پرسش‌هاي متداول

عضويت در سايت

1- چگونه عضو سايت شوم؟

براي عضويت در سايت، بخش «راهنماي ثبت‌نام» را از بخش «راهنماي فروشگاه» انتخاب كرده و مراحل تصويري چگونگي عضويت را مشاهده كنيد.

2- مزاياي عضويت در سايت چيست؟

با عضويت در سايت، اطلاعات كاربري شما ذخيره مي‌شود و نيازي به ورود اطلاعات در هر خريد نيست.

3- چگونه عضو خبر‌نامه شوم؟

با وارد كردن اي‌ميل خود در قسمت “عضويت در خبرنامه” در صفحه اصلي سايت عضو خبرنامه خواهيد شد.‏

تغيير رمز عبور و ساير اطلاعات كاربري

1-رمز عبورم را فراموش كرده‌ام، چكار كنم؟

در صورت فراموش كردن رمز عبور خود مي‌توانيد با مراجعه به بخش ورود به سايت و وارد كردن اي‌ميل خود درخواستي به منظور دريافت رمز عبور جديد ثبت كنيد. رمز عبور به صورت خودكار به آدرس اي‌ميل شما ارسال مي‌شود..

2- رمز عبورم را فراموش كرد‌ه‌ام. آيا براي شما امكان دارد آن را برايم ارسال كنيد؟

اطلاعات مشتريان در سايت خصوصي بوده و امكان دسترسي به آن وجود ندارد.

3- چطور آدرس و شماره تلفن خود را تغيير دهم؟

شما با مراجعه به بخش اطلاعات كاربري در قسمت «حساب من» مي‌توانيد اطلاعات ثبت شده‌ي خود را ويرايش كرده و تغيير دهيد.

جستجو و خريد

1-چگونه يك كالا را در سايت جستجو كنم؟

براي جستجوي، در هر صفحه‌اي كه هستيد مي‌توانيد در كادرهاي مربوطه عنوان مورد نظر خود را وارد كنيد و يا براي جستجوي پيشرفته به صفحه‌ي مربوط به جستجوي كالا مراجعه كنيد.

2- چگونه از سايت خريد كنم؟

براي آشنايي با نحوه‌ي خريد كالا، به بخش راهنماي سايت در صفحه‌ي اصلي مراجعه كرده و بخش راهنماي خريد را مطالعه كنيد.

3- كالاي دوره‌اي چيست و نحوه خريد آن چگونه است؟

كالاهاي دوره‌اي كالاهايي هستند كه امكان خريد يك عنوان از آن‌ها به تنهايي وجود ندارد و در صورتي‌كه مشتري يك عنوان از آن‌ها را سفارش بدهد سايت به صورت خودكار ديگر جلدهاي كتاب را هم به سبد خريد اضافه خواهد كرد.

4- چگونه مي‌توانم يك كالاي دوره‌اي بخرم؟

براي خريد كالاهاي دوره‌اي كافي است يك عنوان از آن را به سبد خريد اضافه كنيد ساير عناوين به همراه آن اضافه مي‌شود.

5- چرا هنگام خريد تعدادي از كالاها به صورت خودكار دو يا چند جلد از آن‌ها به سبد خريدم اضافه مي‌شوند؟

كالاهاي دوره‌اي كالاهايي هستند كه امكان خريد يك عنوان از آن‌ها به تنهايي وجود ندارد و در صورتي‌كه مشتري يك عنوان از آن‌ها را به سبد خريد خود اضافه كند،  به صورت خودكار ديگر جلدهاي كتاب هم به سبد خريد اضافه خواهد شد.

6- كتابي را براي خريد در سايت جستجو مي‌كنم اما پيدا نمي‌شود.

در ابتدا مطمئن شويد كه اطلاعات كتاب (نام، نويسنده، مترجم و...) را درست جستجو كرده‌ايد. وارد كردن نام كتاب به طور كامل در قسمت جستجو الزامي نيست و مي‌توانيد قسمتي از آن را وارد كنيد. هم‌چنين مي‌توانيد يكي از اطلاعات (نام،‌ نويسنده، مترجم و ...) را وارد كرده و بر اساس آن جستجو را انجام دهيد. چنان‌چه اطلاعات كتاب در سايت بوده، اما موجودي ندارد، در اين حالت لطفا سفارش خود را ثبت كنيد. بدين‌صورت زماني‌كه ناشر كتاب را مجددا چاپ كند، سفارش شما ثبت شده و با ارسال ايميل به شما اطلاع داده مي‌شود تا نسبت به خريد كتاب مورد نظر اقدام كنيد.

7-  پس از خريد و دريافت كتاب متوجه ثبت دو قيمت مختلف روي كتاب شدم، علت آن چيست؟

اين اختلاف قيمت به دليل تغييري است كه ناشر در قيمت فروش كتاب ايجاد كرده است. معمولا تغيير قيمت كتاب با تغيير نوبت چاپ ايجاد مي‌شود اما گاهي ممكن است ناشر در يك نوبت چاپ قيمت كتاب را تغيير دهد. جهت حصول اطمينان از تغيير قيمت مي‌توانيد از ناشر مربوطه پيگيري لازم را به‌عمل آوريد.

8-  آيا خريد از فروشگاه اينترنتي جيحون، خارج از ايران امكان‌پذير است؟

در حال حاضر خريد از فروشگاه اينترنتي جيحون فقط با كارت‌ اعتباري بانك‌هاي ايراني ممكن است. ضمن اين‌كه پست كالا نيز فقط به داخل ايران امكان‌پذير است. شما مي‌توانيد با استفاده از كارت اعتباري بانك‌‌هاي ايراني و درج آدرس يكي از آشنايان در داخل ايران خريد خود را انجام دهيد..

9- آيا امكان رزرو كالا در فروشگاه اينترنتي جيحون وجود دارد؟

در حال حاضر، امكان رزرو كالا وجود ندارد. بلافاصله پس از خريد، كالا تهيه و براي شما ارسال مي‌شود. البته مشتري مي‌تواند بعد از خريد، تاريخ ارسال آن را در قسمت ملاحظات فاكتور مشخص كند.

10- آيا در فروشگاه اينترنتي جيحون، امكان ارسال كتاب براي شخص ديگري به عنوان هديه وجود دارد؟

شما مي‌توانيد علاوه بر آدرس خود، چند آدرس در قسمت اطلاعات كاربري داشته باشيد و بنا به درخواست در هر خريد، آدرس و نام دريافت‌كننده را تعيين كنيد. هم‌چنين با مراجعه به اين بخش مي‌توانيد آدرس‌هاي خود را ويرايش كنيد. در صورت نياز به راهنمايي صفحه‌ي راهنماي خريد را مطالعه كنيد.

هم‌چنين در صورت تمايل مي‌توانيد نسبت به اضافه كردن يك جمله تبريك در ابتداي كتاب خريداري‌شده اقدام كنيد. براي اين كار كافي‌ست پس از خريد، عبارت مورد نظر خود را در قسمت ملاحظات فاكتور نوشته و ذكر كنيد كه «اين عبارت در ابتداي كتاب درج شود».

11- چرا سفارشم ثبت نشده اما پول از حسابم كسر شده است؟

نحوه كار سايت به اين‌صورت است كه چنانچه خريد شما موفق باشد فاكتور براي شما توسط اي‌ميل ارسال مي‌شود. چنانچه در پروسه خريد اشكالي پيش بيايد و خريد به صورت كامل انجام نشود، حتي اگر پول از حساب شما كسر شود و خريد موفقيت‌آميز نباشد، فاكتور براي شما ارسال نخواهد شد و مبلغ مورد نظر پس از چند ساعت تا حداكثر 10 روز كاري به حساب شما برگشت داده مي‌شود. چنانچه بعد از 10 روز كاري پول به حساب شما برگشت داده نشد مي‌توانيد با مراجعه به قسمت «تماس با ما»، فرم مربوطه را پر كرده تا پيگيري‌هاي لازم انجام شود.

12- هنگامي‌كه در حين خريد مبلغ فاكتور دوبار از حسابم كم شد چه كاري انجام دهم؟

مبلغ مورد نظر طي مدت چند ساعت تا حداكثر 10 روز كاري به حساب شما برگشت داده خواهد شد. چنان‌چه بعد از اين مدت پول به حساب شما برگشت داده نشد مي‌توانيد با مراجعه به قسمت «تماس با ما»، فرم مربوطه را پر كرده تا پيگيري‌هاي لازم انجام شود.

13- كد رهگيري چيست و چه كاربردي دارد؟

كد رهگيري وضعيت مرسوله‌هاي پستي را به شما نشان مي‌دهد، پس از ارسال خريد، اين كد در سوابق خريدتان ثبت مي‌شود، شما براي مشاهده كد رهگيري در سايت مي‌توانيد از بخش حساب من، به سوابق خريد مراجعه كنيد. با ثبت كد رهگيري در سايت پست مي‌توانيد در جريان مراحل ارسال كالا قرار مي‌گيريد.

14- سريع‌ترين روش دريافت كالا پس از خريد از فروشگاه اينترنتي چيست؟

  • پيك موتوري (مختص به مشتريان تهران)
  • پست پيشتاز
  • پست سفارشي

15- چگونه مي‌توان با اطمينان از يك فروشگاه اينترنتي خريد با سقف نامحدود انجام داد؟

استانداردهايي در فروشگاه اينترنتي جيحون رعايت شده‌است تا ميزان اطمينان مشتريان از وجوه پرداختي افزايش يابد و كاربران بتوانند بدون در نظر گرفتن سقف خريد و به صورت نامحدود اقلام مورد نياز خود را تامين كنند.

1- نماد اعتماد الكترونيكي
منظور از «نماد اعتماد الكترونيكي» گواهي صادر شده توسط مركز توسعه تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت مي‌باشد كه به فروشگاه‌هاي مجازي پس از رعايت مفاد آن و دريافت مدارك مربوطه، اعطا مي‌شود. در قياس مي‌توان اين نماد را معادل با جواز كسب در فروشگاه‌‌هاي غير مجازي به‌شمار آورد. لذا «نماد اعتماد الكترونيك» تضميني براي حصول اطمينان كاربران از ميزان سقف خريد و صحت انجام تراكنش‌هاي مالي در فروشگاه‌هاي مجازي است.
2- تضمين پرداخت از طريق درگاه‌هاي بانكي
يك فروشگاه مجازي براي اخذ درگاه‌ پرداخت اينترنتي (Gateway) از بانك‌هاي عضو شبكه‌ي شتاب موظف است مدارك معتبري، از جمله آگهي تاسيس مندرج در روزنامه رسمي، فرم قرارداد به صورت ممهور و... را به بانك ارائه دهد. هم‌چنين يك شناسه از طرف بانك به فروشگاه مجازي اعطا مي‌شود كه متضمن پرداخت مشتريان اينترنتي با سقف خريد نامحدود است. بنابراين تمامي بانك‌هاي عضو شبكه‌ي شتاب از صحت مبالغي كه توسط كاربران به حساب فروشگاه‌هاي مجازي واريز مي‌شود، پشتيباني مي‌‌كنند.
3- همكاري با اداره پست
طبق قوانين اداره پست، كليه مرسولات پستي توسط آن شركت بيمه شده و اين امر تضميني جهت ارسال بدون نقص مرسولات خريداري شده است، كه در غيراين صورت كاربر مي‌تواند از بيمه مربوط به اداره پست استفاده كند. هم‌چنين پس از خريد از فروشگاه اينترنتي جيحون، يك كد رهگيري به كاربر اعلام مي‌شود كه با درج آن در سايت رسمي اداره پست، مي‌توان از وضعيت كالاي ارسالي اطلاع حاصل كرد.

16- كتابي را در سايت سفارش داده‌ام اما پس از تهيه آن توسط سايت، افزايش قيمت داشته است. علت ‌آن چيست؟

در شرايطي كه كتاب فاقد موجودي بوده ولي تامين آن امكان‌پذير باشد، مشتري مي‌تواند نسبت به سفارش آن در سايت جيحون اقدام كند. لذا در موارد اين چنيني ممكن است قيمت كتاب از سوي ناشر تغيير كرده باشد و زماني كه مشتري براي خريد آن به سايت مراجعه مي‌كند متوجه اين مطلب شود. بديهي است اين افزايش قيمت فقط توسط ناشر انجام مي‌شود.

17- چرا برخي از قسمت‌ها در سايت جيحون قابل مشاهده و يا قابل ويرايش نيستند؟

در صورت بروز مشكلاتي از قبيل عدم نمايش برخي از بنرها، عدم ثبت تغييرات در اطلاعات كاربري و غيره، پيشنهاد مي‌شود مرورگر (Browser) خود را تغيير داده و از مرورگرهاي (Browser) ديگر مانند:Safari, Firefox, Google Chrome استفاده شود. هم‌چنين امكان دارد با بروزرساني مرورگرها و استفاده از نسخه‌هاي جديد نيز چنين مشكلاتي ايجاد شود.