دومين رمانِ نسيم مرعشي تجربه‌اي ا‌ست متفاوت از رمانِ نخستش. اگر پاييز فصلِ آخرِ سال است روايت بلاتکليفي و ترديدهاي يک نسلِ آرمان‌خواه بود و سرگشتگي‌شان، هَرَس رازهايي را روايت مي‌کند که سرنوشتِ پسران و مادراني را رقم زد که در لايه‌هاي تاريخي غليظ گم شدند... هَرَس روايتي ا‌ست برآمده از دلِ تاريخِ جنگِ طولاني ايران و عراق. داستان مردي که سال‌ها بعدِ پايانِ جنگ پيِ همسرِ گمشده‌اش مي‌گردد و او را در مکاني عجيب پيدا مي‌کند. زني که در گذشته‌اش پيِ آن بوده تا پسر بزايد و براي اين کار دست به رفتاري عجيب مي‌زند که شايد نفرينِ او مي‌شود... مرعشي با استفاده از فضاهاي متعددِ روايي سرنوشتِ اين خانواده ‌را در دوره‌ زمانيِ طولاني‌اي روايت مي‌کند. قصه‌ آدم‌هايي که براي گذر از خاطراتي دور يا نزديک ناچار شده‌اند به بازخوانيِ آن‏ها. به همين خاطر هَرَس رماني ا‌ست قصه‌گو با چندين روايتِ فرعي مهم که مخاطبش را در عينِ تماشاي شهر به دلِ طبيعتِ مرموزِ خوزستان هم مي‌برد. رماني براي روايت وجدان‌هاي ناآرام...
زبان فارسي
نويسنده نسيم مرعشي
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 15
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 188
قطع رقعي
نوع جلد شوميز
وزن 175
شابك9786002298263
, 02/11/1396 03:17 ب.ظ
از: سارا
در اين كتاب مخاطب با روایتی از جنگ ایران و عراق مواجه می‌شود. داستان به این صورت آغاز می‌شود كه مردی سال‌ها بعد از پایان جنگ پی همسر گمشده‌اش می‌گردد و او را در مکانی عجیب پیدا می‌کند. زنی که در گذشته‌‌اش دلش مي‌خواست پسري به دنيا بياورد و برای این کار دست به رفتاری غيرعادي می‌زند. اين رمان از لحاظ تاريخي به دوران بعد از جنگ مي‌پردازد.
این بررسی مفید بود؟ 0 0
, 02/11/1396 03:37 ب.ظ
از: سحر
داستان حول محور زندگي یک زن و شوهر و فرزندان‌شان می‌گذرد که راوی آن سوم شخص است. داستان در سال 76 اتفاق مي‌افتد و در بعضي از قسمت‌ها به سال‌هاي 50 تا 76 فلش‌بك مي‌زند.
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند