ناشر انتشارات رشد
وضعيت كالا

101 مكانيسم دفاعي (ذهن چگونه از خود دفاع مي‌كند)

اصطلاح «دفاع» به شيوه‌اي اطلاق مي‌شود كه ذهن احساسات را از دسترس هشياري خارج مي‌كند. روشن است كه درمانگران سعي مي كنند احساس افراد تحت درمان خود را بشناسند، اما در عمل، براي كمك به افراد در غلبه بر مشكلات‌شان معمولا پي بردن به احساسات آنها كافي نيست. دست يافتن به اين كه دفاع‌هاي ناهشيار به چه دليل افراد را از آگاه شدن از احساسات ناخوشايندي كه دارند محافظت مي‌كنند و اين كه اين كار را چگونه انجام مي‌دهند نيز ضروري است. در واقعيت، اكثر مشكلات هيجاني نتيجه تركيب دفاع‌هاي مشكل‌آفرين و عواطف‌اند. اگر افراد به مكانيسم‌هاي دفاعي مرضي و احساسات خود بينش كافي داشته باشند، مي‌توانند معاني و ريشه‌هاي رفتارهاي غير منطقي، علائم، و نگرش‌هاي خود را شفاف‌تر دريابند. اين آگاهي معمولا علائم روان‌پزشكي رنج‌آور، مانند افسردگي و هراس‌ها، را برطرف و افراد را قادر مي‌سازد تا تغييرات سالمي در زندگي خود به وجود آورند.
زبان فارسي
نويسنده جي اس بلك‌من
مترجم زينب فرزادفر - محمود دژكام
سال چاپ 1396
نوبت چاپ 2
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 296
قطع وزيري
ابعاد 16.7 * 1.4 * 23.7
نوع جلد شوميز
وزن 434
شابك9786003510074
, 15/01/1397 02:34 ق.ظ
از: جعفر
بنا به اظهارات نویسنده کتاب؛ احتمالاً تعداد نامحدودی دفاع وجود دارد - و نه فقط 101 دفاعی که من فهرست آن ها را تهیه کرده ام. دو نفر از نظریه پردازان بزرگ، آنا فروید و چارلز برنر تأکید کرده اند که تقریباً هر چیزی می تواند نوعی دفاع باشد. روی برگرداندن، فریاد کشیدن بر سر کسی، گلف بازی کردن، و همچنین انباشتن ثروت ممکن است نوعی دفاع باشد. یا آن که حداقل ممکن است همه این فعالیت ها دفاع هایی را در بر گیرند. به طور کلی، هر فعالیت ذهنی (روانی) یا رفتاری که افراد را از دستخوش هیجانات ناخوشایندشان حفظ کند، دفاعی است.
هیجان ممکن است خوشایند یا ناخوشایند باشد. به طور کلی، آن چه برای افراد مشکلات ناشی از دفاع های ناسازگارانه را ایجاد می کنند هیجان های ناخوشایند است.
این بررسی مفید بود؟ 6 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند