فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
راهنماي تدوين شرح حال و مصاحبه تشخيصي براي روان‌شناسان و مشاوران (راهنماي كارورزي دانشجويان)
درمان شناختي رفتاري اختلال استرس پس از سانحه (راهنماي درمانگر)
مشاوره پيش از ازدواج (راهنماي مشاور)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
ميان ماه من تا ماه گردون (نكته‌هاي مهم براي ازدواج جوانان)
مداخله در خودكشي (راهنماي درمانگر)
 • 100,000 تومان
 • با تخفیف: 100,000 تومان
والدين و فرزند‌ پروري
 • 56,000 تومان
 • با تخفیف: 56,000 تومان
شناخت درماني مبتني بر ذهن آگاهي
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
راهنماي درمان اختلال‌هاي كندن مو پوست و ناخن
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
رهايي از خشم و پرخاشگري
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
از خودآگاهي تا خودشناسي
 • 32,000 تومان
 • با تخفیف: 32,000 تومان
زوج‌درماني شناختي رفتاري (راهنماي روانشناسان و مشاوران)
مشاوره پيش از ازدواج با موارد دشوار (راهنماي مشاوران و روانشناسان)

راهنماي تدوين شرح حال و مصاحبه تشخيصي براي روان‌شناسان و مشاوران (راهنماي كارورزي دانشجويان)

 • 120,000 تومان

ارزيابي و تشخيص يكي از اركان اساسي حيطه‌هاي سلامت رواني است و تا زماني كه متخصصان باليني به ارزيابي و تشخيص صحيح و قابل اعتباري نرسند، امكان انجام دادن درست برنامه وطراحي درمان و كاربست‌هاي اقدامات و فعاليت‌‌هاي مربوطه حاصل نمي‌شود. راهكار و شيوه اصلي ارزيابي و تشخيص، گرفتن شرح‌حال و مصاحبه با مراجعان است. وجود ده‌ها كتاب در زمينه چگونگي تهيه شرح‌حال و انجام‌دادن مصاحبه شاهدي بر اهميت آن است. كتاب راهنماي تدوين شرح‌حال و مصاحبه تشخيصي با هدف راهنمايي كارورزان رشته‌هاي سلامت رواني از جمله رشته‌هاي روان‌پزشكي، روان‌شناسي، مشاوره، و مددكاري اجتماعي، پرستاري رواني و ... براي مصاحبه و گرفتن شرح‌حال نوشته شده است. اين كتاب به علاوه مي‌تواند براي روان‌شناساني هم كه در مطب‌هاي روان‌پزشكي، مراكز بهداشتي درماني و كلينيك‌هاي مشاوره مشغول به كارند سودمند و مفيد باشد. مولف در پانزده فصل كتاب، ضمن اشاره به فنون و مهارت‌هاي مشاوره‌هاي، نشانه‌شناسي، طبقه‌بندي، سنجش و ارزيابي وضعيت رواني، نحوه تدوين طرح درماني را مطرح و سپس به سنجش سازوكارهاي دفاعي، آزمون‌هاي روان‌شناختي، نحوه انجام مصاحبه انگيزشي و آموزش رواني به بيمار و خانواده بيمار پرداخته است.

درمان شناختي رفتاري اختلال استرس پس از سانحه (راهنماي درمانگر)

 • 95,000 تومان

پس از فشارهاي مهيب رواني و بلايا و فجايع طبيعي و غيرطبيعي، افراد از لحاظ روان‌شناختي به چالش ها و مشكلاتي دچار مي شوند. و بعضي از آنان در درازمدت به اختلال استرس پس از ضربه يا آن‌طور كه در اين كتاب آمده است اختلال استرس پس از سانحه دچار مي شوند. اختلالي پيچيده و دردسرساز كه ضرورت دارد روان‌شناسان و مشاوران براي كمك به افراد مبتلا به آن به طور پيوسته دانسته هاي نظري و تدابير عملي‌شان را به‌روز كنند. كتاب حاضر در راستاي اين هدف نوشته شده است و در فصل هاي مختلف آن، ضمن بحث از ديدگاه نظريه شناختي رفتاري اقدامات و گام هاي عملياتي مربوطه مطرح شده اند.

مشاوره پيش از ازدواج (راهنماي مشاور)

 • 120,000 تومان

مشاوره پيش از ازدواج نوعي مشاوره كوتاه‌مدت، كه هدف آن كمك به مراجعان، به منظور تصميم‌گيري بهتر براي ازدواج است. روان‌شناس يا مشاور در اين مسير در مقام همراه و راهنما در كنار مراجع تسهيل‌كننده روند اين تصميم‌گيري است و تصميم‌گيرنده اصلي خود مراجعان هستند. اغلب جوانان معتقدند كه نقش مهم و فعالي در فرايند تصميم‌گيري براي ازدواج دارند و بايد مهم‌ترين تصميم زندگيشان را خودشان بگيرند. به‌راستي هم همين‌طور است. كتاب مشاوره پيش از ازدواج راهنماي مشاور و روان‌شناس؛ حاصل سال‌ها تجربه كاري مولف با مراجعان است و از اين رو مي‌تواند منبع موثر و مفيدي براي كمك به روان‌شناسان و مشاوراني باشد كه با مراجعان مشاوره ازدواج انجام مي‌دهند.

ميان ماه من تا ماه گردون (نكته‌هاي مهم براي ازدواج جوانان)

 • 45,000 تومان

همسرگزيني شايد مهم‌ترين انتخاب زندگي انسان باشد - انتخابي حساس و فوق‌العاه مهم: در اهميت آن همين بس كه اگر عاقلانه و عاشقانه و بادقت و بر اساس معيارهاي درست انجام شود تضمين كننده آسايش و آرامش در زندگي است و انسان‌ساز. در غير اين صورت، اگر دختران و پسران جوان بدون توجه به معيارها و شاخص هاي صحيح ازدواج كنند، چه بسا زندگي به جهنمي تبديل شود. كتاب ميان ماه من تا ماه گردون توسط يكي از روان‌شناسان مجرب كشور نوشته شده و بر تجربه ساعت‌ها مشاوره و هدايت زوج‌هاي جواني كه قصد ازدواج داشته اند مبتني است. نويسنده ضمن برشمردن روش‌ها و معيارهاي انتخاب همسر، علل و عوامل پايداري يا ناپايداري زندگي مشترك را بر اساس تجربه كار حرفه‌اي باليني‌اش با مراجعان، مطرح مي‌كند. كتاب حاضر پيشنهادها و راهكارهاي سودمندي براي جوانان و والدينشان در انتخاب همسر و داشتن زندگي پايدار همراه با آرامش و نيز رهنمودهايي براي روان‌شناسان، مشاوران و متخصصان سلامت رواني به منظور هدايت و راهنمايي مراجعان و خانواده‌ها در بردارد.

مداخله در خودكشي (راهنماي درمانگر)

 • 100,000 تومان

خودكشي يكي از چالش‌هاي اساسي زندگي انسان به ويژه در دوران معاصر و از جمله مشكلات فردي و اجتماعي شايع در دنياي كنوني است. طبق اعلام نهادها و سازمان‌هاي معتبر بين‌المللي از جمله سازمان جهاني بهداشت، خودكشي پديده‌اي رو به تزايد است كه با چاره انديشي براي آن و پيشگيري و اقدام به موقع مي توان همه ساله جان بسياري از انسان‌هاي دردمند و روان‌رنجور را نجات داد. كار با درمان‌جوياني كه افكار خودكشي داشته، يا به اين عمل اقدام كرده اند، كاري سخت و پيچيده است. كتاب مداخله در خودكشي راهنماي عملي مداخله و تدبير براي پيشگيري از خودكشي است كه جهت استفاده درمانگران و متخصصان سلامت رواني آماده شده است. نويسنده كه از جمله متخصصان روانشناسي باليني است، در فصول مختلف اثر، ضمن بحث درباره ابعاد مختلف موضوع؛ راهكارها و تدابيري را براي كار با درمان‌جويان ارائه كرده است.

والدين و فرزند‌ پروري

 • 56,000 تومان

در اين كتاب با خانواده، منظومه‌هاي آن، مرزبندي‌ها، نقش والدين در شكل ‌گيري شخصيت كودك آشنا مي‌شويد. نياز‌هاي هيجان كودكان و نقش آن در پيدايش طرح ‌واره‌‌هاي نا‌كارآمد درآنان، رشد و شكل‌ گيري هوش هيجاني، قضاوت اخلاقي و عزت نفس سالم و تاثير آن در پيشگيري از بروز مشكلات رواني و شخصيتي از جمله مباحثي است كه در اين اثر مورد بحث قرار مي‌گيرد. اختصاص فصلي مجزا به مديريت فضاي مجازي و چگونگي مديريت آن، به ويژه در زمانه‌اي كه يبش از پيش كودكان و نوجوانان در معرض آن قرار دارند، در حفظ و ارتقاي سلامت كودكان و نوجوانان نقش تعيين كننده‌اي خواهد داشت. مطالعه اين كتاب را به همه والدين پيشنهاد مي كنيم.

شناخت درماني مبتني بر ذهن آگاهي

 • 75,000 تومان

در فصل اول اين كتاب ريشه‌ها و بنيان‌هاي نظري شناخت درماني و نسبت آن با ساير رويكردهاي مشابه درماني مورد بررسي قرار مي‌گيرد . مدل شناختي، سنجش و ارزيابي و ساختار جلسات درماني، تكاليف درماني، تحريف‌هاي شناختي و درمان‌هاي ذهن آگاهي از جمله عناوين ساير فصول است.

راهنماي درمان اختلال‌هاي كندن مو پوست و ناخن

 • 75,000 تومان

كندن مو، ناخن و پوست، رفتارهاي خودتخريب‌گرانه‌اي هستند كه پيامدهاي جسمي، رواني و اجتماعي بسياري به دنبال دارد و به همين دليل درمانجوها اغلب در صدد درمان برمي‌آيند، اما در نوسان بودن روند بيماري سبب مي‌شود كه نشانه‌هاي بيماري در مواجهه با استرس عود كند و درمانجوها را از بهبودي نااميد سازد. با روان‌درماني ، درمانجوها به ريشه مشكلات خود پي مي‌برند و ياد مي‌گيرند. چگونه هيجانات منفي را مديريت و تكانه‌هاي كندن مو و ناخن را كنترل كنند. برانگيزاننده‌ها را بشناسند و رفتار ناكارآمد را تغيير دهند. از آنجا كه افسردگي در بسياري از اين نوع اختلال‌هاي مزمن ديده مي‌شود، درمان همزمان آن ضروري است، زيرا افسردگي مي‌تواند بر انگيزه‌ي درمانجوها تاثير بگذارد و روند درمان را با مانع مواجه كند. كتاب راهنماي درمان اختلال‌هاي كندن مو، پوست و ناخن متن ساده و رواني دارد و فنون وراهبردهايي با ذكر مثال در آن ارائه شده است كه مي‌تواند درك مفاهيم و مطالب را آسان كند.

رهايي از خشم و پرخاشگري

 • 40,000 تومان

گرچه احساس خشم هيجان طبيعي مقدري است، با اين حال مي‌شود به گونه‌اي آن را مديريت كرد كه به پرخاشگري نينجامد. كتاب حاضر پس از بررسي هيجان‌ها، بر خشم تمركز مي‌كند و علل و اسباب خشم و پرخاشگري را به طور ملموس مورد بحث قرار مي‌دهد. نويسنده مراحل مختلف خشم و پرخاشگري را توضيح مي‌دهد و راه‌هاي پيشگيري از بروز و مديريت آن را نشان مي‌دهد. خواننده با مطالعه كتاب، ضمن آشنايي با انواع فنون مديريت و كنترل خشم و پرخاشگري چگونگي مقابله سالم با برانگيزاننده‌هاي خشم و پرخاشگري را مي‌آموزد. بي‌ترديد مطالعه كتاب براي همگان مفيد و موجب بهبود روابط با خود و با ديگران خواهد شد و همين‌طور جهت برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي مديريت خشم منبع مناسبي است.

از خودآگاهي تا خودشناسي

 • 32,000 تومان

در كتاب حاضر بسياري از نظريه‌هاي علمي روانشناسي به شيوه‌اي ساده و قابل فهم ارائه شده است. مطالعه اين كتاب مي‌تواند گامي براي آگاهي از جنبه‌هاي مختلف خود باشد. مطالعه كتاب حاضر را حداقل براي يك بار به همه همكاران روانشناس، جوانان، نوجوانان و خانواده‌ها توصيه مي‌كنم.

زوج‌درماني شناختي رفتاري (راهنماي روانشناسان و مشاوران)

 • 130,000 تومان

رشد و تحول زوج‌درماني رفتاري شناختي در سال‌هاي اخير سبب شده است كه راهبردهاي جديدي مانند تنظيم هيجاني، مفاهيم مربوط به رويكرد سيستمي مانند عليت حلقوي، مرزها و نقش‌ها به آن اضافه شود و به اين ترتيب كارآيي آن بيش از پيش افزايش يابد. زوج‌درماني شناختي رفتاري بر اين اصول بنا شده است: 1- رفتارهاي ناكارآمد و شناخت‌هاي منفي آموخته شده هستند. 2- الگوهاي تعاملي خاص موجود در خانواده‌ها باعث تداوم رفتارها و شناخت‌هاي ناكارآمد مي شود. 3- تقويت، شرطي‌سازي كلاسيك و عاملي و مشاهده در شكل‌گيري و تداوم رفتارها و شناخت‌هاي ناكارآمدي زوج‌ها نقش دارند. 4- الگوهاي رفتاري بين فردي ناكارآمد در زوج‌هاي آشفته شايع است؛ زيرا آن‌ها نسبت به خود و ديگري باورهاي منفي دارند و رفتارهاي منفي يكديگر را تقويت مي كنند. 5- زوج‌هاي آشفته از مهارت‌هاي ارتباطي، حل مسئله، حل اختلاف و تنظيم هيجاني بي‌بهره‌اند. در زوج‌درماني شناختي رفتاري موارد زير مورد مداخله قرار مي‌گيرند. رفتارهاي ناكارآمد، شناخت‌هاي ناكارآمد، مكانيسم‌هاي دفاعي ناپخته و مقابله‌اي ضعيف، ناتواني در تنظيم هيجاني، فقدان مهارت‌ها، الگوهاي تعاملي تكرارشونده ناكارآمد، مرزها، عليت حلقوي، بازخوردهاي متقابل، عدم تغيير، نقش هاي ناكارآمد، رابطه صميمانه و جنسي.

مشاوره پيش از ازدواج با موارد دشوار (راهنماي مشاوران و روانشناسان)

 • 60,000 تومان

مشاوره پيش از ازدواج با موارد دشوار در 19 فصل تدوين يافته است. شرح دقيق موارد دشوار اهميت مشاوره پيش از ازدواج، سنجش و ارزيابي، اختلالات روان‌پزشكي، اختلالات شخصيت، مكانيزم‌هاي مقابله‌اي ضعيف، ناتواني در كنترل خشم و پرخاشگري، رفتارهاي تكانشي اقدام به خودزني، اقدام به خودكشي، اعتياد، رفتارهاي پرخطر و باورهاي منفي و... همه موارد دشواري است كه در صورت وجود يك يا چند مورد از آن يك يا هر دو نامزد ازدواج، ضرورت انجام مشاوره پيش از ازدواج را قطعي مي‌كند. مطالعه كتاب براي مشاوران، زوج‌درمانگرها، روان‌پزشكان و مددكاران اجتماعي بسيار مفيد و كارساز خواهد بود.

1  2  3  صفحه‌ی 1