ناشر قومس
وضعيت كالا
در اين كتاب كه براي دانشجويان رشتة علوم تربيتي، روانشناسي و پزشكي تأليف شده، كودكان و نوجوانان استثنايي در سه مبحث جداگانه مورد بحث قرار گرفته‌اند. بخش اول به كودكان عقب‌مانده مربوط است، يعني كودكاني كه به علت كمبود و نارسايي رشد عقل و هوش نمي‌توانند همگام با كودكان همسال طبيعي در تحصيل پيشرفت كنند. بخش دوم را كودكان و نوجوانان ناسازگار اجتماعي يا دشوار تشكيل مي‌دهند. اين كودكان با آن كه از نظر هوشي در حد طبيعي و بالاتر هستند، اما نمي‌توانند با محيط عادي خود سازش طبيعي داشته باشند. بخش سوم اين كتاب نيز به كودكان و نوجوانان مبتلا به اختلالات حسي و حركتي اختصاص دارد. كودكاني كه به علت ناتواني‌هاي جسماني از يادگيري و سازگاري مطلوب با محيط زندگي خود عاجزند.
زبان فارسي
نويسنده بهروز ميلاني‌فر
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 33
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 384
قطع وزيري
ابعاد 16.8 * 1.9 * 23.4
نوع جلد شوميز
وزن 535
شابك9789645516435
, 19/11/1395 06:56 ب.ظ
از: مهمان
سلام . من اولین بار این کتاب رو در تاریخ 22/9/1376  به قیمت 500 تومان خریداری کردم . کتاب فوق العاده ای است و مطالعه اونو برای تمامی والدین توصیه می کنم .
این بررسی مفید بود؟ 0 0
, 09/04/1396 04:07 ب.ظ
از: مژده
کتاب مورد نظر را بعنوان منبعی علمی و غنی برای دانشجویان رشته های روانشناسی، مددکاری، مشاوره، علوم تربیتی، تربیت مربی پیش دبستانی، دبیری و..... سایر رشته هاینرتبط با آسیب شناسی و مباحث محیطی-ژنتیکی در حیطه کودک  و نوجوان می توان معرفی کرد.
ساختار محتوایی کتاب پر از مطالب آگاهی بخش و سرشار از اطلاعات قوی است. به عام توصیه نمی شود که این کتاب را مطالعه بفرمایند چون کتاب بنوعی مخاطب آکادمیک خود را قبل از هر مبحثی گزیده ساخته است.
کتاب به معرفی هوش، عوامل موثر بر هوش، محیط و ژنتیک و عوامل تقویت کننده تا تغییر دهنده صفات کودک، آشنایی با ابزارهای سنجش هوش، تقسیم بندی های دامنه های هوشی، تعربف عقب ماندگی، دسته بندی های آموزشی، پزشکی و روانشناسانه، روش های آموزشی  و برخوردی با هر دسته، بررسی واکنش والدین در برخورد با این کودکان و... را به خوبی تشریح می کند. نکته قابل تامل در این کتاب این است که آنچه عوام با عنوان کودک استثنایی در مفهومی منفی نگاه می کنند را شکسته، و در ادامه کتاب به معرفی کودکان با هوش بهر بالا، دسته بندی ها، ملاحظات رفتاری و آموزشی و... می پردازد.
بعد از آشنایی و توصیف کلی این کودکان و نوجوانان به دسته بندی اختلالات شایع روانشناسی و روانپزشکی بین بچه ها و نوجوانان می پردازد و تاکید بر حساسیت والدین و مسیولین بر نشانه های بارز و هشدار دهنده دارد.
این بررسی مفید بود؟ 1 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند