باب معنای زندگی شرح می‌دهند. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب جامعیت آن است، چرا که در این کتاب آرای حکمای شرق (کنفوسیوس و بودا) و غرب (افلاطون و ارسطو) و نیز قدیم (سقراط و دیوژن) و جدید (کامو و رورتی) و آرای فلاسفه مکاتب متنوعی چون رواقی‌گری (اپیکتتوس)، شکاکیت (سکستوس) و فلسفه اسلامی (ابن سینا) در کنار هم نشسته و گنجینه آرای موجود در باب مسئله معنای زندگی را غنی‌تر کرده‌اند. از اینها گذشته، پی‌نوشت کتاب گزارش تاریخی عالمانه‌ای درباره تاریخچه تعبیر «معنای زندگی» دارد. این مجموعه نوشته‌ای کم‌نظیر و درخشان است درباره گفتگوی بزرگ‌ترین فیلسوفان اروپایی، هندی، چینی و البته مسلمان درباره پرسش معنای زندگی. جولیان یانگ

روان‌شناسی شطرنج

 • 140,000 تومان

آیا برای موفقیت در شطرنج باید نبوغ داشت؟ رسیدن به مقام استادبزرگی چه چیزهایی می‌طلبد؟ آیا برنامه‌های کامپیوتری می‌توانند بر شهود آدمی غلبه کنند؟ «روان‌شناسی شطرنج» مروری روشنگربر نقش‌ هوش، تخصص و شهود انسانی در اجرای این بازی پیچیده و کهن است. این کتاب انگاره «کار نیکو کردن از پر کردن است» را می‌کاود، در کنارش شرح می‌دهد که چرا شطرنج همسنگ هوش حداکثری و نیز جنون شده است. در زمانه‌ای که پژوهشگران هوش مصنوعی به شکل فزاینده‌ای مشغول بررسی شطرنج در راستای توسعه یادگیری ماشینی‌اند، روان‌شناسی شطرنج به ما نشان می‌دهد که شطرنج تا همین حالا به چه اندازه درباره ذهن آدمی به ما آموخته است. فرنان گوبه استاد رشته تصمیم‌گیری و تخصص در دانشگاه لیورپول انگلستان، همچنین استاد بین‌المللی شطرنج است. او بارها برای تیم ملی شطرنج سویس بازی کرده است.

ذهن چینی

 • 130,000 تومان

کریستوفر بولاس در این کتاب می‌کوشد به یاری روان‌کاوی فروید، وینیکات، یونگ و روزنفلد دو تفکر شرقی و غربی را که چند هزار سال پیش از هم منشعب شده‌اند دوباره با یکدیگر آشتی دهد. او در سفری فکری و سه مرحله‌ای بخش شرقی ذهن خود (آموزه‌های حکمای چینی) را کشف می‌کند و به شباهت‌های آن با بخش غربی ذهن خود (آموزه‌های روانکاوی) پی می‌برد. در مرحله اول سفر فکری خود، پیش از عزیمت به ژاپن و کره، هنگام مطالعه درباره فرهنگ‌های شرقی پیش‌انگاره‌هایی پرورانده بود. در مرحله دوم سفر فکری خود با سفر به ژاپن و تجربه زنده ذهن ژاپنی چیزی را دریافت که تاثیری عمیق در او نهاد، با اینکه هنوز از آن فهمی روشن نداشت. در واپسین مرحله سفر فکری خویش، پس از آنکه سفر به شرق دور را به اتمام رساند، بار دیگر به متون بنیادین فرهنگ‌های شرقی بازگشت و توانست دریافت خود را مفهوم‌پردازی کند. ذهن چینی روایت سفر شگفت‌انگیز و خلاقانه کریستوفر بولاس به شرق به قصد فراروی از تضادها و بازیابی وحدت ذهن شرقی و غربی است.

روانشناسی موسیقی

 • 110,000 تومان

موسیقی چطور در خلق‌و‌خوی ما تاثیر می‌گذارد؟ بهترین راه برای پرورش مهارت‌های موسیقایی چیست؟ تنوع تعریف موسیقی در میان فرهنگ‌ها چگونه است؟ روانشناسی موسیقی تاثیر مهمی که موسیقی در زندگی روزمره ما دارد، و اثرش را بر جامعه، گروه‌ها و افراد بررسی می‌کند. این کتاب نشان می‌دهد که موسیقی چطور می‌تواند برای عملکرد فکری، سلامت و رضایت خاطر ما مفید باشد، و توانایی موسیقایی را هم به مثابه موهبت می‌سنجد و هم به‌ مثابه آنچه می‌توان از طریق یادگیری و تمرین بهبود بخشید. این کتاب همچنین اهمیت موسیقی و تاثیرش را در رفتار ما نشان می‌دهد. سوزان هلم استاد افتخاری آموزش و روانشناسی موسیقی در موسسه آموزشی یوسی‌ال است. او در فهرست برگزیدگان سال 2015 مفتخر به دریافت نشان امپراتوری بریتانیا (MBE) شد و پیش از درآمدن به کسوت دانشگاهی هم در مقام موسیقیدان حرفه‌ای مشغول به کار بود.

پایان ناخرسندی (ژاک لکان و ظهور جامعه لذت)

 • 250,000 تومان

تاد مک گوان، در واکاوی ظهور فرمان اجتماعی به لذت بردن، اثر خود را بر دستگاه فکری نظریه‌پردازانی چون ژاک لکان، اسلاوی ژیژک و یوان کوپیک بنا می‌نهد و نتیجه می‌گیرد که ما در میانه دگرگونی گسترده‌ای هستیم، یعنی گذر از جامعه‌ای مبتنی بر بازداری، که در آن فرد نمی‌تواند هر کاری که او را خشنود می‌سازد انجام دهد، به جامعه‌ای مبتنی بر لذت. مک گوان بسیاری از ملالت‌های اجتماعی فرهنگ معاصر آمریکایی را به عنوان سمپتوم‌های این دگرگونی شناسایی می‌کند: احساس انفصال، افزایش پرخاشگری و خشونت، بدبینی فراگیر، بی‌تفاوتی سیاسی، رفتار غیرمدنی و فقدان معنا. او، حین بحث در باب این سمپتوم‌های مختلف، به بررسی انتقادی قلمروهای گوناگونی از قبیل فیلم، سیاست، ادبیات، فرهنگ عامه، و زندگی روزمره می‌پردازد.

گره‌گشایی از اضطراب (درمان نگرانی و ترس ذهنی)

 • 210,000 تومان

در دنیای پر از استرس و اضطراب امروزی، کتاب حاضر با ارائه رویکردهای ساده و عملی ما را وارد سیری می‌کند که می‌توانیم در آن به آرامش برسیم، چیزی که امروزه به‌شدت به آن نیاز داریم. نویسنده بر اساس یافته‌های عملی و تجربی خود ابزارهایی برای تمرکز حواس ارائه می‌کند که می‌توانند ما را از قید پریشانی افکار، استرس و نگرانی‌هایمان در زندگی پر‌مشغله کنونی برهانند.

روانشناسی هنر

 • 130,000 تومان

چرا از هنر لذت می‌بریم؟ چه چیزی ما را به خلق آثار هنری ترغیب می‌کند؟ کسب دانش درباره مغز چطور می‌تواند در درک سلیقه هنری‌مان به ما کمک کند؟ روانشناسی هنر درآمدی است دستچین شده به راه‌های پرشماری که روانشناسی می‌تواند در درک ارزش فعالیت‌های خلاقه به ما کمک کند. این کتاب با بررسی نحوه ادراک ما از هر چیز، از رنگ گرفته تا حرکت، خلق آثار هنری را به منزله شکلی از رفتار انسانی بررسی می‌کند. کتاب حاضر همچنین به این موضوع می‌پردازد که عواملی از قبیل جعل آثار، فناوری بازتولید و تبعیض جنسیتی چطور بر قضاوت ما درباره هنر تاثیر می‌گذارند. روانشناسی هنر، با این پرسش که علم روانشناسی چه ارتباطی با درک ارزش هنری دارد، خواننده را با روش‌های جدید تفکر درباره نحوه خلق و مصرف هنر آشنا می کند.

زیاد فکر نکنید (راحت‌تر تصمیم بگیرید دست از تردید بردارید)

 • 150,000 تومان

درست اندیشیدن درباره چیزهایی که ارزش صرف لحظات زیبا و اوقات طلایی عمر را داشته باشند و نیز تصمیم‌گیری درست و به‌موقع در لحظات حساس زندگی به فرد احساس بهره‌وری بیشتر و استفاده بهینه از فرصت‌های زندگی را می‌دهد. موفقیت‌های زندگی مرهون استفاده مناسب از زمان و فرصت‌هاست. این کتاب ترفندهای ساده‌ای برای تصمیم‌گیری آسان و جلوگیری از افکار بیهوده و خستگی ذهنی ناشی از آن فراروی شما قرار می‌دهد و آرامش و نشاط را به شما هدیه می‌کند. این کتاب مناسب افرادی است که می‌خواند بهترین و مفیدترین استفاده را از لحظات زندگی‌شان ببرند و هنگامی که به گذشته خود می‌نگرند آن را مملو از حسرت، فکرهای نابجا و فرصت‌های از دست رفته نبینند.

اسب چوبی

 • 160,000 تومان

اسب چوبی روایت کسانی است که با همه تقلاهایشان حتی یک قدم هم در مسیر بهبود زندگی‌شان پیش نمی‌روند. روایت همه زنانی است که عشقی در دل دارند و هراسان‌اند از بازگوی آن و پای بسته به زنجیری‌اند که به دست زنانی دیگر بافته شده.

صومعه پارما

 • 320,000 تومان

مارکزه شدیدا به روشن‌اندیشان نفرت می‌ورزید. می‌گفت همین افکار ایتالیا را بر باد داده‌اند. از درس خواندن وحشتی متشرعانه داشت و نمی‌دانست چطور با اشتیاقی کنار بیاید که به ادامه تحصیل پسرش، فابریس، داشت. آخر، فرزند تحصیل را با درخشش در مدرسه یسوعیان آغاز کرده بود. مارکزه برای فرار از کوچک‌ترین خطرهای محتمل کشیش بلانس مهربان، پیش‌نماز گری آنته، را استخدام کرد تا دروس لاتین پسرش را پی بگیرد.

آن وقت‌ها که هنوز ریش پدر قرمز بود

 • 125,000 تومان

این کلاژ ادبی، که اولین بار در سال 1958م منتشر شد، ماجراهای زندگی پدر و پسری است که درخت کاج شب کریسمسشان را از باغچه کنار خیابان قرض می‌گیرند، در سیرکی سیار مرتاضی هندی را به چالش می‌کشند، و شکم گرسنه‌شان را به لطف میمون باغ‌وحش که به آن‌ها بادام‌زمینی می‌دهد سیر می‌کنند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1