ناشر رسا
وضعيت كالا

نظريه انتخاب (روانشناسي نوين آزادي شخصي)

اين كتاب درباره اهميت روابط خوب است. ويليام گلاسر در اين كتاب به بررسي اين موضوع كه بجز بيماري، فقر و كهنسالي، ساير مشكلات مهم بشري مثل خشونت، بزهكاري، بدرفتاري با كودكان، بدرفتاري با همسر، اعتياد به الكل و مواد مخدر و ناراحتي‌هاي هيجاني معلول روابط غير رضايت‌بخش هستند، مي‌پردازد و چگونگي بهتر كنارآمدن با يكديگر را نشان مي‌دهد.
زبان فارسي
نويسنده ويليام گلاسر
مترجم مهرداد فيروزبخت
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 8
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 432
قطع رقعي
ابعاد 14.3 * 2 * 21.4
نوع جلد شوميز
وزن 480
شابك9789641145424
, 14/10/1395 09:29 ق.ظ
از: مهمان
اين كتاب عاليه...
این بررسی مفید بود؟ 2 0
, 11/11/1395 01:56 ب.ظ
از: مژده
دکتر ویلیام گلاسر با توجه به نظریه واقعیت درمانی؛ در قرن اخیر نظریه انتخاب را مطرح کرده است که بنوعی بیان گرطرد هرگونه اجبار و بایدها و نبایدهای محیطی غیرقابل اجتناب است. حتی در این نظریه عنوان میکند ما بنوعی ناراحتی ها/ غم ها و .... را با آزادی شخصی انتخاب میکنیم. تصمیماتی مبتنی بر واقعیات بیرونی یا ذهنیاتی درونی که هرانچه هست نهایتا تصمیمی انسانی و خود خواسته است.
بعد از مطالعه این کتاب و آشنایی با مبانی فکری این دیدگاه متوجه می شویم که ایشان بدنیال ایجاد مرکز کنترلی کاملا درونی و حفظ و صیانت از اعتماد بنفس انسان هاست و تلاش دارد به مراجع و مخاطب خود بفهماند مسیولیت آنچه رخ داده تنها با خود اوست. این هم رفع بهانه تراشی های واهی می کند و هم دامنه قدرت و اختیار شخص را بالا می برد و هم ایجاد انگیزه برای ساختن آسنده ای بهتر.
توصیه میکنم برای عصرانه های کتابی تان؛ این کتاب را از دست ندهید.
بیاید خودمان مسیول فکر و عمل خویش باشیم
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند