ناشر كتاب‌سراي نيك
وضعيت كالا

با آخرين نفس‌هايم

اگر اهل فيلم و سينما باشيد، به احتمال زياد نام لوئيس بونوئل فراوان به گوشتان خورده است. بونوئل فيلمساز مشهور اسپانيايي است و او را به جرات مي‌توان از پايه‌گذاران فيلمسازي سورئاليسم دانست. از جمله فيلم‌هاي معروف او مي‌توان به سگ آندلسي، ويريديانا، ميل مبهم هوس و جذابيت پنهان بورژوازي اشاره كرد. در آثار او مرز بين واقعيت و رويا آن‌چنان نامعلوم است كه به روشني نمي‌توان آن را از هم تفكيك نمود. كتاب "با آخرين نفس‌هايم" ترجمه علي اميني‌نجفي براي اولين بار در سال 1371 منتشر شد و اكنون بعد از حدود 20 سال تجديد چاپ شده است. اين كتاب در اولين چاپ خود با استقبال فراوان مخاطب روبرو شد و تمام نسخه‌هاي آن در مدتي كوتاه به فروش رفت. "با آخرين نفس‌هايم" نيز مانند فيلم‌هايش نشاني از سنت‌شكني و جسارت هميشگي او را با خود دارد. در كتاب پيش‌رو خواننده با انديشه‌ها و تجربيات بونوئل بيشتر آشنا مي‌شود و به نوعي در رده كتاب‌هاي زندگي‌نامه‌اي قرار مي‌گيرد. توجه خاص او به اخلاق‌گرايي و روابطش با انسان‌ها به خوبي در اين كتاب نمايان است و در تلاش است خواننده را با شخصيت خود آشنا سازد. اين كتاب يكي از مهم‌ترين كتاب‌هاي سينماگران محسوب مي‌شود و نزد مخاطب هم از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است. بونوئل تاكنون مقالات متعددي نوشته و برخي از فيلمنامه‌هايش نيز به فارسي برگردانده شده است.
زبان فارسي
نويسنده لوئيس بونوئل
مترجم علي اميني نجفي
سال چاپ 1396
نوبت چاپ 2
تعداد صفحات 464
قطع رقعي
نوع جلد شوميز
وزن 510
شابك9789642953554
, 01/11/1396 04:24 ب.ظ
از: هيرا
اين كتاب يكي از جذابترين كتاب‌ها در حوزه‌ي خاطرات و زندگي‌نامه است كه ترجمه‌ي آن برای اولين بار در سال 1371 منتشر شد و اكنون پس از حدود 20 سال مجددا تجديد چاپ شده است. اين كتاب كه مورد علاقه سینما دوستان است، يكي از مهمترين كتب در حاشيه‌ي فيلم و سينما محسوب مي‌شود. لوئیس بونوئل، كارگردان و فيلمساز مشهور اسپانيايی را پدر فيلم‌سازی سورئاليسم مي‌دانند.
این بررسی مفید بود؟ 2 0
, 02/11/1396 02:45 ب.ظ
از: سارا
لوئيس بونوئل توجه زيادي به اخلاق گرايي، مهرباني و آشتي در روابطش با انسانها دارد. مهرباني او را مي‌توان در لحن اين كتاب كه با نجابت و شرم نوشته شده است لمس كرد.
این بررسی مفید بود؟ 0 0
, 02/11/1396 04:34 ب.ظ
از: سحر
اين كتاب متن كامل خاطرات لوئيس بونوئل است. نوشته‌هاي بونوئل عاري از هر گونه خودستايي است، تا جايي كه در مصاحبه با دوست خود مي‌گويد :«از خودم كه حرف مي‌زنم، حالم بد مي‌شود. اين كار هميشه حالم را بد مي‌كند»
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند