فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
  • 33,000 تومان

طراحي نطق و سخنراني اقناعي

  • 11,000 تومان

در گذشته امپراتور با بلند كردن انگشت شست و بالا يا پايين بردن آن، سرنوشت گلادياتور را مشخص مي‌كرد. امروز هم اوضاع تغيير چنداني نكرده چرا كه امروز عصر تكنولوژي تلفن همراه است و بدترين اتفاقي كه ممكن است براي شما بيفتد اين است كه بعد از يك دقيقه سخنراني حياتي و نطق پراهميت، به چشم خود ببينيد كه تصميم‌گيرندگان كليدي داخل سالن، موبايل در دست، سرشان را پايين انداخته‌اند و با انگشت شستي كه بالا و پايين مي‌رود درباره تأثير نطق شما به شما بازخورد مي‌دهند! اگر نطق شما نتواند مخاطب را قانع كند، احتمال شكست آن بسيار زياد است. امروزه عمر توجه مخاطب از هميشه كوتاه‌تر است. شايد حالا ديگر تكان دادن انگشت شست پايان زندگي شما را مشخص نكند، اما مي‌تواند نشانه روشني از مرگ زودهنگام نطق شما باشد.

سخنراني جذاب و طنز در بيان

  • 15,000 تومان

تحقيقات نشان مي‌دهد كه در 91 درصد سخنراني‌ها، ذهن مخاطبان سخنراني از موضوع، سخنران و ارائه، دور و منحرف مي‌شود و به سمت افكار ديگر مي‌رود. از طرفي در 39 درصد سخنراني‌ها، تعدادي از مخاطبان بخواب مي‌روند! بياييد در سخنراني‌هايمان جهان را از شر محتويات كسالت‌بار خلاص كنيم! مردم بي‌صبرانه منتظر شنيدن داستان‌ها و گفتارهاي جذاب و طنزآميز شما هستند. تنها خود شما شايسته تعريف كردن آن‌ها هستيد و هرگز نمي‌دانيد وقتي آن را تعريف كنيد چه اتفاقي خواهد افتاد. هر جا كه مي‌توانيد، از طنز و جذابيت بيان استفاده كنيد. همه ما نيازمند اين دو هستيم. بچه‌ها به طور ميانگين سيصد بار در روز مي‌خندند؛ افراد بالاي سي و پنج سال، تنها پازنده بار! مي‌توان به جرات گفت كه هر كس بتواند بخشي از اين احساسات خوشايند از دست رفته را بازگرداند، به سرعت خود را به عنوان يك قهرمان مطرح مي‌كند. اگر طنز و جذابيت را با اطلاعات واقعي و نكات آموزنده ملموسي تركيب كنيد كه لابه‌لاي سخنراني شما جاي گرفته‌اند، ستاره اقبالتان مدت بيشتري مي‌درخشد.

متقاعدسازي

  • 33,000 تومان

متقاعدسازي، بزرگ‌ترين و پراهميت‌ترين عنصر مذاكره و فروش است. با اين حال، مهارتي كمياب است و بر اساس پژوهش‌ها، شايع‌ترين ضعف در ميان مذاكره‌كنندگان به شمار مي‌آيد. اين كتاب بر اساس تجربيات متعدد از جلسات مذاكره و فروش و هم‌چنين دست‌يافته‌هاي روان‌شناسي اجتماعي و علم ترغيب، به سوالات زير پاسخ مي‌دهد: هوش متقاعدسازي به چه معناست؟ دو مسير اصلي متقاعد كردن انسان‌ها كدامند؟ چه دلايلي در پس پاسخ "نه" وجود دارد؟ چه چيزهايي باعث مي‌شود انسان "بلي" بگويد؟ تكنيك‌هاي تغيير ذهن و رفتار ديگران چيستند؟ كدام تغييرات كوچك، منجر به نفوذ در ذهن ديگران مي‌شود؟‌ در انتقال و تاثير پيام‌هاي متقاعدكننده، چه عواملي نقش دارد؟

فن چانه‌زني در مذاكره و فروش

  • 26,000 تومان

چانه‌زني بي‌ترديد يك فن است. لحظات بسيار مهمي از جلسات مذاكره، خريد و فروش، به چانه‌زني اختصاص مي‌يابد. آنجا كه طرفين تلاش مي‌كنند تا با اعطاي كمترين امتياز، بيشترين امتياز را دريافت كنند. اين كتاب به شما مي‌آموزد كه: چگونه جريان چانه‌زني را هدايت كنيد. چگونه اولين پيشنهادات را مطرح كنيد. چگونه مقاومت‌هاي طرف مقابل واكنش را بشكنيد. چگونه در برابر پيشنهادات طرف مقابل واكنش حرفه‌اي نشان دهيد. چگونه برخلاف اكثر افراد، در چانه‌زني حرفه‌اي باشيد.

صفحه‌ی 1