ناشر نشر چشمه
وضعيت كالا

رفتيم بيرون سيگار بكشيم 17 سال طول كشيد (داستان‌هايي از نويسنده‌هاي روس)

ادبيات روس دهه‌هاي اخير با وجودِ داشتن داستان‌نويسان برجسته‌اي كه شهرت بين‌المللي دارند، كمتر به مخاطبان فارسي‌زبان معرفي شده است. در اين كتاب نُه داستان از هفت نويسنده‌ معاصر روس (دينا روبينا، لودميلا اوليتسكايا، لودميلا پتروشفسكايا، آندري گلاسيموف، ويكتور پِلِوين، ميخاييل يليزاروف و زاخار پريلِپين) به فارسي ترجمه شده است، داستان‌هايي كه اتفاقي انتخاب نشده‌اند و جهان‌شان كم ‌و بيش به ‌هم نزديك است. قهرمانان اين داستان‌ها از لايه‌هايي از جامعه انتخاب شده‌اند كه در گذشته امكاني براي رساندن صدايشان به گوش خوانندگان پيدا نمي‌كردند و چه بسا وجودشان ناديده گرفته مي‌شد. تنهايي، روزمر‌گي و خشونت موجود در زندگي اين قهرمانان، كه بازتاب مستقيم شرايط اجتماعي روسية پس از فروپاشي اتحاد شوروي نيز هست، به خوبي در اين داستان‌ها احساس مي‌شود. مقدمه‌اي كوتاه درباره‌ هر كدام از اين نويسندگان، نيز در آشنايي خواننده با زندگي و سبك هنري و آثار آنان مؤثر است. همة اين نويسندگان در حال حاضر زنده هستند و مشغول نوشتن و همين مسئله كتاب را جذاب‌تر مي‌كند. رفتيم بيرون سيگار بكشيم، هفده سال طول كشيد... كتابي ا‌ست از جهانِ نه ‌چندان مهربانِ نويسندگاني كه سيگار كشيدن‌شان هنوز تمام نشده است.
زبان فارسي
نويسنده لودميلا اوليتشكايا - لودميلا پتروشفسكايا - دينا روبينا - آندري گلاسيموف - ويكتور پلوين - ميخاييل يلي
مترجم آبتين گل‌كار
سال چاپ 1398
نوبت چاپ 17
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 192
قطع رقعي
ابعاد 14.5 * 1.2 * 21.5
نوع جلد شوميز
وزن 184
شابك9786002296986
, 01/11/1396 04:35 ب.ظ
از: هيرا
اولين موضوعي كه درباره‌ي اين كتاب باعث جذب مخاطب مي‌شود عنوان بلند و غيرعادي آن است كه خواننده را كنجكاو مي‌كند. در خصوص محتواي كتاب هم گويي داستان‌هاي روسي را هميشه ابري تيره گرفته و عاري از هر گونه نشاط هستند، انگاركه هنوز سایه ی کمونیسم از آن‌ها برداشته نشده است.
این بررسی مفید بود؟ 2 0
, 02/11/1396 03:04 ب.ظ
از: سارا
ادبیات روس با وجود داستان‌نویسان برجسته‌ای که شهرت بین‌المللی دارند، کمتر به مخاطبان فارسی زبان معرفی شده است. این کتاب مجموع 9 داستان از 7 نویسنده روس است. قهرمانان این داستان‌ها از قشرهايي از جامعه انتخاب شده‌اند که در گذشته امکانی برای رساندن صدای‌شان به گوش مخاطبان پیدا نمی‌کردند و حتي وجودشان ناديده گرفته مي‌شد. تنهایی، روزمرگی و خشونت موجود در زندگی این قهرمانان، به خوبی در این داستان‎‌ها احساس می‌شود.
این بررسی مفید بود؟ 0 0
, 02/11/1396 03:50 ب.ظ
از: سحر
قسمتي از داستان «نیکا» اثر ویکتور پلویندر در اين كتاب: «همه ی زیبایی‌هایی که به چشم من می آید در حقیقت در قلب من نهفته است، زیرا آن دیاپازونی که من همه چیز را با نت وصف ناشدنی آن می سنجم نیز در قلب من جای دارد.»
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند