هوش و حافظه


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
تمرکز (عامل پنهان برتری بر دیگران)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
تندخوانی و روش تمرکز
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
به یاد داشته باش (علم حافظه و هنر فراموشی)
 • 135,000 تومان
 • با تخفیف: 135,000 تومان
گوریل نامرئی (ادراک شهودی چگونه فریب می‌دهد)
 • 259,500 تومان
 • با تخفیف: 259,500 تومان
در باب تربیت احساسات (مجموعه مدرسه زندگی)
 • 219,500 تومان
 • با تخفیف: 219,500 تومان
مغز سبک‌مغز (یکی از متخصصان مغز و اعصاب برایتان توضیح می‌دهد که واقعا در سرتان چه می‌گذرد)
باشگاه مغز پلاس توجه و تمرکز (کتاب آموزش و تمرین برای فعال‌سازی توانمندی‌های مغزی)
اقدام فوری (1 برنامه 7 روزه برای غلبه بر اهمال‌کاری و بازیافتن انگیزه)
تمرکز قدرتمند (1 برنامه 7 روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی)
سم‌زدایی دوپامین (1 برنامه 7 روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی)
گوریل نامرئی
 • 235,000 تومان
 • با تخفیف: 235,000 تومان

تمرکز (عامل پنهان برتری بر دیگران)

 • 195,000 تومان

اصول اولیه شناختی و قدرت حافظه، همچون عضله‌ای است که می‌توان آن را قدرتمند کرد. به همین خاطر، باید راه‌های تقویت و پرورش آن را دانست و با شناسایی عوامل اختلال در حافظه و تمرکز، سطح تمرکز ذهن را بالا برد. این کتاب با ارائه برنامه‌ای منظم، اصولی و هدفمند، قدرت تمرکز شما را پرورش خواهد داد.

تندخوانی و روش تمرکز

 • 150,000 تومان

شاید در ظاهر امری ساده باشد، اما مدیریت زمان پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. فرض کنید خودتان را برای یک امتحان سنگین آماده می‌کنید و فرصت‌ کافی برای دوره و حتی مطالعه بعضی از قسمت‌ها را نداشته باشید. اینجور مواقع ممکن است استرس و اضطراب شدیدی بگیرید و حتی تسلیم خواندن بشوید! اما یکی از راه‌های افزایش تمرکز این است که با بخش‌های ساده‌تر و کم حجم‌تر شروع به مطالعه کرده و در آخر سراغ بخش‌های سخت و سنگین بروید. خیلی از مواقع نیاز نیست کل مطالب خوانده شود و بر اساس میزان نمره هر بخش، شما از بالاترین بارم شروع به مطالعه می‌کنید. با این روش میزان تمرکز و تسلط شما بر روی کارتان بیشتر می‌شود و هرچه بهتر مدیریت کنید، آرامش و احساس بهتری پیدا خواهید کرد. کتاب حاضر شامل شش گام اصلی تقویت حافظه همراه با تمرینات عملی می‌باشد...

به یاد داشته باش (علم حافظه و هنر فراموشی)

 • 135,000 تومان

آیا تا به حال شده نتوانید نام بازیگر فیلمی را که هفتۀ پیش دیده‌اید به یاد بیاورید یا به محض ورود به اتاق فراموش کنید اصلاً چرا به آنجا رفته‌اید و بعد موجی از وحشت وجودتان را فرابگیرد؟ اگر بالای چهل سال دارید، احتمالاً به این موضوع نمی‌خندید. حتی ممکن است نگران شده باشید که شاید این اختلالات حافظه علائم اولیۀ آلزایمر یا زوال عقل باشند. در واقع برای اکثریت قریب به اتفاق ما، این‌گونه فراموشی‌ها کاملاً طبیعی‌اند. چرا؟ چون حافظه درعین‌حال که فوق‌العاده است، عیب‌ونقص‌هایی هم دارد. مغز ما برای به یاد آوردن تمام اسم‌هایی که می‌شنویم، برنامه‌ریزی‌هایی که می‌کنیم یا اتفاقاتی که در طول روز تجربه می‌کنیم طراحی نشده است. تنها این که حافظه‌تان گاهی اوقات دچار مشکل می‌شود، به این معنا نیست که از کار افتاده و تسلیم آلزایمر شده. درواقع فراموش کردن بخشی از انسان بودن است. در این کتاب یاد می‌گیرید که آیا خاطرات فراموش شده موقتاً خارج از دسترس‌اند یا برای همیشه پاک شده‌اند. همین‌طور اینکه چرا بعضی از خاطرات ساخته می‌شوند تا فقط چند ثانیه دوام بیاورند (مثل رمز عبور)، در حالی که بسیاری دیگر تا آخر عمر باقی می‌مانند (مثل روز عروسی‌تان). تفاوت آشکار میان فراموشی طبیعی (اینکه به یاد نمی‌آورید ماشینتان را کجا پارک کرده‌اید) و فراموشی ناشی از آلزایمر (اینکه به یاد نمی‌آورید ماشین دارید) را درک خواهید کرد و متوجه خواهید شد که چگونه حافظه عمیقاً تحت تأثیر معنا، احساسات، خواب، استرس و فضا قرار دارد.

مغز سبک‌مغز (یکی از متخصصان مغز و اعصاب برایتان توضیح می‌دهد که واقعا در سرتان چه می‌گذرد)

 • 199,000 تومان

مغز، این اندام سرنوشت و منشا آگاهی بشر، سبک‌مغزی‌های خاص خودش را هم دارد. دین برنت در کتاب مغز سبک‌مغز، به بسیاری از کارهای مضحک مغز ابله ما و تاثیری که بر زندگی روزمره ما می‌گذارند می‌پردازد. کتاب دین برنت، توری سرگرم‌کننده به دنیای مغز و مملو از اطلاعات علمی آمیخته با بیانی طنز است که باعث می‌شود درک بهتری از رفتار و اعمال خود داشته باشید و از شما در برابر مزخرفات روزافزون عصب‌شناختی مبتنی بر مغز در دنیای مدرن محافظت می‌کند. دین برنت از همان آغاز کتاب مغز سبک‌مغز، ضمن ابراز همدردی با هر آن‌کس که مغزی دارد، به بسیاری از مشکلاتی اشاره دارد که انسان‌ها درنتیجه سهل‌انگاری و حماقت مغزشان ناگزیر با آن روبه‌رو می‌شوند. به گفته او مغز ما به‌شدت ترسو است و ما را بی‌دلیل از چیزهایی بی‌خطر مثل سایه‌ روی دیوار می‌ترساند؛ به رژیم غذایی ما، خواب ما و حرکات ما گند می‌زند؛ متقاعدمان می‌کند که بی‌نظیریم درحالی‌که نیستیم؛ نیمی از چیزهایی که درک می‌کنیم را از خودش سرهم‌بندی می‌کند؛ وقتی از چیزی هیجان‌زده می‌شویم ما را به انجام کارهای غیرمنطقی وامی دارد؛ به لطف مغز احمق‌مان با سرعتی باورنکردنی دوستانی پیدا می‌کنیم و در یک چشم بر هم زدن به همه آنها پشت می‌کنیم؛ زیر سایه مغز ابله‌مان، انواع تئوری‌های توطئه را باور می‌کنیم و به یک مشت خرافات ایمان می‌آوریم؛ حافظه‌مان، که انقدر به آن اتکا می‌کنیم، در اصل موجود خودخواهی است که با دستکاری خاطرات ما، آنها را جوری تغییر می‌دهد که خوشایند ما باشد. بدتر از همه این که مغز سبک‌مغز ما همه این سوتی‌ها را زمانی می‌دهد که کاملا درست کار می‌کند. این مغز شگفت‌انگیز ما، در روابط عاطفی هم حسابی کار دستمان می‌دهد. اصلا چرا باید بعد از به هم خوردن یک رابطه عاشقانه، روزها به حالت جنینی روی مبل بیفتیم و فقط هرازگاهی دستمان را برای پاک کردن اشک‌ها بلند کنیم؟ مغز ما باعث می‌شود ایمان بیاوریم که در جهان عدالت جاریست در حالی که هر روز می‌بینیم آدم‌های پست زندگی خوبی دارند و خیلی از آدم‌های خوب در فلاکت دست و پا می‌زنند و…

بی حد و مرز (مغز خود را تقویت کنید همه چیز را سریع‌تر بیاموزید و زندگی منحصر به فرد خود را بسازید)

 • 179,000 تومان

آماده‌اید تا ابرقدرت‌های خود را کشف کنید؟ این باور که شما دارای محدودیت هستید می‌تواند شما را از بزرگ‌ترین رویاهایتان بازدارد. جیم کوییک در بی حد و مرز ابزارهایی را به اشتراک می‌گذارد که به شما کمک می‌کند تا محدودیت‌های خود را کنار بزنید. در این کتاب می‌آموزید چگونه مغز و حافظه خود را ارتقا دهید علاوه بر این می‌آموزید که چگونه تمرکز خود را افزایش دهید زمان کار خود را بهینه کنید و عادت‌های سالمی ایجاد نمایید. بی حد و مرز به شما کمک می‌کند سریع‌تر یاد بگیرید و این‌گونه دیگر هیچ‌چیز شما را از رویاهایتان بازنمی‌دارد و شغل تحصیل کسب و کار و روابط خود را بهبود می‌بخشید. جیم کوییک در این کتاب رازهای حافظه چهار شرور یادگیری روشی ساده برای یادگیری سریع و به خاطر س‍‍‍‍‍پردن اسم‌ها و دیگر تکنیک‌های اصلی خود را به خوانندگان آموزش می‌دهد تا آن‌ها نیز نبوغ درونی خود را آشکار کنند.

باشگاه مغز پلاس توجه و تمرکز (کتاب آموزش و تمرین برای فعال‌سازی توانمندی‌های مغزی)

 • 98,000 تومان

سال‌های متمادی است که ما در باشگاه مغز، در راستای ترویج فرهنگ مراقبت از سلامت مغز، اقدام به تولید و نشر مجموعه‌های آموزشی و تمرینی توانمند‌سازی مغزی نموده‌ایم. مجموعه‌ی باشگاه مغز پلاس، اقدام جدیدی است که این‌بار با نام باشگاه توجه و تمرکز پلاس متولد شده است تا همگام با کتاب قبلی (باشگاه توجه و تمرکز)، به ارائه‌ی تمرینات و آموزش‌هایی در راستای ارتقای جنبه‌های متعدد عملکرد توجه بپردازد. در این مجموعه نیز، بیست و چهار پله طراحی شده است که با پیروی از یک معماری منسجم، سعی در به چالش کشیدن این عملکرد مغزی در قالب تمرینات سرگرم‌کننده دارد.

اقدام فوری (1 برنامه 7 روزه برای غلبه بر اهمال‌کاری و بازیافتن انگیزه)

 • 50,000 تومان

اقدام فوری بیاموزید که چگونه در 7 روز یا کمتر بر اهمال‌کاری غلبه کنید. آیا مدام کارهایتان را به فردایی موکول می‌کنید که هرگز نمی‌آید؟ آیا ابتدا به کارهای بی‌اهمیت می‌پردازید تا از پرداختن به چالشی‌ترین کارهایتان اجتناب کنید؟ اگر چنین است، این کتاب مناسب شماست. حتی بهره‌ورترین افراد، کارهایشان را به تعویق می‌اندازند. همه ما این کار را انجام می‌دهیم، اما اگر متوجه شدید که بیش از حد، کارهایتان را به تعویق می‌اندازید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که در این باره کاری انجام دهید. در این راهنمای عملی کوتاه درمی‌یابید که چگونه با اهمال‌کاری به شیوه موثرتری برخورد کنید، البته فقط در هفت روز. به‌طور مشخص، در کتاب اقدام فوری خواهید آموخت که چگونه: دلایل دقیق اهمال‌کاری خود را شناسایی کنید. (این دلایل همیشه چیزهایی نیستند که فکرش را می‌کنید.) اجرای یک برنامه ساده با جزئیات برای غلبه بر گرایش طبیعی برای اهمال‌کاری. ذهنتان را پاک‌سازی کنید تا بتوانید به راحتی با سرعت و شتاب به سمت هدفتان پیش بروید. حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید و تمرکز لیزی ایجاد کنید و خیلی موارد دیگر. در هر روز، تمرینات ساده‌ای خواهید داشت که به شما کمک می‌کنند اهمال‌کاری را بهتر درک کرده و به آن غلبه کنید. در پایان این هفت روز، شما مجهز به یک سیستم ساده و در عین حال موثر خواهید شد که به شما کمک می‌کند تا مهم‌ترین کارتان را تکمیل کنید.

تمرکز قدرتمند (1 برنامه 7 روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی)

 • 60,000 تومان

تمرکز قدرتمند در 7 روز یا کمترتمرکزی قدرتمند بدست آورید. آیا مدام از یک کار به کار دیگری می‌پرید؟ آیا برای به اندازه کافی متمرکز ماندن تا رسیدن به موفقیت تقلا می‌کنید؟ آیا ذهن شما به همه جا می‌رود؟ اگر چنین است، باید توانایی تمرکز‌کردن را در خود تقویت کنید. کتاب تمرکز قدرتمند راهنمایی عملی است که به شما می‌آموزد که چگونه تمرکزی عمیق ایجاد کنید آن هم فقط در 7 روز، با تمرینات ساده‌ای که در روز انجام می‌دهید، این کتاب همراهی است که برای بدست‌آوردن دوباره‌ی تمرکز و تکمیل کارهایتان به آن احتیاج دارید. به‌طور مشخص، در کتاب تمرکز قدرتمند خواهید آموخت که چگونه: حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید و یک تمرکز لیزی ایجاد کنید. پریدن از یک موضوع جذاب به موضوع دیگر را متوقف کنید. بر هجوم اطلاعات اضافی و فلج تحلیلی غلبه کنید تا بتوانید به سمت اهدافتان حرکت کنید. اهدافتان را شفاف‌سازی کنید تا بتوانید روی مسائل مهم تمرکز کنید و خیلی موارد دیگر. تمرکز قدرتمند، کتابی است که باید خوانده شود و راهنمایی است که باید دنبال شود تا به شما کمک کند که حواس‌پرتی‌ها را از بین ببرید تا در نهایت بتوانید بر روی اهدافتان تمرکز کنید. اگر به استراتژی‌های قابل فهم، تمرینات عملی و آموزش معنا‌دار علاقه‌مند هستید، عاشق این کتاب خواهید شد.

سم‌زدایی دوپامین (1 برنامه 7 روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی)

 • 50,000 تومان

سم‌زدایی دوپامین تمرکزتان را در 48 ساعت یا کمتر دوباره بدست آورید. آیا مدام کارهایتان را به تعویق می‌اندازید؟ آیا احساس بی‌قراری می‌کنید و قادر به تمرکز بر کارتان نیستید؟ آیا در به هیجان آمدن برای اهداف مهم مشکل دارید؟ در دنیای امروز که حواس‌پرتی‌ها در همه جا هستند، توانایی ما برلای دستیابی به تمرکز، همین‌طور سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. ما اغلب بدون اینکه بدانیم چرا، دائما تحریک شده و احساس بی‌قراری می‌کنیم. اگر خودتان را در چنین شرایطی می بینید، نگران نباشید. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا میزان تحریک‌شدن خود را کاهش دهید و تمرکزتان را در 48 ساعت یا کمتر دوباره بدست آورید تا بتوانید کارهای مهمتان را انجام دهید. به‌طور مشخص، در کتاب سم‌زدایی دوپامین متوجه خواهید شد که: دوپامین چیست و چگونه کار می‌کند. فواید اصلی تکمیل یک سم‌زدایی دوپامین چیست. 3 مرحلهساده برای اجرای یک سم‌زدایی موفق در 48 ساعت آینده تمرینات عملی برای حذف حواس‌پرتی‌ها و افزایش تمرکزتان ابزار‌ها و تکنیک‌های ساده برای جلوگیری از تحریک بیش از حد و کمک به شما برای متمرکز ماندن و خیلی موارد دیگر سم‌زدایی دوپامین، کتابی است که باید خوانده شود و راهنمایی است که باید دنبال شود تا به شما در حواس‌پرتی‌ها کمک کند تا در نهایت بتوانید براحتی روی اهداف خود کار کنید. اگر به استراتژی‌های قابل‌فهم، تمرینات عملی و آموزش معنا‌دار علاقه‌مند هستید، عاشق این کتاب خواهید شد.

گوریل نامرئی

 • 235,000 تومان

همه ما براین باوریم که می‌توانیم آنچه که در برابرمان وجود دارد را ببینیم، رویدادهای مهم گذشته‌ی خود را به‌طور دقیق به خاطر بیاوریم و جهان را آن‌گونه که هست درک کنیم اما این باورهای شهودی غالبا اشتباه هستند. چابریس و سایمونز، خالقان مهشورترین آزمایش روانشناسی جهان، با تلفیق داستان‌های خواندنی و یافته‌های علمی نشان می‌دهند که ذهن ما آن‌گونه که ما فکر می‌کنیم کار نمی‌کند. گوریل نامرئی کتابی درباره شش خطای ادراکی روزمره است که تاثیری عمیق بر زندگی ما دارند: خطاهای ادراکی توجه، حافظه، اعتمادبه‌نفس، دانش، علت و پتانسیل. اینها باورهای تحریف‌شده‌ی ما در مورد ذهن خودمان هستند که نه فقط اشتباه، بلکه به طرز خطرناکی اشتباه هستند. نویسندگان برای درک این مفاهیم به پرسش‌های جالبی پاسخ می‌دهند؛ از جمله: چرا یک شرکت میلیارد‌ها دلار خرج محصولی می‌کند، در حالی که تحلیلگران همان شرکت از شکست آن مطمئن‌اند؟ چطور یک افسرپلیس باتجربه از کنار صحنه حمله وحشیانه می‌گذرد بدون آنکه آن را ببیند؟ چرا قربانی تجاوز جنسی، فرد دیگری را در دادگاه به عنوان متجاوز خود معرفی می‌کند؟ چرا فیلم‌های برنده جوایز معتبر جهانی پر از ایرادات تدوین هستند؟ وجه اشتراک شطرنج‌بازان باهوش و مجرمان احمق در چیست؟ و... با همه اینها ما باز هم فکر می‌کنیم جهان را آن‌گونه که هست درک و تجربه می‌کنیم اما خطاهای ادراکی همیشگی، افکار ما را از هر سو محاصره کرده‌اند. ما دادگاه‌ها را با این پیش‌فرض برگزار می‌کنیم که مردم اگر اتفاقی غیرمعمولی در برابر چشمانشان رخ دهد متوجه می‌شوند. در اتفاقات مهمی مثل یازده سپتامبر به خوبی یادمان هست کجا بودیم، چراکه به اشتباه باور داریم حافظه‌مان خاطرات را به‌درستی ثبت و ضبط می‌کند و به‌عنوان افراد یک جامعه ، ما میلیارد‌ها دلار صرف‌ راه‌های میانبر برای آموزش مغزمان می‌کنیم که چرا به اشتباه به راه‌حل‌های سریع برای رشد و توسعه‌فردی باور داریم. پس از خواندن این کتاب، این توانایی را خواهید داشت که نگاهی به پشت پرده بیندازید و چرخ‌دنده‌های ریز حاکم بر افکار و باورهای خود را ببینید. وقتی خطاهای ادراکی روزمره را بشناسید، دنیا را متفاوت خواهید دید و تفکر واضح‌تری درباره آن خواهید داشت. خواهید دید که چگونه خطاهای ادراکی بر افکار و اعمال شما و همچنین بر رفتارهای اطرافیان شما تاثیر می‌گذارند و وقتی روزنامه‌نگاران، مدیران، تبلیغ‌کنندگان و سیاستمداران در تلاش برای ایجاد ابهام یا متقاعد‌سازی، از خطاهای ادراکی سوءاستفاده-آگاهانه یا تصادفی- می‌کنند، متوجه خواهید شد. در نهایت، با کنار زدن پرده‌هایی که درک ما از خودمان و جهان را مخدوش می‌کنند، خواهید توانست-شاید برای اولین‌بار- با واقعیت ارتباط برقرار کنید.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1