فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
زندگي سراسر قصه‌گويي است (كاربست درماني آموزشي و انگيزشي از تمثيل و قصه)
حكايت كاكتوس (شيوه‌هاي رهايي از افسردگي اضطراب خشم و حسادت با تئوري انتخاب)
پرسش‌گري سقراطي در روان‌درماني و مشاوره
 • 88,000 تومان
 • با تخفیف: 88,000 تومان
مسئوليت‌پذيري فضيلت گمشده در خانه مدرسه و اجتماع
كارت‌هاي توانمندي
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
مديريت اضطراب
 • 44,000 تومان
 • با تخفیف: 44,000 تومان
اراده به خردورزي (كتاب گويا)
 • 6,000 تومان
 • با تخفیف: 6,000 تومان
زندگي در صدف خويش گهر ساختن است (كتاب گويا)
 • 6,000 تومان
 • با تخفیف: 6,000 تومان
تمثيل درمانگري (كاربرد تمثيل در بازسازي شناختي)
احساس ارزشمندي و راه‌هاي تقويت آن (با سي‌دي)
 • 64,000 تومان
 • با تخفیف: 64,000 تومان

زندگي سراسر قصه‌گويي است (كاربست درماني آموزشي و انگيزشي از تمثيل و قصه)

 • 75,000 تومان

قصه گويي يكي از هنرهاي عاميانه و مردمي و قديمي‌ترين ابزار تعليم و تربيت است. قصه ها براي كودكان و هم بزرگسالان واقعيتي مجازي فراهم مي‌كند تا بدون مواجه شدن با خطر و پيامدهاي آسيب‌زا، بتوانند دانش ها، باورها، احساسات، ترديدها و دل‌مشغولي‌هايشان را مورد آزمون قرار دهند. در اين كتاب تا جاي ممكن و به طور كامل به مهارت‌ها و هنرهايي پرداخته‌ام تا شما را به گونه‌اي قادر و توانمند كند كه به طور شايسته و موثر داستان‌هاي التيام بخش را به انواع مراجعان در سنين مختلف ارائه كنيد.

حكايت كاكتوس (شيوه‌هاي رهايي از افسردگي اضطراب خشم و حسادت با تئوري انتخاب)

 • 72,000 تومان

نگاه به انسان در تئوري انتخاب نگاهي از درون به برون است. اين نگاه شالوده اصلي روش ويليام گلاسر در بررسي زندگي انسان را شكل مي‌دهد. به باور گلاسر اگر طرز فكر ما درباره شرايط به صورت درون به برون باشد، باورهاي‌مان نيز باور كنترل دروني خواهد بود. به بيان ساده‌تر از ديد نظريه تئوري انتخاب ما فقط بر درون خودمان كنترل داريم نه بر شرايط بيروني. يعني ما ميتوانيم تا حدود بسيار افكار و احساسات‌ما را كنترل كنيم اما هرگز نمي‌توانيم افكار و احساسات ديگران را تحت كنترل بگيريم. پس اولين حقيقت در تئوري انتخاب اين است كه مي‌توانيم رفتار خودمان را كنترل كنيم. دومين حقيقت در تئوري انتخاب اين است كه ما قرباني شرايط گذشته يا احساسات خود نيستيم. ناتواني ما از آنجا ناشي مي‌شود كه ما زمان، انرژي و سرمايه بسياري را براي كنترل بيروني هدر مي‌دهيم. سومين حقيقت در نظريه تئوري انتخاب اين است كه كيفيت روابط ماست كه كيفيت زندگي‌مان را مي‌سازد. اگر علي‌رغم اين‌كه هيچ اتفاق ترسناكي در زندگي‌تان نيفتاده اما هميشه طوري زندگي مي‌كنيد انگار كشتي‌هايتان غرق شده‌اند، احتمالا بزرگترين مشكل شما چيزي نيست جز عدم توانايي برقراري ارتباط با خودتان و ديگران. در نهايت مي‌توان گفت تمام افكار، اعمال و احساسات ما از درون‌مان سرچشمه مي‌گيرد. بديهي‌ست كه پذيرش اين مسائل چندان ساده نيست و با الگوهاي معمول و رفتارهاي عادتي ما تضاد دارد. در نتيجه به اراده و توجه زيادي براي تغيير اين عادت‌هاي نياز داريم. در نظريه انتخاب همه ما پنج نياز اساسي داريم. البته شدت هركدام از اين نيازها بر اساس خصوصيات فردي و شرايط محيطي افراد تفاوت مي‌كند. اين پنج نياز اساسي عبارت‌اند از نياز به بقا و زنده‌ماندن، نياز به عشق و احساس تعلق، نياز به قدرت، رشد و احساس ارزشمندي، نياز به آزادي و نياز به تفريح و سرگرمي. در واقع تمام زندگي ما تلاشي‌ست براي ارضاي اين پنج نياز اصلي. همانطور كه اشاره شد ما به اشتباه براي برطرف ساختن اين نيازها به جاي كنترل بر درون تلاش داريم بر بيرون كنترل داشته باشيم و بيشتر مشكلات ما از همين‌جا ناشي مي‌شود. در كتاب حكايت كاكتوس دكتر علي صاحبي در هر بخش ابتدا به توضيح اين نيازها و تاثيرش بر زندگي ما مي‌پردازد و اثرش بر مشكلاتي چون افسردگي، اضطراب، خشم و حسادت را بر زندگي ما بررسي مي‌كند. پس از آن در هر قسمت به ارائه‌ي تمرين‌ها و راه‌كارهايي پرداخته مي‌شود كه به خواننده‌ي كتاب كمك مي‌كند بار اين مشكلات را بر زندگي خود كاهش دهد. اما حكايت كاكتوس به همين‌جا تمام نمي‌شود. آنچه در نهايت نصيب خواننده‌ي اين كتاب خواهد شد، ديدي كالا نو نسبت به خويشتن و زندگي به تمام معناي آن است.

پرسش‌گري سقراطي در روان‌درماني و مشاوره

 • 88,000 تومان

يكي از ويژگي‌هاي اساسي شناخت‌درماني پرسش‌گري سقراطي است. درمانگر با طرح سوال‌هاي دقيق افراد را به جستجوي راه‌حل‌ها و انتخاب‌هاي جديد هدايت مي‌كند. پرسش‌گري سقراطي فرد را از ذهنيت خودآيند به سمت ذهنيت پرسش‌گر سوق مي‌دهد تا بتواند به ارزيابي عيني‌تر و دقيق‌تر از عقايد و باورهاي خود بپردازد.

مسئوليت‌پذيري فضيلت گمشده در خانه مدرسه و اجتماع

 • 77,000 تومان


اين كتاب با الهام از آموزه‌هاي تئوري انتخاب و روانشناسي كنترل دروني نگاشته شده است. دكتر صاحبي بر اين باور است كه وقتي در زندگي خود روانشناسي كنترل دروني را جايگزين روانشناسي كنترل بيروني مي‌كنيم، بدون اين‌كه در جهان بيروني اتفاق خاصي رخ بدهد، زندگي ما غني‌تر، خوشايندتر و معنادارتر مي‌شود و احساس كنترل موثري بر زندگي خواهيم داشت. اين اثر يك كتاب كار است كه بايد آموزه‌هاي آن را به كار گرفت. به قول بودا: «اگر براي شما سودمند بود، ادامه دهيد و به ديگران نيز توصيه كنيد و اگر سودمند نبود، آن را به سادگي به سطل زباله بيندازيد.»

ديدن دگرآموز شنيدن دگرآموز (فنون بازآفريني خود فرايندي مبتني بر تئوري انتخاب براي تبديل شدن به فردي كه همواره مي‌خواسته‌ايم بشويم)

 • 48,000 تومان

اين كتاب تلاشي است براي شرح و بسط عملي يكي از مهم‌ترين آموزه‌هاي تئوري انتخاب. اين آموزه كه ما «قرباني گذشته، بازيچه زيرساخت‌هاي مغزي و يا هورمون‌هاي شيميايي و دست بسته و برده ناتوان شرايط محيطي نيستيم». تئوري انتخاب معتقد است اگرچه گذشته ما اثري غيرقابل انكار بر آن‌چه اكنون شده‌ايم داشته است، اما اكنون مي‌توانيم دست به انتخاب‌هاي بهتري بزنيم، نه كنترل شويم و نه كسي را كنترل كنيم و به اين وسيله روابط دلخواهي ايجاد كنيم كه نيازها و خواسته‌هاي كنوني را به ‌طور موثر و مسئولانه برآورده كنيم و همان فردي بشويم كه همواره مي‌خواستيم باشيم.

انسان و انتخاب دشوار (مسئوليت‌پذيري يا مسئوليت‌گريزي) فرايند رهايي از چرخه قرباني‌گري و ورود به دايره توانمندي‌هاي خود

 • 48,000 تومان

يكي از محبوب‌ترين و رايج‌ترين بازي‌هاي فرهنگ رفتاري ما «قرباني‌گري» يا قرباني دانستن و گريز از مسئوليت‌پذيري در برابر وضعيت خود است. اين گرايش در تمام سطوح فردي، خانوادگي و اجتماعي و حتي در سطح ملي به خوبي ديده مي‌شود. اگر خوب بنگريم همه افراد پيرامون ما شاكي و ناراحت بوده و ديگران را سرزنش مي‌كنند. اما در روانشناسي، بازي قرباني و يا سبك زندگي مبتني بر سرزنش‌گري و گريز از مسئوليت‌پذيري نوعي سبك زندگي و رفتار كلي است كه از چهار مولفه يا بخش: فكر، عمل، احساس و حالت بدني خاص تشكيل مي‌شود، افراد اين سبك يا كليت رفتاري را انتخاب كرده و بابت آن هزينه‌هاي زيادي مي‌پردازند. البته اگر از آن آگاه شده و جايگزين بهتر و مفيدتري براي آن بيابند مي‌توانند الگوي كارآمد و رفتار كلي موثرتري را انتخاب كنند. در اين كتاب كه در واقع جلد دوم از سه‌گانه «زندگي مسئولانه» است، در ابتدا ويژگي‌هاي هر يك از مولفه‌هاي مختلف اين الگو را به تفصيل شرح داده‌ام تا در وهله نخست راه را براي شناسايي اين الگو و سبك زندگي مبتني بر سرزنش‌گري هموار كنم و در مرحله بعد راه‌هاي رهايي از اين الگوي مسلط و ايجاد الگويي جايگزين مبتني بر مسئوليت‌پذيري را معرفي كنم...

كارت‌هاي توانمندي

 • 250,000 تومان

- كارت‌هاي توانمندي به دليل سادگي زبان، شوخ طبعي، تعادل خنده، بازي و پيام‌هاي خوش‌بينانه، فوق‌العاده ارزشمندند. - از كارت‌هاي توامندي هميشه در مراكز مراقبت از كودكان، زندان‌ها، مراكز بازآموزي، مدارس ابتدايي و مشاوره خانواده استفاده شده است. - كارت‌هاي توانمندي با وجد سرگرم‌كننده‌تر بودن، در ايجاد اعتماد به نفس در زندگي افراد و خانواده نقش عمده‌اي ايفا مي كنند. - كارت‌هاي توانمندي براي خانواده‌هايي كه با فرزندان خود دچار مشكل هستند، بسيار مفيدند. - كارت‌هاي توانمندي با پرده‌برداري از توانايي‌هاي پنهان و انديشيدن به مواقعي كه بر مشكل غلبه كرده‌ايم چيزهاي زيادي را به ما مي‌آموزند.

مديريت اضطراب

 • 44,000 تومان

اين كتاب به موضوع اضطراب. نگراني و حملات وحشت‌زگي با نگاهي متفاوت پرداخته است. سعي شده است با رويكرد شناختي ـ رفتاري موضوع اضطراب را بررسي و ضمن توضيح علل زيربنايي تجربه اضطراب، راهكارهاي عملي و ساده چگونگي مديريت آن را ارائه نمايد. در اين كتاب ياد مي‌گيريد كه اضطراب و نگراني تجربه‌اي مرضي يا بيمارگونه نيست، بلكه پاسخ طبيعي به شرايط خطرناك است، چه اين خطر واقعي يا عيني باشد و چه ادراك‌شده يا ذهني. اضطراب پيام روشني به ما مي‌دهد كه خطري وجود دارد يا شان و منزلت، آبرو، اعتبار و... ما را تهديد مي‌كند. اضطراب از ما مي‌خواهد گامي موثر و سودمند برداريم و خطر را رفع كنيم، ولي بسياري از ما به جاي برداشتن گامي موثر، خود اضطراب را مشكل اصلي قلمداد مي‌كنيم و درصدد خاموش كردنش برمي‌آييم.

اراده به خردورزي (كتاب گويا)

 • 6,000 تومان

با صداي: سميرا سجادي
بنابر اعلام انجمن روانشناسي آمريكا «آلبرت آليس»، بنيان‌گذار رويكرد شناختي در روان‌درماني، موثرترين روانشناسي قرن بيستم شناخته شده است. اين كتاب با گرته‌برداري از آموزه‌هاي آليس، گام به گام شما را با تله‌هاي فكري و خطاهاي شناختي و پيامدهاي رفتاري آن آشنا مي‌كند. با طراحي 5 درس عملي و تكاليف مربوط به هر درس، يك كتاب كار ساده ولي عميق و اثربخش رادر اختيار شما قرار مي‌دهد. خواندن اين كتاب و انجام تكاليف عملي آن مي‌تواند زمينه ورود به يك زندگي خردمندانه را فراهم سازد، زندگي‌اي در آن عقل، استدلال و شناخت بر احساسات و هيجانات غلبه دارد. بي‌شك مشاوران، روان‌شناسان و درمان‌گران مي‌توانند اين كتاب را يك تكليف خانگي منسجم و سازمان يافته بدانند كه براي طيف وسيعي از افراد پير و جوان با هر سطحي از تحصيلات مي‌تواند مفيد باشد.
AudioBook

زندگي در صدف خويش گهر ساختن است (كتاب گويا)

 • 6,000 تومان

با صداي: علي صاحبي
موفقيت و شكست ما در فرآيند فعاليت‌هاي حرفه‌اي، اقتصادي، تحصيلي و اجتماعي به دليل توانمندي يا ناتوانمندي و داشتن مهارت و تحصيلات يا نداشتنش نيست. بلكه به دليل منش و روشي است كه براي رسيدن به اهدافمان انتخاب مي‌كنيم. 95 درصد از آن چه در زندگي به دست مي‌آوريم، «دانستن» اين است كه «چه مي‌خواهيم؟» كساني كه نمي‌دانند واقعا چه مي‌خواهند يا نمي‌دانند از چه راهي وارد شوند، دستاورد شگرفي نخواهند داشت. اگر ندانيم چه مي‌خواهيم، پس به دنبال چه باشيم و اگر به موقعيتي دست يافتيم، از كجا بدانيم خواسته واقعيمان همان بوده است. كتابي كه در دست داريد با ارائه روش‌هاي جديد شما را براي دستيابي به اهداف تازه ياري مي‌كند.

تمثيل درمانگري (كاربرد تمثيل در بازسازي شناختي)

 • 10,000 تومان

تمثيل، نوعي خيال‌پردازي شاعرانه يا لفاظي تزييناتي يا ادبي نيست، بلكه وسيله‌اي قدرتمند براي شكل‌دهي به ادراك و تجربه انسان شنونده است (آوون، 2000). هر تمثيل واجد قدرت خاص خود است و مي‌توان از آن به منزله يك ابزار ضروري براي انتقال مفاهيم استفاده كرد. در واقع تمثيل‌ها، مدل‌ها يا الگوهايي هستند كه شكاف بين تجربه «من» به عنوان يك فرد آدمي و نظريه‌اي را كه مي‌توانم براي تبيين و توضيح تجربه‌ام خلق كنم، پر مي‌كنند.

احساس ارزشمندي و راه‌هاي تقويت آن (با سي‌دي)

 • 64,000 تومان

به طور كلي اين كتاب در چهار مرحله مهم خلاصه شده است: ـ خود را آن طور كه واقعا هستيم بپذيريم. ـ مسير زندگي خود را با توجه به اهداف واقعي‌مان مشخص كنيم. ـ در مواجهه با نيازها و تمايلات خود به مقابله با مشكلات بپردازيم. ـ با آموختن راه‌هايي كه باعث افزايش اعتماد به نفس ما مي‌شود از دام‌هاي فكري فرار كنيم.

1  2  3  صفحه‌ی 1