فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
فیلسوف قلب (داستان زندگی پرفراز و نشیب سورن کیرکگور)
ابتدا تراژدی سپس مضحکه
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
پیاده‌روی با نیچه (در مسیر رسیدن به خویشتن)
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
فلسفه‌پردازی (از میل همگانی به دانستن تا استدلال منطقی)
صور آگاهی نگون‌بخت ذیل معنی صیرورت روح نزد هگل
ملکوت و شکوه درباره‌ی تبارشناسی الاهیاتی اقتصاد و حکومت (هوموساکر 2) بخش دوم
هم‌زمانی (1 اصل ارتباطی غیرعلی)
 • 112,000 تومان
 • با تخفیف: 112,000 تومان
گفت‌و‌گوهای اگزیستانسیال
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
تئوری نفهم‌ها و دیگر رویداد‌های فلسفی ناگوار
 • 169,000 تومان
 • با تخفیف: 169,000 تومان

فیلسوف قلب (داستان زندگی پرفراز و نشیب سورن کیرکگور)

 • 280,000 تومان

وقتی تنها رابطه عاشقانه سورن کیرکگور با نامزدش به‌هم خورد، او نوشت: «رابطه عاشقانه همیشه سازنده است، چرا که معنای هستی ما است.» روش فلسفی کیرکگور این بود که از درون خود به زندگی نگاه کند و بیش از هر فیلسوف دیگری زندگی‌اش را با فلسفه درآمیخت. او بت‌شکنی رمانتیک بود، که شتابناک زیست و در جوانی مرد؛ اما زندگی کوتاهش سوار بر قطار پرپیچ و خم واژه‌ها و ایده‌ها گذشت. این کتاب داستان زندگی کیرکگور را در جست‌و‌جوی پاسخی برای «مسئله‌ی هستی» دنبال می‌کند. مسئله‌ای که هم او را به حرکت وامی‌دارد و هم او را آزار می‌‌دهد، او را پس می‌کشد و به جلو سوق می‌دهد: همان‌طور که در حین حرکت قطار نمی‌توانیم از آن پیاده شویم، برای تأمل در معنا‌ی زندگی نیز نمی‌توانیم از آن فاصله بگیریم. این زندگی‌نامه، زندگی‌ کیرکگور را از فاصله دور و از منظر کسی که از زندگی او آگاه است شرح نمی‌دهد، بلکه در سفرش با او همراه می‌شود و در تردیدهایش به او می‌پیوندد.

فیلسوف‌ها و دیوانه‌ها (داستان رویارویی زیگموند فروید و مارتین هایدگر) نمایش‌نامه‌ای کوتاه در 3 پرده روشن‌داشتی از اندیشه‌های زیگموند فروید مارتین هایدگر و مدارد باس

 • 190,000 تومان

این کتاب کندوکاوی است خلاقانه درباره‌ فلسفه و دیوانگی در بافت مواجهه‌ انتقادی هستی‌شناسی پدیدارشناختی‌ هایدگر با روان‌کاوی فرویدی. متن حاضر شامل نمایش‌نامه‌ای می‌شود که در آن هایدگر، پس از فروپاشی روانی، به‌دست دکتر مدارد باس تحت روان‌کاوی قرار می‌گیرد. باس اساسا میان دو غول اندیشه گرفتار آمده است: بیمارش هایدگر که او را به چالش می‌کشد تا از روان‌کاوی سنتی فروید فراتر برود، و مرداش فروید که در مقام مشاوری «شبح‌گون» در تسهیل بهبود هایدگر ایفای نقش می‌کند.

ابتدا تراژدی سپس مضحکه

 • 150,000 تومان

آنچه این کتاب ارائه می‌‌دهد نه تحلیلی بی‌طرفانه از بحران‌ مالی، بلکه خوانشی متعهدانه و به‌شدت جانبدارانه است.چراکه حقیقت جانبدارانه است و تنها زمانی دست‌یافتنی و از این‌رو جهان‌شمول است که طرفی را بگیریم. البته طرفی که در اینجا اتخاذ می‌شود، کمونیسم است. پیام اخلاقی: زمان حق‌السکوت اخلاقی و لیبرال‌دمکراتیک به سر آمده است. طرف ما دیگر نباید عذرخواهی کند، آن‌ هم زمانی که طرف مقابل، آغاز بهتر و زودتر داشته است.

پیاده‌روی با نیچه (در مسیر رسیدن به خویشتن)

 • 160,000 تومان

«وقتی کوهنوردی می‌کنی، تسلیم کوهستان می‌شوی. گاهی سر می‌خوری و گاهی به جلو پرتاب می‌شوی. گاهی تعادلت را از دست می‌دهی و زمین می‌خوری. این همان داستان تلاش برای قرارگرفتن در مسیر درست، و در آغوش‌کشیدن و تجربه‌کردن چیزی است که هنوز نداریمش، اما دست‌یافتنی و در‌عین‌حال دوردست است. قرار نیست روی قله اتفاقی بیفتد؛ بلکه در مسیر است که اتفاق‌ها را تجربه می‌کنیم. به قول نیچه، همه فرصت تبدیل‌شدن به خویشتن خویش را دارند.»

چرا چنین کاری از من سر می‌‌زند (ساز و کارهای دفاعی‌ روانی و روش‌های نامحسوسی که با آن زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند)

 • 180,000 تومان

چرا چنین کاری از من سر می‌زند؟ راهکارهای ساده روان‌پویشی را برای دوره‌ی خودشناسی هدایت‌شده به کار می‌بندد و نقش فراگیر سازوکارهای دفاعی را در دورکردن دردهای عاطفی مشخص می‌کند. اولین بخش کتاب با توضیحات ساده و روان، شما را از وجود ذهن ناخودآگاه و نقش دفاع‌های روانی در حذف احساسات تحمل ناپذیر از دایره‌ی آگاهی با خبر می‌کند. بخش میانی و طولانی کتاب، به بررسی سازوکارهای دفاعی اصلی می‌پردازد و تمرین‌هایی برای شناسایی دفاع‌هایتان و مقابله‌ی موثر‌تر برای احساسات ناخودآگاه در پس آن‌ها به شما ارائه می‌کند.

فلسفه‌پردازی (از میل همگانی به دانستن تا استدلال منطقی)

 • 115,000 تومان

فلسفه چیست؟ علم چیست؟ آیا عصر فلسفه گذشته و اکنون علم تعیین‌کننده است؟ آیا حکم فیلسوف از اعتبار بیشتری برخوردار است یا فیزیک‌دان، زیست‌شناس یا ریاضی‌دان؟ اگرچه علوم طبیعی تجربی از دل فلسفه زاده شده و بر آن پیشی گرفته‌اند، اما نویسنده، به زبانی گویا، در این کتاب نشان می‌دهد که فلسفه را به خودی خود می‌توان شاخه‌ای از علم دانست. حوزه‌ای که با ژرف‌اندیشی، آزمون‌های فکری و در ترکیب با منطق، قادر به پاسخگویی به پاره‌ای از پرسش‌ها یا هموارنمودن مسیر برای پیشرفت سایر علوم است.

صور آگاهی نگون‌بخت ذیل معنی صیرورت روح نزد هگل

 • 86,000 تومان

هگل در امتداد معرفت‌شناسی جدل رابطه‌ ابژه و سوژه قرار دارد و به‌واقع از مهم‌ترین جایگاه در این امتداد برخوردار است. هدف از این کتاب، اندیشیدن و بحث دقیق درباره‌ این جدل است، با سیری که در کتاب«پدیدارشناسی روح هگل» آمده است. جدلی که معین می‌کند منظور از آگاهی نگون‌بخت چیست. تا این جدل در نحو اندیشه‌ هگل دریافت نگردد، درک نگون‌بختی آگاهی - روح نزد او میسر نیست. آنچه نزد هگل نامعتبر است، بی‌واسطگی شناخت است و این بی‌واسطگی، آنجایی به امر مرهوم مبدل می‌گردد که حکم به وجود می‌دهد و صدق حکمش را نیز از همان وجود یا امر موهوم دریافت می‌کند. این منظر از معرفت‌شناسی و تاریخ فلسفه، ماقبل دکارت را به‌ خود مشغول می‌داشت؛ تا اینکه تاریخ اندیشه، تزلزلی جدی در این منظر ایجاد کرد.

ملکوت و شکوه درباره‌ی تبارشناسی الاهیاتی اقتصاد و حکومت (هوموساکر 2) بخش دوم

 • 280,000 تومان

چرا آموزه‌ی تثلیث در دوران بسط مسیحیت در مرکز دستگاه نظری آن قرار گرفت؟ چرا حکومت در جایگاه الاهیاتی آن با نماد تثلیث بیان می‌شود و مفاهیم اقتصاد و سیاست چگونه در دستگاه‌های متافیزیکی وارد شدند و در خدمت الاهیات مسیحی قرار گرفتند و اساسا منظور از الاهیات سیاسی و الاهیات اقتصادی چیست؟ چرا قدرت به شکوه نیازمند است و این‌چنین سفت و سخت و باشکوه ظاهر تشریفات و ثناگویی‌ها و آداب و رسوم را به خود می‌گیرد؟ چگونه می‌توان ماشین حکومتی را در جهان غرب به مفاهیم و مقولات الاهیاتی مسیحیت مرتبط دانست؟ با طرح این پرسش‌ها و برخی پرسش‌های مهم دیگر در کتاب ملکوت و شکوه، جورجو آگامبن تلاش می‌کند تا با جستجو در متون یونانی، ‌کتاب مقدس، متن‌های پولس و گنوسیان، رساله‌های خشک قرون وسطایی متالهان مسیحی و آبای کلیسا و متن‌های مولفان مدرن، به این پرسش‌ها پاسخ دهد. کتاب همچنین فرصتی در اختیار مولف قرار می‌دهد تا خط‌ ‌سیر ویژه‌ای را که او در مجموعه‌ی هوموساکر دنبال می‌کند، پی گیرد و برخی مفاهیم و اصطلاحات ابداعی خاص خود از جمله شکل زندگی، حیات مسیحایی و ناکارایی (تعلیق عمل) را با تفصیل بیشتری تشریح کند.

هم‌زمانی (1 اصل ارتباطی غیرعلی)

 • 112,000 تومان

یونگ در این کتاب از اندیشه‌هایی با ما سخن می‌گوید که به گفته‌ی خود، سالیان سال به‌خاطر فضای مادی‌گرای آن روزگار و بیم از طردشدن توسط جامعه‌ی علم‌زده در ابراز آنها تردید داشته اما سرانجام در کتاب حاضر که در سال‌های آخر عمرش نگاشته است تصمیم می‌گیرد با ما از این اندیشه‌ها که به اصل شگفت‌آور «هم‌زمانی» ختم می‌شوند سخن بگوید. به باور یونگ، «هم‌زمانی» یک اصل بنیادین و فراگیر است که پدیده‌های فراطبیعی را فقط با آن می‌توان تبیین کرد؛ اصلی که مفاهیم مکان و زمان را که پیش فرض و سنگ بنای اصل علیت هستند به چالش می‌کشد و محدوده‌ی ناخودآگاه را از ناخودآگاه جمعی بشر فراتر می‌برد و آن را به کل جهان طبیعت گسترش می‌دهد.

گفت‌و‌گوهای اگزیستانسیال

 • 98,000 تومان

دنیل چچیک در این اثر ادبی، بی‌مقدمه خوانندگان را به سفری از عمیق‌ترین و تاریک‌ترین دره‌ها تا درخشان‌ترین ارتفاعات ذهن انسان می‌برد. او به پیروی از سنت بزرگ گفت‌و‌گوهای افلاطونی به پرسش‌های مهمی که از هنگام طلوع فلسفه تا به امروز ذهن بشر را تسخیر کرده‌اند، می‌پردازد: محدود بودن فرصت زندگی انسان، مبارزه و تقابل فرد با همرنگی و همراهی با اکثریت، روابط بین نسلی و محدوده‌ی ادراک انسان. دنیل چچیک، یک روان‌درمانگر اگزیستانسیال است. او با الهام از بزرگترین متفکران عصر ما کتابی ارائه می‌دهد که چالش‌ها و تلاطم این ذهن‌های بزرگ را به تصویر می‌کشد. او در پاسخ به سوال مترجم درباره‌ی هدف این اثر می‌گوید: «هدف اصلی‌ من از نوشتن این کتاب، ترغیب انسان‌ها به پرسشگری از خودشان و تجسس درباره‌ی اندیشه‌ها و عقایدشان است.» این کتاب به شیوه‌‌ی مناظره نوشته شده و در آن مردی جوان با خودِ بالغ‌ترش درباره‌ی مسائل بنیاديِ زندگی گفت‌‌وگو می‌کند. آثار دیگر این نویسنده عبارتند از «به دریاچه خیره شو» و «ده راه برای تبدیل شدن به نطفه‌ای بهتر».

علیه فاشیسم (گزیده‌ی مقالات پیش از زندان آنتونیو گرامشی به همراه یادداشت‌هایی از اسلاوی ژیژک پل ویریلیو و دیگران)

 • 96,000 تومان

کتاب پیش‌رو گزیده‌ی چند مقاله از آنتونیو گرامشی است. این مقالات همگی به دوران تولد فاشیسم در ایتالیا مربوط می‌شوند، دورانی که در آن بنتیو موسولینی در حال قدرت‌گیری بود و چپ هیچ برنامه‌ی منسجمی برای مبارزه با این موج جدید در چنته نداشت. گرامشی را باید در دل همین وضعیت نومیدانه جست، وضعیتی که در آن هیچ امیدی برای بهبود وجود ندارد و گویی هیچ کورسویی از رهایی به چشم نمی‌آید. اگر بتوان امروزه از گرامشی درسی گرفت، این درس هماره درک رادیکالیته‌ی نهفته در این نومیدی است.

تئوری نفهم‌ها و دیگر رویداد‌های فلسفی ناگوار

 • 169,000 تومان

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که ساده‌ترین چیزها برایمان عجیب، و عجیب‌ترین چیز‌ها جزو زندگی روزمره‌مان است! دنیای معاصر پر است از اتفاقات جدید؛ درک هر کدام از خبر‌ها و پیشرفت‌های فناوری در حالت عادی به‌ ماه‌ها و گاهی سال‌ها زمان نیاز دارد و اکنون ما در این دوران اتفاقات تازه را پشت سر هم و بدون هیچ وقفه‌ای برای درک تغییرات تجربه می‌کنیم. جستار‌های کتاب با تنوع وضوعی و گاه عجیبشان این فرصت را به شما می‌دهند تا به بررسی زوایای جدید زندگی مدرن بپردازید. نیازی به دانش قبلی از فلسفه نیست و جستار‌ها به موضوعات متنوعی از لذت، عشق، حسرت و مباحث جدید اخلاقی گرفته تا نقد کانت و فلاسفه نازی و جریان سیال ذهن می‌پردازند. همان‌طور که نویسنده در مقدمه آورده است، لازم نیست کتاب را به ترتیب صفحات بخوانید؛ کافی است عنوان‌های مورد‌علاقه خود را انتخاب کنید و با زاویه دید فلسفه معاصر آشنا شوید.

1  2  3  صفحه‌ی 1