فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
امر غريب
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
رساله و شرح آينده 1 خيال
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
3 گفتار (چند نكته درباره ضمير ناآگاه در روانكاوي توضيحات كاربردها جهت ‌‌يابي‌ها)
كاربرد روان‌كاوي در نقد ادبي
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
تكنيك درمان در روانكاوي (5 جستار)
 • 18,000 تومان
 • با تخفیف: 18,000 تومان
نظريه روانكاوي (7 رساله از زيگموند فرويد)
 • 78,000 تومان
 • با تخفیف: 78,000 تومان
تاملاتي درباره جنگ و مرگ
 • 17,500 تومان
 • با تخفیف: 17,500 تومان
روانكاوي لئوناردو داوينچي
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
توتم و تابو
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
فراسوي اصل لذت
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان

نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي

 • 58,000 تومان

مجموعه حاضر با گردآوري پنج مقاله از مجموعه آثار فرويد، در تلاش است بر پايه‌ي نگاهي روانكاوانه و با مفاهيمي چون سكسواليته، نظريه‌هايي درباب جنسيت و اهميت پرداختن به پديده‌هاي رواني چون خاطرات پوشان، صحنه اوليه، فانتزي و واقعيت دستگاه رواني و در نهايت تبيين كاركرد فرايند سركوبي پاسخي به چيستي دستگاه روان و نحوه شكل‌گيري آن ارائه كند. اين مجموعه آثار، به خواننده علاقه‌مند به حوزه روانكاوي فرصتي مي‌دهد تا با آشنايي با ديگر ابعاد نظري اين حوزه، به درك خود از پديده‌هاي رواني عمق بخشيده و چيستي و چگونگي پديده‌هاي رواني را از سيطره مفاهيم مطلق و محدود حوزه روانشناسي خارج نموده و بار ديگر با خطاب قرار دادن ناخودآگاه خواننده خود، همچنان كه متون فرويد در اكثر مواقع ارتباطي ناخودآگاه به ناخودآگاه با خواننده است، به انتقال مفاهيم در اين حوزه بپردازد.

امر غريب

 • 40,000 تومان

امر غريب تجربه رازگوني است كه نه يكسره با ترس و وحشت انطباق دارد و نه به آشناپنداري تقليل مي‌يابد؛ حس و حال غريب و ناجوري است كه سوژه ابزار ادراكي بسنده‌اي براي طبقه‌بندي آن در اختيار ندارد و از اين رو چنان پسماندي فهم‌ناشدني از ساختار خودآگاهي بيرون مي‌ماند. به‌رغم آنكه ادبيات رمانتيك در اشاره به اين تجربه پيشگام بوده استء فرويد اما مهم‌ترين متفكري است كه در جستار "امر غريب"در بافتي روان‌كاوانه پرتوي بر ماهيت تاريك آن مي‌تاباند. او نشان مي‌دهد كه تجربه غرابت رازگون بيش از هر چيز دال بر خانه آشناي آغازيني است كه تنها به واسطه فرآيند سركوب بيگانه شده است.

تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)

 • 55,000 تومان

آنچه در اين كتاب به‌طور خلاصه از نظر مي‌گذرد براي اين است كه اصول عقايد روانكاوي به طرزي دقيق و بياني روشن و صريح براي طالبان اين علم تعريف شود و حقايق آن براي دوستداران اين دانش روشن گردد. وادار كردن خواننده به قبول عقايد نويسنده هرگز منظور اين كتاب نيست. تعاليم اين مكتب مبتني بر تعداد بي‌شماري مشاهدات و تجربيات است كه تا كسي به شخصه اين مشاهدات و تجربيات را در مورد خود و يا ديگران به كار نبرده باشد نمي‌تواند نظر مستقلي پيدا كند.

رساله و شرح آينده 1 خيال

 • 40,000 تومان

موجود قصه‌پرداز شايد يكي از نيكوترين نام‌هايي باشد كه بتوان با طيب‌خاطر به انسان اطلاق كرد. آدمي هميشه دل‌خوش به همين قصه‌ها بوده و همواره سعي كرده هرچه بيشتر قصه‌هايي گيراتر و پركشش‌تر براي خود دست‌وپا كند. فرويد در رساله آينده يك خيال به بررسي تصورات خيال‌گونه انسان غربي از امور ديني پرداخته است. او سعي در ارائه تحليلي روانكاوانه از اين موضوع در غرب دارد و به نوعي اين فرآيند قصه پردازي باورمندانه را از منظر روانكاوي بررسي مي كند.

3 گفتار (چند نكته درباره ضمير ناآگاه در روانكاوي توضيحات كاربردها جهت ‌‌يابي‌ها)

 • 35,000 تومان

روان‌كاويء روشي كه در آغاز براي كمك رساندن به بيماران رواني ابداع شده بودء نخست به صورت يك روان‌شناسي عمومي شكل گرفتء اما در بطن خود عناصري را مي‌پروراند كه موجب گسترش آن‌ به يك نظريه جامع فرهنگي شد. مجموعه حاضر نمونه‌اي است براي كاربرد روان‌كاوي بيرون از حوزه روان‌درماني كه با بيان پايه‌گذار آن از زبان اصلي ترجمه شده است.

كاربرد روان‌كاوي در نقد ادبي

 • 65,000 تومان

كتاب حاضر دربرگيرنده‌ي هفت تك‌نگاري و نوشتار از زيگموند فرويد، بنيان‌گذار نظريه‌ي روانكاوي، در خوانش نقادانه‌ي متون ادبي است. فرويد از مفاهيمي كه خود در روان‌كاوي نظريه‌پردازي كرده است براي تحليل متون ادبي بهره مي‌گيرد، اما متقابلا از ادبيات هم براي تبيين مفاهيم روان‌كاوانه استفاده مي كند. وي در تبيين رابطه همكارانه‌ي اديبان و روان‌درمانگران چنين مي نويسد: «نويسنده آفرينشگر نمي تواند از آنچه به حوزه‌ كار روان‌پزشك مربوط مي‌شود اجتناب كند، همان‌گونه كه روان‌پزشك هم نمي تواند به قلمرو نويسنده‌ آفرينشگر وارد نشود. بررسي موضوعات روان‌پزشكي در ادبيات مي‌تواند درست باشد، بي آن‌كه ذره‌اي از جنبه زيبايي‌شناختي متون ادبي كاسته شود.» مجموعه اي از آثار فرويد در نقد ادبي كه ترجمه‌ي فارسي‌شان در كتاب حاضر ارايه شده است، سپهر انديشگاني او درباره‌ي چيستي آفرينش هنري و ادبي را به خواننده مي‌شناساند. اين تك‌نگاري‌ها و مقالات همچنين نمونه‌هايي دست‌اول از كاربرد رويكرد روان‌كاوانه كلايسك در نقد ادبي محسوب مي شوند و مي‌توانند راهگشاي پژوهشگران اين حوزه باشد. مترجم با افزودن مقدمه‌اي مشروح كوشيده است تا برخي از بنياني‌ترين مفاهيم نظريه‌ي روان‌كاوي را كه دانستن‌شان پيش شرط فهم آثار فرويد درباره‌ي ادبيات و هنر است، معرفي كند تا مطالعه‌ي اين كتاب براي خواننده راحت‌تر شود.

تكنيك درمان در روانكاوي (5 جستار)

 • 18,000 تومان

در روانكاوي از همان آغاز دو گرايش كلي پديدار گرديد؛ يكي «كوشش براي تبديل روانكاوي به يك دانش پزشكي و فرو كاستن آن به روش درماني» و ديگري «تلاش براي پيوند دادن روانكاوي با دانش‌هاي ديگر». «فرويد»، پدر علم روان‌شناسي، روان‌درماني را به معناي درمان از راه روان معرفي مي‌كند. اين كتاب حاوي پنج مقاله از نگاه زيگموند فرويد درباره تكنيك‌هاي درمان روانكاوانه است.

نظريه روانكاوي (7 رساله از زيگموند فرويد)

 • 78,000 تومان

روانكاوي يكي از اثرگذارترين نظريه‌ها در حوزه‌اي ميان‌رشته‌اي (بينابين علوم انساني و علوم پزشكي) است كه ردپاي آن را در بسياري از رشته‌ها به‌روشني مي‌توان مي‌ديد، از جمله در فلسفه، ادبيات، هنر، نقدادبي، تعليم و تربيت، علوم سياسي، ارتباطات، جامعه شناسي، تاريخ و ... . در نگاه نخست، روانكاوي به‌طور خاص روشي براي راه بردن به سرچشمه‌ي ناپيداي رنج‌هاي رواني و پايان دادن به آلام روحي و دردهاي روان‌تني به نظر مي‌رسد، اما گستردگي و تنوع كم‌نظير آثار فرويد پيداست كه افزون بر كاربردهاي باليني و درماني روان‌كاوي، اين نظريه همچنين ابزاري است براي فيم ادبيات و هنر و كندوكاو و تبيين مسائل فرهنگي در جوامع بشري. با توجه به انواع تحريف‌ها درباره‌ي آراء و انديشه‌هاي اين متفكر دوران‌ساز، براي فهم ديدگاه‌هاي فرويد هيچ منبعي نمي‌تواند جايگزين آثار خود او باشد. كتاب حاضر مجموعه‌ي هفت اثر از زيگموند فرويد در تبيين نظريه‌ي روان‌كاوي است. انتخاب و ترجمه‌ي اين آثار با اين هدف صورت گرفته است كه خواننده مستقيما از زبان بنيان‌گذار اين نظريه با مباني آن آشنا شود. در اين آثار، فرويد شالوده‌هاي نظري روانكاوي، سير تاريخي شكل‌گيري آن و همچنين مفاهيم و اصطلاحات اساسي اين نظريه را شرح مي‌دهد. مترجم نيز با افزودن زيرنوشت‌هاي توضيحي كوشيده است تا درك اصطلاحات تخصصي را تا حد ممكن براي خواننده‌ي فارسي زبان تسهيل كند.

تاملاتي درباره جنگ و مرگ

 • 17,500 تومان

زيگموند فرويد: وقتي شهركي به شهر و كودكي به انسان بالغ تبديل مي‌شود، شهرك در شهر و كودك در انسان بالغ ناپديد مي‌شوند.

روانكاوي لئوناردو داوينچي

 • 35,000 تومان

در اين كتاب فرويد ثمره‌ي كوشش هايي را كه جهت شناخت لئوناردو داوينچي كرده است عرصه مي‌دارد، فرويد همچنين كوشيده است تا تناقضات رفتاري و فكري لئوناردو داوينچي را توجيه كند. به هر حال شكي نيست كه مقاله فرويد در مردم اعجاب مي‌انگيزاند، از آنجا كه لئوناردو داوينچي شهره خاص و عام مي‌باشد و توده‌ي مردم علاقه‌مند به شناخت وي هستند، آيا مقاله فرويد درباره داوينچي فقط يك قطعه تجزيه و تحليل رواني تخيلي مي باشد و يا واقعيت هايي دربر دارد؟ اگر شامل حقايقي است اين حقايق تا چه حد است؟

توتم و تابو

 • 60,000 تومان

«توتم و تابو» يكي از آثار مهم زيگموند فرويد است. فرويد در اين اثر به بررسي اين دو موضوع و ريشه‌يابي تاريخي آن‌ها مي‌پردازد. او موشكافانه با بررسي آثار معتبر در اين زمينه به زمينه‌هاي اصلي پيدايي توتم و تابو پرداخته و سپس به بررسي اين موارد در جامعه متمدن مي‌رسد. كتاب، نقش عوامل رواني در فرد و جمع را در پيدايي و رواج اين دو مسئله بازتاب داده و به خوبي در بازگشايي اين دو فاكتور مهم در جامعه كهن تا جامعه امروزي موثر است. كتاب توسط شادروان محمدعلي خنجي ترجمه و پس از سال‌ها با يك ويرايش اساسي به علاقه‌مندان آثار فرويد عرضه مي‌شود...

فراسوي اصل لذت

 • 50,000 تومان

فرويد پيش از جنگ جهاني اول، مواجهه با ميل جنسي را جزء سائق‌هاي مربوط به خودخواهي در ذهن خود تصور مي‌كرد. اين‌ها كاملا از هم جدا بودند: سائق‌هاي جنسي خودخواهانه نبودند، سائقه‌هاي خودخواهانه جنسي نبودند؛ اولي در خدمت تداومٍ گونه و استمرار نوع (بشر) و دومي در خدمت تداوم خود (self) بود. اما فرويد در مقاله مهم خود «درباره خودشيفتگي» (1914) خطي متفاوت را آغاز كرد. او گفت يك «اگو ـ ليبيدو» (خود ـ زيست‌مايه) وجود دارد، درست همان‌گونه كه يك «ابژكت ـ ليبيدو» (شيء ـ زيست‌مايه) وجود دارد، يعني اين‌كه «خود» نيز مانند اشياء ديگر مي‌تواند به لحاظ شهواني تغيير يابد. اما اين بدان معناست كه تئوري قبلي سائق ديگر پذيرفتني نيست. نوشته Jenseits des Lustprinzips (فراسوي اصل لذت) كه در سال 1919 نوشته و در سال بعد منتشر شد، نخستين بيانيه روشن درباره تئوري جديد سائق توسط فرويد است. در اين تئوري عشق و زندگي در برابر پرخاش‌گري و مرگ ايستاده‌اند.

1  2  3  4  5  صفحه‌ی 1