ناشر نشر روان
وضعيت كالا

راهنماي تشخيصي و آماري اختلالات رواني (دي اس ام فايو)

راهنماي تشخيصي آماري اختلالات رواني انجمن روان‌پزشكي آمريكا، طبقه‌بندي اختلالات رواني همراه با ملاك‌هاي مربوط است كه براي كمك كردن به تشخيص‌هاي مطمئن‌تر اين اختلال‌ها در نظر گرفته شده‌اند. DSM با ويراست‌هاي متوالي ظرف مدت حدود 60 سال، مرجع استانداردي براي كاربست باليني در حوزه سلامت روان شده است. چون شرح كامل فرايندهاي بيمارگون زيربنايي براي اغلب اختلالات رواني امكان‌پذير نيست، تاكير بر اين نكته اهميت دارد كه ملاك‌هاي تشخيصي كنوني، بهترين توصيف موجود هستند كه نشان مي‌دهند چگونه اختلالات رواني ابراز مي‌شوند و متخصصان باليني آموزش‌ديده مي‌توانند آنها را تشخيص دهند.
زبان فارسي
نويسنده انجمن روان‌پزشكي آمريكا
مترجم يحيي سيدمحمدي
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 7
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 1420
قطع وزيري
ابعاد 17 * 6.2 * 24.3
نوع جلد گالينگور
وزن 2144
شابك9789648345896
, 08/06/1396 12:51 ب.ظ
از: مژده
کتابی که در خانه هر روانشناسی باید حضور داشته باشد.
یکی از بی نظیرترین راهنماهای تشخیصی و شاید تنهاترین و معتبرترین کتاب این کتاب می باشد. اگرچه در ایران با ترجمه های متعدد موجود است اما این باعث عدم حضورش در کتابخانه های روانشناسی روانشناسان نباید باشد.
دانشجویان و دانش آموختگان رشته روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی ، مددکاری، و ... حوزه های مرتبط باید از مطالعه این کتاب غفلت نوزند چون بحث تشخیص درست و دقیق منجر به مسیر درمانی درست و بهبودی سریعتر می شود. در این کتاب به تعریف اختلال، علایم، پیش آگهی ها، تاثیر عوامل فرهنگی اجتماعی بر اختلالات، شیوع و حتی اشاره به شیوه های درمان می باشد. نسبت به ورژن های قبلی تغییرات ماهوی زیادی داشته است که ملزم به دانستن انهاییم.
این بررسی مفید بود؟ 2 0

كالاهاي مشابه