ناشر ارجمند
وضعيت كالا

درس‌نامه روان‌پزشكي باليني و علوم‌ رفتاري

بيماري‌هاي روان‌پزشكي بار زيادي به جامعه تحميل مي‌كنند، به نحوي كه بر اساس آخرين مطالعه بار بيماري‌ها، اختلالات روان‌پزشكي و سو مصرف مواد، بالاترين ميزان «عمر محدود شده به دليل ناتواني» در سراسر جهان را داشته است. بر اساس آخرين پيمايش‌هاي ملي، حدود يك چهارم از جمعيت كشور دچار يك تا چند اختلال روان‌پزشكي مي‌باشند كه نيازمند توجه‌درماني هستند. متاسفانه به رغم شيوع بالاي اختلالات رواني، درصد زيادي از مبتلايان، درمان و مراقبت لازم را دريافت نمي‌كنند. بر اساس شواهد در حدود نيمي از بيماراني كه به پزشكان عمومي مراجعه مي‌نمايند از حداقل يك اختلال روان‌پزشكي رنج مي‌برند. كتاب "درسنامه روان‌پزشكي باليني و علوم رفتاري" با هدف تهيه كتاب مرجع بومي براي آموزش روان‌پزشكي دانشجويان پزشكي كشور تهيه شده است.
زبان فارسي
نويسنده ميرفرهاد قلعه‌بندي
سال چاپ 1396
نوبت چاپ 1
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 760
قطع وزيري
ابعاد 17 * 4 * 24.3
نوع جلد گالينگور
وزن 1189
شابك9786002006509
, 16/11/1396 12:34 ق.ظ
از: جعفر
کتاب حاضر، با هدف تهیه کتاب مرجع بومی برای آموزش روان‌پزشکی دانشجویان پزشکی کشور تهیه شده است. ویراست اول کتاب با استقبال خوبی مواجه شد. این کتاب به‌عنوان برگزیدۀ بیست و یکمین دوره جشنوارۀ کتاب برتر دانشگاهی 1391 در روان‌پزشکی توسط شورای انتشارات دانشگاه تهران انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.
ویرایش جدید کتاب با همکاری پنجاه تن از برترین و حاذقترین اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در 34  فصل تنظیم شده است. در ویراست جدید یافته‌های علمی به روز شده، نتایج آخرین پژوهش‌های همه‌گیر‌شناسی اختلالات روان‌پزشکی کشور آورده شده، ملاک‌های تشخیصی با DSM-5 منطبق و بخش‌هایی مانند روان‌داروشناسی در کودکان و سالمندان و نیز دورۀ بارداری افزوده شده است.
این بررسی مفید بود؟ 0 0