فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 33,000 تومان
 • 22,000 تومان
 • 26,000 تومان
 • 56,000 تومان

دومين انقلاب كوانتومي (از درهم تنيدگي تا محاسبات كوانتومي و ديگر فوق‌تكنولوژي‌ها)

 • 75,000 تومان

اين كتاب داستان دومين انقلاب كوانتومي را بازگو خواهد كرد، اين انقلاب قرن 21 را بسيار بيشتر از اولين انقلاب كوانتومي در قرن 20 مورد تأثير قرار خواهد داد و آن را شكل خواهد داد. اين كتاب جهت­گيري­هاي منحصر به فرد در بحث­هاي امروزي و آخرين پيشرفت­ها در تفسير فيزيك كوانتومي و پتانسيل­هاي تكنولوژيكي را ارائه داده است. هنگامي كه شما در حال مطالعه اين كتاب هستيد، نمونه­هاي اوليه اين انقلاب در آزمايشگاه­ها در حال ساخته شدن هستند. حتي اگر فيزيكدانان به مخالفت با نحوه تفسير نظريه‌ اصلي فيزيك مدرن ادامه دهند، فوق­تكنولوژي­هايي همچون نانوتكنولوژي، كامپيوترهاي كوانتومي، پردازش اطلاعات كوانتومي و ديگر تكنولوژي­‌ها به زودي زندگي روزمره­مان را شكل مي­دهند. اين كتاب همچنين به بررسي سؤالات عميق فلسفي در مكانيك كوانتومي خواهد پرداخت.

چرا با سگم از نسبيت مي‌گويم

 • 75,000 تومان

چاد اُورزل، استاد فيزيك كالج يونيون، اسكنكتدي، نيويورك، نويسنده‌ي كتاب پرفروش چگونه به سگم از فيزيك كوانتوم مي‌گويم، اين بار نظريه‌هاي نسبيت خاص و عام اينشتين را به سگ پرسشگرش، اِمي، ياد مي‌دهد كه علاقه‌ي وافري به فيزيك دارد. در اوقات بيكاري‌اش روي مبل راحتي خانه مي‌نشيند، يا آنگاه كه اِمي را به گردش روزانه مي‌برد، يا هنگام سفر كه اِمي را روي صندلي پشت اتوموبيل‌اش مي‌نشاند، به پرسش‌هاي او درباره‌ي ايده‌هاي پيچيده‌ي اينشتين پاسخ مي‌دهد. چرا زمان براي ناظري كه در حال حركت باشد كُندتر كار مي‌كند؟ چرا طول اجسام در حال حركت در جهت حركت‌شان كوتاه مي‌شود؟ گرانش چه تأثيري بر نور و زمان مي‌گذارد؟ سامانه‌ي مكان‌يابي جهاني چگونه كار مي‌كند؟ سياهچاله‌ها چه نوع اجسامي هستند؟ مهبانگ چگونه رخ داد؟ معادله‌ي E = mc 2 چه مي‌گويد؟ … او با مثال‌هاي ساده‌اي كه سگ‌ها با آن‌ها آشنا هستند، اين ايده‌ها را به اِمي مي‌آموزد. سبك نگارش اين كتاب به شيوه‌اي است كه پيش از او، گاليله در كتاب گفتاري در باب دو علم جديد و جورج گاموف در كتاب آقاي تامپكينز در سرزمين عجايب به كار برده‌اند. اين شيوه نگارش در عين حال كه زنده و سرگرم‌كننده است، به همه‌ي پرسش‌هاي هر كس، با هر سطح سواد، درباره‌ي مفاهيم پيچيده‌ي يكي از شاخه‌هاي فيزيك مدرن، نسبيت، پاسخ‌هاي قانع‌كننده مي‌دهد.

1000 مغز (نظريه‌ي جديدي براي هوش)

 • 60,000 تومان

جف هاكينز، نويسنده‌ي كتاب‌هاي پرفروش، عصب‌پژوه، و از پيشگامان صنعت كامپيوتر در اين كتاب نظريه‌اي از هوش را ارائه مي‌كند كه درك ما از مغز و آينده‌ي هوش مصنوعي را متحول خواهد كرد. با وجود همه‌ي پيشرفت‌هاي علوم اعصاب، ما هنوز در زمينه‌ي بزرگ‌ترين پرسش آن پيشرفت چنداني نكرده‌ايم: چگونه سلول‌هاي ساده‌اي كه درون مغز قرار دارند، هوش را پديد مي‌آورند؟ جف هاكينز و تيم پژوهشگران همكار او كشف كردند كه مغز با استفاده از ساختارهايي نقشه‌مانند، مدلي از جهان مي‌سازد – آن هم نه فقط يك مدل، بلكه ده‌ها هزار مدل از همه‌ي چيزهايي كه مي‌دانيم. اين كشف امكان پاسخ‌گويي به برخي پرسش‌هاي مهم را فراهم مي‌آورد، مثلاً اينكه ما جهان را چگونه ادراك مي‌كنيم، چرا حس فرديت داريم، و سرچشمه‌ي تفكر سطح بالا چيست؟ كتـاب هزار مغز طلايه‌دار انقلابـي در درك هوش است. كتابـي است درباره‌ي فكري بزرگ، به معناي واقعي كلمه.

تفكر انتقادي

 • 33,000 تومان

تفكر انتقادي به عنوان مهارت قرن بيست و يكمي كليدي براي موفقيت در مدرسه و كار است. با در نظر گرفتن تمايل طبيعي انسان به باور كردن اخبار جعلي، استنتاج‌هاي غلط و تصميم‌گيري بر‌اساس احساس به جاي منطق، مي‌توان گفت تفكر انتقادي براي ادامه‌ بقلا‌ي يك جامعه دموكراتيك حياتي است. هابر در اين كتاب پيدايش، تعريف و چگونگي آموزش و ارزيابي تفكر انتقادي را توضيح مي‌دهد. او چنان نظم‌هايي ا در قالب فلسفه، روانشناسي و علم توصيف مي‌كند و نشان مي‌دهد كه تفكر انتقادي يك اولويت آموزشي و يك واقعيت علمي است. همان‌طور كه باراك اوباما طي نطقي در سال 2009 درباره‌ي سياست آموزش ملي مي‌گويد: من از فرمانداران ملي و روساي آموزش ايالتي درخواست مي‌كنم استاندارد‌ها و سنجش‌هايي را توسعه دهند كه توان دانشجو را به‌طور ساده در يك آزمون چند‌گزينه‌اي نمي‌سنجند بلكه در‌بر‌گيرنده‌ي مهارت‌هاي قرن بيست و يكمي مانند حل مسئله، تفكر انتقادي و كار‌آفريني و خلاقيت هستند.

نيهيليسم

 • 22,000 تومان

نيهيليسم با كساني كه آن را بد مي‌پندارند سازش مي‌كند اما كساني را كه مي‌خواهند از چنگ آن بگريزند آشفته مي‌سازد. نولن گرتز، چالش روبرو شدن با نيهيليسم را چون مبارزه‌اي مستمر به نمايش مي‌گذارد كه وارسته‌ترين دينداران را نيز از آن گريزي نيست. در واقع پرهيزگاري و تمام ارزش‌هاي والايي كه احساس رهايي از بند نيهيليسم را ايجاد مي‌كنند، صرفا حضور آن را نمايان مي‌كنند. ابزارهايي كه تصور مي‌كنيم براي نبرد با نيهيليسم به آنها نياز داريم – اميدواري، آرمان‌گرايي و خوشبيني – فقط حيطه‌ي دسترسي آن را گسترش مي‌دهند. اگر اين كتاب بي‌هيچ پوزشي نوشته شده، به اين دليل است كه براي انجام آن كسي بالاتر و بهتر از نويسنده‌ي آن نبوده است.

7/5 درس درباره مغز

 • 30,000 تومان

تا حالا فكر كرده‌ايد كه چرا مغز داريد؟ در اين كتاب، عصب‌پژوه مشهور ليزا فلدمن بارت رمز و رازهاي اين توده خاكستري ‌رنگ را كه در ميان گوش‌هايتان قرار گرفته است، مي‌گشايد. اين مجموعه كم‌حجم، سرگرم‌كننده، و قابل‌فهم شامل هفت مقاله كوتاه است‌ (به اضافه مقاله‌ي كوتاه تري درباره تكامل مغز) كه درس‌هايي روشنگرانه را از خط مقدم علوم اعصاب ارائه مي‌كند. خواهيد ديد كه مغز از كجا آمده، ساختار آن چگونه است و چرا اهميت دارد، و مغز شما همچون مغزهاي ديگر چگونه تمام آن‌چه را تجربه مي‌كنيد، پديد مي‌آورد.

معادله خدا (در جستجوي نظريه‌ي همه چيز)

 • 36,000 تومان

ميچيو كاكو، فيزيكدان نظري بلندآوازه و نويسنده‌ي تراز اوّل كتاب‌هاي پرفروشي چون آينده‌ي ذهن و آينده‌ي انسان، داستان بزرگترين خواسته‌ي همه‌ي علوم را روايت مي‌كند. نيوتون كه قانون گرانش را كشف كرد، توانست قواعد حاكم بر آسمان‌ها و زمين را وحدت بخشد. از آن زمان تا حالا، فيزيكدان‌ها نيروهاي تازه‌اي را در چارچوب نظريّه‌هاي به مراتب بزرگتري جا داده‌اند. با اين همه، واپيسين چالش آدمي چه بسا اين باشد كه به تركيب دو نطريّه‌ي باقيمانده، نسبيّت و نظريّه‌ي كوانتومي، دست بزند. يكي از والاترين دست‌آوردهاي علم، ادغام بنيادين همه‌ي نيروهاي طبيعت در تك معادله‌اي زيبا و باشكوه خواهد بود كه ژرف‌ترين اسرار علم را خواهد گشود. قبل از مهبانگ چه رخ داد؟ در سوي ديگر هر سياهچاله چيست؟ آيا جهان‌ها و ابعاد ديگري نيز وجود دارند؟ آيا سفر در زمان به گذشته امكان‌پذير است؟ چرا ما اينجا هستيم؟ كاكو مناقشه‌ي پرشوري را نيز توضيح مي‌دهد كه در اطراف اين معادله‌ي مهمّ جاري است و طرفين آن برندگان جايزه‌ي نوبل هستند. داستاني است گيرا و تكان‌دهنده؛ آنچه در خطر است چيزي نيست به جز ادراك ما از جهان هستي. اين سفر به ياد ماندني و هيجان‌انگيز كه كاكو با آن قلم شيوا و سحرانگيزش روايت مي‌كند، داستان معادله‌ي خدا است.

گاليله و منكران علم

 • 49,000 تومان

زندگاني گاليله، يكي از بزرگترين و شگفت‌انگيزترين مردان تاريخ علم، تفسير تازه‌اي مي‌طلبد تا بر كشف‌هاي او و چالش‌هايي كه با منكران علم داشت، پرتو تازه‌اي افكنده شود. چه بسا داستان گاليله بيش از هر زمان ديگري، با حال و هواي امروزي دنياي ما مناسبت دارد كه با بحران‌هاي بزرگ‌مقياسي دست به گريبان است، از جمله به حداقل رساندن خطرات تغييرات اقليمي، زيرا علم زيربنايي اين بحران‌ها را‏‏‏‏‏‏‏ اقتدارگرايان زير سؤال برده و آن را ناديده انگاشته‌اند.گاليله 400 سال پيش با آن روبرو شد. كشف‌هاي او كه بر پايه‌ي مشاهدات دقيق و آزمايش‌هاي هوشمندانه‌اي استوار بود، با خرد سنّتي رايج و تعاليم آن روزگاران كليسا هم‌خواني نداشت و از اين رو متولّيان كليسا كه آزادي انديشه را برنمي‌تابيدند، كتاب‌هاي او را ممنوعه اعلام كردند.رواي داستان گاليله در اين كتاب ماريو ليويو، اخترفيزيكدان و نويسنده چند كتاب پرفروش علمي، كه به مدت 24 سال با تلسكوپ فضايي هابل كار كرده است. وي عضو انجمن آمريكايي پيشرفت علم است كه با نگرشي جذّاب از گاليله مي‌گويد كه چگونه به نتايج جسورانه و جديدي درباره‌ي كيهان و قوانين طبيعت دست يافت. گاليله، اين آزادانديش بي‌پروا و دنباله‌رو شواهد علمي، يكي از بارزترين شخصيّت‌هاي انقلاب علمي بود. او هنرمند، اديب، و دانشمند علم بود و باور داشت كه هر فرد تحصيل‌كرده‌اي مي‌بايست هم علم بداند و هم ادبيّات. اين بود كه كتاب‌هاي‌اش را، نه به زبان لاتيني، بلكه به زبان ايتاليايي مي‌نوشت تا طيف گسترده‌اي از مردم بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. امروزه به درستي او را پلي ميان «دو فرهنگ» سي پي اسنو مي‌دانند. گاليله، در محاكمه‌اي ناعادلانه، زندگاني‌اش را بر سر اعتقادات علمي‌اش گذاشت و به ناچار واپسين سال‌هاي زندگاني‌اش را در حصر خانگي گذراند. او قهرمان انسان‌هايي شد كه به علم احترام مي‌گذارند.

چگونه در فضا مي ميريم (ماجراجويي در پديده‌هاي خطرناك اخترشناختي)

 • 70,000 تومان

اين كتاب يك تور گردشگري نفس‌گير و هيجان‌انگيز در گيتي است و چيزهاي خطرناك، كُشنده و ترسناكِ گيتي را توصيف مي‌كند. اگر عاشق فضا هستيد و حالا مي‌خواهيد آن را با چشمان خود ببينيد، اگر مي‌خواهيد شاهد تولد يك ستاره باشيد، يا به ملاقات سياهچاله مركزي كهكشان راه‌شيري برويد، يا بدانيد آيا موجودات فضايي وجود دارند و يا چگونه مي‌توان از طريق كرم‌چاله‌ها سفر كرد، بهتر است دست نگهداريد! اين چيزها شما را مي‌كُشند! شايد گيتي از دنباله‌دارهاي حياط‌خلوت منظومه شمسي تا بقاياي برجاي مانده از مهبانگ، و از ستاره‌هاي در حال مرگ گرفته تا كهكشان‌ها جوان، باشكوه و زيبا باشد، اما در عين حال خيانت‌كار نيز هست. اين كتاب با استفاده از قياس‌ها و زباني ساده و گيرا، زندگي را كالبد بي‌روح اخترفيزيك مي‌دمد و نشان مي‌دهد كه چگونه ذرات، نيروها و ميدان‌ها دست در دست هم مي‌دهند تا نمايش مهيجي كه در بالاي سرمان درحال اجراست را خلق كنند. پل ام. ساتر استاد تحقيقات اخترفيزيك در انستيتوي علوم پيشرفته محاسباتي در دانشگاه استوني‌بروك و محقق مهمان در موسسه فلاترون در شهر نيويورك است. زمينه‌هاي تحقيق او شامل مطالعه بزرگترين مناطق تهي گيتي، نقشه‌برداري از نور باقي‌مانده از مهبانگ و ايجاد روش‌هاي جديد براي يافتن اولين ستاره‌هاي پديدار شده در كيهان است. علاوه بر چندين كتاب براي عموم، او بيش از 60 مقاله دانشگاهي تأليف كرده و بيش از 100 سمينار و سخنراني در همايش‌ها و موسسات سراسر جهان برگزار كرده است.

فساد ستيزي

 • 26,000 تومان

پديده فساد از روزگار ديرين، از بين‌النهرين باستاني تا باتلاق اخلاقي ژرف روزگار مدرن ما، وجود داشته است؛ همواره عده‌اي در پي يافتن راهي، براي گريزِ زيركانه از فسادستيزي بوده‌اند. اين كتاب، راهنماي تيزبينانه‌اي براي فساد و فسادستيزي بدست مي‌دهد، تكامل فساد را به تصوير مي‌كشد و پيشنهادهايي براي كاستن از قدرت و گسترش آن رو مي‌كند. برجسته‌ترين ركن كوشش‌هاي فسادستيزي، دگرگون‌سازي فرهنگ سياسي است. كتاب كاوشي فراگير، اما فشرده دارد در اينكه چگونه فساد جوامعي را كه در آنها امكان جايگيري مي يابد، مي‌فرسايد و چگونه مي‌توان با آن مبارزه كرد. رابرت ايروين روتبرگ كه رئيس افتخاري بنياد صلح جهاني و عضو آكادمي علوم و هنرهاي آمريكاست. در اين كتاب، به شهروندان و سياستمداران همه جناح‌هاي سياسي به درستي نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توان در مبارزه بي‌امان با فساد پيروز شد. او نويسنده كتاب درمان فساد و بسياري كتاب‌هاي ديگر است.

مار و روباه (مقدمه‌اي بر منطق)

 • 90,000 تومان

كتاب مار وروباه راهي نو و هيجان‌انگيز براي بررسي و فهم منطق در برابر كساني مي‌گشايد كه مطلب خاصي در زمينه منطق يا فلسفه نياموخته‌اند. نويسنده كه اين اثر را به عنوان كتاب درسي براي دانشجويان دوره كارشناسي دانشگاه هاي اسكاتلند تدوين كرده است و اكنون در آن دانشگاه‌ها تدريس مي شود با بهره‌گيري مبتكرانه از زبان تصوير و نمودار به ما مي‌گويد كه منطق با چه شيوه‌اي عمل مي كند و چرا شيوه كارش اينگونه است.

خشم و بخشش

 • 56,000 تومان

در اين كتاب به‌جا، مارتا نوسبام استاد ممتاز دانشگاه شيكاگو، به‌كارگيري خشونت را به عنوان احساس ناشي از خشم، و فصل مشترك آن‌ها را مورد كاوش قرار مي‌دهد. نوسبام خشم را از رنجش، اندوه و ساير احساسات متمايز مي‌كند. در حالي كه رنجش مستلزم اعاده‌اي مربوط به فقداني در گذشته است، خشم نشانه‌ي واكنشي به فرد پرخاشگر است. اين‌دو، هرچند به‌طور جدايي‌ناپذيري درهم پيچيده شده‌اند اما از كانال‌هاي متفاوتي متحول مي‌شوند. نوسبام به توازن ديگري مابين خشم و نفرت توجه مي‌كند: نفرت طرف ديگر را محو مي‌كند اما خشم راه فرياد عمومي را براي شنيده شدن هموار مي‌سازد… با اين تمايزات، نوسبام خشم را احساسي مي‌داند كه در جستجوي تلافي است اما مي‌تواند با امكان‌سنجي بخشش مفيد باشد.

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1