از ديرباز تا كنون نظام‌هاي ديكتاتورمنش و مستبد، در شكل‌هاي مختلف در عرصه تاريخ ظهور و سقوط يافته‌اند. جورج اورول در اين رمان كه آن را به سال 1948 به رشته تحرير درآورده يكي ديگر از اين حكومت‌هاي ديكتاتوري (احتمالا كشورهاي كمونيستي) را كه همه عرصه‌هاي زندگي آدم‌هاي جامعه خود را زير نظر دارند به تصوير مي‌كشد. او در اين كتاب ماجراي زندگي خصوصي يك زن و مرد را تعريف مي‌كند كه سعي دارند به دور از چشم دوربين‌هاي همه‌جا حاضر نظام، به يكديگر عشق بورزند.
زبان فارسي
نويسنده جورج اورول
مترجم وحيد كيان
نوبت چاپ 3
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 376
قطع پالتويي
ابعاد 13.5 * 2.3 * 18.7
وزن 774
شابك9786006767420
, 17/05/1395 03:07 ق.ظ
از: مهمان
سلام و خسته نباشيد ميخواستم بدونم ترجمه اين كتاب در مقايسه با ترجمه اقايان حسيني و بلوچ و بهره مند چطور هست ؟
چون كسي نظري نداره منم ميخوام بدونم خوب هست يا نه ممنون
این بررسی مفید بود؟ 2 0
, 11/11/1395 02:26 ب.ظ
از: مژده
کتابی مخوف و سراسر هیجان آکنده از ترس و اضطراب. ضربان قلبت گاهی بالا می رود.... گاه یخ می کنی و گاه مسخ می شوی.... حتی تا مدتها در زندگی روزمره ات ریشه می دواند و باورهایت را زیر و رو می کند.... این است هنر نویسندگی !
کتاب مثل سایر کتب نوشته شده توسط نویسنده مملو از انتقاد هنری گزنده به فضای سیاه و خفته و تب آلود حاکم بر دوره معاصر اوست.
گاهی موجب می شود به الان خودت هم شک کنی.... به بودنت.... به جستنت.... به چیستی ات و ..... همین شک هاست که تورا عمیق تر و محکم تر می سازد..... صحنه های درد و وحشت را بخوبی با قلم بر صفحات کاغذی رنگ زندگی بخشیده است.
ترجنه آقای بلوچ بعضا با کلماتی همراه بوده که خواننده باید برای معنی ترجمه معطل میگشت یا اینکه برای روان سازی مفهوم برمیگشت و از چند جمله قبل تر ادامه می داد خواندن را ... اما در ترجمه حاضر روانی بهتری بر فضای ترجمه حاکم بوده است. ویراستاری بهتری هم صورت پذیرفته است...... قلعه ای مخوف در درون هر انسان ! بیاید کشفش کنیم با سرویس های ۱۹۸۴!
این بررسی مفید بود؟ 3 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند