فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
گزيده ‌واژگان روانشناسي و علوم شناختي (فرهنگ اصطلاحات)
مقدمه‌اي بر شناخت‌پژوهي استعاره (قطره در نهان خانه صدف)
نوروپسيكولوژي شناختي
  • 25,000 تومان
  • با تخفیف: 25,000 تومان

گزيده ‌واژگان روانشناسي و علوم شناختي (فرهنگ اصطلاحات)

  • 59,000 تومان

آنچه در اين گزيده‌واژگان گردآوري شده است، برابرنهادهايي هستند كه در ترجمه‌هاي نگارنده به كار گرفته شده‌اند. اين واژه‌ها با مراجعه به واژه‌نامه‌ها و نيز بررسي مفهومي و تخصصي اصطلاحات، برگزيده شده‌اند و گاه در واپسين نگاه، تغييراتي نيز در آنها داده شده است. در اين گزيده‌واژگان، مواردي نيز به عنوان پيشنهاد آمده است. اين موارد، يا اصطلاحي جديد بوده و در واژه‌نامه‌ها نيامده يا برابرنهادهاي موجود، نگارنده را اقناع نمي‌كرد و ناگزير واژه جديدي ساخته يا برگزيده است.

انگيزه انديشه و گفتار (روان‌شناسي و نوروپيسكولوژي زبان از ديد‌گاه ويگوتسكي و لوريا) مجموعه مقاله‌ها

  • 103,000 تومان

"براي فهم گفتار شخص ديگر، فهم كلمات او كافي نيست، بايد انديشۀ او را فهميد و حتّي فهم انديشۀ او نيز كافي نيست، بايد انگيزۀ وي را شناخت. تحليل روان‌شناختي سخن، تا زماني كه اين سطح منظور نشده است، كامل نيست." (ويگوتسكي، ل. س. انديشه و زبان، چاپ ششم، 1399، ص 199) • آن‌چه در اين مجموعه آمده است تلاشي است براي بررسي و شناخت اين روند: تبديل انديشه به گفتار از سويي، و تبديل گفتار به انديشه و انگيزه، از سوي ديگر. • مطالب گردآوري‌شده در اين مجموعه، يك دورۀ زماني تقريباً 40 ساله را در بر مي‌گيرد. اين آثار، جملگي دربارۀ ويگوتسكي و لوريا نوشته و يا ترجمه شده و بخش بزرگي از آن‌ها در نشريّه‌هاي علمي منتشر شده‌اند. تعدادي از اين نوشته‌ها به صورت سخنراني‌ هم ارايه شده‌اند. چند مورد پيش‌گفتار يا مقدّمه‌اي كه بر ترجمۀ برخي از كتاب‌ها نوشته شده است نيز بر اين مطالب افزوده شده است. • مجموعه‌اي مورد استفاده براي دانش‌جويان، دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان به مباحث مختلف و گستردۀ روان‌شناسي و نوروپسيكولوژي زبان.

مقدمه‌اي بر شناخت‌پژوهي استعاره (قطره در نهان خانه صدف)

  • 80,000 تومان

اين كتاب، در 6 فصل تنظيم شده است: 1. نظريه‌پردازي‌هاي ارسطو و جرجاني؛ 2. نگرش‌هاي عمده امروزي درباره استعاره؛ 3. حس‌آميزي و استعاره؛ 4. نوروپسيكولوژي استعاره؛ 5 . خاستگاه تجربي استعاره‌ها؛ و 6 . استعاره در شعر و ادبيات. اين نخستين بار است كه در زبان فارسي بحث استعاره با اين جامعيت مطرح شده است. در اين كتاب سعي شده است همراه با ارايه ديدگاه‌ها و نظريه‌هاي مختلف، ارزيابي‌هايي نيز از آن‌ها به‌عمل آيند و مخصوصا مسائل مربوط به روش‌شناسي و تفسير يافته‌ها در تحقيقات، مورد نقد و بررسي قرار گيرند. مطالعه اين كتاب مي‌تواند براي علاقه‌مندان، دانش‌جويان و دانش‌پژوهانِ رشته‌هاي علوم شناختي، روان‌شناسي، زبان‌شناسي، نورولوژي و عصب‌پژوهي، فلسفه، علوم رايانه و ادبيات، جالب و ايده‌آفرين باشد.

نوروپسيكولوژي شناختي

  • 25,000 تومان

مجموعه مقاله‌هاي گردآوري شده در اين كتاب دريچه‌اي است به سوي نوروپسيكولوژي شناختي، مباحث محوري كتاب، علاوه بر مباني و مفاهيم، شامل خلاقيت، يادگيري و نيمكره‌ها؛ زبان؛ حافظه؛ سبب‌شناسي؛ زندگي و آثار علمي لوريا مي‌باشند.مطالعه اين كتاب را براي پژوهشگران، علاقه‌مندان و دانشجويان رشته‌هاي روانشناسي، روان‌پزشكي، علوم اعصاب و علوم شناختي، و زبان‌شناسي، قويا توصيه مي‌كنيم...

صفحه‌ی 1