فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
جامعه‌شناسي سلبريتي (ديدگاه‌ها و نقدها)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
نمادها و نمادگرايي در آثار فرويد دوركيم موس
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
كار خانگي (زن خانه‌دار و كار بي‌نهايت)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
شستشوي مغزي (دانش كنترل تفكر)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
مردي با كيف قرمز ماچويي
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
چرا چاق مي‌شويم (رمز گشايي از راز افزايش وزن)
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
آسيب‌شناسي نظام آموزشي در ايران
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
جنسيت سايكوپات (روابط نابرابر جنسيتي و روان‌آزاري)
جامعه‌شناسي مصرف
 • 36,000 تومان
 • با تخفیف: 36,000 تومان
برادرسالاري (مردان در دوران مادرسالاري)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
آزادي زنان (مسايل تحليل‌ها و ديدگاه‌ها)
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
جنسيت و سلامت
 • 11,000 تومان
 • با تخفیف: 11,000 تومان

جامعه‌شناسي سلبريتي (ديدگاه‌ها و نقدها)

 • 95,000 تومان

تا سال‌ها جامعه‌شناسان پرداختن به موضوعاتي نظير سلبريتي را دور از شان مطالعات جامعه‌شناختي و حتي دور از شان خود مي‌دانستند. همواره اين پنداشت وجود داشت - و كم و بيش هم‌اكنون نيز وجود دارد - كه جامعه‌شناسي بايد به موضوعات مهم‌تر و جدي‌تر بپردازد و سلبريتي موضوعي نيست كه پژوهشگران وقت خود را صرف مطالعه آن نمايند. در قرن بيستم پژوهشگران اين عرصه بارها، مستقيم و غيرمستقيم، از نگاه تحقيرآميز همكاران دانشگاهي‌شان نسبت به خودشان سخن گفته‌اند. مي‌توان گفت كه چنين واكنشي همواره در مقابل كساني قرار داشت كه مي‌خواستند به مطالعه فرهنگ عامه‌پسند و زندگي روزمره بپردازند و در دوراني بيشتر بود كه از جامعه‌شناسان انتظار مي‌رفت تا تحليل‌هاي كلان، ساختاري و انتقادي ارائه دهند.

نمادها و نمادگرايي در آثار فرويد دوركيم موس

 • 80,000 تومان

ساماديا در اين اثر نوآورانه، در بيوگرافي اين بنيان‌گذاران تأثيرگذار كاوش مي‌كند؛ كاوشي كه از فرويد آغاز مي‌شود و نهايتا با گذر از دوركيم، به موس مي‌رسد. او پيش از بررسي برداشت‌هاي نوآورانه اما متفاوت آنها از نمادگرايي و نمادين‌سازي و بحث از جنبه‌هاي خاص و مشترك آنها، مخلوقات انقلابي اين سه متفكر- يعني روانكاوي فرويد، جامعه‌شناسي فرانسوي دوركيم و مردم‌شناسي مدرن فرانسوي موس - را تشريح مي‌كند.‌ اين يك اثر نوآورانه است كه در نظريه و عمل، روانكاوان را مجذوب خود خواهد كرد و براي آكادميسين‌ها و دانشجويان روانشناسي، انسان‌شناسي، جامعه‌شناسي، فلسفه و تاريخ انديشه‌ها جذاب خواهد بود و مي‌توان گفت پلي ميان علوم اجتماعي و علوم انساني است.

كار خانگي (زن خانه‌دار و كار بي‌نهايت)

 • 110,000 تومان

ادبيات كار خانگي، خانه را به مثابه جايگاهي براي توليد شناسايي كرده است. بنابراين، كار خانگي و فرزند پروري، كه از نو در بطن كار خانگي مفهوم‌سازي شده‌اند، را مي توان به عنوان يك فرايند كاري مورد تحليل قرار داد. از اين رو، مجموعه‌اي از پرسش‌ها از درون همين كار مقدماتي بيرون آمدند. اگر كار خانگي يك فرايند كاري است، پس محصول آن چيست؟ افراد آن كدام‌اند، كالاهايش چيستند و نيروي كارش كيست؟ آيا اين محصول ارزش دارد؟ اگر آري، اين ارزش چگونه تعيين مي‌شود؟ اين محصول چگونه و به چه شكل و توسط چه كسي مصرف مي‌شود؟ شرايط، موقعيت‌ها و محدوديت‌هاي كار خانگي كدام‌اند؟ رابطه كار خانگي با بازتوليد نيروي كار يا در كل، با بازتوليد اجتماعي چيست؟ چه رابطه‌اي با انباشت سرمايه دارد؟ و.... آيا پاسخ به اين پرسش‌ها مي‌تواند خواستگاه‌هاي ستم روارفته به زنان را تشريح كند؟

شستشوي مغزي (دانش كنترل تفكر)

 • 95,000 تومان

اصطلاح شستشوي مغزي اولين بار در سال 1950 ثبت شد، اما اين مفهوم قديمي‌تر از اين تاريخ است، تغيير اجباري و تمام مقياس‌هاي اعتقادات يك فرد طي 50 سال گذشته، اين اصطلاح در فرهنگ عامه نفوذ كرده است، گاهي بيشتر شبيه يك شوخي بوده ، مردم را از تيتر رسانه‌ها ترسانده و به افراد و نهادهاي بي‌شماري افترا زده است هم‌چنين اين موضوع از زواياي بسيار، نظير تاريخ ، جامعه‌شناسي ، روان‌شناسي ، روان‌درمماني و بازاريابي و تبليغات مورد بحث قرار گرفته است. با وجود اين همه تنوع ، تا به امروز از يك زاويه مغفول مانده است، هر گونه اشاره جدي به مغزهاي واقعي ، شرح چگونگي تغيير عقايد، چه با اقناع چه با شكنجه و فريب ، چه با زور ، همواره روان‌شناختي بوده است. درك چگونگي عملكرد مغز واقعا به شما كمك مي‌كند تا توضيح بدهيد كه چگونه يك نگهبان اردوگاه زندانيان داعشي مي‌تواند شاهد قتل عام يك خانواده ، از جمله فرزندان خردسال باشد و سپس در قامت پدري مهربان نزد خانواده خود باز گردد. ما معماي تضادهاي غير منطقي و آشكار هستيم. احساسي كه از خويشتن داريم فقط زاييده مغز است ، هيچ چيز عرفاني و جادويي در كار نيست ، و احتمالا روزي با فناوري و علم كافي ، چيستي بودنمان و نحوه عملكردمان قابل پيش‌بيني و كنترل خواهد بود.

مردي با كيف قرمز ماچويي

 • 45,000 تومان

تا دوباره اسم عكس مي‌آيد، دَدا جان قلب‌اش مي‌گيرد. رعشه مي‌افتد به جان‌اش و ريشه ريشه‌هاي لچكش به رقص در مي‌آيد. تن‌اش مثل مرغ سربريده تن تن مي‌زند. فهيمه شانه هايش را مالش مي‌دهد. خواهر بزرگه انگشتر طلايش را از انگشت‌هاي تپل و پُر و پيمان بيرون مي‌كشد... شيون و نفرين‌هاي خواهر بزرگه كه حالا مي‌كوبد به سينه. زنجموره زدن دختركان فهيمه و هق زدن‌شان...

چرا چاق مي‌شويم (رمز گشايي از راز افزايش وزن)

 • 45,000 تومان

در اين كتاب به غايت خواندني و انگيزه بخش، دكتر جيسون فانگ نظريه‌ي اصلي و قدرتمندي در مورد چاقي ارائه مي‌كند كه بينشي شگفت انگيز درباره‌ي تغذيه‌ي مناسب را فراهم مي آورد. علاوه بر آن در پنج گام اصلي ، يعني مجموعه‌اي از عادات دراز مدت زندگي كه سلامت شما و كنترل سطوح انسولين را بهبود مي‌بخشد، دكتر فانگ توضيح مي‌دهد كه چطور از طريق روزه داري متناوب مي‌توانيد چرخه‌ي مقاومت به انسولين را شكسته و به وزن سالم خود برسيد.

آسيب‌شناسي نظام آموزشي در ايران

 • 40,000 تومان

هر جامعه‌اي، آموزش و پرورش را نهادي كرده و سازمان مي‌دهد تا از طريق آن افراد نسل‌هاي جديد را پرورش داده تا بقاء دوام اجتماعي و فرهنگي خود را تضمين كند. با تغييرات اجتماعي كه در جامعه كنوني صورت گرفته نظام آموزشي هم نيازمند تغييراتي است و نتيجه اين تغيير و تحول در جامعه و نظام آموزشي بروز آسيب‌ها و چالش‌هايي است كه عدم توجه به اين آسيب‌ها و بررسي علل آن موجب مي‌شود كه نظام آموزشي در تحقق اهداف خود ناكام بماند و نتيجه آن اتلاف منابع مادي، سرمايه‌هاي انساني و فرهنگي خواهد بود. كتاب آسيب‌شناسي نظام آموزشي در ايران حاصل يك دهه پژوهش ميداني نگارنده با استفاده از روش‌هاي تحقيق (كمي، كيفي و تلفيقي) و بر اساس تجربيات زيسته نگارنده در بين كنشگران نظام آموزشي به بررسي آسيب‌هاي نظام آموزشي پرداخته است كه به شكلي مشاركتي و قابل فهم براي دانشجويان، معلمان، مديران و علاقه‌مندان عرصه تعليم و تربيت نوشته شده است تا در باب نظام آموزشي به بحث و تفكر بيشتري بپردازند.

جنسيت سايكوپات (روابط نابرابر جنسيتي و روان‌آزاري)

 • 35,000 تومان

سايكوپات يا روان‌آزار كسي است كه از اختلال رواني مزمن رنج مي‌برد و اين امر باعث بروز رفتارهاي اجتماعي نابهنجار يا خشونت‌آميز از طرف وي مي‌شود. وي كه خودشيفته و پرخاشگر است و چندان كنترلي بر رفتارش ندارد، خويش را برتر از ديگران مي‌انگارد و استفاده ابزاري از ديگران را بدون رحم و شفقت و با استفاده از تقلب و فريبكاري براي نيل به اهدافش و خصوصا قدرت روا مي‌شمارد. او عليرغم جذابيت ظاهري براي سوءاستفاده و تسلط بر ديگران به نحوي بيمارگونه، راجع به موفقيت‌ها، مظلوميت‌ها، قهرماني‌ها و قرباني شدن‌هايش اقدام به دروغ‌پردازي مي‌كند. اين شخص لاقيد و بي‌برنامه از دردي كه به ديگران مي‌رساند، احساس تاسف و پشيماني نمي‌كند؛ زيرا اهداف بلندمدت واقعي نداشته و مسئوليت اعمالش را نمي‌پذيرد و دگرآزاري را مي‌پسندد. به واسطه اجتماعي بودن ريشه‌هاي اين اختلال خصوصا به واسطه تجربه كودكي ناامن در خانواده‌هاي تك‌سرپرست و انجام اعمال بزهكارانه در محلات فقيرنشين، طبقات فرودست و جوامع عقب‌مانده است كه كتاب حاضر مي‌كوشد آن را اما اين‌بار با توجه به نابرابري‌هاي جنسيتي توضيح دهد. در اين راستا مشخص مي‌شود چگونه روابط نابرابر قدرت ميان زنان و مردان در شكل گناهكاري نهادينه مي‌شود و هويت را از نوجويي باز مي‌دارد و هزينه‌هايي بس گران از اين رهگذر به بار مي‌آورد.

جامعه‌شناسي مصرف

 • 36,000 تومان

پيتر كاريگان (استاد دانشكده جامعه‌شناسي دانشگاه نيو انگلند، استراليا) در اين اثر با نگاهي جامع و روشن به جامعه‌شناسي مصرف، رابطه بين توليد و مصرف در جوامع سرمايه‌داري متاخر را مورد تحليل قرار داده و به كاوش در جهان‌هاي گوناگون معنايي مي‌پردازد كه مصرف كننده‌هاي معاصر در آن‌ها زندگي مي‌كنند. كتاب حاضر با مروري دقيق و تاريخي از ظهور جامعه مصرفي آغاز مي‌شود و ادبيات گوناگوني را بررسي مي‌كند - از مك كراكن تا كمپل - كه متوجه الگوهاي مصرف تا سياست، افتصاد و فرهنگ "ارضاي نفس" است. پيتر كاريگان سپس مباحث نظري مصرف و عادت‌هاي مصرف‌كننده را برجسته مي‌كند. اين نويسنده تبيين‌هاي روشني از آثار ژان بورديار در مورد نظام اشيا و پير بورديو در مورد تمايز و سرمايه فرهنگي ارائه مي‌دهد، كه فهم آن‌ها اغلب با پيچيدگي‌هايي همراه بوده است. مباحث تاريخي و نظري اين اثر ابزارهاي لازم را براي بررسي زمينه‌هاي عمده در جامعه‌شناسي مصرف در اختيار دانشجويان علوم اجتماعي و مطالعات فرهنگي و علاقه‌مندان به اين حوزه قرار مي‌دهد، زمينه‌هايي كه عبارتند از: "تجربه‌ خريد" از فروشگاه‌هاي بزرگ تا مراكز خريد عمومي، از مدرن تا پسامدرن. تبليغات و رسانه‌هاي چاپي و رابطه آن‌ها با جنسيت و هويت. غذا و "فرايند تمدن" نگاه خيره گردشگر و صنعت گردشگري. دستور زبان مد.

برادرسالاري (مردان در دوران مادرسالاري)

 • 80,000 تومان

ايولين ريد ما را به ژرفاي تاريخ مي‌برد از آدم‌‌خواري تا فرهنگ، و پرده از روي جهان مادرسالاري ديرينه برمي‌دارد. او در جستجوي ريشه‌هاي (بازداري آميزش با خويشاوندان نزديك) آيين خونخواهي،‌ زناشويي و خانواده، سهم هنوز ناشناخته زنان در پيشرفت شهري‌گري را آشكار مي‌سازد. با ژرف‌نگري و پيدا كردن سازه‌‌هاي تازه‌اي كه به فرق‌گذاري فراگير درباره زنان انجاميده است. او بينش تازه‌اي را درباره نبرد براي جلوگيري از ستم بر زنان و براي آزادي همه مردم جهان پيشنهاد مي‌كند. ايولين ريد اين افسانه را كه مي‌گويد تنها (سرشت آدمي) براي جنگ‌ها، آزمندي‌ها و نابرابري‌هاي جامعه طبقاتي درخور سرزنش است را نمي‌پذيرد.

آزادي زنان (مسايل تحليل‌ها و ديدگاه‌ها)

 • 35,000 تومان

... چرا به زنان ستم شده است؟ چگونه اين ستم آغاز شد؟ چرا دشمنان حقوق زن اين چنين قاطع مي‌خواهند قوانين و آداب و رسومي را كه نقش مساوي را در جامعه براي زنان نمي‌شناسند پابرجا نگه دارند؟ چه كسي سود مي‌برد؟ چرا نيروهاي اجتماعي مبارز توان آن را دارند كه به فرودستي زنان پايان دهند و چگونه در مبارزه براي آزادي زنان منافع مشترك دارند؟ در اين كتاب ”ايولين ريد“ ريشه‌هاي اقتصادي و اجتماعي ستم به زنان را از اجتماع پيش از تاريخ تا سرمايه‌داري دوره نوين بررسي مي‌نمايد.

جنسيت و سلامت

 • 11,000 تومان

معمولا از مردم كوچه و بازار مي‌شنويم كه (زنان هميشه مريض‌اند) و (مردان كمتر از زنان عمر مي‌كنند) با اين حال هرگز با خود نمي‌انديشيم كه اگر زنان هميشه مريض‌اند، پس چرا بيشتر از مردان عمر مي‌كنند. ضمنا اگر به اين مسئله توجه كرده بوديم، مي‌توانستيم نابرابري اجتماعي فرصت‌ها و دسترسي‌هاي زنان و مردان را به امكانات بهداشتي جامعه دريابيم و بدانيم نتيجه كم گذاشتن از سرمايه‌گذاري بر سلامت زنان، نه تنها نسل فعلي كه نسل آتي را نيز با هزينه‌هاي سنگين ناشي از رفع انواع و اقسام بيماري‌ها مواجه مي‌كند. در اين كتاب مي‌كوشيم نشان دهيم كه اگر (زنان هميشه مريض‌اند) پس نمي‌توان تربيت نسل بعد را به آنان سپرد و اگر (بيشتر از مردان عمر مي‌كنند) چگونه مي‌توان تامين اجتماعي را بدون حضور برابر آنان در عرصه اشتغال درآمدزا پيش برد و ...

1  2  صفحه‌ی 1