ناشر انتشارات رشد
وضعيت كالا

ارزيابي و درمان تعارض زناشويي (رويكرد چهار مرحله‌اي)

كتاب «ارزيابي و درمان تعارض زناشويي» كه حاصل نزديك به يك دهه كار باليني است بر مفاهيم بوئن از نظام خانواده و زناشويي استوار است. اهميت اين اثر، در توجه ويژه به تعارض زناشويي از سه زاويه فردي، دوتايي، و مثلثي است. نگاه فرايندي به تعارض زناشويي امتياز ويژه اين كتاب است كه امكان پيش‌بيني و مداخله را براي درمانگر زناشويي فراهم مي‌كند. يك راه منطقي براي نظر كردن به ميزان كيفيت زناشويي، كشف اين نكته است كه زوج ها در فراز و نشيب زندگي در كدام مرحله از رابطه زناشويي و به تبع آن در كدام مرحله از تعارض زناشويي‌اند. تنها با مرحله‌بندي تعارض زناشويي و شناخت علائم و نشانه‌هاي هر مرحله است كه مداخله باليني مناسب را مي‌توان از درمانگر زناشويي انتظار داشت. مرحله‌بندي تعارض زناشويي و معرفي مداخلات مناسب هر مرحله از ديگر ويژگي‌هاي اين كتاب است.
زبان فارسي
نويسنده فيليپ گه‌رن - سوزان بردن - جوديث گيلبرت كاتو
مترجم فرشاد بهاري
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 2
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 360
قطع وزيري
ابعاد 16.5 * 1.6 * 23.5
نوع جلد شوميز
وزن 517
شابك9786003510456
, 15/01/1397 02:52 ق.ظ
از: جعفر
نگاه فرایندی به حل تعارض زوجین و ارتقاء میزان کیفیت روابط زناشویی، مرحله بندی تعارض زناشویی و معرفی مداخلات مناسب برای هر مرحله از امتیازات و ویژگی های بارز این کتاب کاربردی است که امکان پیش بینی و مداخله را برای زوج درمانگران فراهم می آورد.
مطالعه جدی و چندباره ی این کتاب را به مشاوران خانواده و سایر همکارانی که همواره به دنبال راه های اثرگذار در کار با زوج های بالینی هستند، قویاً توصیه می کنم.
این بررسی مفید بود؟ 0 0