فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
2 پارگي ايگو در فرآيند دفاعي (رساله و شرح)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
رساله و شرح زنانگي
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
روانكاوي براي همه
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
جستارهايي درباره تكوين بيماري‌هاي رواني (گزيده‌اي از نوشته‌هاي باليني روان‌كاوي)
بازداري‌ها نشانگان و اضطراب (رساله و شرح زيگموند فرويد)
نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
امر غريب
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
رساله و شرح آينده 1 خيال
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
3 گفتار (چند نكته درباره ضمير ناآگاه در روانكاوي توضيحات كاربردها جهت ‌‌يابي‌ها)
كاربرد روان‌كاوي در نقد ادبي
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
تكنيك درمان در روانكاوي (5 جستار)
 • 18,000 تومان
 • با تخفیف: 18,000 تومان

2 پارگي ايگو در فرآيند دفاعي (رساله و شرح)

 • 95,000 تومان

مقاله دوپارگي فرويد مقاله‌اي كوتاه اما بسيار كليدي در فهم ديدگاه او و نقطه عزيمت بسياري ديدگاه‌‌هاي پس از فرويد بوده است. كتاب حاضر مشتمل بر مقاله اصلي و شرح هاي مختلفي است كه از منظر مكاتب گوناگون روانكاوي در فرانسه، انگليس و آمريكاي لاتين بيان شده است. از رهگذر اين تفاسير، اهميت مقاله و چشم اندازهاي نظري و باليني ما درباره روانكاوي و كاربست آن در جهان پيچيده امروز گسترش خواهد يافت.

رساله و شرح زنانگي

 • 105,000 تومان

در ادبيات روانكاوي بحث‌هاي بسياري در باب جنسيت مطرح است كه حتي امروز هم نه نمود مفهومي آن روشن است و نه كاربرد باليني‌اش. فرويد در مقاله «زنانگي» خود با مفهوم پردازي اين امر كه چگونه «يك زن از كودكي با موضع دوجنسي پديد مي‌آيد» به موضوع «معماي زنان» پرداخت. فرويد نمي‌دانست «زنان چه مي‌خواهند؟»؛ در قرن بيست ويكم نيز زنانگي و سكسواليته زنانه هنوز يك معماست. «معما» زنانگي را توضيح نداد، بلكه آن را در قالب مفهومي مبهم و دو پهلو رها كرد و همين مؤيد نابسندگي بخصوصي در شناخت مسائل جنسي پيرامون زنان و زنانگي بود. زمان آن رسيده است كه از فانتزي «رمز و راز زنانگي» دست بشوييم. زنان ابوالهول نيستند. يا بهتر بگوييم: آنها نه كمتر و نه بيشتر از مردان چنين‌اند. هيچ رمز و رازي براي حل شدن وجود ندارد. كتاب كنوني علاوه بر رساله اصلي فرويد، شامل تفسيرهاي مختلفي است كه نظريه پردازان برجسته مكاتب گوناگون روانكاوي و مطالعات جنسيت از مفهوم‌پردازي زنانگي ارائه كرده‌اند.

روانكاوي براي همه

 • 65,000 تومان

زيگموند فرويد كه به عنوان پدر علم روانكاوي شناخته مي‌شود، در طول دوران كاري خود گام‌هاي بسيار مهمي در توضيح و تحليل روان برداشته است كه آشنايي با آن‌ها براي هر علاقه‌مند به مباحث علم روانشناسي سودمند مي‌باشد. در اين كتاب‏، خواننده عام مي‌تواند به طور اجتمالي با مهم‌ترين مسائل مطرح شده توسط فرويد در علم روانشناسي مانند: خودآگاه و ناخودآگاه، غرايز، انحراف رواني، جنسيت، روانشناسي تحليل و بسياري موارد ديگر آشنا گردد.

جستارهايي درباره تكوين بيماري‌هاي رواني (گزيده‌اي از نوشته‌هاي باليني روان‌كاوي)

 • 65,000 تومان

جستارهاي گردآوري‏‌شده در اين كتاب، شامل طيف متنوع اما پيوسته‌‏اي از مطالعات فرويد دربارۀ نِوروزها و به‌طور عمده هيستري و نِوروز وسواس است كه از رهگذرشان مي‏‌توان از تحولات صورت‏‌گرفته در رويكرد او نسبت به اختلال‏‌هاي رواني، ريشه‌‏ها و چگونگي پيدايش آنها‏، نحوۀ دسته‏‌بندي و شيوۀ درمان‏شان تصوري پيدا كرد. اين نوشته‏‌ها هم حاصل تلاش‏‌هايي مداوم براي صورت‏بندي نظريِ يافته‌‏هاي باليني بر زميني نوظهور و جديدند و هم بخشي از مسير كلي تاريخ روانكاوي را ترسيم مي‏‌كنند. نوشته‌‏هاي باليني فرويد نشان مي‏‌دهند كه كشف قارۀ ناخودآگاه شبيه گذركردن از دل جنگلي تاريك بوده كه نيازمند ميزان بالايي از صبر و حوصله، درك نقاط انسداد و كاستي‌‏هاي نظري، شهامت جست‏‌وجوي مسيرهاي تازه و ابداع مفاهيمي جديد براي پي‌‏ريزي شالوده‏‌هاي اين مسيرهاست. اين تقلاي دشوار و پرفرازونشيب قبل از هرچيز از بطن تجربه‌اي مشخصاً مدرن شكل گرفته، تجربۀ مواجه‌ه‏اي خاص ميان بيمار و درمانگر كه متضمن انبوهي از سردرگمي‏‌ها، تجديد خاطره‏‌ها، طفره‌‏رفتن‏‌ها، مقاومت‌‏ها و بيداركردن دردهاي خفته است، تجربه‏‌اي كه چشمي بينا و گوشي شنوا و حساس به كوچك‏ترين جزئيات را مي‏‌طلبد.

بازداري‌ها نشانگان و اضطراب (رساله و شرح زيگموند فرويد)

 • 85,000 تومان

برخي روانكاوان اضطراب را مهم‌ترين احساسي دانسته‌اند كه نظريه و عمل روانكاوي با آن سر و كار دارد. رساله مشهور بازداري‌ها، نشانگان و اضطراب شايد برجسته‌ترين اثر زيگموند فرويد در زمينه مفهوم‌پردازي اين پديده و از مهم‌ترين آثار دوران پختگي انديشه اوست كه هرچند نزديك به يك سده از زمان نگارش آن مي‌گذرد، مضامين و تبيين‌هايش، به ويژه درباره مفهوم اضطراب، همچنان سرشار از نكات درخشان است. كتاب كنوني علاوه بر رساله اصلي فرويد، شامل تفسيرهاي مختلفي است كه نظريه‌پردازان برجسته مكاتب گوناگون روانكاوي از اين اثر و از نحوه صورت‌بندي اضطراب ارائه كرده‌اند.

نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي

 • 58,000 تومان

مجموعه حاضر با گردآوري پنج مقاله از مجموعه آثار فرويد، در تلاش است بر پايه‌ي نگاهي روانكاوانه و با مفاهيمي چون سكسواليته، نظريه‌هايي درباب جنسيت و اهميت پرداختن به پديده‌هاي رواني چون خاطرات پوشان، صحنه اوليه، فانتزي و واقعيت دستگاه رواني و در نهايت تبيين كاركرد فرايند سركوبي پاسخي به چيستي دستگاه روان و نحوه شكل‌گيري آن ارائه كند. اين مجموعه آثار، به خواننده علاقه‌مند به حوزه روانكاوي فرصتي مي‌دهد تا با آشنايي با ديگر ابعاد نظري اين حوزه، به درك خود از پديده‌هاي رواني عمق بخشيده و چيستي و چگونگي پديده‌هاي رواني را از سيطره مفاهيم مطلق و محدود حوزه روانشناسي خارج نموده و بار ديگر با خطاب قرار دادن ناخودآگاه خواننده خود، همچنان كه متون فرويد در اكثر مواقع ارتباطي ناخودآگاه به ناخودآگاه با خواننده است، به انتقال مفاهيم در اين حوزه بپردازد.

امر غريب

 • 40,000 تومان

امر غريب تجربه رازگوني است كه نه يكسره با ترس و وحشت انطباق دارد و نه به آشناپنداري تقليل مي‌يابد؛ حس و حال غريب و ناجوري است كه سوژه ابزار ادراكي بسنده‌اي براي طبقه‌بندي آن در اختيار ندارد و از اين رو چنان پسماندي فهم‌ناشدني از ساختار خودآگاهي بيرون مي‌ماند. به‌رغم آنكه ادبيات رمانتيك در اشاره به اين تجربه پيشگام بوده استء فرويد اما مهم‌ترين متفكري است كه در جستار "امر غريب"در بافتي روان‌كاوانه پرتوي بر ماهيت تاريك آن مي‌تاباند. او نشان مي‌دهد كه تجربه غرابت رازگون بيش از هر چيز دال بر خانه آشناي آغازيني است كه تنها به واسطه فرآيند سركوب بيگانه شده است.

تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)

 • 55,000 تومان

آنچه در اين كتاب به‌طور خلاصه از نظر مي‌گذرد براي اين است كه اصول عقايد روانكاوي به طرزي دقيق و بياني روشن و صريح براي طالبان اين علم تعريف شود و حقايق آن براي دوستداران اين دانش روشن گردد. وادار كردن خواننده به قبول عقايد نويسنده هرگز منظور اين كتاب نيست. تعاليم اين مكتب مبتني بر تعداد بي‌شماري مشاهدات و تجربيات است كه تا كسي به شخصه اين مشاهدات و تجربيات را در مورد خود و يا ديگران به كار نبرده باشد نمي‌تواند نظر مستقلي پيدا كند.

رساله و شرح آينده 1 خيال

 • 40,000 تومان

موجود قصه‌پرداز شايد يكي از نيكوترين نام‌هايي باشد كه بتوان با طيب‌خاطر به انسان اطلاق كرد. آدمي هميشه دل‌خوش به همين قصه‌ها بوده و همواره سعي كرده هرچه بيشتر قصه‌هايي گيراتر و پركشش‌تر براي خود دست‌وپا كند. فرويد در رساله آينده يك خيال به بررسي تصورات خيال‌گونه انسان غربي از امور ديني پرداخته است. او سعي در ارائه تحليلي روانكاوانه از اين موضوع در غرب دارد و به نوعي اين فرآيند قصه پردازي باورمندانه را از منظر روانكاوي بررسي مي كند.

3 گفتار (چند نكته درباره ضمير ناآگاه در روانكاوي توضيحات كاربردها جهت ‌‌يابي‌ها)

 • 35,000 تومان

روان‌كاويء روشي كه در آغاز براي كمك رساندن به بيماران رواني ابداع شده بودء نخست به صورت يك روان‌شناسي عمومي شكل گرفتء اما در بطن خود عناصري را مي‌پروراند كه موجب گسترش آن‌ به يك نظريه جامع فرهنگي شد. مجموعه حاضر نمونه‌اي است براي كاربرد روان‌كاوي بيرون از حوزه روان‌درماني كه با بيان پايه‌گذار آن از زبان اصلي ترجمه شده است.

كاربرد روان‌كاوي در نقد ادبي

 • 65,000 تومان

كتاب حاضر دربرگيرنده‌ي هفت تك‌نگاري و نوشتار از زيگموند فرويد، بنيان‌گذار نظريه‌ي روانكاوي، در خوانش نقادانه‌ي متون ادبي است. فرويد از مفاهيمي كه خود در روان‌كاوي نظريه‌پردازي كرده است براي تحليل متون ادبي بهره مي‌گيرد، اما متقابلا از ادبيات هم براي تبيين مفاهيم روان‌كاوانه استفاده مي كند. وي در تبيين رابطه همكارانه‌ي اديبان و روان‌درمانگران چنين مي نويسد: «نويسنده آفرينشگر نمي تواند از آنچه به حوزه‌ كار روان‌پزشك مربوط مي‌شود اجتناب كند، همان‌گونه كه روان‌پزشك هم نمي تواند به قلمرو نويسنده‌ آفرينشگر وارد نشود. بررسي موضوعات روان‌پزشكي در ادبيات مي‌تواند درست باشد، بي آن‌كه ذره‌اي از جنبه زيبايي‌شناختي متون ادبي كاسته شود.» مجموعه اي از آثار فرويد در نقد ادبي كه ترجمه‌ي فارسي‌شان در كتاب حاضر ارايه شده است، سپهر انديشگاني او درباره‌ي چيستي آفرينش هنري و ادبي را به خواننده مي‌شناساند. اين تك‌نگاري‌ها و مقالات همچنين نمونه‌هايي دست‌اول از كاربرد رويكرد روان‌كاوانه كلايسك در نقد ادبي محسوب مي شوند و مي‌توانند راهگشاي پژوهشگران اين حوزه باشد. مترجم با افزودن مقدمه‌اي مشروح كوشيده است تا برخي از بنياني‌ترين مفاهيم نظريه‌ي روان‌كاوي را كه دانستن‌شان پيش شرط فهم آثار فرويد درباره‌ي ادبيات و هنر است، معرفي كند تا مطالعه‌ي اين كتاب براي خواننده راحت‌تر شود.

تكنيك درمان در روانكاوي (5 جستار)

 • 18,000 تومان

در روانكاوي از همان آغاز دو گرايش كلي پديدار گرديد؛ يكي «كوشش براي تبديل روانكاوي به يك دانش پزشكي و فرو كاستن آن به روش درماني» و ديگري «تلاش براي پيوند دادن روانكاوي با دانش‌هاي ديگر». «فرويد»، پدر علم روان‌شناسي، روان‌درماني را به معناي درمان از راه روان معرفي مي‌كند. اين كتاب حاوي پنج مقاله از نگاه زيگموند فرويد درباره تكنيك‌هاي درمان روانكاوانه است.

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1