ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
جعبه‌ابزار ارتباط بدون خشونت برای تسهیلگران (کتاب راهنمای تمرین‌ها)
 • همراه با تخفیف
دوران فرصت‌ها (درس‌هایی از دانش جدید درباره نوجوانی)
دست یاریگر (میانجیگری به شیوه ارتباط بدون خشونت)
جعبه ابزار تفکر انتقادی
 • همراه با تخفیف
 • 375,000 تومان
 • با تخفیف: 318,750 تومان
همدلی (برقراری روابط صمیمانه با خانواده دوستان و همکاران)
 • همراه با تخفیف
مدیریت تعارض (مهارتی گمشده در روابط میان انسان‌ها)
شبه علم چیست (شبه علم شبه عرفان شبه پزشکی و شبه فلسفه در دوران پست‌مدرن)
شخصیت و سیاست (روان‌شناسی سیاسی و شخصیت اقتدارگرا)
خویشتن 2 میلیون ساله (تحلیل کهن‌الگوی خویشتن یونگ)
 • همراه با تخفیف
ابداع خود زندگی رازآمیز مغز نوجوان
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
تفکر هوشمندانه (مهارت‌های فهم و نگارش نقادانه)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان

جعبه‌ابزار ارتباط بدون خشونت برای تسهیلگران (کتاب راهنمای تمرین‌ها)

 • 340,000 تومان

این کتاب برای افرادی طراحی شده که مایل‌اند ارتباط بدون خشونت را به‌صورت گروهی تمرین کنند. از آنجا که نویسندگان مدت‌هاست برای تمرین موثر NVC در زندان‌ها تلاش می‌کنند، کتاب به‌ویژه برای تسهیلگرانی مفید است که با زندانیان یا کسانی کار می‌کنند که به تازگی از زندان آزاد شده‌اند و تلاش می‌کنند دوباره برای خود جایی در جامعه بیابند. البته که همه تمرین‌های کتاب طوری طراحی شده‌اند که در هر جایی بتوان از آنها بهره گرفت.

دوران فرصت‌ها (درس‌هایی از دانش جدید درباره نوجوانی)

 • 180,000 تومان

«دوران فرصت‌ها» کتاب درخشانی است و خواندنش برای هر کسی که به نوعی با نوجوانان سر و کار دارد تاثیرگذار؛ از والدین و معلمان تا سیاستمداران و قانون‌گذاران و حتی کارفرمایان. این کتاب از لزوم تغییر رویکردمان به نوجوانی حرف می‌زند؛ آنچه «نوجهان» همواره تلاش کرده است به شیوه‌های گوناگون با مخاطبانش در میان بگذارد. آمارها، دانش جدیدی درباره نوجوانی و تجربه ما در کار با نوجوانان خبر می‌دهد که رویکرد بحران‌محور به این گروه سنی نه فقط منسوخ و مغایر داده‌های علمی، که مخرب است و بیش از آنکه به رشد و شکوفایی نوجوانان کمک کند مانع آن می‌شود. «نوجهان» یکی از اهداف کلان خود را ترویج نگاه مبتنی بر رشد و شکوفایی به نوجوانی می‌داند و از طریق سمینارها، نشست‌ها، دوره‌های آموزشی و منابع مکتوب و غیرمکتوب سعی در تحقق این هدف دارد.

دست یاریگر (میانجیگری به شیوه ارتباط بدون خشونت)

 • 160,000 تومان

میانجیگری فرایندی است که در آن شخص ثالثی به طرفین اختلاف کمک می‌کند از زاویه‌ دیگری به اختلافشان نگاه کنند، فراتر از اختلافشان بنگرند، آن را به چشم فرصتی برای رشد ببینند، و به اتفاق هم به توافقی برسند در این باره که می‌خواهند در آینده چه ارتباطی باهم داشته باشند. کتاب با نگاهی کلی به میانجیگری آغاز می‌شود (فصل‌های 1 و 2) و دربردارنده برخی مباحث نظری در این زمینه است. در فصل‌های 3 و 4 تاملاتی در مورد منفعل بودن، انتقام، بخشش، شرمساری و گناه آمده است. بعد از آن دو فصل اختصاص داده شده به اینکه از ارتباط بدون خشونت (NVC) چطور می‌شود در میانجیگری استفاده کرد (فصل‌های 5 و 6). اغلب ما برای میانجیگری نیاز به تمرین داریم، بنابراین در فصل 7 تمرین‌هایی آمده که ابزارهای مختلفی به دست خواننده می‌دهد که هنگام میانجیگری می‌تواند به کار ببرد. فصل 8 هم به آماده کردن مقدمات میانجیگری می‌پردازد و اینکه چطور رسما دست به کار میانجیگری شوید. در فصل 9، شکل‌های دیگری از میانجیگری آمده و به اختصار به مقوله‌هایی مثل «میانجیگری در زمینه بزهکاری» و «عدالت ترمیمی» پرداخته شده است. لیو لارسون مربی رسمی ارتباط بدون خشونت است و معلم او مارشال روزنبرگ، بنیان‌گذار NVC بوده است. لارسون در مدارس، خانواده‌ها و سازمان‌ها میانجیگری می‌کند و به تدریس میانجیگری و حل اختلاف در حوزه‌های مختلف مشغول است. «من به رویکرد ارتباط بدون خشونت اعتماد بسیاری دارم چون وقتی ما می‌کوشیم نیازهای همه را به حساب بیاوریم، تغییراتی پایدار پدید می‌آید. به چشم من، گوش دادن با همدلی و احترام صادقانه پیش‌شرط دموکراسی است.»

جعبه ابزار تفکر انتقادی

 • 375,000 تومان

در گذشته اصرار بر این بود که با چکش منطق صوری به‌عنوان تنها ابزار به نقد استدلا‌ل‌ها در زبان بپردازیم و اگر زبان به شکل منطق صوری تن در نمی‌داد به‌زور آن را به اشکال از قبل معین شده درمی‌آوردیم و آن را تجزیه و تحلیل می‌کردیم و دست آخر هم عموماً به این نتیجه می‌رسیدیم که استدلال صادق است یا کاذب. این همان قانون یا خطا ابزار (چکش طلایی) است، یعنی تمایل افراد به استفاده از یک مهارت یا راه‌حل برای حل تمام مسائل و مشکلات! این قانون می‌گوید زمانی که ما مهارت یا تجربه‌ای کسب می‌کنیم تمایل داریم از آن در هر زمینه‌ای/ بافتاری استفاده کنیم. آبراهام مازلو اسم این خطا را «قانون چکش» یا «چکش طلایی» یا «چکش مازلو» گذاشته است. وی می‌گوید «کسی که فقط چکش در اختیار دارد همه را میخ می‌بیند.» و کسی هم که فقط یک ابزار نقد در اختیار دارد کل زبان را میخ می‌بیند! با خواندن کتاب جعبه ابزار تفکر انتقادی می‌توان ابزار یا ابزارهای متناسب با مشکل را انتخاب و مشکل را حل یا منحل کرد. در این کتاب با ابزارهای متعددی آشنا می‌شویم که می‌تواند پیامدهای مهمی داشته باشد: اولا با پرهیز از یک روش (مثلاً منطق صوری) تقسیم‌بندی صادق و کاذب تا حدی جای خود را به طیف‌های به درجاتی درست/ موجه می‌دهد و از سیاه و سفید دیدن انسان‌ها/ باورها ما را به نگاهی منصفانه‌تر سوق می‌دهد. ثانیاً برخلاف منطق قدیم زمینه/ بافتار و گفت‌وگو/ کنش مهم خواهد بود. در روش قدیم بسیاری از عناصر بافتار مثل فرهنگ، طبقه و جنسیت خواه‌ناخواه حذف می‌شد ولی در زبان روزمره این روش صوری شاید جواب ندهد یا در موارد محدودی جواب دهد. چراکه ساختار منطقی استدلال‌های روزمره آن قدر فنی طرح نشده‌اند که مجبور شویم آن را به مدل‌های از قبل مشخص تبدیل و سپس تحلیل کنیم. ثالثاً این کتاب ابزارهای نقد وضعیت انسان (نه فقط نقد گزاره‌ها) را در اختیار ما می‌گذارد تا بتوانیم به تبیین‌های بهتری از وضعیت انسان در شرایط اجتماعی خاص برسیم. بنابراین نه‌تنها می‌توان به لایه‌های عمیق‌تری از جامعه‌ی انسانی نگاه کرد، بلکه به همدلی بیشتری و رواداری نسبت به دیگران دست یافت.

همدلی (برقراری روابط صمیمانه با خانواده دوستان و همکاران)

 • 195,000 تومان

هرگز تا این حد واضح نبوده که روابط معنادار برای موفقیت و زندگی سالم حیاتی‌ست. این کتاب اثری کاربردی و بهنگام است که به ما نشان می‌دهد با یادگیری اینکه چگونه با خودمان مرتبط باشیم می‌توانیم به راحتی با دیگران نیز مرتبط شویم و روابطی شکوفا برقرار کنیم. آریانا هافینگتون، بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی تریوگلوبال. کلاس‌های کارول و دیوید منبع ارزشمندی بوده‌اند- و موهبتی‌ست که دیدگاه‌ها و درس‌هایشان در یک کتاب گرد آمده است. من این کتاب را به هر کس که دوست دارد احساس شادی و رضایت کند و به هر کس که خواهان آینده‌ای بهتر و هوشمندانه‌تر برای دنیای ماست توصیه می‌کنم. دکتر جنیفر آکر، نویسنده کتاب‌های شوخ‌طبعانه، موقرانه و اثر پرواز اژدها.

مدیریت تعارض (مهارتی گمشده در روابط میان انسان‌ها)

 • 70,000 تومان

مواجهه ما با تعارض چگونه باید باشد؟ یا به عبارت بهتر چگونه می‌توانیم تعارض را مدیریت کنیم؟ چگونه می‌توانیم هم‌زمان از دیدگاه خودمان با جدیت دفاع کنیم و در عین حال همراهی و هماهنگی گروهی را تقویت نماییم؟ در این کتاب ابتدا ضمن بازتعریف مفاهیم تعارض، مشکل و مسئله، و قائل شدن مرزی مشخص میان آنها، با ذکر مثال و تمرین‌های پرتعداد به شرح روش مسئله‌گشایی می‌پردازیم. سپس با استفاده از این ابزار کارآمد، وارد گفتگوی سازنده و مسئله محور با «دیگری» خواهیم شد تا بتوانیم بهشت صمیمیت را لمس کنیم. این کتاب به نحوی تدوین شده است که برای تمامی گروه‌های اجتماعی مفید و کاربردی است. هم می‌توان آن را برای حل مشکلات و تعارضات خرد و کلان در سازمان‌ها مورد استفاده قرار داد، و هم می‌توان از آن در جهت حل مشکلات فردی و خانواده استفاده کرد. نکته آخر، در این کتاب تمرین‌های کاربردی مناسبی به خوانندگان ارائه شده است. تاکید می‌کنیم، تمرین‌ها را با جدیت دنبال کنید تا آموزه‌های این کتاب برای شما قابل‌فهم‌تر و ملموس‌تر شوند.

شبه علم چیست (شبه علم شبه عرفان شبه پزشکی و شبه فلسفه در دوران پست‌مدرن)

 • 150,000 تومان

در جهان عجیب و پر فتنه و فریبی زندگی می‌کنیم. جهانی که پر از اطلاعات نادرست، تبلیغات دروغین، تعصب، افسانه، فریب و نیرنگ است. این اطلاعات نادرست به ‌سرعت هم در جهان واقعی و هم در جهان مجازی انتشار یافته و حقیقت انگاشته می‌شوند. در این عصر دنیای مجازی که اطلاعات درست و نادرست در هم آمیخته‌اند و تبلیغات گوناگون قدرت‌های مالی و سیاسی جهانی سعی دارند حقیقت را با کذب بیامیزند تا از آن بهره‌برداری کنند، درست فکر کردن و درست استدلال کردن به شیوه منطقی و عقلانی مهم‌ترین مهارتی است که می‌توانیم به دست آوریم. این تبلیغات فقط جنبه سیاسی ندارد، بلکه همه زمینه‌های زندگی ما را می‌پوشاند. مطالب شبه علمی و خرافی یکی از آنهاست. در این کتاب سعی می‌کنیم نشان دهیم چگونه غیر علم، ضد علم، و شبه علم را از علم راستین بازشناسیم، و چگونه با تفکر انتقادی از این که خود را فریب دهیم و یا دیگران ما را فریب دهند جلوگیری کنیم. فصل اول تا سیزدهم در مورد شیوه‌های درست اندیشیدن و تفکر انتقادی و موضوعات شبه علمی و شبه عرفانی است، فصل چهاردهم تا هفدهم در مورد موضوعات شبه پزشکی و پزشک‌نماها و روش‌های درمانی دروغین است. سه فصل آخر را اگرچه به شبه علم مربوط نیست اما از آنجا که به شبه فلسفه مربوط می‌شود در این کتاب گنجانیدیم.

شخصیت و سیاست (روان‌شناسی سیاسی و شخصیت اقتدارگرا)

 • 60,000 تومان

شخصیت اقتدارگرا انعطاف‌ناپذیر و شکننده است. او برون‌مایه یا برون‌نگر (مسئول دانستن دیگری برای توجیه نابسامانی‌ها)، واخورده، دنباله‌رو، و دارای تفکر قالبی (کلیشه‌ای) در شیوه‌ی اندیشیدن است که از ابهام دوری می‌کند. درحالی‌که شخصیت دموکراتیک در رفتار اجتماعی کم‌تر نیاز به شبیه‌سازی بین افراد، ارزش‌ها و طرز فکر خود با دیگران دارد. واکنش شخصیت دموکراتیک به دیگران بیشتر بر محور خود فرد می‌گردد یعنی ارزیابی‌اش عینی است نه ذهنی و پیش‌داوری نمی‌کند. شخصیت دموکراتیک جامعه را برای همه می‌سازد درصورتی‌که شخصیت اقتدارگرا جامعه را تنها برای خود (و برآورده شدن آمال خود) می‌خواهد.

خویشتن 2 میلیون ساله (تحلیل کهن‌الگوی خویشتن یونگ)

 • 65,000 تومان

رویکرد روان‌کاوانه به زندگی بر باور به ساحت ناخودآگاه بنا شده است، اما راجع به چیستی این ساحت اختلاف‌نظرهای گستردهای وجود دارد که به انشعاب‌های اساسی در مکتب روانکاوی دامن می‌زند. ساحت ناخودآگاه از منظر فرویدی جنبه‌ی پست‌تر وجود ماست، انسانی بدوی و کودکی تربیت‌نشده که گرچه در اسارت خودآگاهی مدرن ما قرار دارد، طی زمان بیداری ما اعتراض خود را با علائم روان‌نژندانه و به کمک مکانیزم‌های دفاعی بروز می‌دهد. درحالی ‌که در دیدگاه یونگی، این ناخودآگاهِ شخصی ماست که حاوی امیال مهارگسیخته و هوس‌های کودکانه‌مان است ولی ناخودآگاه جمعی ما حاوی «غایت آمال» ما، غرایز فرهنگی‌مان و سرچشمه‌ی فهمی وسیع و «فرا فردی» از زندگی و زاینده‌ی بصیرت‌های عمیق و هنر متعالی است. بنابراین، اینکه ساحت ناخودآگاه را ساحتی برتر از خودآگاهی بدانیم، در حوزه‌ی روان‌شناسی معاصر، دیدگاهی یونگی است. در عصر پیش‌مدرن چنین نگاهی غالب بود. در جریان روان‌شناسی پساصنعتی، کارل گوستاو یونگ بود که دوباره ساحت پررمزوراز رؤیاها را ساحتی عُلیا دانست. یونگ می‌گوید: «از نظر فروید، ناخودآگاه ما همچون مهدکودکی است، من هم اعتراف می‌کنم که در درون خودم مهدکودکی دارم، اما حجم آن در مقابل حجم عظیم تاریخ ناچیز است.» نظر یونگ این است که تمام دستاوردهای تاریخی بشر در ناخودآگاه عُلیای ما انباشته شده‌اند. کتاب ارزشمند «خویشتن دومیلیون‌ساله» آنتونی استیونز شرح همین نگاه است.

مجموعه سوالات تفکر انتقادی (آزمون‌های کنکور سال‌های 97 98 99 و آزمون‌های ارزیابی مهارت‌های تفکر آکسفورد)

 • 60,000 تومان

مجموعه سوالات آزمون کنکور سال‌های 97‏، 98، 99 و آزمون‌های ارزیابی مهارت‌های تفکر آکسفورد

ابداع خود زندگی رازآمیز مغز نوجوان

 • 115,000 تومان

سارا جین بلیکمور، یکی از متخصصان برجسته جهان در حوزه عصب‌شناسی نوجوان، با تکیه بر تحقیقات پیشرفته خود به‌دقت توضیح می‌دهد که در مغز پیچیده و جذاب نوجوانان چه می‌گذرد. بلیکمور با بررسی تغییرات سازنده مغز نشان می‌دهد که چرا بچه‌های بدون مشکل ممکن است به نوجوانانی مسئله‌دار تبدیل شوند، چه چیزی باعث ریسک‌پذیری در میان نوجوانان می‌شود و چرا بسیاری از بیماری‌های روانی برای اولین بار در این سال‌ها بروز پیدا می‌کند. درک الهام‌بخش بلیکمور از مغز نوجوانان طرز فکر ما را در مورد نوجوانی تغییر می‌دهد و بر آموزش و پرورش، قوانین و، بیش از همه، بر والدگری تأثیر می‌گذارد.

تفکر هوشمندانه (مهارت‌های فهم و نگارش نقادانه)

 • 110,000 تومان

تفکر هوشمندانه راهنمایی است عملی و قدم‌به‌قدم برای بهبود مهارت‌های مختلف در زمینه‌ی تفکر تحلیلی و نقادانه، و همچنین انتقال استدلال و تبیین‌هایتان به دیگران. کتابْ آسان-‌فهم و سرراست است و به همین سبب بسیار به کار دانشجویان و دانش‌آموزانی می‌آید که می‌خواهند مهارت‌های تحلیلی‌شان را ارتقا بخشند. نویسنده‌ی این کتاب استدلال را شیوه‌ای برای ارتباط و انتقال اندیشه‌ها در نظر گرفته، نه صرفاً کاربرد انتزاعی منطق. علاوه بر راهنمایی‌های دقیق و مفصل درمورد نحوه‌ی به‌ کار گرفتن تفکر تحلیلی، کاربست آن در یافتن اطلاعات و نوشتن متنی منسجم نشان داده شده است. هدف اصلی کتاب این بوده است که خواننده نه‌تنها بتواند استدلال‌های دیگران را بفهمد، بلکه خود نیز بهتر، منسجم‌تر، و مخصوصاً با در نظر داشتن مخاطب و بافتْ استدلال کند. متیو آلن معاون آموزش و یادگیری، علوم انسانی، در دانشگاه کرتین (استرالیا) است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1